XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Spravedlnost

Spravedlnost

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Existuje v dnešním světě spravedlnost? existovala vůbec někdy a co to vlastně je?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 41 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 

guest Muž said5 ... 14.05.2009 13:03:55 ... (324/404)
Re (22): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 14.05.2009 02:10:30: vim doderzuji toto prikazani jen nektere mali krestanske sekty.Pokud namitnes ze kdy by krest.nebranily se,tak by uz vymizeli.Je to argument malovernych,tych kteri neveri v moc Boha.Jezis nedaval toto prikazani jen naprazdno,naopak on varoval sve ucedniku,ze budou hnani a budou je zabijet.A stejne nerikal odplacejte svym nepratelum,ale zanechejte mstu Bohovi.Takovi jako jsi ty i delaji ostudu opravdovym krestanum a uceni Jezise.Takovi i pokrivili uceni Jezisa i vedly i vedou dnesni cirkvu.
guest Muž said5 ... 14.05.2009 12:48:34 ... (323/404)
Re (22): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od Joe73 Jak uz jsem psal tobe i najinych diskuzich,Taliban nechvaluju,a taky ze hodne hrichu delaji i muslimovy.Ale Taliban neupalil desitki tisice,a mozna i stovky tisic zen,jen za to ze nekomu v necim nelibili,a nebo ze odmitla dat knezovi to co on chce.Doufam ze jsi pochopil co oni po zenach chtely,a kdyz odmitla tak byla obvinena v carodejnictvi a upalena.Ty jen vidis zlociny a hrichy v jinych,nejvic mezi muslimy.A podle tebe jejich hrichy je knebi volajici,ale hrichy krestanu zlehcujes,a furt vymluvas se na to,ze oni jsou nedokonali.Uznavam ze my vsichni nedokonaly,ale jak jsem uz psal,Jezis neucil vymluvat se na nedokonalost.A taky ucil:nerikej bratru vyndej trisku ze sveho oka,predtim vyndej tu kladu co mas ve svim.A taky kdo je bez hrichu at prvni hodi kamen.Proto ve svete tolik problemu neda resit,protoze prevladaji takovi lidi jako jsi ty.Kteri jen utoci,povysuji se nad jinimy,a nechteji najit spolecne body a domluvit se.Jak vim Jezis ucil aby jeho nasledovniky nevalcely,a jak
guest Muž Joe73 ... 14.05.2009 12:27:44 ... (322/404)
Re (22): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas z 14.05.2009 09:58:42:
Koho dnes mučí církev?Naopak jsou mnohde mučeni křesťané.Mnohdy v muslimských státech.Já neřeším,zda byli či jsou vepředu v astronomii apod.Jsou pozadu v dodržování lidských práv!!Podle tebe jsou ale na tom asi líp než zlotřilé USA,že?USA použily jaderné zbraně poté,co Japonsko odmítalo kapitulaci a každý den umírali kvanta lidí na obou stranách v bitvách,i když bylo jasné,že nakonec bude Japonsko poraženo jako Německo.Použití jaderných zbraní zkrátilo válku.A jestli to nevíš,tak USA do války vstoupily po napadení Japonskem. Jestli si myslíš,že je fuk,zda má jaderné zbraně USA nebo Írán či severní Korea,tak k tomu nemám slov.Maluješ si poměry ve středověku v muslimských zemích narůžovo,samozřejmě že i oni válčili atd.Např.nás málem obsadili Turci a věř tomu,že se v bitvách s námi nemazlili.Saidovi jsem psal fakta,leckde hrozí za odpadnutí od islámu tresty. Nepsal jsem,že na charitu přispívá jen církev.Kde si to mám ověřit,když je to tvůj výmysl?Dej mi nějaký relevantní odkaz,že církev tvrdila,že země je placatá a že za tento názor lidi trestala. Chrám byl zbořen a co jako?Měli bychom taky zbořit katedrálu?Za komunistů u nás bylo zbořeno 90synagog,211kostelů a 2400kaplí a kapliček.Mnohé další byly zanedbány,někdy až do stavu ruin,tudíž logicky církev bez navráceneho majetku a po úbytku věřících,kdy se propagoval 40let ateismus,je nedokáže sama během 20let opravit.
guest Muž Joe73 ... 14.05.2009 12:01:15 ... (321/404)
Re (22): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas z 14.05.2009 10:50:34:
Samozřejmě že církev napadáš a útočiš na ni.Stále tu omíláš,že baží po majetku.Dle mě by se jí mělo vrátit,co jí bylo ukradeno,výtěžek z lesů,polí atd.by šel na chudé a na opravy kostelů,které leckde padaj.Z čeho je má církev opravovat?Má krást jako komunisti?Ti kradli a vraždili víc než církev ve středověku a nikdo jim nic nesebral!!A na rozdíl od církve žijí ti komunističtí zloději a vrazi mezi námi,zatímco Boblig a spol.už jsou dávno v pekle.A proč ti nevadí,že stát vlastní mnoho památek,o které se nestará?Proč neříkáš,že by tedy neměl vlastnit katedrálu,když nechává pustnout mnohem menší stavby,které mu patří?Jsi prostě zaujatý proti církvi,toť vše.Církev dostává dotace od státu,který ji okradl a dluží jí miliardy!!
guest Muž FlamelNicholas ... 14.05.2009 10:50:34 ... (320/404)
Re (21): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 14.05.2009 01:43:00:
Nejenže to tvrdila, což si můžeš ověřit, ale tvdě postihovala všechny, kteří tvrdili něco jiného, což si taky můžeš ověřit. Vím že Kristus byl žid, to jsem řekl o katedrále v nadnesé smyslu, což jsi ovšem nepochopil. Chtěl jsem jen zdůraznit, že svým příkladným životem ukázal něco jiného, než je chování církve. Máš pravdu, Jeruzalémský chrám nebyl znárodněn komunisty, ale můžu ti prozradit, že byl zbořen Římany, doufám že aspoň toto nepopřeš:-)) Než začneš útočit a kopat kolem sebe jak zraněné zvíře, zkus si ověřovat fakta. To jak jsi napadl Islám není ideální způsob debaty, kdyby jsi o tom něco věděl, tak bys musel uznat, že skutečně v době, kdy Evropa tonula ve tmách středověku, tak Bagdád měl osvětlenou hlavní ulici a cestovat po muslimských zemích nebylo pro obyvatele nebezpečné, narozdíl od Evropy (tenkrát). Stavitelství a aritmetika ti asi taky nic neříkají. V astronomii byli také vepředu, což je také zřejmé. To jak jsi zmínil ten jaderný výzkum, nevím zda to mělo být humorné, ale každopádně to nebyli muslimské země, které vyvinuly a použily jadernou zbraň. To snad taky uznáš. U přispívající chudé vdovy Kristus zdůraznil význam oběti. Sám zdůraznil, aby se lidé nehonili za majetkem, tak jako teď církev. Ověřuj si fakta, než zase zaútočíš. Pokud jsi nepřišel debatovat, ale jen se hádat a útočit, tak tě lituju.
guest Muž FlamelNicholas ... 14.05.2009 09:58:42 ... (319/404)
Re (21): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 14.05.2009 01:43:00:
Jen se musím usmívat nad názory, které z tebe padají. Tak za prvé, řádně si přečti, to ti píšu už poněkolikáté, co píšu. Napadl jsem někde Kristovo chování v chrámu??? Napadl jsem chování církve. A jakým způsobem mimo darů získala církev majetek? Mimochodem i konfiskací po těch, které nechala upálit. Pokud získala nějaký majetek, tak měl být rozdělován chudým, tak se to i z počátku dělalo. Frantšek z Asii ti taky asi nic neříká, jeho život. O údržbě se raději moc nezmiňuj, protože o katedrálu se církev rve jak pes o kost, ale o zapadlé kostelíky se řádně nestará a to je fakt, to si můžeš ověřit ( na severní Moravě). A nestojí v Bibli, že kdo se nedokáže postarat o malý závazek nemá mu být svěřen větší, ale bude mu odebráno i to co má. A mimochodem, na spoustu památek dostává dotace od státu. Nehodlám obhajovat komunisty, ale církev dostala zpět to, co si zasloužila. Sami zabavovali a bylo jim zabaveno, to je spravedlivé. Jakým způsobem jsem vykládal Kristova slova nevhodně? Nezdůraznil snad, že nejdůležitější je láska k Bohu a láska k bližnímu? Neřekl, že na tomto stojí Zákon a Proroci? Kde byla láska k bližnímu, když torturou byla vynucována z nebožáků přiznání, které je přivedlo na popraviště?! Kristus svým životem ukázal zcela jiný styl, než jaký ukazuje církev a pokud ani toto nevidíš, tak jsi zaslepený jako ti, co ve jménu Alláha dělají atentáty. Od takových zaslepených názorů už je jen krůček k extremismu. Na charitu nepřispívají jen ti, co dávají v nedělních sbírkách. Měl by sis někdy sehnat víc informací a porovnat si údaje a čísla. O tom koho by Kristus z nás dvou vypráskal, nech prosím na posouzení vyššího Soudce, ten je nejvýš Spravedlivý. Nemáš pravdu, že církev netvrdila, že země je kulatá.
guest Muž Joe73 ... 14.05.2009 02:10:30 ... (318/404)
Re (21): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od said5 z 13.05.2009 17:45:17:
Jo jo,muslimské státy podporují vědu-např.výzkum vedoucí k výrobě jaderných zbraní:) Buď rád,že jsi bývalý křesťan a ne bývalý muslim,neboť by tě za odpadnutí od víry v některém muslimském státě dost možná ukamenovali.Je fajn,že kritizuješ tmářské poměry panující ve středověku v Evropě,ale asi sis nevšiml,že některé muslimské státy maj tmářské poměry dodnes:) Taliban např.odmítá vzdělávání žen,ničil kulturní památky atd.Asi mi napíšeš,že to tak chce Alláh.To by leda musel být blbá žena odmítající chytré ženy,aby ji nepřevyšovaly:)
guest Muž Joe73 ... 14.05.2009 01:43:00 ... (317/404)
Re (20): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas z 13.05.2009 11:09:46:
Jakým majetkem se obklopuje církev?Tím,který ji dosud nebyl vrácen???Kristus neměl katedrálu,tenkrát ještě katedrály nebyly,on chodil do synagog,byl totiž žid,což ti asi uniklo:) Z chrámu vyhnal kupčíky,podle tebe je tam měl asi nechat a rabínům měl říct,aby jim chrám věnovali.Nechat je dělat z Božího chrámu tržiště by bylo nastavení jedné tváře a předání chrámu do jejich rukou nastavení druhé.Já že obhajuju lásku k majetku???Takže podle tebe bychom asi měli nedělní sbírky místo na údržbu kostelů,na charitu atd.dát komunistům,kteří církev okradli.Vykládáš si Kristova slova opravdu pozoruhodným způsobem.Myslím,že by tě Kristus vypráskal z chrámu jako ty kupčíky:) Kristus chválil chudou vdovu,která své poslední peníze věnovala do chrámové pokladnice-Marek 12.41-44.Ty schvaluješ chování těch,kteří církev okradli o to,na co se skládaly po staletí i mnohé chudé vdovy.Proč Kristus neřekl té vdově,ať si ty peníze nechá,neboť není třeba přispívat na chrámy?Asi se k němu nedostal tvůj výklad jeho slov:)) Ptáš se,kdy církev uznala,že země je kulatá.Další doklad tvé neznalosti.Církev nikdy nepodporovala názor,že země je placatá. Na chrám si Ježíš nemusel klást nároky,patřil židům,tedy i jemu,nebyl tehdy znárodněný komunisty jako naše katedrála:) Kdyby si Ježíš myslel,že mu/Bohu ten chrám nepatří,tak by z něj ty kupčíky nevyháněl.
guest Muž said5 ... 13.05.2009 17:45:17 ... (316/404)
Re (20): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas z 13.05.2009 11:09:46:Omluvam se ze zasahuju do tve diskyzi.Jako byvaly krestan muzu rict ze to zasahovani cirkvy do vedy a ti tresty,me taky moc vadely.Islam naopak vzdycky podporoval vedu.Kdyz ve stredovekej Evrope byly temne casy,tak v islamskem svete veda vzkvetala.Sunna rika pokud je nejaka veda prospesna pro spolecnost,tak je povinnost muslima je ovladat.Islam pohlizi na vedu jako i nalogiku veci,jako 2dukaz existenci a tvurci cinnosti Boha.Jako prvni je slovo Bozi.
guest Muž FlamelNicholas ... 13.05.2009 11:09:46 ... (315/404)
Re (19): Spravedlnost
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 10.03.2009 17:02:40:
Je spravedlivé, že církev hlásající po vzoru Krista chudobu, se obklopuje majetkem? Měl snad Kristus nějakou katedrálu? Dělal si snad nároky na Jeruzalémský chrám? Obhajuješ něco, co už si obhajobu dávno nezaslouží a sice to, jakým způsobem pokřivili čisté učení, láska k Bohu a láska k bližnímu, ne láska k majetku!!! A pokud by se ti to stále zdálo nespravedlivé a považoval to za odebrání církvi, neřekl snad: Uhodí-li tě kdo po pravé tváři, nastav mu i levou? Shoduje se chování církve s tím, co Kristus hlásal??? To už nechci rozebírat ty SPRAVEDLIVÉ procesy s těmi, co pak skončili na hranici. A to, jak potlačováno bylo nové poznání, které se církvi nehodilo. Kdy vlastně církev uznala, že Země je kulatá?

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 41 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: