XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 139 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.05.2022 08:30:58 ... (1318/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Tapenáda z černých oliv ( https://fresh.iprima.cz/recepty/tapenada-z-cernych-oliv )

Starosti mi dělala ta kombinace oliv a ančoviček (tedy rybiček), protože třeba olivy plněné ančovičkami mi vůbec nechutnají, ale bylo to vynikající.

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.04.2022 11:37:12 ... (1317/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pak choi na česneku ( https://www.kaufland.cz/recepty/vyhled...=Recipe_1665667.html )

Především jsem hledal ultrarychlovku, protože si salát (pak čoj) kupuju na smažené nudle, ale vždycky na to zapomenu nebo se mi nechce... a salát mi v lednici mezitím zvadne.

Samozřejmě to bylo hodně mastné, dost slané a díky česneku i nahořklé. Ale blaf to nebyl. *3*

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.02.2022 04:17:44 ... (1316/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Tofufleky s kysaným zelím ( https://www.vegmania.cz/clanky/tofu-recepty )

Bylo to rychle hotové a příjemně se to jedlo, ale už z receptu bylo jasné, že to bude chuťově spíš fádní. I s tím lahůdkovým droždím.

50%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.02.2022 00:39:13 ... (1315/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Dýňový salát s harissou (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 20-21)

Nevěděl jsem, že i máslová dýně se jí (pečená) celá. Ale byla chutná vč. křupavých semínek. Jen se mi zdálo celé avokádo moc (byť to byl přepočet na 2 porce, což je u mě jedna) - bylo to pak zbytečně hutné a dost to přebíjelo i chuť okořeněné dýně.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.02.2022 00:43:45 ... (1314/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Něco sladkého na zub: Koláč s lentilkami z pánve (Chocolate Chip Pan Cake)

Ve skutečnosti to byla spíš obří sušenka (cookie) - koneckonců to bylo jen vejce, hladká mouka, máslo a cukr (pro chuť vanilkový extrakt a lentilky, ty ještě pro efekt) a celé se to v podstatě na plotně v pánvi vysušilo. Samozřejmě jsem se obával, že se mi to nepovede a dbal jsem na to, aby byl střed opravdu suchý, ne ještě mazlavý jako v pořadu.

No, a chutnalo to taky jako obří sušenka. *3*

50%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.01.2022 13:59:19 ... (1313/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Křupavá uzená makrela (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 34-35)

Především mě překvapilo, že z obchodů nějak zmizela a musel jsem vzít zavděk tou v plechovce (ale pořád uzenou). Prohřátí jí prospělo a zemitá chuť vařené řepy, štiplavá ředkvičkových klíčků (dal jsem místo nesehnatelné řeřichy potočnice) a podobně kapiček jogurtu s křenem ji velmi chutně doplňovaly.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 28.01.2022 20:58:25 ... (1312/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Filo trhanec s medem a bobulemi (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 294-295)

Chtěl jsem udělat něco se zbytkem filo těsta. Samozřejmě mi dělalo starosti, že vrstvy těsta neprokládal máslem, ale medem, nicméně ve výsledku ty suché sladké nalámané plátky v jogurtu s malinami ani nevadily.

50%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.01.2022 22:50:11 ... (1311/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Chlebové placky s vejci a mangovým čatní (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 78-79)

Nevím, co za bílej jogurt to v Británii mají, ale u nás z poměru jogurtu a mouky 1:1 nezískáte rozválitelné placky. Samozřejmě to bylo spíš lívancové těsto a placky spíš než chlebově chutnaly gumově. *40**3*¨

I s čatním a chilli papričkou to bylo dost fádní. Možná proto, že se to (paradoxně) nemuselo moc kousat. A samozřejmě ta vajíčka naměkko.

35%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 26.01.2022 23:12:45 ... (1310/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Něco sladkého na zub: Baklava s lepivým syrupem (Sticky Syrup Baklava)

Kakao mě překvapilo víc než pomerančová voda, šťáva a kůra... a bylo to tak, že kakao to dost zhutnělo, zatímco pomeranč to naopak odlehčil. Ani teď se mi ale nepodařilo dosáhnout toho, aby se vrchní vrstva těsta na náplň přilepila. Myslím, že je ale problém v kupovaném těstě, které bylo opravdu velice suché i jako polotovar. Sám ho ale dělat nebudu; nedělá si ho ani Nadiya: "Kdo normální by dělal filo těsto? Trvá to 12 hodin!" *40**3*

A na náplň se mi opravdu nejvíce osvědčily samotné pistácie, ne směs ořechů (Nadiya to přesně nepopsala, odhadnul jsem to na pistácie + vlašáky).

Přesto všechno samozřejmě velice dobré, ale kromě pracnosti (i bez výroby filo těsta *40**3*) byl největší problém ještě to kvantum cukru. I když to Nadiya jakoby odlehčila britskou specialitou Zlatý sirup (Golden Syrup). Ve skutečnosti je to jen tekutější karamel a i tak tam dala 2 lžíce do náplně a pak ještě tři na čtvrt kilo cukru na zalití baklavy. *40**3*

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.01.2022 08:03:47 ... (1309/1388)
PF 2022
.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 139 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: