XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 139 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.09.2023 09:28:45 ... (1368/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Brambory a artyčoky al forno (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 156-157)

Oliver zapomíná, kolik co pustí vody, ani za 1 a půl hodiny se zcela nevyvařila. Jinak ale poměrně dobré, fenykl byl sice výrazný, ale taky chuťově spíš fádní. Možná právě tím převařením. (Nespletl jsem se, artyčoky byly 3. ingredience. Tam asi záleží na značce, ale ty od Coelsanusu - sic! - měly dost vláken.)

55%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.09.2023 17:52:19 ... (1367/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Tagliatelle s bramborami a uzeným lososem ( https://www.apetitonline.cz/recept/tag...orami-uzenym-lososem )

Ano, taky mě zarazily těstoviny s bramborami, ale ve výsledku to k sobě pasovalo. Smetana to zjemnila a uzený losos spolu s koprem dodaly výraznější... tóny? *3* Spojení samozřejmě syté bylo, ale překvapivě ne tolik.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.09.2023 10:48:44 ... (1366/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Fazolový dip s lososem a křupavými plackami ( https://www.apetitonline.cz/recept/faz...m-krupavymi-plackami )

Recept jsem našel hlavně na uzeného lososa, který jsem kvůli krásně načervenalé barvě impulzivně vzal ve zmíněném ruském obchodě... ale přece jen - fazole s jogurtem?! Opět ale - neprohnalo mě to a naopak to bylo příjemně jemné, byť samozřejmě hutné, najmě se zmíněnejma plackama. Vzhledem k množství fazolí (a jemně vyuzenému lososu) byla jejich chuť dominantní, jen s občasným tónem kopru nebo lososa.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.09.2023 23:31:44 ... (1365/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Máslový nákyp z filo těsta s chai sirupem s whisky ( https://www.apetitonline.cz/recept/mas...hai-sirupem-s-whisky )

Protože nemám 4, ale jen 2 zapékací misky, dal jsem polovinu do malé zapékací mísy. A tam vyniklo, jak dobrý byl smetanový základ. Najmě když jsem vajíčka s cukrem vyšlehal skoro doběla a pak ještě důkladně zašlehal smetanu. Filo těsto mi v tom moc nechutnalo a spíš překáželo. Naopak to hodně táhnul sirup, ačkoli byl úděsně sladký (rozinky jsou přece sladidlo taky). A doporučil bych ho při vaření míchat opatrně, jeden sáček s chai směsí mi v něm prasknul (ale v pohodě jsem sirup přecedil).

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.08.2023 12:45:46 ... (1364/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Bláznivě jednoduchý rybí páj (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 126-127)

Nebarvenou uzenou tresku jsem u nás nesehnal, ale všiml jsem si ruského obchodu, který smrděl uzenýma a sušenýma rybama. *40**3* Koupil jsem makrelu, odmočená šla velmi snadno stáhnout z kůže i zbavit páteře (tedy největších kostí). Nejspíš i díky odmočení chutnala jemněji než naše, v páji byla ještě lepší. Myslel jsem, že se páj bude rozpadat, když bylo filo těsto jen svrchu, ale přimíchaný strouhaný čedar to při (roz)pečení zpevnil, ačkoli (nebo díky tomu, že) jsem ho omylem nastrouhal nahrubo . Chuť byla osvěžující díky cibulkám a jemná i díky špenátu, problém mám jen s filo těstem, které se taky neshání dobře a pak ještě honem honem hledat další recepty na zbytek (protože mražené nemám rád a tohle by se navíc muselo rozrolovat a přeskládat, čímž by se mohlo i potrhat).

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 06.07.2023 22:06:02 ... (1363/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pražený tuňák na sezamu (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 134-135)

Dosud asi největší zklamání ze zmíněné kuchařky, přitom to na ilustraci vypadalo velmi svěže. Oliver i já jsme ale zapomněli, že sezamová semínka pražením hořknou. Navinulá miso pasta chuť nevylepšila a tuňák mi moc nechutnal nikdy (ani v oleji ne). A ještě jsme zapomněli, že u přílohových hráškových lusků se musí (stejně jako u jarních cibulek) taky okrájet špičky a navíc sundat nepoživatelná vlákna. Navrch po pouhých 2 minutách pražení byly pořád prakticky čerstvé a podle ilustrace to nevypadalo, že ke 150 g lusků dal opravdu 8 cibulek.

10%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 30.06.2023 23:04:14 ... (1362/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Aloo gobi neboli květák a brambory ( https://www.apetitonline.cz/recept/alo...boli-kvetak-brambory )

Chtěl jsem pro změnu nějaké vegetariánské, lehčí jídlo a vyšlo z toho jedno z těch až dusivě sytých. Navíc to nebylo tak hezké (s tou kešu kaší to dokonce vypadalo jako poblité) a oschlé možná kvůli nedorozumění, jestli v tom mělo být kokosové mléko nebo olej, nebo obojí. Podle postupu jsem dal jen olej. A ještě jsem vynechal rýži; k bramborám?! Ani ten jogurt to nezjemnil dostatečně. *40*

30%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.06.2023 23:08:55 ... (1361/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Zázvorová limonáda s medem ( https://fresh.iprima.cz/zazvorova-limonada-s-medem )

Docela mě zklamalo, že na konci zázvor ztratil typickou štiplavost. A to jsem měl krásně čerstvý, dal jsem jen 2 lžíce medu a okyselil to jemnější limetkou! Ale osvěžující to bylo, to zas jo. *1*

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 28.06.2023 23:26:02 ... (1360/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Jemné krůtí kari ( https://www.apetitonline.cz/recept/jemne-kruti-kari )

Ne tak excentrická kombinace jako v případě indického máslového kuřete (omáčka z rajčat se šlehačkou), zároveň ale přes zjemnění kokosovým mlékem kyselejší (tentokrát za to mohla spíš cibule než český rajský protlak). I tak mi to chutnalo, jen si myslím, že pro léto by se to hodilo bez rýže (rodina bohužel jídla bez příloh odmítá: "To je všechno?!"). A taky doporučuju nezaleknout se pouhých 15 minut vaření masa. Taky jsem to pro jistotu vařil déle, ale naštěstí jsem ochutnal - maso už začalo tvrdnout.

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 25.06.2023 04:55:13 ... (1359/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Rajčatová polévka s rýží a citronovou trávou ( https://www.apetitonline.cz/recept/raj...zi-citronovou-travou )

Kyselá, nevzhledná a zaneřádila mi sporák! *30**3* Díky tamarindové pastě byla polévka tmavší než na ilustraci a obarvila i rýži. S chutí mohl být problém v tom, že u mě zrovna nebyl k dostání český rajčatový protlak, tak jsem vzal slovenský, který byl kyselejší. Zrovna ke zmíněné sladkokyselé pastě! A zapomněl jsem, že červená zelenina vždycky při rozvaření hrozně prská.

40%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 139 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: