XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 z 21 | 20 | 21 | » | Poslední

 

guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 01.03.2006 20:31:12 ... (30/210)
Re (11): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 10:18:45:

Já jsem o tomhle nepsal... ale když už jsi to načal důležitější než si uvědomit, že máme uměle mírnit následky cpaním peněz někam je uvědomit si, že ekologie není něco na co si musíme nejprve vydělat jak nám někteří tvrdí, ale může jít ruku v ruce s ekonomikou. Tvé horlivé zapálení je dobrá věc, ale chce to trochu zchladit hlavu a jít na to z druhého konce lesa, chápeme? *3* My potřebujeme ultraproduktivní chovy abychom optimálne využili omezené množství zdrojů, které máme.... pokud nechceme hladomory, větší dopad přelidnění atd. Nejsolidárnější je tedy ty zvířata geneticky upravit tak, aby podmínky námi požadovaného chovu byly pro ně přirozené. Video jsem z části viděl a taky se mi nelíbí. Ale jsou to jen důsledky ne příčiny - BTW selhání jednotlivců nepůjde plně kontrolovat nikdy. To a jiné věci jsem se ti taky snažil vysvětlit tou částí o větším vlivu soukromého sektoru v zemědělství. Zřejmě to ale šlo všechno někam mimo *18*

PS: Můj osobní názor je, že větší vliv a podpora soukromého sektoru by vyřešila většinu těch hrůz z toho videa... O tom ale nikdo nechce slyšet. Zvlášť EU. Jen se ti snažím naznačit kudy cesta vede a kudy ne. Odpovědnost za to je na těch, kteří rozhodují tam, kde legislativně odpovědnost nemají(díky imunitě) - tedy na kom jiném než politicích odpovědných leda tak za své zlepšené loby spoluprací s tu s jedním tu s více monopoly *4* Co ty na to?
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 01.03.2006 20:21:57 ... (29/210)
Re (9): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 10:21:54:

Ale maso z masožravých lidí je méně zdravější, takže když budou jíst vegany udělají stále pro ekologii více než oni a přitom je konkurenčně dotáhnou zdravotním stavem *4*
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 16:10:54 ... (28/210)
bio
tak podle mě: klade se otázka co je to svoboda? Já vidím svobodu pro jedince neomezenou, proto nerespektuju některé zákony a směšné §, nicméně už pro jedince neni svoboda, když omezuje někoho jiného i když je to podle § oprávněné. ale zase bych omezil někoho kdo omezuje svobodu jednotlivce a to i když jsou na to zákony krátké. holokausty a koncentáky tu máme znovu a pokud s tím nejsou schopní nic udělat zákonodárci a lidi, kteří jsou za to zodpovědní, souhlasím s lidmi co berou spravedlnost do svých rukou. Viz. nazi vs. afa. pokud policajti nejsou schopní zneškodnit nacisty a podobné svinstvo, jen poděkuji těm co to udělají. kdyby všichni jen čekali, mohlo by to zajít docela daleko...ale to už tady bylo.

Klade se otázka co kživotu potřebujeme, aniž by jsme omezovali jiné?
proč bych si měl vybírat mezi vejcem a lepším vejcem, když to vejce nepotřebuji?
proč bych si měl vybírat mezi mlékem a lepším mlékem, když mléko nepotřebuji?
proč bych si měl vybírat mezi masem a lepším masem, když maso nepotřebuji?
.....

narozdíl od predátorů, kteří maso mít musí a jejich stavba těla, vnitř. orgánů a lovecké schopnosti to dokazují, člověk má možnost volby a nemít technologie, je daleko níž v potr. řetězci (možná by si pochutnala i nějaká ještěrka :-)).
člověk totiš očividně neodstartoval jako všežravec, ale maso mohl začít jíst, až získal technologii k získání masa...byť blbý oštěp.
to když si chytíš na poli křečka, myslím, že na něj mít zrovna chuť nebudeš, je to vsugerováno představou, že by se měla jíst jen zvířata k tomu vyrobená...ani by si podle mě syrové maso nestrávil...to nasvědčuje tomu, že to není až tak přirozené.

přirozenost:příroda je ve své přirozenosti velice krutá, silnější požírá slabšího, větší kytky berou živiny a světlo těm slabším...v přírodě je to skutečně přirozené a nikdo se nad tím nepozastavuje. přesto u člověka s touhle přirozeností nesouhlasím. pro člověka, jako živočicha je přirozené shromažďování majetku a shánění potravy. ťím ale že má člověk rozum, který je vidět hlavně v technologiích se staly tyto možnosti nevyčerpatelné. Země se za posledních 100 let výrazně změnila, výsledek je katastrofální. to je ukázka přirozeného chování člověka podle přírody. V tom je také to, proč se tak člověk buďto přestane chovat, nebo...

budíž lidské pudy (srovnatelné s křečkem) v ruku v ruce s technologií má za výsledek to, že je planeta "skoro zničená"

víš co dělá křeček? celý život shání a shromažďuje potravu, potom na této obrovské hromadě žrádla ve svém hnízdě zdechne. ještě, že nemá takové možnosti jak člověk, co?

uf ... tímto uzavírám můj názor, a pokud někdo chce říct...no ale já já za to nemůžu já to nechci, tak jen: můžeš, protože to podporuješ. upřímně: mám rači lidi - řekneš jim co všechno podporujou (mediální manipulace, devastace živ. prostředí, zneužívání zvířat pro malichernosti člověka, ničení lidského zdraví...) a oni ti řeknou : já vím ... mě to je jedno. A ne blbečky, kteří se začnou ohánět tím, že rostlinky taky cítí bolest a kdyby rostlinky jedli všichni, nestačily by pro všechny a podobnýma demencema.

taky mi připadá, že si lidi začínají myslet, že ekologie a ochrana živ. prostředí je to, že se ten les vykácí ohleduplnější metodou u které nevnikde do ovzduší tolik výparů... (toto je jen příklad myšlení některých lidí) ve skutečnosti už ani nevím co na to říct, ale je to podobné "jako, že ty rostlinky nestačí"

do vegetariánství sem přihodil dva články, mluvící o zdrav. aspektech veg., jen jako protiváhu toho co tady bylo. Stejně si pak každý vybere to, čemu chce věřit.
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 10:21:54 ... (27/210)
Re (8): bio maso
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 28.02.2006 22:43:31:

o tom, že by si chtěl jíst lidi: jen nechápu jak se někdo svéprávný s občankou může obhajovat takovou strašnou, ale strašnou píííčovinou. V tom případě ať se masoři žerou navzájem a ti co chcou maso, by se pro něj mohli po čase obětovat, někdo dřív, někdo pozděj...
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 10:18:45 ... (26/210)
Re (10): bio maso
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 28.02.2006 23:02:22:

no pokud jde o to, že by zvířatům něco nevadilo, tak zvířata, i přes to, že jsou to zdeformovaní hybridi mají svoje instinkty, které když jim je znemožněno provádět tak strádají a určitě spokojené nejsou, ostatně jestli si viděl to video a máš pořád stejný názor, že je vše v pořádku, tak už není problém v informovanosti, ale v tobě.

pokud někdo nechce připlatit za ohleduplnější a zdravější metodu, to chápu, protože vím jak tito lidi řvou,"kde by na to vzali" přitom mají tři auta a chatu v horách, coš mi příde "normální" chování člověka.

pokud jde o to, že ty zvířata se vyrobí "k tomu" , tak podle mě i zvíře vyrobené "k tomu" by mohlo prožít důstojný život, protože přece jen je to živé zvíře a ne pneumatika.

Máš, nebo měl si někdy psa? nebo nějaké jiné zvíře?
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 28.02.2006 23:02:22 ... (25/210)
Re (9): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 28.02.2006 22:04:49:

No realita vypadá trochu jinak... většinou vidím v obchoďáku tři typy kuřat :o) Cosi jihočeského co je strašně velké, nějaké kuřada popsaná japonskými hyeroglyfy které jsou na tom podobně a nakonec malinkaté kuřata EU. Vybírám si to naše tlusté české se značkou jakosti, protože jednak nepodporuju eurokomunisty ani východní šiřitele epidemií.Souhlasím, že eurokuře bude nepatrně(!) zdravější, ale náklady na jeho vypěstování budou čtyřikrát větší než na to naše velké české.Budeš ho muset dvakrát dýl krmit a bude mít ve srovnání s tím naším polovinu masa.A co je tedy pro přemnoženou civilizaci s limitovanmi zdroji přijatelnější? Velkochovy bych nerušil, ale pokud to jde maximálně bych podporoval rozčlenění na malé pozemky a heterogenitu... tedy malé soukromníky, jejich zázemí(EU a "ten co vládne s marťany"dělá opak) a také firmy zajišťující i malým podnikatelům(levně) prostředky kontroly svého chovu jako veterinární péči, jednoduché a lehce dostupné předpřipravené chem. testy napč. rozbory potravy atd.

Jak už je asi patrné z toho co jsem napsal je to třeba z mnohem praktičtějšího důvodu než, že "se na něco nemůžu koukat". Monopol je špatná věc, ale zase né každý... (třeba síť subdodavatelů a výzkumných center zvyšují mnohonásobně efektivitu a tím pádem náklady na spotřebu energie a surovin... což zase nepřímo vede k ušetření životního prostředí).

Ještě k těm kuřatům. Ať klidně narostou pětikylové za týden namačkané vedle sebe, ale geneticky modifikované aby jim to nevadilo a "byly na to dělané". Vyjímečně souhlas.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 28.02.2006 22:43:31 ... (24/210)
Re (7): bio maso
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 28.02.2006 13:30:45:

Nebo zdanili novostavdu a daňově zvýhodnili raději toho kdo si postaví ve starém zchátralém prostoru fabriku místo pindů, že dálnice a fabrika je veřejný zájem a když se tři lidi "dohodnou proti většině" (protože většinou víc než 3 lidi tomu nerozumí na tak odborné úrovni aby mohli posuzovat co tam ta dálnice všechno udělá :o), že jsou strašné svině a nepřátelé společnosti. Nejvíc mě dojímají tzv. morální vegetariáni a ochránci pejsků a laboratorních zvířátek (takové snahy jsou z morálního hlediska trapné už z toho důvodu, že jsou zaměřené egocentricky a selektivně jen na savce a ohánějí se morálkou :o), popřípadě party anarchistů jejichž oblíbená kratochvíle je zdupad pozemek majiteli kožečinové farmy a odejít s uspokojeným pocitem, že udělali něco pro ekologii.

Ale měl bych pro ně využití... když chcou být užiteční přenesl bych laboratorní výzkum na ně *47* Ostatně, když se jim nelíbí maso z domácích zvířat mohou se dobrovolně přihlásit na porážku a budou z nich konzervy*40*... vždyť kolik zvědavých lidí touží ochutnat lidské maso a odrazuje je od toho pouze nelegálnost něčeho takového. Navíc maso z vegana je velmi zdravé, protože vegan si pečlivě vybírá svou stravu z hlediska kontaminace chemikáliemi a navíc díky tomu, že se živí pouze rostlinnou stravou a střídmě má jen malý obsah tuků a některých nevhodných typů cholesterolu *1* Takový legislativní krok by zajistil zdravou výživu a životní styl i masožravé části populace a hlavně legalizací kanibalismu by se snížila i hustota populace, snížila konkurence a následkem toho i zátěž přírodních zdrojů, protože značnou část biomasy by lidi získávali zase z lidí a při vysokém počtu veganů by se možná dokázala uspokojovat veškerá poptávka po mase a nebylo by třeba hospodářských zvířat což by vedlo k tomu, že veškeré potraviny by byly primárně z rostlin a tak by se zvýšila efektivita zemědělství(a tedy i snížila ekologická zátěž) až o několik stovek procent *4* *2*
guest Muž XalarmX ... 28.02.2006 22:04:49 ... (23/210)
Re (8): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 28.02.2006 13:39:51:

oprava, teď jsem zjistil, že EU jednoměcíční pěstování ze zdravotních aspektů masa zakázala a zvířata se ve velkochovech vyrobí za 45 - 50 dní, to pořád neni jako u Bio farem, takže to čistý nebude. Nicméně to, že schválili novou metodu, neznamená to, že je to správné, znamená to pouze to, že to pořád dobře vynáší.
guest Muž XalarmX ... 28.02.2006 14:09:43 ... (22/210)
meet your meat
tady je odkaz na stránku goveg.com i když by hodně lidí mohlo mít předsudky k informacím z těchle stránek, tak odkazuju na film: meet your meat (pravda o mase) a film snad nebude zmanipulovaný co? záběry jsou opravdové tak to shlídněte - na vlastní nebezpečí. Film je v angličtině, právě se to snažím nějak překládat a vytvořit titulky.


http://www.goveg.com/factoryFarming.asp
guest Muž XalarmX ... 28.02.2006 13:39:51 ... (21/210)
Re (7): bio maso
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 28.02.2006 13:30:45:

ale jsem tak... vysazování stromku se taky věnuju...a pokud jde o nějaké šlechtění, to si uplně vedle, jak můžou vyšlechtit kuře které během 28 dní předroste svoji matku????????? tohle neni šlechtění, to že jim děnně cpou antibiotika, aby svůj krátký život přežily, to taky neni šlechtění, pokud mají zvířata vlivem rychlého růstu deformace a srdeční nemoci to taky neni šlechtění, a podle mě tak vystresované maso nemá nic společného se zdravím.

pokud jde o rostliny, nechutné je jak je šikanujeme a nutíme růst v řádku :-))))))) nemyslíš? :-))))))))

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 z 21 | 20 | 21 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: