XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 z 21 | » | Poslední

 

guest Muž XalarmX ... 27.02.2006 21:24:43 ... (10/210)
Re (2): XalarmX
Odpověď na příspěvek od Corpse_Bride z 27.02.2006 18:15:40:

ti predátoři: to byl takový vtípek :-) uvedl jsem dvě látky co jsou v mase, nicméně jsem napsal, že jsou to důležité látky (teda kromě cholesterolu, takže jen B12) obsažené v mase, které nedostanu z rostlinných produktů. B12 neni problém získávat alternativně.

pokud jde o doktory, já taky věřím lékařům a můžu sem hodit nespočet článků vypovídajících opačně, ale moc se to sem nehodí. Možná to přihodím do vegetariánství.

hodně důležitý je jíst správně, pokud se to u dětí neděje, nedorůstají "normálního" vzrůstu (taky to záleží na genetice). já jsem bez masa asi od 15 ... no a sem malej ... 175 cm, ale určitě to neni masem pač nemám být po kom velkej :-)
při zvýšený fyzický námaze doporučuju hodně luštěnin a výrobky ze soji a žvýkat semínka.

pokud jde o hustotu kostí, tak opravdu bývá o něco řidší než třeba u vegetariánů, nebo všežravců.

dokázáno, některé opice živící se výhradně rostlinnou stravou ... sem tam přežvýknou i nějakého toho brouka, larvy, mravence a pod.

to, že potřebujeme maso neuznám, protože já ho prostě nepotřebuju.
guest Muž Corpse_Bride ... 27.02.2006 18:15:40 ... (9/210)
re:XalarmX
Vitamin B12 zajišťuje organismu také mnoho funkcí. Z jeho nedostatku vzniká tzv. perniciózní anemie a objevují se poruchy neurologické, např. s poruchou stability, čití, zvýšenou dráždivostí apod. Hlavním zdrojem vitaminu B12 jsou opět živočišné produkty.
Z našich zkušeností např. děti z veganské rodiny jsou na první pohled dobře živené. Je to však tím, že jejich energetický příjem je dobrý, někdy i nadměrný díky vysokému přívodu cukrů (med, ovoce aj.) i tuků (oříšky, olej). Tyto děti jsou však většinou malé, protože nedostávají dostatek kvalitní bílkoviny potřebné k růstu. Kosti těchto dětí nejsou dostatečně zásobeny vápníkem ani bílkovinou. U veganů či některých vegetariánů se může objevit klinický obraz, který zjišťujeme u dětí se závažnějším organickým onemocněním při chronické poruše stavu výživy. Tyto děti často nerostou, ale díky léčbě mají přiměřenou váhu ve vztahu k výšce. Větší fyzická zátěž či závažnější onemocnění rychle vyčerpá bílkovinné rezervy takového dítěte. Je narušen průběh četných metabolických procesů a život těchto dětí je tak více ohrožen.
MUDr. Petr Tláskal
aby člověk potřeboval k výživě maso nemůsí být predátor to snad ani neni mysleno vazne ne? :) A nevim co mas za obor ale myslim ze znalost dvou vitaminu co jsou v mase nestaci.. ja se rozhodne nepocitam za nejakyho odbornika ale verim lekarum kteri narozdil ode me(a mozna i od tebe) studuji cloveka cely svuj zivot,tak asi vedi o cem mluvi:)
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 27.02.2006 16:08:22 ... (8/210)
Re (3): bio maso
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 27.02.2006 00:10:32:

Geneticky mutovány?... ty seš magor jak ti od Green-pissu.*3* Docela mě to zovna u tebe překvapuje. No nic teď nemám čas hádat se s vegany a (eko)anarchisty co ví o ekologii prd, takže to probereme jindy :o)
guest Muž XalarmX ... 27.02.2006 00:48:29 ... (7/210)
Re (5): bio maso
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 27.02.2006 00:23:51:

máš pravdu, úplně se tomu nevyhnu, ale apoň částečně jo :-). rostlinná a živočišná strava je uplně jiná, ale rozhod jsem se nenahrazovat, všechno co člověk potřebuje pro nomální vývoj se dá získat z dobře rozplánované veg. stravy, je to tak.
Víš jak jednala moje doktorka když jsem začínal...pořád říkala, že na to doplatím......bla bla bla, já ji po celou dobu přesvědčuju, i když ona to nikdy nepřizná...že je jen oběť rudý výchovy a moc se spolíhá na to, co bylo, když se ona před 30 lety vyškolila na doktorku, od té doby se toho fakt hodně změnilo, různé testy mají v některých odvětvých i opačné výsledky a veg. život uznává a doporučuje většina uznávaných lékařských i dietických asociací. Paradoxní je, že mám všechny limity víc než v pořádku, teda kromě viramínu c...divné.

a tady nějaký ten prvek, co v kytkách nenajdu... CH.O.L.E.S.T.E.R.O.L. a B12 :-)
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 27.02.2006 00:23:51 ... (6/210)
Re (4): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 27.02.2006 00:14:26:

- Já bych řekl, že 100%ně se tomu nevyhneš nikdy... Jednak není BIOfarma jako BIOfarma. A za druhé, třeba takové kyselé deště spadnou i na BIOfarmu :o)
- Nemám na mysli nic konkrétního...nejsem žádný odborník v tomhle směru. Pouze selským rozumem uvažuji, že složení živočišné a rostlinné stravy je natolik odlišné, že jen těžko uděláš takový zeleninový salát, který by Ti nahradil kuřecí maso :o)

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 27.02.2006 00:14:26 ... (5/210)
Re (3): bio maso
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 27.02.2006 00:10:32:

pokud jde o chemky, snažím se pro to dělat co jen jde a vyvarovat se jim...kupováním BIO, ale ne vždycky to jde to uznávám.

pokud jde o prvky, doplňuju jen B12 a nevím oničem jiném co bych nemohl získat bez živ. produktů.
Nebo máš na mysli nějaký konkrétní prvek?
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 27.02.2006 00:10:32 ... (4/210)
Re (2): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 27.02.2006 00:06:31:

Nemusíš toto "super zdravé maso", takže radši baštíš "super zdravé rostliny", které jsou geneticky mutovány a denodeně cíleně i necíleně zasypávány tunami jedovatých látek a různých produktů chemického průmyslu? :o) Nic proti, ale stejně si nepomůžeš ...a navíc ti budou chybět některé významné prvky výživy. Pokud se teda nedodopuješ nějakými výživnými přípravky :o)

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 27.02.2006 00:10:02 ... (3/210)
Re: bio maso
Odpověď na příspěvek od Corpse_Bride z 26.02.2006 21:53:11:

O tom, jestli je člověk všežravec, nebo neni se můžeme jenom dohadovat. Podle toho co jsem se dozvěděl, začal maso jíst pravděpodobně z nouze v období sucha. A kvalitní zastoupení aminokyselin v mase nejspíše způsobilo to, že tady teď sedíme u monitoru a klepem do klávesnice. Pravděpodobně by se člověk vyvinul úplně stejně, ale asi by to trvalo dýl. Ale stavbou těla a orgánů určitě na predátory nevypadáme :-) nehledě na to, že nestrávíme sirové maso.

moc mě nebaví tady toto rozebírat, podle mě je člověk všežravec od toho, že může žrát všechno...tak proč zrovna zvířata?

Ale pro ty co nesdílí můj názor by se zvířata určitě měla chovat v BIOchovech...teda minimálně!

No tak už sem zase jinde...a pamatuj na to, že strach je jenom nevědomost :-)

k cenám za maso: a proč si myslíš, že je maso z intenzivního zemědělství tak levné? Já si jěště pamatuju jak do mě cpali názory na super zdravé kuřecí maso...věřil jsem, než sem se začal zajímat...a zjištění?
no tak kuřátka žijou 28 dní a během této krátké doby stihnou předrůst dospělou zdravou slepici z BIOfarmy...jak je to možné? v krmení samé hormony pro podporu rychlého růstu (steroidy)...právě kvůli tomuhle kuřata mají deformace pohybového systému, různé svalové nemoci...jako je vodnatění prs, časte srdeční problémy, které způsobují jejich předčasný úhyn, a nehledě na velký stres, který je dělá agresivní vůči sobě. Denně jsou cpány antibiotiky...to jen z prevence, kvůli různým epidemiím v chovech.
tak toto super zdravé maso opravdu nemusím.
podobné je to u všeho "ve velkém" a k uzeninám...tam už asi neni ani co říct.

Ale pravda, že zdravá a ohleduplná metoda je dost drahá a ne každý si to může dovolit. Taky jeden z důvodů to nejíst, nebo aspoň omezit :-)

vegan jsem něco přes 3 roky, předtím jsem měl ještě vegetariánské období...cítím se skvěle a mám čisté svědomí, že jsem se odprostil od tohoto "kolotoče hrůzy"

pro všechny: http://www.peta.org/feat/meatrix/
guest Muž Corpse_Bride ... 26.02.2006 21:53:11 ... (2/210)
bio maso
Ja nepatrim mezi vegetariany ani mezi a uz vubec mezi vegany.. zivota bez masa se dost desim.. protoze kdybychom meli byt uspusobeni k zivotu bez masa..tak nejsme vsezravci.. s biomasem rozhodne souhlasim a sama se ho snazim kupovat jen je obrovska smula ze za nej zaplatite 3krat vic nez normalne a to je stale v tehle pomerech pro nejaky lidi docela slusna palka, takze se nejspis ani moc zatim nema sanci uchytit... ale je to skoda.. protoze podminky ve kterym ty zvirata zijou ve velkochovech sou asi fakt docela nechutny..
guest Muž XalarmX ... 25.02.2006 14:35:10 ... (1/210)
maso v prodejnách zdravé výživy?
jaký by ste měli názor, na prodej masa z BIO farem v prodejnách zdravé výživy? já nevím, sem vegan a pokud bych do toho mohl mluvit, volil bych NE. nicméně nemůžu svoje veganství vnucovat každému, BIO chovy jsou podle mě (ale ne pro mě) přijatelná alternativa velkochovu.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 z 21 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: