XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 139 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 10.02.2024 23:07:31 ... (1378/1388)
Cvičení.
.
(Aktualizace jsou tučně.)

Základní sestava pro každý den (vlastní):
- Polodřepy
- Stahování hýždí
- Hluboký dřep
- Posouvání paží
- Uvolnění svalu v oblasti ucha
- Relaxace čelistního svalu
- Koleno k hrudi
- Rozevření kyčlemi
- Pánevní most
- Protažení hýžďových svalů
- Rozevření koleny
- Spinální cvičení
- Kolébka
- Kolébka do sedu
- Protažení zadní strany stehen
- Zvedání protažených nohou
- Pozice kobry
- Protažení plantárních fascií
- Protahování zad
- Zvedání protilehlých končetin na čtyřech
- Protažení kyčelních svalů
- Masáž karpálních tunelů
- Protažení předloktí
- Phalenův test
- Masáž prstů
- Protřepání paží
- Protažení paží a trupu
- Protažení šíje
- Protažení mediánních nervů
- Narovnávání vsedě
- Zásuvka
- Přetažení dolního rtu vzhůru
- Rybička
- Lví zívání
- Pevně zavírat a vytřeštit oči
- Pohyb očima v různých směrech
- Zamrkání
- Protažení lýtek
- Protažení stehen a kolenou
- Trénink rovnováhy
- Protažení prsních svalů
- Hluboký předklon
- Protažení šikmých břišních svalů
- Vystrčení beder
- Protažení tricepsu
- Protažení ramen
- Kroužení hlavou
- Kroužení pažemi
- Kroužení pánví
- Kroužení nohama
- "Óm" přes "masku"
- Uzemnění hlasu

Bonusová sestava ve volnu:
- polokliky (plnou váhu nemůžu, v jedné ruce mám titanovou dlahu)
- cvičení na jádro (core): https://streetworkout.cz/clanky/nejlep...ku-brisni-svaly-core
- cvičení s činkama: s kilovou Šikmý sval břišní z předešlého cvičení, Tricepsové extenze za hlavou, Excentrická kontrakce flexorů a Excentrická kontrakce extenzorů plus s pětikilovou Bicepsové zdvihy ( https://www.youtube.com/watch?v=Nkl8WnH6tDU ), Přítah a Tlak nad hlavu.
- kondiční cvičení: jízda na rotopedu.
- cvičení na hlas: jazykolamy.
- relaxační strečink: https://www.youtube.com/watch?v=OIww1jSfnsM
- cvičení s pěnovým válcem: https://www.youtube.com/watch?v=T7GmjAe7nHg & https://www.youtube.com/watch?v=Q0v8B2UNO9E

Výchozí měření: 86,5 kg; 101-104-99
Měření po týdnu: [neměřeno, bude stačit po měsíci]

A zase "milióntý" restart. A to jsem před svátky zvažoval, že si restart nedám, protože i když jsem se pořád nedostal k nějakému pravidelnému cvičení, z dřiny v práci i doma a diety jsem znatelně schudnul. Stačilo ale 14 dnů svátků, klábosení a zobání u stolu, aby se na mně jo-jo efekt podepsal. Ani jsem nevěřil svým očím, když mi příbuzní poslali fotky. *369**3* Navíc je váha kousek od rekordu 87 kg, tak je i dobrá jako výchozí. Mám zhruba 10 kg nadváhu. Nevadilo by mi, kdybych místo tuku nabral další svalovou hmotu, ale zároveň se s takovou vahou cítím těžkopádněji. A taky jsem chtěl vidět, jak umím měnit své tělo, i když jsem už zjistil, že to rozhodně nebude po týdnech. A propos - tou dietou myslím paleodietu, která se mi osvědčila na rozhozený metabolismus z už letitého střídaní denních a nočních směn. Ale mám problém ji dodržovat i ve volnu...
*40**3*
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.02.2024 17:25:03 ... (1377/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Čínské Chap Tjoy (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Díky zelenině (hlavně rajčatům a limetce) svěží a zároveň příjemně nakyslé. A s přípravou žádnej problém, to se taky počítá.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.01.2024 19:36:07 ... (1376/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Marocký kuskus (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Proč ne? Vyhovovalo mi, jak je to hezky pohromadě, nemusím kupovat všechno zvlášť, ani u exotických přísad přemýšlet, co s nima příště. Ostatně jsem si podobně poradil, když jsem až doma zjistil, že masa navíc má být jen 300 g, nikoli skoro 2x tolik… a stejně to tam hodil. Dobře jsem udělal, jídla byl pořádný hrnec a já měl i pro rodinu navařeno na 2 dny. *14*

Nejvíce jsem se bál, aby se mi tam nerozmočil ten kuskus, ale byl přesně na skus. *3* Chuť byla exotická, ale velmi příjemná a navzdory rozinkám a sušeným meruňkám vůbec ne sladká.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.01.2024 22:06:08 ... (1375/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Asijský tuňákový salát (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 144-145)

Nikdy nic neopékám, "aby střed zůstal narůžovělý", takže mi tuňák nikdy nebude chutnat. Propečený je prostě tuhý. Pravda, v tomto případě ho příjemně odlehčoval dresink z nakládaného zázvoru a sójovky. Rodině ale taky vadilo, že "salát" je spíš regulérní příloha, koneckonců edamame jsou luštěnina, k tomu ještě ředkvičky v poměru skoro 1:1... *40*

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.01.2024 19:29:17 ... (1374/1388)
PF 2024
.


P. S.: Koukám v albu, že jsem zapomněl na PF 2023. To ode mě nebylo hezký. A dobře mi tak! *40**3*
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.12.2023 21:38:23 ... (1373/1388)
Klidné Vánoce...
.
...a lepší Nový rok. *20* (Přát "veselé" a "šťastný" není po masové střelbě v Praze asi nejvhodnější, zvláště když pachatel vrhl stín i na svátek Davidů - vč. mě - který se slaví za týden.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.12.2023 03:44:23 ... (1372/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Šťavnatá roštěnka (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 186-187)

Ani teď jsem nesehnal roštěnec s takovou vrstvou loje, aby mi vypečený tuk pokryl celou pánev, takže jsem částečně použil olivový olej. Za další jsem si při vaření přílohy říkal - To je celý? Rozhňácal lilky s rajčaty a hotovo? Vzhledem k tomu to bylo překvapivě velmi dobré a uznala to i rodina, jež se na to dívala s podobnou nedůvěrou.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 24.11.2023 17:31:22 ... (1371/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kuřecí kari ( https://www.igurmet.cz/recepty/maso/dr...re/kureci-kari-5699/ )

Využil jsem veder a podsunul rodině jídlo bez přílohy (rýže)... a stačilo jim to. I šmakovalo - chutě nepřeplácané, hezky vyvážené; kokosové mléko zjemnilo ostrou kari pastu, cukr zase potlačil kyselost té tamarindové.

70%

[Edit.] P. S.: Musím snížit na 60% a dát mezi neosvědčené recepty, protože podruhé to rodině nechutnalo. Vadilo jim hlavně množství cibule. Mně to pořád jelo, ale ne zas tak, abych si to vařil jen sám pro sebe. Taky jsem to dělal napodruhé hlavně proto, abych se zbavil tamarindové pasty, kterou jsem dostal jako exotickou lahůdku k narozeninám, ale nikdo neví, co s ní. *40**3*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.10.2023 11:12:41 ... (1370/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Super zázvorové hovězí (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 184-185)

Čekal jsem to horší, hlavně kvůli kombinaci miso pasty a medu, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Dokonce přílohové zelí pak čoi maso velmi vhodně doplňovalo a odlehčovalo.

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 01.10.2023 02:08:35 ... (1369/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nejsnadnější rybí kari (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 136-137)

Doslova, hotovo do 20 minut. A okamžitý hit i v rodině. Pěkně vyvážená kyselost, koření a rybí chuť, vše zjemněné kokosovým mlékem. Oliver měl pravdu i s krátkým varem ryby - podruhé jsem trochu přetáhnul, začala se rozpadat a byla místy už tuhá. Vážnější problém jsem měl mimo recept - těšil jsem se, že ve vyhlédnutém halal obchodě mají kromě korma pasty i limetkovou zavařeninu, ale až doma zjistil, že to není žádná autentická exotika, ale firma Patak’s to nechává vyrábět v Polsku! *30**3*

85%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 139 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: