XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 z 139 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.01.2018 18:21:58 ... (1169/1389)
"Zeman, Putin's Slut"
.
Vsadím se, že nejméně včera bylo nejhledanější spojení s Milošem Zemanem, co že to dělá Vladimiru Putinovi. *3*

Pobavil mě i záznam ( http://tv.blesk.cz/video/3883816/cely...e-na-prezidenta.html ), z něhož je patrné, že prezidenta, který před pár týdny silácky mával pěstí v TV, málem trefil šlak, když se na ně vrhla jeho vlastní gorila. (Zásah sice ex post vypadá brutálně, ale ochranka očividně projevila profesionální duchapřítomnost - nejbližší bodyguard prezidenta ochránil tělem, další od něj potenciální útočnici odstrčil a třetí přiskočil, aby ji druhému pomohl zpacifikovat. Že aktivistka byla vyzbrojena jen kuráží a svými vnadami, zjistili až venku.)

Taky bylo zajímavé, že opravdu i mainstreamová média používají přehnané bulvární titulky o tom, jak se aktivistka na prezidenta vrhla, či na něj dokonce zaútočila. U ČTK jsem byl na vážkách, nakolik byla její zpráva překroucená. Nepřekvapilo by mě to u Reflexu ( https://www.reflex.cz/clanek/volby-pre...a-devka-kricela.html ), ale u iRozhlasu.cz ( https://www.irozhlas.cz/volby/milos-ze...volby_1801121514_ako ) ano. Potěšily mě Respekt ( https://www.respekt.cz/udalosti/2018-01-12/18-01-00 ) a Euro ( https://www.euro.cz/prezidentske-volby...i-prezidenta-1389714 ). Příjemně překvapilo Echo24 ( https://echo24.cz/a/SP4QM/obrazem-utok...-od-pocatku-do-konce ; i bezprostředně: https://echo24.cz/a/SeY7f/zeman-je-put...tivistka-hnuti-femen ).

A samozřejmě příslušný Hilšerův tweet - https://twitter.com/MarekHilser/status/951834151417761792 .

Nesouhlasím ani s rejpy, že se u toho Zemanův protokolář bavil, dle mého má úsměv opravdu jen nalepený a spíš mu až po zásahu ochranky došlo, co se stalo.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.01.2018 13:56:46 ... (1168/1389)
Hilšer na Hrad!
.
Já vím, působí jako ucho, nevystupuje zas tak přesvědčivě a těžko si představit, jak si chce získat respekt politiků téměř o generaci starších, ale co nadělám, když s jeho názory nejvíce souzním a vyšel mi i v Prezidentské kalkulačce ( https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prez...1e7a2d4ac1f6b220ee8/ ; shoda 75%)?

Je mi jedno, že Miloš Zeman (shoda pod 20%) v průzkumech atakuje hranici 50%, takže bych vůbec nemusel jako volič dostat druhou šanci. Upřímně řečeno, pokud bude nadpoloviční většina voličů spokojena s tím, jak nás reprezentoval a co udělal pro zviditelnění a pověst České republiky ve světě, ani s tím moc nenadělám. *14**1*

Navíc i v případě, že se s Markem Hilšerem v názorech rozcházím (přijetí eura, potažmo užší integrace s "tvrdým jádrem" EU, nesouhlas s obnovením povinné vojenské služby), dokážu sám najít argumenty pro (české ekonomika asi naráží na svůj strop a dále se sama nedostane - viz příklad Slovenska a Estonska, které nás po přijetí eura dohánějí, ačkoli bez něj zaostávaly; povinná služba by byla velké navýšení státních výdajů a paradoxní omezení výdajů na kvalitní výzbroj).

Pomíjím rozpor v případě řešení uprchlické krize, protože otázka zněla: "Česko by mělo přijmout princip přerozdělování uprchlíků podle kvót." Tam je "princip" vedle "kvót", o nichž navíc víme, že jsou Evropskou komisí vnucovány i zemím, které je jasně odmítly (a ČR byla mezi nimi). Hilšer neodmítá spolupráci na řešení (i bez toho slábnoucí) uprchlické krize, to je podstatné. Vnucované kvóty jsou dle mého kontroverzním tématem vzhledem ke křehkosti unijního projektu a mělo by se dbát, aby bylo v takových otázkách dosaženo bezvýhradné podpory bez ohledu na to, že to nikde takhle nefunguje - koneckonců ani Miloš Zeman nedostal, ani nedostane 100% hlasů při 100%ní účasti. Takový výsledky jsou možný leda na Krymu nebo v případě Vladimira Putina. *66**3*

Navíc třeba v případě Michala Horáčka nedokážu najít argument proti zásadnímu nesouhlasu se zavedením práva nosit zbraň, byť vím, že 2. půlka zní "při zajištění bezpečnosti státu" a jsem si vědom rozporu vedle svého souhlasu se zavedením povinné vojenské služby. Podle mě je ale něco jiného být připraven v případě ohrožení a něco jiného, aby tu lidi chodili se zbraněmi po ulicích a stříleli po všem, co je podle nich "ohrožení státu". To by někdo z nich mohl taky trefit mě, že? *40**3*

Nemluvě o tom, že by jmenoval premiérem i trestně stíhaného, ergo by to s ním měl Andrej Babiš jistý. *369*

Ale zemanovci, neplesejte. Pokud bude 2. kolo, snad kromě Petra Hanniga (nejmenší shoda - 15%) je pro mě kdokoli ze zbývajících kandidátů menší zlo. *14*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 31.12.2017 19:01:12 ... (1167/1389)
PF 2018
.


P. S.: Předešlá byla efektnější i větší, ale líbí se mi ten chladný klid i se strojem v pozadí a čistý design. *14*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.12.2017 10:16:23 ... (1166/1389)
Ajajaj, mi to tu zavřou...
...že fórum zanedbávám. *40**3*

Prostě jsem se k němu nedostal, ačkoli jenom nemakám a nešprtám. Dokonce jsem toho spoustu zkouknul, spoustu přečetl, víceméně stíhám i sledovat domácí a zahraniční dění. Jen se mi k tomu nechce ještě psát.

Taky se pořád nechci chlubit svým udatným bojem o místo ve společnosti ("na výsluní" nebo "ve společenském žebříčku" by nebylo přesné). *30**3*

A to ještě nastoupil takovej vykyslej pytel sraček, kterej hned, jak si všimnul, že stojím na okraji a nemám ani podporu ostatních, si začal na mě votevírat hubu a později do mě i schválně strčil. Ani já nemůžu uvěřit, že se mi ho povedlo zpacifikovat bez rvačky, do který bych klidně šel, kdyby na to přišlo, protože to jako ne. Ale stačilo, abych se nenechal vyprovokovat ani tehdy, když si na mě votevíral hubu kvůli něčemu, co sám dělal, a naopak ho odstrčil hned, jakmile kvůli mému přehlížení přešel k fyzické konfrontaci. Raz dva vyměknul a šel si hledat oběť jinde. *70**14*

Ale aspoň jsem uzavřel hodnocení trojice gay websérií na GayTitulcích.info (XChat delší https linky už přesměrovává úplně špatně, takže Addicted / Heroin + The Boy Next Door [2017]), kam jsem první recenzi (Daddyhunt: The Serial) mrsknul co nejdříve, aby se nový překladatel nenaštval, že mu titulky jen kritizujeme.

Na ČSFD je jen Závislost (Šang jin, 2016; Addicted); průměrné hodnocení [1] mám někde zahrabané, tak vyjdu z toho, co mi vyšlo na GayTitulcích a dávám 3*.

Hezký svátky! *1384*

*54*

[1] Z (dostupných) hodnocení na ČSFD.cz, IMDb.com, RottenTomatoes.com a Metacritic.com plus vzhledem k žánru i na GayTitulcích.info.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 22.10.2017 19:13:27 ... (1165/1389)
Ať žije Prágl a krajané, kteří "nEUhli"!
.
Mám podíl i na mandátu Dominika Feriho! *1*

Upřímně mi to ale vyšlo jen napůl, ten 2. je samozřejmě sám kníže, který slavil i v absolutních číslech, byť ho přeskočili Andrej Babiš a Václav Klaus mladší. 2 "kroužky" mi ale propadly - pro "zestárlou elitářskou píču" [1] Olgu Sommerovou a zastupitele mé MČ.

Po bitvě je každej generál a udělal jsem chybu, že jsem otálel s předvolebním postem, ale hned mě napadlo, že Babišovi korupční skandál tolik uškodí, lidé jen pokrčí rameny, že lžou a kradou všichni, tak co? Navíc rozkrádá evropské dotace, což jsou naše peníze jen hodně velkou oklikou.

Taky si myslím, že Petra Nečase nepoložily ani tak ambice jeho milenky (doslova asi ano, myslím přeneseně; nemohl jsem si pomoct) jako škrty jeho vlády a evropská finanční krize v r. 2013.

Mimochodem, ČSSD očividně nepomohlo, že zcela bezostyšně srovnávala výsledky z období 2010-2013, kdy hospodaření Česka prokazatelně ovlivňovaly hlavně vnější faktory, s obdobím 2014-2017. Navíc ani s babišovským zkreslováním a nadsazováním nedosáhla (odhad 1,613 biliónu korun) na Nečasův výsledek z r. 2014 (1,499 biliónu korun). Nehledě na to, že s masivním zadlužováním začala ČSSD za své první vlády (pod vedením současného prezidenta), kdy v letech 1999-2002 zvýšila dluh skoro 2x (ze 195 na 396 miliard), byť bylo hospodářství ČR na vzestupu a finanční krize 2008 i 2013 daleko.

Zásluhy má samozřejmě ODS, která rozhazování přiškrtila, tedy omezila dopad krize, ale voliči očividně nevěří ani "stejně" staré ČSSD a zásluhy přiklepli novému ANO. V tuhle chvíli žádná krize prostě není, tak proč se dramaticky obracet zpět k pravici?

Tohle všechno nejspíš stojí i za debaklem ČSSD, u níž jsem si myslel, že jí může pomoct udržet si 2. místo sugestivní slogan o "vyhlášení války levné práci", což Babišovo ANO hodnověrně nemůže. (Navíc Babiš má v programu tentýž úmysl jako ODS - zvýšit mzdy snížením jejich daňového zatížení, ale zvláště Babiš je coby neoficiální ministr financí v kleštích, čím ty daně v sociálním a zdravotním systému pak nahradí.)
¨
Babišovsky promodrala dokonce i Morava, dosud tradičně křesťansko-levicová. To je ale spíš dobrá zpráva. *66*

Stejně příjemné mě překvapilo 2. místo ODS, u níž jsem zvažoval hlas jen proto, že měla větší šanci udržet prapor pravice (názory "profesora na frontové linii" mi nejsou sympatické všechny). A 3. místo Pirátů, od nichž mě nakonec odradil přílišný idealismus a jistá demagogie - pirát je prostě pirát, ne bojovník za svobodu.

Nepříjemné překvapení je naopak velice těsné (a to i vzhledem k 2. místu) 4. místo “Pitomia Okamůry” a jeho Soumraku demokracie. *369**3*

A nesestřelitelný a neprůstřelný blb Marek Benda! A to si při pohledu na Miroslava Kalouska vždycky vzpomenu na titulek přes jeho výsmátou fotku: "Zrušte ho už někdo!" *40**3*

Teoreticky i "pohřeb" Zelených, ale sami vyhlíželi jen 1,5%. *14*

P. S. 1: Na protiimigrantský pytel protiimigrantská záplata: http://www.reflex.cz/clanek/volby-vol...aponsky-fasista.html .

P. S. 2: Nemůžu se dočkat, jak se s tím popasuje můj oblíbeně opovrhovaný Týdeník Echo. Sice se už před volbami vytasil s titulkem "Demokracie nebo vůdce", ale těžko můžou přehlédnout podobnost mezi Babišem a Donaldem Trumpem, jehož zvolení hájí, jak můžou a kdejaký náznak fašizujících tendencí zahrávají do autu (naposledy jsem se dověděl, že ani charlottesvillské bílé nacionalistý Trump svou protiimigrantskou rétorikou nejen nevyprovokoval, ale vlastně to ani nebyli fašisti, ale něco na způsob libertariánů nebo snad dokonce anarchistů: "[...] Trump je vyloženě silový prezident a naprostá většina dnešní pravicové radikální scény v USA na ideu silného státu neslyší." *369*). Stejně tak nemůžou dávat na výběr jen 2 možnosti, z nichž druhá je demokracie, kterou stejně dlouho hanobí jako unavenou a zprofanovanou a ještě ji spojují už ne jen s demokraty, ale přímo s progresivisty, což je pro ně očividně velmi sprosté slovo. *369*

*54*

[1] Prosím necenzurovat mazáním, jedná se o výrok nikoli dlaždiče nebo sotva dospělého frikulína, ale 54iletého ak. soch. Štěpána Kotrby, člena Syndikátu novinářů, pyšného šiřitele sídlištní kultury!
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.10.2017 13:44:58 ... (1164/1389)
Nejsem dobrej člen žádné komunity.
.
Už dříve zmíněný "chlapák" si nedá pokoj a přitvrdil. Ale smetl jsem to se stolu, aby zase nemlel sračky a věnoval se své práci. Dokonce jsem si skoro rejpnul tady už dříve zmíněným seriálem Skam - tam se právě vyoutovaný gay ptal zkušenějšího gaye (resp. halasného a vykrouceného), jak má poznat, že kluk má o něj i sexuální zájem a padlo tam, že když třeba dotyčný zčistajasna začne mluvit o kuřbě. Tak bacha na to! *66*

Taky by si ten "chlapák" měl uvědomit, že je v úplně jiné pozici než já a někomu z jeho kumpánů by mohlo začít vrtat hlavou, proč se vůbec zajímá o buzny a jestli něco takového nebylo důvodem, že mu raz dva přebral holku ještě mužnější kolega, kterej mě ani to, s kým mrdám, vůbec neřeší.

Přes svoje sestry ale vím, že důvod může být nevinnější, protože jeho brácha je teplej. Ale i kdyby byl jen mírně bi a nebyl to úplnej blb, tak ja nésu žádné oteplovač. Jsem ochotnej se vyoutovat jen proto, že by se třeba jemu podobní začali konečně stydět, že se tam vybavujou jako baby na rynku, zatímco kolem nich chlapi i ženský ve věku jejich rodičů tvrdě dřou.

Dokonce nezapadám ani do těch stereotypů - čerstvě tam nastoupil jeden koloušek, který je daleko nesmělejší, ale taky smutně kouká, proč se s ním nebavím. Protože nésu ani žádné "pedofil", hošánkové. I když na to nevypadám, ten pocit generační propasti mezi mnou a dvacítkama už mám.

P. S. Taky mě teď napadlo, že zmíněný "chlapák" třeba jen hledá pro svýho bráchu frajery. To by se ale měl dovědět, že když jsem zjistil, že ho sestry znají po jméně, úplně se mi zastavilo srdce a myslel jsem, že je na místě vydědím, tahat někoho takového do rodiny. Tedy by měl uvažovat podobně o mně.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.09.2017 03:03:42 ... (1163/1389)
7. výročí fóra!
.
7 let bez flamewarů, poslední dobou i naprostého ticha po pěšině! A při tom se toho ve světě tolik děje! Co ve světě, i u nás jsou politické turbulence! *30**369**3*

Koukám ale, že to i ta Anketka vzdala. *40*

Upřímně, já si to užiju v práci. Politiku ani ne, to spíš křížíme jen pohledy a omezuje se to na proklamace na tričkách nebo na samolepkách na šatních skřínkách. Ale tu sociální interakci, ačkoli se vyhýbám jakýmkoli konfliktům... čímž jsem paradoxně nápadnej a rozčilující. *9**3*

Můžu sebekriticky odmítnout dělat instruktora, protože přece nezáleží, že patřím mezi nejlepší, ale zda jsem i navíc sympatickej, komunikativní a autoritativní, ale stejně si to přeložej tak, že nikomu nechci pomáhat. *369*

Zase upřímně: není to ale zas tak daleko od pravdy, hlavní problém je dle mého v tom, že nejen "bažanti", ale i "mazáci" jsou nedisciplinovaní a neberou svou práci dostatečně vážně. Jinými slovy se nechovají jako dospělí a já je opravdu nebudu vychovávat.

Podobná situace je u stížností, kdy si pomalu každej stěžuje na každýho, jen já ne. Plus skupiny si stěžují na jiné skupiny a já nechci držet basu s tou svou. Znovu - jsou dospělí, svoje konflikty si musí řešit sami. Já si možnost stěžovat nechám až na případ, kdy narazím na nějakou vážnou překážku v práci, kterou bych nemohl vyřešit sám.

Navíc bych byl i pokrytec, protože sám nedodržuju pravidla, která považuju za nedomyšlená.

Jasně, sebechvála smrdí a zase se chlubím, jak nejsem dokonalej (co na tom, že zároveň přiznávám, že jsem nesympatickej, nekomunikativní, ne zas tak disciplinovanej a lidi nad mými názory mávají rukou), ale opravdu je to tak, že být férovej je úplně jednoduchý a je to zadarmo. *14**1*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.05.2017 05:41:03 ... (1162/1389)
Re: Tak jsem si vylil srdéčko. :)))
.
A víte, že to pomohlo? Zase jsem se dostal na úroveň pobavené nasranosti místo prosté nasranosti. Jeden z té povedené partičky totiž nakonec překročil hranici a já musel dát zlými pohledy dostatečně najevo, že takhle už ne, i kdybych riskoval hrocení situace, zvláště když to od něj ani nebylo úmyslné. Ale neomluvil se a ještě z toho měl náramnou švandu a běžel se pochlubit kumpánům, takže jsem musel vysílat mráz, až jsem trefil lidi, u kterých jsem to ani neměl v úmyslu.

Navíc toho dříve zmíněného "iniciátora" považuju i přes chlapskej obal za hysterku, co snadno podléhá pracovnímu stresu, bylo by tedy nepříjemné, abych příležitostně sám vybouchnul.

Posledně se totiž na mě obořil kvůli tomu, že nevypadnu ze svého rytmu, ani když jsou prostoje. A jak jsem rychlej a víc toho udělám, míň zbude na ostatní (čímž myslel jen sám sebe). Tedy že já splním normy, zatímco ostatní (on) ne. A pak byl ještě nasranější, protože jsem projevil pevnější nervy a chladnější hlavu, když jsem s klidem předával práci a prokázal, že on sám by na něco takového koule neměl. Koneckonců za plnění norem dostáváme pouze nepeněžní bonusy, skutečné peníze až podle výkonu celé haly, tudíž je jedno, kdo tu práci udělá.

Sešlo se to s jiným problémem - mám dojem, že manažeři jsou buď líní zohledňovat ve výkonnosti prostoje, které naše oddělení nemůže ovlivnit, nebo je jim to jedno. To taky není fér a pokud nás nad přehledem výkonnosti straší, že není problém dát někomu výpověď, pro mě zase není problém ji přijmout. (Sice bych se ohradil kvůli důvodu, abych neměl špatný pracovní posudek, ale myslím, že by bylo i v jejich zájmu, aby ty námitky nečetli budoucí zaměstnavatelé.)

Mimochodem, před přímými narážkami na moji sexuální orientaci mě možná chrání i fyzická výkonnost, protože zmíněný "chlapák" a ostatní jemu podobní někde vzadu tuší, že označit mě za buznu by znamenalo, že by se museli přetrhnout, abych je pořád ostudně nepřekonával. *66**3*

Ještě k té vykroucenosti: nejsem ani bůhvíjak mužnej, jsem na té hranici, kdy maj někteří chlapi (ti, co o tom maj potřebu přemejšlet) podezření, ale zároveň na mě i berou některé holky (což není úplně příjemný). To podezření je ale založený jen na stereotypu, já na ně nevrhám vlahé pohledy, neprohlížím si je na hajzlu, ani je nepoplácávám po prdeli.

Zaujala mě jiná věc - zvláště, když jsem v seriálu Skam slyšel hlášku, proč "si gayové myslí, že všichni chlapi jsou teplí" - všiml jsem si, že se nemálo metroušů na mě kouká až se zájmem, nejlépe zpoza ramene svý holky. To se musím ovládat, abych se nedíval pohrdavě já na ně.

Jeden se mě dokonce dlouhými a významnými pohledy asi snaží uvést do rozpaků. Zašel až ak daleko, že mě fixoval pohledy na hajzlu. Přitom moje jediná myšlenka byla - To snad ne! To jsme někde v buzinci, nebo co? *40**3*
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 28.05.2017 03:11:53 ... (1161/1389)
Ještě žiju... bohužel. :)))
.
I když jsem - aby to do sebe hezky zapadlo - k smrti unavenej a o volnu se mi nechce ani aktivně bavit, tedy že si něco přečtu či zkouknu a napíšu o tom.

Horší je, že kvůli tomu zanedbávám i kurz angličtiny. Původně jsem si myslel, že bude bohatě stačit, abych se učil cestou do práce (když mi ostatně zabere tolik času), ev. pak přímo při rutinní a manuální práci, ale furt musím řešit nějaké problémy, které mi buď nepřísluší (nadřízení se/to flákaj), nebo vychází z absurdní situace, kdy jsem lidem celej nesympatickej, ale zároveň mě nechtěj přestat řešit, ba je sere, že s něma nechci (zbytečně) komunikovat.

Vyšel jsem totiž z toho, že pokud jsem měl konflikty v práci předtím a dokonce i virtuálně, čistě objektivně musí být problém ve mně a nejlepší řešení je podobné tomuto tady - omezit komunikaci na minimum a tvářit se, jako že tam nejsem. Jenže jsem zároveň nápadnej, takže ti, co jsou skutečně nenápadní, ale jinak daleko laskavější, duchaplnější, chytřejší a vůbec celkově zajímavější, musí poslouchat, jak je problém, že vůbec nemluví támhleten nafoukanej blb. *40**3*

Subjektivně si samozřejmě myslím, že jsem byl a pořád jsem v právu a i když mě dokonce napadlo, že se na vyhrocení situace podílím třeba malým nadhledem, nemůžu přece nechat nějaké zastydlé puberťáky, aby si mysleli, že když stojím na okraji, tak jsem bezbranný a snadnější cíl pokrytecký buzerace. Tohle jsem nedovolil ani na základní škole, a to jsem tehdy byl v mnohem větší fyzické nevýhodě.

Hlavní iniciátor se může ve střízlivějších chvílích smutně koukat, že tohle nechtěl a abych s ním konečně soustavněji komunikoval, ale ani na to přistoupit nemůžu. Tohle se prostě nedělá, být fér není nic složitého a je to zadarmo.

Dokonce mě napadlo, že to může být forma perverzní přitažlivosti (vizte teorie, že největší homofóbové jsou skrytí homosexuálové) podle toho, že kdykoli mu oponuju, dřív nebo později úplně bez souvislosti přejde na sexuální témata, ale to bych musel bejt fakt úchyl, abych na někoho takového bral.

Může se zdát, že tou nápadností myslím vykroucenost, ale (zatím) nedošlo na žádné skryté ani otevřené narážky. Ani ty politicky korektní! *66**3*

Jen jsem se chtěl vyhnout slovu "atraktivní", protože i když vím, že nevypadám zle, už jsem si všiml, že se na mně podepisuje věk i nevhodná strava. Navíc i takhle povrchně jsou tam mraky hezčích a mladších lidí. *14*
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 25.03.2017 20:10:05 ... (1160/1389)
Ta prokrastinace nebere konce. :)))
.
Aspoň jsem se dokopal k tomu, abych po dlouhé době naházel "recenze" příslušně tématických filmů i na GayTitulky.info.

V uvozovkách, protože mě napadlo extrémní zkrácení a heslovité sázení. Jenže to jen proto, abych jen neodkazoval, případně (to spíš do budoucna) neměl na různých webech duplicitní texty. Třeba tady bych rozvinul, byť i SPOILEROVAL, že hlavní hrdina Kalvárie (2004) byl natolik submisivní, což se projevilo hlavně v úplném závěru, že jsem mu ani jako gay nemohl fandit, i kdybych to považoval za něco jako extra drsný coming out (ve skutečnosti to spíš byla extrémní verze exploitation se střetem mezi zaostalými vidláky a změkčilým měšťákem). I já jsem očekával, že se konečně sám osvobodí z pout, opláchne se, ozbrojí a všechna ta hovada vykastruje. Zvláště když zneužívala ještě bezbrannější. Proto mě druhá půle neoslovila a jen jsem čekal, jestli ho chytí nebo ne (dokonce jsem nad potenciálně mrazivou scénou náhle se zjevivších dětí jen pokrčil rameny jako nad dalším nesmyslem/trikem). A ty nepochopitelné výkyvy počasí mě opravdu rozčilovaly. Takže souhlasím z průměrným hodnocením [1] 53% (3*).

U Státu vs. Fritz Bauer bych ještě doplnil, že gay téma byl podstatný motiv bez ohledu na to, jak rázně to Bauer smetl se stolu jako možnou zbraň proti sobě v době, kdy pořád platil neblaze proslulý - a nacisty zavedený - paragraf 175. Že Ronald Zehrfeld vypadá jako Arnieho syn, tedy potvrzuje jeho germánský původ. Že Adenauerovo přehlížení bývalých nacistů se dělo s tichou podporou Západu (ve filmu jmenovitě USA). Že na konci filmu je sice zmíněno, že Bauer dosáhl procesu s bývalými osvětimskými dozorci a dalším táborovým personálem, ale už ne, že byl souzen a odsouzen jen zlomek z nich a že to Bauer kritizoval se stejnou námitkou jako Eichmannův proces mimo Německo (Němce je třeba konfrontovat se širší vinou, ne to házet na jednotlivce a nadřízené). Že jsem se u tak dramatického filmu jednou nahlas zasmál - to když neustále čadící Bauer směrem k dusícímu se spolupasažérovi, který se snažil stáhnout okénko auta, zahlásil: "To nedělej, z toho studeného vzduchu budu mít smrt."

Průměrné hodnocení 72% bych za sebe zvýšil na 80% (4*).

U Moonlight jsem se úplně vykecal a zbytečně bych jen spoileroval (jaký vzor si Chiron vybral a jak vypadala jeho "proměna"). Možná jsem zaslepený v případě Chironovy matky, zvláště když napíšu, že život v bídě, opuštěnost a zklamání ze syna nejsou dostatečné důvody k fetování - takhle napsané jsou - ale ve filmu jsem jen pozoroval, jak herečka zručně hraje různé fáze závislosti, ale i ve scéně usmiřování se mi zdál lepší T. Rhodes. Vlastně není ani fér srovnání s Teresou, která očividně neměla nedostatek, ale co když její bolest byla stejně hluboká a nebyla náhoda ani ryzí soucit, jak se o Chirona starala?

Každopádně Čechoslováci naštěstí - Češi asi jako ozvěna aféry s černochem v Lidlu - extatická hodnocení snížili až na průměrných 88% a já z nich lehce ubral na 83% (4*).

P. S.: Vážně jsou to skoro 2 měsíce? To to utíká! *40*

*54*

[1] Z (dostupných) hodnocení na ČSFD.cz, IMDb.com, RottenTomatoes.com a Metacritic.com.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 z 139 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: