XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 z 21 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | » | Poslední

 

guest Muž XalarmX ... 04.03.2006 15:09:21 ... (60/210)
Re (2): ha ha ha
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 04.03.2006 13:00:00:

že jsem tady v pár profilech viděl obrázek panáčka vyhazující hákový kříž do koše...na mojem obrázku taky nebylo nic co by fašismus propagovalo...spíš jestli to nemělo něco společného s tím co ten obrázek říkal obecně, ne jednotlivé symboly... :-))))
guest Muž XalarmX ... 04.03.2006 15:06:12 ... (59/210)
Re (2): ROZDÍL
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 04.03.2006 12:42:09:

nemyslím si, že je rostlina stejně jako zvíře schopná prožívat to, co je schopný prožívat i člověk. Neznamená to, že by se s rostlinama mělo zacházet špatně, ale co to je špatně? u zvířete je zřejmé, že to co vidíš na tom videu je špatné.. Jen podle mě rostlinám tolik nevadí, že rostou v řádku a pod. zatímco u zvířat je to opravdu něco jiného, stres, strach, bolest, radost ze života jsou schopné prožít stejně jako člověk...ten rozdíl mezi rostlinami a zvířetem je naprosto viditelný. nikde nepíšu, že by pro mě stromy neměly cenu, jen je něco jiného týrat zvířata a pěstovat květák v řádku.
Protože ten květák se má očividně dobře, zatímco zvíře očividně strádá...
guest Muž XalarmX ... 04.03.2006 14:53:40 ... (58/210)
Re (2): elfkam
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 04.03.2006 12:35:37:

já nikomu nic nevnucuju, jen obhajuju veg.ství jako takové a snažím se uvést pár dobrých důvodů pro veg.ství (žádná negace dobře plánovaného veg.ství totiž neni, ale jsou to jenom předsudky). snažím se vyvracet předsudky zaujaté proti veg.ství a dávám představu pro myšlenku veg.ství z mojeho pohledu.

s tou zubní pastou a tak, zase srovnáváš nesrovnatelné. autem nejezdím, jsem zaujatej ciklista, ale zříkám se tvrzení, že auta sou špatné...jen využívat, ne zneužívat.

samozřejmě, že každá mince má dvě strany. za jiných podmínek bych uznal, že konzumace masa neni nic špatného. ale za těch podmínek, které jsou teď, to bohužel (podle mě) špatné je.
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 04.03.2006 13:12:41 ... (57/210)
Re: ekonomika naruby?
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 02.03.2006 14:23:01:

Jak jsem již psal, poptávku neomezíš...nebo alespoň ne žádným krátkodobým opatřením. Samozřejmě máš pravdu, že spotřeba společnoti je v mnoha směrech přehnaná a tím pádem nás nutí k vyšším produkcím, kterých dosahujeme za cenu ne vždy právě šetrného zacházení (nejen se zvířaty). Nicméně pokud si myslíš, že tím, že tu budeš předkládat nesmyslné argumenty (jíst maso není přirozené), zkreslené argumenty (slepice z velkochovů mají škodlivé maso), argumenty se silně individuálním podtextem (maso není dobré, maso není potřeba), rádoby ekologické argumenty (nedopujte slepice, dopujte kytky) nebo argumenty hrající pouze na city (chudinky slepičky ve velkochovu), tak to si vedle jak ta jedle. Společnost skutečně nepřevychováš obuškem, ani velkohubými řečmi ani teatrálními gesty, ale jen dobrým příkladem a podloženým skutečně jen logickými argumenty. To jsem Ti chtěl již v předchozích příspěvcích naznačit...bohužel mám spíš pocit, že ve mě vidíš "třídního nepřítele - zastánce velkochovů a plýtvání" :o) Škoda, rozjíždělo se to vcelku zajímavě...

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 04.03.2006 13:00:00 ... (56/210)
Re: ha ha ha
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 02.03.2006 13:43:00:

Ano, neschvalují se žádné obrázky obsahující symboliku spojenou s fašistickým režimem. Viz pravidla *4* Ano, a skutečně to sem nepatří, takže když to chceš prokonzultovat, napiš nějakému adminovi vzkaz, chytni si ho online nebo se zastav na fóru Kontakty s adminy / Dotazy.

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 04.03.2006 12:56:57 ... (55/210)
Re: konzum
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 02.03.2006 12:28:40:

Fórum zamítal kolega, ale přesnější důvod Ti klidně řeknu - nepovolujeme fóra, kde není v nadpise a podnadpise dostatečně jasně popsáno (tj. aby to pochopil opravdu každý), o čem by se mělo diskutovat.
Proč? Protože jednak je možné, že stejné fórum již existuje (nebo podobné již existuje), za druhé je možné, že se úplně minulo kategorií, ale hlavní důvod spočívá v tom, že fórum, kde není dostatečně jasně vymezeno téma, nepřiláká žádné lidi a tudíž bude zcela zbytečné. Proto jej radši třikrát zamítneme a donutíme tak zakladatele dát si s ním pořádnou práci, než abysme ho schválili s vědomím, že bude k ničemu. JInak tohle prosím příště řešit na Uživatelská fóra / Diskuze o uživatelských fórech nebo se mnou (či kolegy) online ři vzkazem *22*

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 04.03.2006 12:42:09 ... (54/210)
Re: ROZDÍL
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 02.03.2006 10:42:44:

Rozdíl mezi rostlinou a zvířetem je samozřejmě markatní... nicméně pokud mi tu chceš argumentovat, že rostliny narozdíl od zvířat nezaslouží slušné zacházení a respekt, tak se jdi rovnou zahrabat *40* Pro mě má kdejaký strom přinejmenším stejnou cenu jako kdejaká kočka *4* Pokud pro Tebe ne, tak to o lecčems svědčí *5*

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 04.03.2006 12:35:37 ... (53/210)
Re: elfkam
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 02.03.2006 10:27:20:

- Neargumentuji tím, co se hodí, je mi vcelku lhostejné, jestli máš nebo nemáš rád maso. Pouze se Ti snažím naznačit, že každá mince má dvě strany...ke každému líci, cos uvedl, Ti předkládám její možný rub. Nic víc, nic méně *5*
- Jak jsem již psal...poptávka vzniká sama o sobě, tu nemůžeš žádným nástrojem regulovat. Navíc při vzrůstajícím počtu lidí, těžko snížíš poptávku po jídle, to je holý nesmysl :o)
- To je zase nesmysl...vším, co používáš, někoho utlačuješ :o) Třeba když dojedeš do města autem, utlačuješ člověka, který by si chtěl zaparkovat tam, kde stojíš Ty. Když si v obchodě koupíš poslední kus zubní pasty, utlačuješ člověka, který si jí chtěl koupit chvilku po Tobě a teď musí na druhý konec města. V jednom máš ale pravdu... opravdu jsem Tě nechtěl pochopit... ne ale proto, že bych tvrdošíjně trval na svém, jak si myslíš, ale proto, že nám tu vnucuješ polovičaté argumenty... jen takové, které se Ti zrovna hodí "do krámu" :o)

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 02.03.2006 14:23:01 ... (52/210)
ekonomika naruby?
co to je? je to to, že člověk nepoleví, ani když se žene do záhuby? omezení poptávky masa z velkochovů (levného) není ekonomika naruby, ale super způsob jak zmírnit utrpení a trošku zvýšt úroveň soužití. možná by mohlo být i víc prostředků pro humanitární akce v oblastech hladomoru.
ten kdo by to chtěl řešit tak, že bude žrát pořád stejně každý den půlkylové stejky, salámy, jogurty a vaječný salát a čekat, že se to nahoní někde jinde? ani nevím jak to myslel.

konzumace masa a živ. výrobků v americkém a teď už i evropském měřítku je vždycky záležitost pro absolutní menšinu lidí na této planetě. v čr stoupla konzumace masa a živ. produktů za posledních 100 let o více než 300% na hlavu, před 100 lety však byli lidé daleko zdravější a více smáli. neni to jen stravou.
dokázáno: australští domorodci, kteří ještě nestihli vykácet lesy, otrávit vodu a žijí se zvířaty pro obě strany přijatelným způsobem, se dožívají vysokého věku, často se smějí a umírají spokojení.
guest Muž XalarmX ... 02.03.2006 13:43:00 ... (51/210)
ha ha ha
to sem sice nepatří ale právě sem si chtěl dát do profilu dva nové obrázky, jeden mi prošel a ten druhý (na obrázku byl hákový kříž s nápisem 1938, srp a kladivo v červené pěticípé hvězdě s nápisem 1948, tank s nápisem 1968, a hvězdičky EU s nápisem 2004. nad tím vším velký nápis: vždycky nám někdo ochotně poradí :o))) ) no a obrázek vzhledem k jeho obsahu neprošel.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 z 21 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: