XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 21 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 

ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 18.03.2006 09:35:10 ... (90/210)
Re (5): ekonomika naruby?
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 04.03.2006 19:33:26:

To záleží na úhlu pohledu...v zásadě se ale shodnem ;-)

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 17.03.2006 16:46:02 ... (89/210)
Re (3): nic moc
Odpověď na příspěvek od tzetze z 15.03.2006 21:03:33:

ááá no jo no, uznávám, že od první otázky se to tady trošku zvrtlo...

To by mě nenapadlo, že supermarkety prodávaj BIO produkty, ale už jsem slyšel, že tam prodávají různý výrobky od bioline a tááák. No co dodat.... 330 za kg je nářez, ale když už to někdo musí mít, tak lepší než factory farming.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 16.03.2006 12:09:43 ... (88/210)
Re (3): nic moc
Odpověď na příspěvek od tzetze z 15.03.2006 21:03:33:

Slípka vážící 2kg není kuře :-) Jestli to nebude od těch němčourů jako s těma odpadkama *3*
guest Muž tzetze ... 15.03.2006 21:03:33 ... (87/210)
Re (2): nic moc
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 14.03.2006 23:53:47:
Nechtěla jsem, aby jsi sem už nepsal. Jsem moc ráda, že jsem si prohlídla videa na stránkách, které "doporučuješ". Znovu jsem si uvědomila, že tu nejsem kvůli svému pohodlí, ale abych něco pro tuto zemi udělala a nejlepší je začít u sebe. Klidně sem dál piš, jen jsem si myslela, že tu bude víc takových jako já - tedy na cestě k ekologii přes jídlo.

Bio maso se teď nově objevilo v prodejnách Albio www.albiostyl.cz, prodejny jsou celkem tři, všechny v Praze. Bio kuřecí, bio hovězí a bio vepřové prodávají v Dejvicích a na Smíchově. Kuřecí dováží z Německa a je dost drahé, koupila jsem si ho jen jednou jen tak pro info 1kg celého nezmraženého kuřete 330,-- Kč, stím že kuře většinou váží ke dvěma kilům. Bio hovězí se dá koupit už běžně v Albertu, Delvitě. Studuju v Liberci a pokud vím tady je jedna vegetariánská lepší jídelna + takové menší kavárničky, kde i vaří. Bio maso jsem tu ještě neviděla.
guest Muž XalarmX ... 14.03.2006 23:53:47 ... (86/210)
Re: nic moc
Odpověď na příspěvek od tzetze z 14.03.2006 20:52:47:

no tak já už sem psát nebudu...promiň

hele a kde vlasně nakupuješ BIO maso? Pač ve zdravých výživách maso nemaj...
guest Muž tzetze ... 14.03.2006 20:52:47 ... (85/210)
nic moc
Ahojky,
zakládala jsem tohle fórum za účelem seznámení se s lidmi, kteří vyhledávají bio výrobky a považují to za nový životní trend. Asi takových jako jsem já není moc. Tento víkend (17-19.3.06) je na výstavišti v Praze Holešovicích veletrh BIOSTYL. Snad tam najdu více spřízněných duší. Tento příspěvěk není nic proti přispěvovatelům, moc děkuji, že se píšete, velice mě to obohatilo...
guest Muž XalarmX ... 11.03.2006 11:42:48 ... (84/210)
Re (5): pro XalarmX
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 10.03.2006 18:18:54:

to je možný, kdyby si někde narazil na zdroje takovýchle informací, tak to sem můžeš kopnout, myslím, že by to shlídlo víc lidí než já...celkem se o to zajímám...


tady něco pro pobavení - otroci lidské zábavy, když se naštvou- http://www.metacafe.com/watch/40191/animals_vs_humans/ hádejte komu sem fandil :o)
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 10.03.2006 18:18:54 ... (83/210)
Re (4): pro XalarmX
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 10.03.2006 17:35:34:

Jako hlavní řízení přenosu Ca po těle je právě ten vitamín B. Proto mají přípravky na nemocné nehty, zuby a kosti kromě Ca a Mg taky B3,B6 a B12
guest Muž XalarmX ... 10.03.2006 17:35:34 ... (82/210)
Re (3): pro XalarmX
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 10.03.2006 15:21:06:

to je zajímavý, škoda, že sem o to přišel. Já beru jen B12 a ta je dělaná přímo pro vegany, není to jako žádný vitamín "na krásu", ale jeho nedostatek vede k depresím, až schyzofrenii.

Nejen nedostatek Ca, vede k řídnutí kostí. Na řídnutí kostí se totiš nepodílí jen nedostatek Ca, ale kosti musí být dobře živený "týmem hráčů" nejen jedním "hráčem". Třeba veliký vliv na řídnutí kostí má jod, když je nedostatek jodu, kosti řídnou i když je Ca nadbytek a jod je pro vegany v dostatečném množství zastoupený jen v mořských řasách...pro masory vrybách. Dál taky P, který je taky pro kosti důležitý....

Chci tím říct, že slova "nahrazování masa" staví veg.ství do podřadné "kategorie" nevidím to jako nahrazování masa, ale najít si zdroj, který obsahuje to, co je i v mase. Stejně tak si najít zdroje vitamínů v jídle, ne v pilulkách.

Jinak já souhlasím, že cpat se pilulkama je pro veg.na jako si na sebe namalovat terč, ale s tou B12 je to něco jinýho...B12 je částečně i v droždí, takže nějaký ten přísun by byl, ale beru to jen pro jistotu, abych neskončil v bílé vestě s rukama omotanýma kolem sebe.... :o))) i kydž k tomu nemám daleko.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 10.03.2006 15:21:06 ... (81/210)
Re (2): pro XalarmX
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 10.03.2006 03:56:53:

Teď byl minulý týden na ČT2 pozdě v noci dobrý dokument. Hodnotili tam možné pozitivní i negativní dopady vitaminových přípravků. Samozřejmě nezaujatě.

Takže nová informace: vit. A je dostatečně zastoupen ve stravě a člověk by si ho měl spíše hlídat v tom smyslu, aby to nepřepísk. Vyráběné preparáty obsahují i několikrát víc A než tělo potřebuje denně ... to by ani tak nevadilo... tabletky s C taky obsahují mnohem víc než denní dávku(jenže C je potřebné všude a nikdo není snad takový blázen aby žral celou krabičku denně a odrovnal si ledviny :o)... jenže se zjistilo, že u žen může velký nadbytek A působit na kosti(řídnutí v pozdějším věku). U chlapů zatím nic oficiálně prokázáno není, ale právě A je bohatě zastoupen ve stravě.

Taky tam zjistili, že zvýšený příjem E má pozitivní vliv na odbourávání volných radikálů.... jestli ale dlouhodobý není jisté (výzkum na víc generací).

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 21 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: