XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 z 21 | 19 | 20 | 21 | » | Poslední

 

ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:45:44 ... (40/210)
Re (13): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 21:56:39:

a) poptávka není po mase z velkchovů, ale po mase a to pokud možno levném. To že tomu aktuálně odpovídají velkochovy je věc zcela jiná. A vůbec "snížit poptávku"? To je trochu ekonomika naruby *3* Jednak to není technicky ani možné (nemůžeš přakázat lidem, co mají chtít) a za druhé to nikdo neudělá, cílem je naopak poptáívku uspokojovat :o)

b) většině lidí je spousta věcí ukradená. S tím nenaděláš nic, i když je to často smutné .

c) to zcela určitě :o)

- Ty se zajímáš, co se děje s těma kytkama, než je dostaneš na talíř? :o)

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:34:50 ... (39/210)
Re (3): bio
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 22:27:52:

Není nezbytné? I kdybych připustil, že máš pravdu, tak to je argumentace jako z bible Adamistů *3*. Technicky nepotřebuješ k životu ani auta, počítače, mobily, elektřinu, vodovod, střechu nad hlavou, přítelkyni....prakticky nepotřebuješ nic a přesto většinu z toho máš. Proč tedy, když jsi zastáncem toho "nemám/nepoužívám co nepotřebuji?" Tvá argumentace je v tohle dosti postavená na hlavu :o)

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:34:40 ... (38/210)
Re (11): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 10:18:45:

Nemůžeš srovnávat volně žijící zvířata nebo popř. zvířata (lehce) domestikovaná (pes, kočka) s "továrnou na maso" jako jsou Tebou zmíněná kuřata. Myslím, že v tomhle směru má Arcman pravdu... Jsou-li na to ta zvířata uzpůsobená, tak proč to tak nedělat? Ze všech hledisek je to výhodné - ekonomicky, ekologicky, rychlostí, objemem výroby...jediný problém je v tom, že někdo přehnaně moralizuje. Nebo bys byl radši, kdyby se kvůli zvyšující se potravní potřebě lidí vybila všechna volně žijící zvířata?
Koneckonců s rostlinama se děje totéž...také se vysazují hromadně, cpou chemií horem dolem a různými způsoby šlechtí. A pochybuju, že těm kytkám se to líbí. Taky to jsou živé organismy. Tím, že nejíš nadopovaná kuřata, ale nadopované kytky, nejsi o nic lepší :o)

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:19:31 ... (37/210)
Re (8): bio maso
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 28.02.2006 22:43:31:

Tohle bych poslal jako otevřený dopis hnutí Duha. Ale to už trochu odbíhám od tématu fóra *85*

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:16:49 ... (36/210)
Re: meet your meat
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 28.02.2006 14:09:43:

Věříš v nezávislost kinematografie? To jseš velký naivka *40* (Odpověď nemá souvislost s vlastním filmem a Tebou uvedeným odkazem ;)

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 01.03.2006 23:15:31 ... (35/210)
Re (8): bio maso
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 28.02.2006 13:39:51:

Hmm, proč odpovídáš na něco, co jsem nepsal? :o)

- neříkal jsem, že jsi vymatlaný "ekomozek".
- nemluvil jsem o těch kuřatech, ale o "genetických mutacích" rostlin.

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 22:27:52 ... (34/210)
Re (2): bio
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 01.03.2006 20:33:11:

to bylo myšlené hlavně tak, že to maso pro něj neni nezbytné, i když asi tělo po těch létech evoluce maso do určité míry snese, neni to podmínka. přece jen byl tygr masožravec i v pravěku... :-)))) např. takový slon je taky schopný zabít tygra, neznamená to však, že by se stal všežravac.
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 21:56:39 ... (33/210)
Re (12): bio maso
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 01.03.2006 20:31:12:

jediná možnost, jak zlepšit podmínky je podle mě za
a). snižování poptávky po mase z velkochovů

b). informovanost o životních podmínkách zvířat, to by mohlo mít za následek, že by se lidi zajímali jak jejich oběd žil a zemřel, v případě, že se jim to nelíbí, projevit nesouhlas - třeba koupením od ověřeného chovatele. tzn. podpora domácího zemědělství.

c). ......jinou možnost opravdu nevidím, protože dokud jim to bude sypat, nikdo nepoleví.

podle mě by se každý měl podívat jak maso které kupuje chovají a zabíjí a potom si udělat vlastní úsudek. ne přijmout názor většiny, než si udělá názor vlastní. to je podle mě taky jeden ze základních problémů...neinformovanost. Of. media o to nestojí, aby si nepobuřovaly lidi.

ohledně hladomoru: to je jen tak ale dva hektary půdy můžou živit :
1 masora
nebo 12 vegetariánů
nebo 50 veganů
jatečná zvířata spotřebují několikrát více obilí, než lidé. to by se mohlo použít tam, kde je hladomor. na jedno kilo masa padne asi sedum kilo obilí, které zvíře sní.
tj. další dobrý důvod k omezení masa.

já nevím, ale dokážu byt bez toho úplně, tak nechápu jak někdo může každý den sežrat ... masa a produktů ze zvířat a řvát že to potřebuje. když už není dostatečný důvod zdraví, etika - zvířata a hladomor, a určitě se najde víc dobrých důvodů, tak už nevím, jaký by musel být důvod aby se o to lidi zajímali.

já nemám vlastně nic proti rozumným masorům, ale celkem mě štve jak všechno zmenšujou.
(pokud řírek nepřečnívá přes okraje talíře, je to pořád jenom malý řízeček)
guest Muž XalarmX ... 01.03.2006 21:36:53 ... (32/210)
Re (10): bio maso
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 01.03.2006 20:21:57:

no já bych se klidně sežrat nechal, ale momentálně nemám čas :o))))
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 01.03.2006 20:33:11 ... (31/210)
Re: bio
Odpověď na příspěvek od XalarmX z 01.03.2006 16:10:54:

To je zajímavá myšlenka... člověk jako všežravec nezačal... to ale neznamená, že je dnes fyziologicky podobný více gorile než šimpanzi :-) To je jako bych začal jako kojenec a striktně se toho držel až do důchodu, protože jsem tím prostě začal, a proto je to "ta pravá (a původní) víra".

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 z 21 | 19 | 20 | 21 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: