XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 z 139 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.08.2010 22:58:32 ... (8/1388)
Modrá Crew 6 (1999): Thorgal - Lukostřelci
Rosiński, Van Hamme

Argun: Zaměřil jsem se ma výrobu luků a šípů. Dělám všechny možné typy a druhy. Klasické šípy pro lov nebo válku. S jednoduchým hrotem pro střelbu na terč, s lístkem vavřínu pro odrážení zbraní. Kulaté, které nezabíjejí. Nebo se syčící hlavou k zastrašení nepřátel. Sekající šípy k přetínání lan nebo půlměsíční šípy pro utínání údů. Zubaté šípy nebo ty s hadím hrotem, co způsobejí nevyléčitelná zranění. Vidíš, že v umění páchat zlo svému bližnímu nezná lidská představivost hranic.

Grzegorz Rosiński (1941) - polský komiksový kreslíř, proslavený spoluprací na sérii o Thorgalovi.
Jean Van Hamme (1939) - belgický spisovatel a komiksový scénárista, tvůrce postavy Thorgala.

(Chtěl jsem uvozovkami odlišit postavy fiktivní a reálné, ale je to matoucí, nadbytečné a škaredé. *14*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.08.2010 19:51:55 ... (7/1388)
Modrá Crew 5 (1998): Hellboy - Povídky z temnot (Mrtvola)
Mike Mignola

"mrtvola" ("Tam O’Clannie"): PŘIŠEL JSEM O RUKŮŮŮ!
"Hellboy": To je mi vážně líto. Ale potřebuješ ji? Stejně seš dávno mrtvej. Navíc nemáme moc času...
"mrtvola": Prej potřebuješ ji? JE TO MOJE RUKA!
"Hellboy": OK... hlavně rychle.

Mike Mignola (1960) - americký komiksový umělec (scénárista i kreslíř) a spisovatel, tvůrce postavy "Hellboy".
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.08.2010 18:39:59 ... (6/1388)
Modrá Crew 4 (1998): Sláine - Královna čarodějek
Pat Mills, Glenn Fabry, Dermot Power

"Ukko": Tedy... co na tom záleží? Stalo se to před dávnými časy... Koho dnes zajímají nějací cezariáni a Keltové? Jaký to má všechno smysl?
"Nesta": Důležité je, že budoucí říše podle vzoru cezariánů okrádaly a zotročovaly další domorodé kmeny. A také předstíraly, že je "civilizují". A také se "zapomněli vrátit domů". A jsou dokonce tací, kteří - k vlastní hanbě - učí, že cezariánská invaze byla dobrá věc... Že je dobře vzdát se svobody výměnou za... ústřední topení...
"Ukko": No, já mám Římany rád... jako nejúspěšnějším zlodějům všech dob jim fandím! A - což je nejdůležitější - okradli svět a prošlo jim to!
"Nesta": Žádné říši to "neprojde". Na země vybudované za cenu krve doplatí potomci... Bezpráví zanechává psychické jizvy... jizvy na duši... protože pravda je jim odpírána... tlačí na jejich podvědomí... nutí je být arogantní, jsou plní potlačení zlosti... a... měj se, Ukko!

(Týýýjo, takové hluboké myšlenky ve fantasy komiksu... *9**3* [V konkrétním příkladě je to ale historický revizionismus - Římská říše zdaleka nebyla první dobyvačná říše na světě, Keltové taky neseděli na zadku, ale postupně svůj vliv rozšířili do poloviny Evropy, dokud je nejen Římané nevytlačili na ostrovní Británii, třeba z našeho území jsme zbytky - po vyhnání Germány - keltského kmene Bójů měli vyhnat my, Slované, prapůvodem odněkud z Ukrajiny... *40**3*])
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.08.2010 18:34:41 ... (5/1388)
Modrá Crew 4 (1998): Sláine - Královna čarodějek
Pat Mills, Glenn Fabry, Dermot Power

"Ukko": Boj o Llandin ale neprobíhal podle královniných představ. Mezi obránci byli v bojích zocelení legionáři vysloužilci, žijící ve městě. A někteří z královniných válečníků se tak unavili „přípravou“, že nebyli s to pokračovat v boji. Ne tak Sláine nebo dívky z Boudičiny gardy. Odstrkovaly štíty cezariánů, chytaly jejich meče holýma rukama a nechávaly sekat do svých těl tak dlouho, než jejich sestry vojáky nezabily. Protože je vedla žena... Divoká, vyjící fúrie. Těch dvacet tisíc obyvatel, které toho dne zmasakrovala, to nebyla jen pomsta za potupu, kterou utrpěla, nebo za zničení svatých hájů Mony, ale magický obřad královny čarodějek... Daň temné bohyni. Ani Sláine nedokázal překonat tu zuřivou vášeň, držet s ní alespoň chvíli krok. Dovolil, aby mu do žil vnikly křivolaké síly Země... dokonale se uvolnil - propadl chaosu... mysl přestala ovládat tělo... bojoval jako v tranzu... tančil tanec smrti na počest své bohyně.

(Llandin by měl být starověký Londýn, ale podle netu to mohlo být jedině Londinium. Navíc počet obětí jeho dobytí měl být troj- až čtyřnásobně vyšší - vizte Boudica - Ta, která přináší vítězství. Ale je možné, že Mills připisoval 20 tisíc obětí samotné Boudice... *40*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.08.2010 18:28:54 ... (4/1388)
Modrá Crew 4 (1998): Sláine - Královna čarodějek
Pat Mills, Glenn Fabry, Dermot Power

"Ukko": Neznám jiný příběh, popisující tak strašlivá jatka a zkázu... Cezariánská armáda ustoupila a ponechala obyvatele - ženy, děti a všechny, kdo neunikli včas, jejich osudu. Boudičina vojska neznala slitování... naráželi je na žhavé kůly... házeli je do vařící vody... řezali jim části těl a strkali jim je do úst...
"Nesta": Co tvá nová sága, Ukko?
"Ukko": Jde to dobře, Nesto. Ale tobě se asi líbit nebude.
"Nesta": Proč ne? Píšeš jen pravdu.
"Ukko": Ale já myslel, že bys chtěla, abych vynechal všechny krutosti, které Keltové napáchali a napsal, že nepřátelé byli pobiti v "čestném boji".
"Nesta": Oba přece víme, že válka je jiná. A cezariáni krutě zotročili Britonii... Co mohli namítat, když se barbaři chovali stejně? A kromě toho, Keltové uctívali Bohyni země a to je krutá válečnice právě tak jako milující matka. Ona nám dává život, ale ona nás také zničí. Chceme-li ji plně uctívat, musíme přijmou její temné já... a přijmout s otevřenou náručí i to nepříjemné a ošklivé...

Pat Mills (1949) - britský komiksový scénárista a editor, tvůrce postavy keltského válečníka "Sláinea" a spoluzakladatel jednoho z nejznámějších komiksových týdeníků - 2000 AD.
Glenn Fabry (?) - britský komiksový malíř, ceněný pro práci s tuší i pro klasickou malbu.
Dermot Power (?) - irský komiksový malíř, oceňovaný pro změnu pro detailní, atmosférickou a až fotograficky přesnou kresbu.
Boudica (? - asi 61) - královna jednoho z keltských kmenů, která - poté, co Římané nerespektovali závěť jejího manžela, zbičovali ji, znásilnili její dcery a vymáhali placení daní - vedla keltské povstání proti okupaci (části) Británie římskou (cezariánskou) armádou. Po krvavém potlačení povstání Boudica spáchala sebevraždu.

(Je dost ironické, že na en.wikihesle o Millsovi je zdůrazněno, že jeho scénáře jsou známé protitotalitním zaměřením, protože Královna čarodějek je hodně pravicové dílko, jak by mělo být ostatně jasné už z citovaného výseku.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.08.2010 18:17:41 ... (3/1388)
Modrá Crew 3 (1998): Batman versus Soudce Dredd - Rozsudek nad Gothamem
Alan Grant, John Wagner, Simon Bisley

"Batman": Už mám toho třetího stupně dost! Nespáchal jsem žádný zločin!
"Soudce Dredd": Ne...? Zápalná bomba na bázi fostoru. Třicet metrů velice pevného drátu. Dvě šipky napuštěné uspávacím prostředkem. Nervový plyn. Máš s sebou dost útočných zbraní, abys seděl patnáct let!
"Batman": Nebuďte směšný! Žádný soud by mě za tohle neodsoudil!
"Soudce Dredd": Tohle je Mega-City One, grázle! Soud jsem já! Soudce a porota! Když řeknu, že budeš sedět, tak budeš sedět! A ještě ti něco řeknu: ta maska, ten kostým, ty zbraně... víš, co cejtím? Mstitele! A já nemám rád mstitele!
"Batman": Je nějaká naděje, že bych si mohl promluvit s někým, kdo má alespoň kousek mozku?
"Soudkyně Andersonová": Někdo mě shání?
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.08.2010 18:17:27 ... (2/1388)
Modrá Crew 3 (1998): Batman versus Soudce Dredd - Rozsudek nad Gothamem
Alan Grant, John Wagner, Simon Bisley

"Coogan" (do vysílačky): Na mou duši, poručíku, Batman před chvílí zmizel! Shýbnul se nad tou vobludou a najednou zmizel!
"Poručík" (z vysílačky): Lidi jen tak nemizej, Coogane! Co to kecáš za pitomosti? Tys už zase chlastal?
"Coogan": Přísahám, poručíku! Murphy je mrtvej, propánaboha! Hotovej Posel smrti!
"Mean Machine": Fakt jo?
"Coogan": Ach, bože! T-tomu nebudete věřit, poručíku! Je tady chlap s velkou kovovou pazourou a ciferníkem na čele...
"Mean Machine": Tě pic. *bok-k-k!*
"Poručík": Jsi suspendovanej, Coogane! Slyšíš? Suspendovanej! Zůstaň, kde jsi! Posílám pro tebe jednotku!
"Coogan": Huhlyy!

Alan Grant (1949) - britský (skotský) komiksový scénárista (proslavil se scénáři právě k dreddovským příběhům a několika batmanovským comicbookům), tvůrce postavy "Anarky".
John Wagner (1949) - americko-britský komiksový scénárista skotského původu, spoluautor postavy "Soudce Dredda", ceněný pro smysl pro černý humor a napínavé scénáře plné násilí.
Simon Bisley (1962) - britský komiksový kreslíř, oceňovaný pro hutnou a dynamickou kresbu s využitím různých malířských technik.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.08.2010 18:32:53 ... (1/1388)
Pat Condell: Katolická morálka
Návnada:

Nevím, čím to je, že katolická církev vyzařuje tuhle auru… ani ne tak zla, jako spíš... no vlastně jo, zla. Myslím, že s tím má hodně co dělat celibát. Protože tam musí být tolik potlačované energie, která nemá kam utéct, to prostě musí vyvolat pár zkratů. Chápu, že někdo žije v celibátu, pokud jim to vyhovuje, ale pokud to děláte jako pokání a popíráte svou nejsilnější základní potřebu, protože si myslíte, že to udělá Bohu radost, tak myslím, že byste si měli zajít za doktorem. Protože ti vnitřní démoni, s nimiž tak mužně zápasíte, nejsou nic, co by nedokázala štětka za dvacet babek vyřešit během pár minut. To ale samozřejmě nemůžete udělat, protože by to bylo hříšné. Mnohem lepší je zasunout svůj penis do ministranta, a dál kázat umírajícím Afričanům o sexuální abstinenci.

(celkem 00:04:14)



Pat Condell (1949) - britský (anglický) spisovatel, autor komických skečů a internetová celebrita, proslavený krátkými monology, v nichž kritizuje především náboženství, umístěnými na stránkách se sdílenými videy (např. na YouTube má jeho kanál 127.000 odběratelů a celkem přes 23 milionů shlédnutí).

(Na prokládání periodik a dalšího se mi hodí pozoruhodný kanál... *88**3* ...ateistické entity 8080256256. *66*)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 z 139 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: