XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 139 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.01.2023 20:51:09 ... (1328/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Letní hostiny: Indiánská rýže s edamame (Edamame Wild Rice)

Prej je to "příkrm", ale podle mě klidně hlavní jídlo (rýže s boby). Kombinace chutí byla netradiční, ale podle mě lépe vyrovnaná než v předešlém Salátu s kiwi a fetou. Taky mi to víc chutnalo. Byť spíš vlahé než studené.

80%

P. S.: Když jsem nestihl popřát hezké svátky, tak aspoň PF 2023! *1384*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.10.2022 06:29:58 ... (1327/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Beton ( https://www.alkoholium.cz/beton-cesky-...zi-michanymi-napoji/ )

*66**3* Rodiče byli v lázních a přivezli mi Becherovku.

Nechápal jsem, jaký smysl má umocňovat hořkost toho likéru hořkým tonikem, ale výsledek byl opravdu lahodný. Hořkost likéru se schovala a naředění tonikem příjemně rozptýlilo silně bylinnou chuť.

80%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.09.2022 16:10:28 ... (1326/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Voňavé jehněčí kari (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 232-233)

Opět místo ramínka kotleta bez kosti. Pochyboval jsem, že jsem to měl opékat nasucho a dusit bez vody, ale nepřipálilo se to a "nevypocené" lilky opravdu pustily hodně vody. Dokonce bylo maso hotové dřív, než to stihlo zhoustnout do konzistence na obrázku. Nenaplnily se ani obavy, že 2 velké lilky jsou na 400 g masa hodně.

Vonělo to, ale zase ne tolik. Nebylo to taky moc hezké. Nicméně - maso se povedlo a lilek to vhodně doplňoval. Opět ale - bylo to těžké jídlo i s odlehčujícím jogurtem.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.06.2022 17:32:25 ... (1325/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Křehké jehněčí ramínko (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 226-227)

Resp. kolínko, protože bylo v nabídce; jehněčí se mi špatně shání a jediný halal obchod, o němž vím, mě zklamal právě (ne)kvalitou masa. Tohle se úplně rozpadalo (pravda, bylo i bio). Ale už po 3 hodinách vaření. Další 3 hodiny (podle receptu) jsem musel vařit jen původně suchou cizrnu.

Bylo to vynikající, ale zase hodně těžké. Mám dojem, že jsem z toho přibral 2 kg, ačkoli jsem to dělal z poloviny předepsaného množství. *40**3*

80%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.06.2022 15:52:41 ... (1324/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pomerančový koláč basbousa ( https://www.prozeny.cz/clanek/pomeranc...usa-bez-vazeni-44160 )

Asi byla chyba, že jsem se k tomu dostal pozdě, tak jsem první udělal koláč. Sirup mi zároveň ne a ne zhoustnout (vařil jsem ho ještě se šťávou a pomerančovou vodou). Takže jsem ho mohl nalít jen na už vlahý koláč a asi proto sirup neprosákl až na dno. Ani do druhého dne.

Pomeranč koláč samozřejmě osvěžoval, ale v podstatě to bylo sušenkové těsto. I poměrně tuhé.

Mimochodem mě napadlo, že asi tady našla inspiraci Nadiya pro své vylepšení baklavy.

55%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 28.05.2022 13:38:34 ... (1323/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Letní hostiny: Salát s kiwi a fetou (Kiwi & Feta Salad)

Netvrdím, že je to nesmyslná kombinace, ale zas tak nadšenej jsem z toho nebyl. Ta svěžest kiwi vedle slané hutnosti fety byla víc překvapení než... soulad. *40**3*

Ještě tam vynikal česnek, cibule a koření za’atar. Trochu citrónová šťáva, ale naopak skoro zanikaly vydlabané okurky (podle mě plýtvání) a vůbec jsem tam necítil tahini. Černý sezam byl snad jen pro ozdobu, i když promíchaný salát moc hezky nevypadal. A je pravda, že kiwi se dá jíst s kožnatou slupkou, ale podráždí vám jazyk, i když ji předtím důkladně omyjete. Mně to ale zachutnalo.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.05.2022 11:25:48 ... (1322/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Jarní jehňátko (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 236-237)

Takhle těžký jídlo prostě není jarní - jehněčí, brambory, hrášek (400g:200g). To množství hráčku ho chuťově tlačilo dost dopředu a především - třeba jsem měl smůlu na odrostlejší jehně (skopové to nebylo, to páchne více), ale bylo strašně šlachovité; některé kusy jsem po skoro minutovém vyžvejkání radši vyplivnul. Navíc jsem to pro jistotu dopékal v troubě, protože se mi nelíbilo, jak z té kýty teklo po dalších a dalších 10 minutách a na takové množství "uvnitř zarůžovělého" jsem si netroufnul (celkem jsem opékal asi půl hodiny; podle Olivera by stačilo jen 10 minut na "středně vysokém plameni"!).

45%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.05.2022 14:36:18 ... (1321/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Uzený tempeh se zeleninou a rýží ( https://www.toprecepty.cz/recept/32831...-se-zeleninu-a-ryzi/ )

Především mi uzený tempeh po ochutnání jen tak nepřišel hrozný, měl příjemnou houbovo-kvasnicovou příchuť, ale polovina balení v jídle už vytvářela jistou pachuť. Spíš mě překvapila svěžest kombinace smažené papriky a šalotky, od té doby si to občas dělám jako zeleninové jídlo k bramborám (místo worchestrové omáčky ale přidávám sladkou chilli omáčku, kterou jsem si poslední dobou taky oblíbil). Což ale znamená, že spařené fazolky mi v tom jídle zas tak moc nechutnaly.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.05.2022 16:53:55 ... (1320/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Placky s jehněčím kebabem (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 228-229)

Rychlé a výborné, zvlášť s čerstvým zelím. Jakousi "růžovou" harissu jsem samozřejmě nesháněl, dal jsem obyčejnou. *14**3*

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.05.2022 11:15:33 ... (1319/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Letní hostiny: Chléb s rozmarýnem a olivami (Olive & Rosemary Crown)

Na tento recept jsem si dělal tu tapenádu, i když se dá jíst i jen tak s topinkama. Chléb byl samozřejmě pracnější, než co Nadiya obvykle dělá, vždyť dohromady to kynulo 2 hodiny (částečně už polotovar před pečením). A to skládání do tvaru koruny (asi trnové)... u nás by to byl prostě věnec.

Tady mi zase dělalo starost to závěrečné potření meruňkovou marmeládou, ale opět se k tomu skvěle hodila. Spíš mě překvapilo, že přes vrstvy tapenády a modrého sýra byl chléb poměrně suchý.

75%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 139 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: