XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.01.2018 13:56:46 ... (Strom/Strom)
Hilšer na Hrad!
.
Já vím, působí jako ucho, nevystupuje zas tak přesvědčivě a těžko si představit, jak si chce získat respekt politiků téměř o generaci starších, ale co nadělám, když s jeho názory nejvíce souzním a vyšel mi i v Prezidentské kalkulačce ( https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prez...1e7a2d4ac1f6b220ee8/ ; shoda 75%)?

Je mi jedno, že Miloš Zeman (shoda pod 20%) v průzkumech atakuje hranici 50%, takže bych vůbec nemusel jako volič dostat druhou šanci. Upřímně řečeno, pokud bude nadpoloviční většina voličů spokojena s tím, jak nás reprezentoval a co udělal pro zviditelnění a pověst České republiky ve světě, ani s tím moc nenadělám. *14**1*

Navíc i v případě, že se s Markem Hilšerem v názorech rozcházím (přijetí eura, potažmo užší integrace s "tvrdým jádrem" EU, nesouhlas s obnovením povinné vojenské služby), dokážu sám najít argumenty pro (české ekonomika asi naráží na svůj strop a dále se sama nedostane - viz příklad Slovenska a Estonska, které nás po přijetí eura dohánějí, ačkoli bez něj zaostávaly; povinná služba by byla velké navýšení státních výdajů a paradoxní omezení výdajů na kvalitní výzbroj).

Pomíjím rozpor v případě řešení uprchlické krize, protože otázka zněla: "Česko by mělo přijmout princip přerozdělování uprchlíků podle kvót." Tam je "princip" vedle "kvót", o nichž navíc víme, že jsou Evropskou komisí vnucovány i zemím, které je jasně odmítly (a ČR byla mezi nimi). Hilšer neodmítá spolupráci na řešení (i bez toho slábnoucí) uprchlické krize, to je podstatné. Vnucované kvóty jsou dle mého kontroverzním tématem vzhledem ke křehkosti unijního projektu a mělo by se dbát, aby bylo v takových otázkách dosaženo bezvýhradné podpory bez ohledu na to, že to nikde takhle nefunguje - koneckonců ani Miloš Zeman nedostal, ani nedostane 100% hlasů při 100%ní účasti. Takový výsledky jsou možný leda na Krymu nebo v případě Vladimira Putina. *66**3*

Navíc třeba v případě Michala Horáčka nedokážu najít argument proti zásadnímu nesouhlasu se zavedením práva nosit zbraň, byť vím, že 2. půlka zní "při zajištění bezpečnosti státu" a jsem si vědom rozporu vedle svého souhlasu se zavedením povinné vojenské služby. Podle mě je ale něco jiného být připraven v případě ohrožení a něco jiného, aby tu lidi chodili se zbraněmi po ulicích a stříleli po všem, co je podle nich "ohrožení státu". To by někdo z nich mohl taky trefit mě, že? *40**3*

Nemluvě o tom, že by jmenoval premiérem i trestně stíhaného, ergo by to s ním měl Andrej Babiš jistý. *369*

Ale zemanovci, neplesejte. Pokud bude 2. kolo, snad kromě Petra Hanniga (nejmenší shoda - 15%) je pro mě kdokoli ze zbývajících kandidátů menší zlo. *14*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: