XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 139 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.12.2021 00:53:23 ... (1308/1388)
Nový avatar.
.
Sladil jsem si ho s tím na ČSFD. Jímavou růžovou momentku z Edge of Seventeen si ponechám jen na GayTitulkách.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.12.2021 01:09:04 ... (1307/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Křupavé česnekové kuře (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 108-109)

Vklepávaná strouhanka z nevyschlého chleba ve mně nebudila důvěru, ale nakonec celkem držela. Taky je jasné, že lžíci oleje jedna strana vsákne hned, tedy jsou přinejmenším potřeba lžíce dvě. Navíc mi bohužel začíná blbnout sporák a největší plotýnka už jede naplno jen od 7 výš, tedy ne na střední plamen; řízky jsem musel dopékat v troubě.

Překvapivě to ale bylo dobré hlavně díky česneku rozmixovanému spolu s celozrnnými krajíci. A s přílohou jen podle receptu - čtvrtkou citrónu a hrstí rukoly - byly i 2 prsa se strouhankou nasáklou olejem poměrně lehký oběd.

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.10.2021 22:35:40 ... (1306/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kuře na harisse (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 106-107)

Bál jsem se, že se mi bez tuku na plechu nebo podlití vodou kuře i zelenina připeče, ale ne, oboje pustilo vodu (a kuře tuk). 4 vrchovaté lžičky harrisy (nějakou "růžovou" jsem nesehnal) byly na kuře zase moc, ale dalo se to zajíst už samotným kuřecím. Hlavně bylo kuře díky zelenině šťavnaté a díky „rozplácnutí“ (rozřezání hřbetu) se opravdu propeklo za necelou hoďku.

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.10.2021 23:23:43 ... (1305/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Thajská červená kuřecí polévka (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 110-111)

Kuře nemusí v kastrole sedět, ani vleže se mi ke dnu nepřichytilo (pokud to byl ten důvod). Bál jsem se, že se mi máslová dýně po 80 minutách úplně rozvaří, ale ne.

Chuťově to bylo výborné, ale... 100 g červené thajské kari pasty je moc i na 1,5 litru tekutiny (voda + kokosové mléko). Jak mě ostatně napadlo, když jsem tam na začátku tlačil druhej pytlík 50 g. Je pravda, že se to zároveň dalo zajíst kuřetem a dýní, ale stejně - v samotné tekutině toho na mě bylo moc.

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.10.2021 10:48:42 ... (1304/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Tuňákový salát s máslovými fazolemi (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 28-29)

Myslel jsem, že to bude průměr, ale byl výborný. Skvěle vyvážený a lehce se jedl. Dominoval samozřejmě tuňák a řapíkatý celer. Jediný problém jsem měl s konzervou tuňáka – když ho Oliver chtěl "rozdělit na vločky", řekl jsem si, že zkusím slavnou značku Rio Mare, která má výstavně rozvločkovaného tuňáka na každé ilustraci... ale byla to jen vláknitá tlačenka (konkrétně Tuňák v extra panenském olivovém oleji).

90%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 08.10.2021 20:11:37 ... (1303/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Lilkové penne arrabbiata (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 56-57)

I tři chilli papričky byly na mě moc (přitom polovina receptu bylo 6). Celozrnné penne se měly vařit 10 minut, ale i po 15 chutnaly nějak polosyrově. Nicméně mi to i tak celé chutnalo. I když ten lilek je pro mě pořád exotický.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.10.2021 15:08:25 ... (1302/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Snadná omáčka carbonara s klobáskami (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 52-53)

Především byla chyba, že jsem místo anglických klobásek, které mají v jistém britském obchodě jen mražené, koupil německé bílé bratwursty. Ty měly náplň úplně tuhou, takže jsem měl spíš jen opečená kolečka než masové kuličky. Parmezánovo-vaječnou omáčku jsem přece jen chvilku vařil, na nějaké "pozvolné vaření zbytkovým teplem" bych si netroufnul. Ale bylo to velmi dobré, byť parmezán vejce samozřejmě přebil.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 06.10.2021 15:37:45 ... (1301/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kachní salát s pomerančem (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 26-27)

Sice v receptu i podle ilustrace bylo, že prsa můžou být i jen medium, ale toho se bojím. Musel jsem prsa dopékat v troubě, protože mi z nich pořád tekla růžová šťáva.

A nevím, jak to dělal, že mu to na fotce vyšlo jako lehký salát, zatímco já měl plný talíř jídla, ačkoli jsem to přepočítal na jednu porci a nakrájel jen jeden pomeranč. Asi to byla nějaká prsíčka z kachničky a minipomeranče. *40**3*

Kombinace to ale byla výborná a pomeranč to velmi příjemně odlehčoval.

90%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 02.10.2021 13:13:06 ... (1300/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Jahodové řezy (Gurmet 7-8/2021, str. 92)

Nechápu, jak jim to mohlo na ilustraci téci, když do toho žervé předepsali šlehačku se ztužovačem a sníh z bílků (a to ještě nechápu, k čemu ten tam byl). Protože jsem se držel dávkování a radši to s cukrem nepřeháněl, výsledek byl příjemně vyvážený. Piškoty Savoiardi ale opravdu pořádně změkly až druhý den. A poprašovat to kakaem na závěr se mi zdálo taky zbytečné vzhledem k tomu, kolik ho bylo v žervé.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 01.10.2021 10:26:04 ... (1299/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Talíře s uzeným lososem (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 24-25)

Jako salát se to dalo slupnout raz dva vč. hutnějšího avokáda, ale jaksi nemám důvěru v uzeného lososa. Mně vždycky přišel polosyrový, i když mi nikdy nic nebylo.

65%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 139 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: