XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 139 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 31.03.2024 00:14:23 ... (1388/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Polévka dýňová (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Nejvíce mě překvapila samozřejmě pomerančová šťáva, ale dost tu sametovou (horkou) polévku osvěžila. Víc k tomu nemám. *1**14*

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.03.2024 12:18:42 ... (1387/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Třešňová čokoládová pěna (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 264-265)

Rodina mi samozřejmě hned doporučila, že riskovat salmonelu si můžu sám... aby se pak olizovala až za ušima. Nicméně i já jsem si na dezert ze šlehaných nevařených vajec sehnal pro jistotu bio vajíčka a zakládám recept mezi jakoby neosvědčené. S nostalgickou slzou v oku po dobách, kdy jsme salmonelu neznali a pravidelně si pochutnávali na žloutkové pěně s cukrem.

Měl jsem 2 problémy, ale Oliver za ně úplně nemohl: neměl jsem šťastnou ruku u výběru višňového kompotu, který se mi nepodařilo svařit na sirup (ba se mi málem šťáva vypařila všechna), a protože byla pěna díky 40%ní šlehačce opravdu hutná, nesnědli jsme to na posezení. V ledničce ale pěna do druhého dne ztuhla do skoro máslové konzistence. *40**3*

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.03.2024 09:40:04 ... (1386/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Ćesnekové růžičky (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 158-159)

Podobný problém jako u hrášku s edamame - kapustičky, které se mají smažit šest sedm minut, prostě nemůžou být měkké jako vařené. Mně to ale i tak chutnalo, protože Oliver umí recepty osvěžovat (tentokrát granátovou šťávou a zrníčky) a odlehčovat (sýr cottage).

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.03.2024 10:29:12 ... (1385/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Hrášek, fazole, chilli paprička a máta (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 176-177)

První jídlo, kde Oliver už v názvu vyjmenoval skoro všechny potřebné ingredience (chybí jen citron). I když fazolemi myslel podle ilustrace a textu edamame (nedozrálé sójové boby).

Rodina to jako jeden muž odmítla už od poslechu, že nemají zájem o "nadýmavou bombu", najmě když po předchozích zkušenostech věděla, že Oliver rád vaří do polosyrova (nejen hrášek i větší a tvrdší boby vařil jen 4 minuty). Tak jsem to udělal jen na večeři, že si to klidně sním sám. Vzali si každý trochu a všichni jsme to přežili. Možná proto, že se luštěniny vařily spolu s mátou. Nejvíce mě překvapilo, že to sice mělo typickou luštěninovou chuť i konzistenci, ale jedlo se to velice snadno. Možná díky příjemné kyselosti od citronu a lehké pálivosti po papričce.

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.02.2024 20:59:08 ... (1384/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kimči polévka ( https://www.asiafood.cz/recepty/kimchi-polevka/ )

Vzhledem k tomu, že jsem sháněl kacuobuši na daši vývar obtížněji než kimči, tak jsem ji nejdříve udělal s naším (klasickým) zeleninovým vývarem. Najmě když se mi zdála nesmyslná kombinace vepřového bůčku a rybího vývaru. A taky mi to s naším vývarem chutnalo více. I když je možné, že jsem použil kimči, kde bylo víc rybí omáčky, která rybí chuť daši zvýraznila. Ostatní ingredience ale samozřejmě nepřebila. A polévka to byla velice hutná tak jako tak.

60% (s daši), 75% (s naším)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.02.2024 20:11:06 ... (1383/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Daši od základu (Tim Anderson: Japonská kuchyně, str. 170-171 + https://www.justonecookbook.com/how-to-make-dashi/ )

(Link je k receptům ze seriálu Makanai: Jak se vaří pro Maiko - https://www.justonecookbook.com/netfli...the-makanai-recipes/ . Liší se jen v tom, že podle knihy se řasy krátce oplachují, on-line naopak zdůrazňuje, že ne, protože "v tom bílém prášku na povrchu je spousta umami".)

Nejdříve jsem to udělal přesně podle návodu, ale protože se mi výsledná chuť zdála mdlá, byť překvapivě příjemná navzdory použití sušených tuňákových vloček (kacuobuši), zkusil jsem vaření o 5 minut déle u obou ingrediencí. Víc jsem si netroufl, protože autoři varují, že vývar může zhořknout. Bylo to silnější, ale jen o trochu. Taková zemitá chuť, o stopu výraznější po řasách.

Samozřejmě to byl jen vývar, dělal jsem ho dvakrát - pro hutnější Kimči polévku a pro lehčí jen s česnekem, jarní cibulkou a tempehem.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.02.2024 22:53:30 ... (1382/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pečené česnekové houby (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 166-167)

Rodině se zdálo málo 25 minut pečení a pak brala jako satisfakci, že houby byly lehce syrové, ale mně to tak chutnalo. I když já bych to možná pekl déle zase proto, aby se vypařilo více vody z hub i rajčátek (ta byla pod něma).

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 18.02.2024 22:47:21 ... (1381/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Italské Lasagne (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Rajčat se mi zdálo hodně a taky to bylo nakonec dost vodové. Nicméně: těstoviny, pikantní mleté maso a sýr... komu by to nechutnalo?

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.02.2024 21:33:24 ... (1380/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Treska na slanině (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 142-143)

Resp. halibut (grónský), protože to měla být hlavně bělomasá ryba. Špenát k čočce se mi zdál navíc a nejmdlejší chuti, jinak byla výrazná každá z použitých surovin. Problém jsem měl jako obvykle s rybím balíčkem, který Oliver opéká akorát v pánvi, zatímco já vždy pro sichr v troubě. Ale díky slanině jsem rybu nevysušil. *14*

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.02.2024 21:47:28 ... (1379/1388)
Stop prokrastinaci! :)))
.
(Samozřejmě, že následující není nic důležitého a je to jen narcistická móda, ale mně to pomáhá. A baví. *14**1*)

Před Vánoci jsem měl dost neprozřetelný nápad, proč malovat jen částečně, proč si při úklidu potom konečně nedat dohromady knihy, filmy, časáky a to, čemu říkám "papíry" (různé poznámky, výstřižky, faktury, paragony, návody, recepty, adresáře), ale ani jsem si neuvědomil kolik toho mám. Jsou toho stovky a "papírů" 20 krabic. Do toho konec Uložta, kdy jsem jeden týden jen stahoval, až jsem prostahoval 1 TB navzdory tomu, že už u vytahaných DVDček jsem si říkal, že to snad nenakoukám ani v důchodu. (Obdobná situace jako Uložto - taky zuřivé skupování, jakmile to vypadalo na soumrak disků, ceny letěly dolů, likvidovaly se půjčovny, Levné knihy najednou přestaly chrlit klenoty světové kinematografie a nakonec to zabalil i Bontonland v Koruně.)

I když něco málo uklízím ještě teď, jsem rád, že jsem s tím konečně nějak pohnul a jsem pevně rozhodnut pokračovat v třídění a zpracovávání. Zatím ale mám problém se soustředit na jednu věc, takže nejbližších restů mám hned několik: ritual de lo habitual, pravidelné cvičení, úkoly z angličtiny, soupis kde co mám na externích discích (bez přesouvání a likvidace starých) a přepis linků z mobilu.
.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 139 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: