XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.02.2023 08:15:49 ... (Strom/Strom)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Smažené čínské nudle s tempehem ( https://www.jimejinak.cz/smazene-zelen...ke-nudle-s-tempehem/ )

Tady jsem trochu zazmatkoval a přestože se snažím komentovat jen recepty, kde dodržím postup a většinu ingrediencí, tak udělám výjimku.

Nejdříve se mi zdálo málo namočit pouhé 2 kloboučky šiitake. Pak mi to vyšlo se spotřebou tak, že jsem musel použít celou půlku tempehu. Už jsem dal vařit nudle, když jsme si to rozložil a došlo mi, že ani ve velké pánvi to nepromíchám s nudlema. A nakonec jsem přehlédnul, že se to mělo smažit na sezamovém oleji. (Dopředu jsem počítal jen s tím, že nebudu shánět slad a že "shoyu" je vlastně sójová omáčka.)

Nemyslím, že by osmažení na olivovém oleji zas tak změnilo chuť. Ani množství tempehu vzhledem k tomu, že jsem přidal i šiitake a spletl se i u kedlubny (myslel jsem, že má být celá). Ani vynechané nudle (protože vím, jak chutnaly podobné pokrmy). A řapíkatý celer místo petrželky na posyp. *3*

Když to vezmu jako vlahý zeleninový pokrm (nejdřív jsem spořádal horké nudle s nivou a máslem), tak mi to celkem chutnalo. O rychlém přejezení tempehu jsem psal minule (a asi i proto doporučovali jen čtvrtku), vyloženě mi tam vadily jen lusky.

65%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: