XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 139 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 08.03.2023 03:31:33 ... (1338/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Lepkavé jehněčí kotletky (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 240-241)

Nevím, co za mrňavé kotletky Oliver měl, ale mně se se šesti v kastrolu dost blbě pracovalo (ale moje chyba, že jsem nekouknul na váhu, asi to bylo kilo místo půl). Překvapilo mě, že svařením vypečeného jehněčího tuku, česneku, tymiánu, pomerančové kůry a šťávy lze opravdu získat nejen lepivou, nakyslou, ale i lehce nasládlou marinádu bez špetičky cukru. Ten tymián bych tam ale příště nedával celý, stonky se přece jen nerozvařily. A možná tam byly zbytečné i ty baby karotky, protože jsem je v chuti zbytku moc necítil.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.03.2023 18:33:30 ... (1337/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Jehněčí nožičky na pivě s kroupami (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 234-235)

Tak malé (400 g) nožičky jsem nesehnal, měli jen skoro kilové. Vzal jsem jen jednu pro dva, protože to stejně dělám z polovičního množství. Znovu se mi většinu vody (s pivem) nepovedlo ani za 2,5 hodiny vyvařit, byť díky tomu bylo jehněčí velmi měkké a prakticky samo odpadávalo od kosti.

Sotva jsem ocenil i přesně uvařené kroupy, které jsem dlouho neměl, nastoupila nepříjemně hořká chmelová dochuť, která se navíc držela i dost dlouho po jídle. Okoštoval jsem vychlazený zbytek piva (Klášter světlý ležák) a bylo výborné, takže to bylo spíš tím zkoncentrováním chutě po odpaření alkoholu.

40%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.02.2023 20:54:11 ... (1336/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Báječné zapečené jehněčí (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 230-231)

Mátovou omáčku jsme si musel vyrobit - třeba v receptu ( https://www.apetitonline.cz/recept/mat...-s-citronovou-stavou ) mysleli malý citrón, ale vyšla mi dost vodová (dělal jsem samozřejmě jen z poloviny předepsaného množství).

Maso jsme nerozděloval do misek, ale udělal ho v jednom pekáči. A i když jsem dal jen půl litru vody, nepodařilo se mi ji ani za 2,5 hodiny (při 170 °C) vyvařit. Výsledkem byl spíš guláš, i když celkem dobrý. I jehněčí maso (vedle skopového) je dost výrazné; ani v omáčce jsem necítil nic z té mátové a ještě umami pasty.

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 15.02.2023 21:16:05 ... (1335/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Zeleninové špízy s tempehem a avokádovým chimichurri ( https://www.prozeny.cz/clanek/velka-gr...leninove-spizy-48184 )

Taky jedno svěží a díky tempehu poměrně syté jídlo. Ze skládačky mi nesedly jedině kapustičky, které jsou jen na ilustraci. Nemám moc rád pálivé, tak je podle mě celá paprička dost.

80%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.02.2023 02:53:53 ... (1334/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Tagliatelle s klobáskou salsiccia a rajčaty ( https://www.apetitonline.cz/recept/tag...ou-salsiccia-rajcaty )

Fantasticky rychlé, chutné a sytější jídlo. Kdo má radši těstoviny s omáčkou, může rajčata rozvařit více (vyzkoušel jsem podruhé).

90%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.02.2023 20:20:33 ... (1333/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Letní hostiny: Jehněčí s rebarborovým glazé (BBQ Lamb with Rhubarb)

Hned na začátku problém, že mi e-shop na poslední chvíli oznámil, že objednanému jehněčímu v den dodání končí spotřeba, že ho můžu vrátit. A vrátil jsem ho, bylo cítit. Ale protože jsem měl hromadu rebarbory, tak jsem si skočil pro vepřovou krkovici. A dělal jsem to na grilovací pánvi, chvíli na sporáku, chvíli v troubě. Maso se povedlo, glazé bylo ale hlavně kyselé a nepovedlo se mi z něj udělat téměř krustu.

Grilovaný salát byl mnohem horší - kyselá břečka, kterou spálené kusy zeleniny nikam nepozdvihovaly.

60% (maso), 15% (salát)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 10.02.2023 14:32:37 ... (1332/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Smaženky s hráškem, kořením za’atar a sýrem feta
( https://fresh.iprima.cz/recepty/smazen...-zaatar-a-syrem-feta )

Knedlíčky ze dvou lžiček se mi zdály malé, tak jsem si na to vzal odměrku 30 ml. Možná proto byly uvnitř poměrně mazlavé, ačkoli jsem je taky smažil déle. Nechutnaly ale nehotově, hlavně po hrášku, příjemně je odlehčovala citrónová kůra. Dobré byly i s doporučeným dipem.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.02.2023 11:46:21 ... (1331/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Šťavnaté dušené jehněčí (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 238-239)

Opět místo ramínka kotleta bez kosti. A znovu to stačilo vařit polovinu doby (ale Oliver vždy zdůrazňuje, že odhad je přibližný).

Bylo to velmi dobré, ale tentokrát mám technickou (a výživovou) námitku - z 5 ingrediencí byly 3-4 (míchané olivy jsem nesehnal, musel jsem koupit zvlášť zelené a černé) sterilované. Nic proti, ale začal jsem vařit proto, abych měl pod co největší kontrolou, co do sebe cpu a tedy pokud možno z prvotních surovin.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.02.2023 08:15:49 ... (1330/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Smažené čínské nudle s tempehem ( https://www.jimejinak.cz/smazene-zelen...ke-nudle-s-tempehem/ )

Tady jsem trochu zazmatkoval a přestože se snažím komentovat jen recepty, kde dodržím postup a většinu ingrediencí, tak udělám výjimku.

Nejdříve se mi zdálo málo namočit pouhé 2 kloboučky šiitake. Pak mi to vyšlo se spotřebou tak, že jsem musel použít celou půlku tempehu. Už jsem dal vařit nudle, když jsme si to rozložil a došlo mi, že ani ve velké pánvi to nepromíchám s nudlema. A nakonec jsem přehlédnul, že se to mělo smažit na sezamovém oleji. (Dopředu jsem počítal jen s tím, že nebudu shánět slad a že "shoyu" je vlastně sójová omáčka.)

Nemyslím, že by osmažení na olivovém oleji zas tak změnilo chuť. Ani množství tempehu vzhledem k tomu, že jsem přidal i šiitake a spletl se i u kedlubny (myslel jsem, že má být celá). Ani vynechané nudle (protože vím, jak chutnaly podobné pokrmy). A řapíkatý celer místo petrželky na posyp. *3*

Když to vezmu jako vlahý zeleninový pokrm (nejdřív jsem spořádal horké nudle s nivou a máslem), tak mi to celkem chutnalo. O rychlém přejezení tempehu jsem psal minule (a asi i proto doporučovali jen čtvrtku), vyloženě mi tam vadily jen lusky.

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.02.2023 17:14:08 ... (1329/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Letní hostiny: Studená bezová šťáva (Elderflower Cooler)

Dodržel jsem, že to má být sladké… a bylo to sladké. *3**3*

Bez tam byl asi nevýraznější, od ovoce, citrusů i tymiánů v chuti jen stopa.

75%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 139 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: