XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Kreacionismus x Darwin x Däniken

 

Kreacionismus x Darwin x Däniken

Kreacionismus x Darwin x Däniken

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Tak a tady se bavte o vzniku světa, argument proti argumentu a nezahlcujte jina temata :P
Jak vznikl svet? Muze za to Buh, ktery jej stvoril, nebo jsme z opice a nebo nas prinesli UFOni. Nebo je jina teorie. Sem s vasimi nazory :P :)

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 z 30 | 29 | 30 | » | Poslední

 

guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 17:23:15 ... (30/300)
Re (12): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 06.03.2009 16:52:09:
Cesty Pane jsou holt nevyzpytatelne.Treba i pralide meli nejake Mojzise atd.Kdo vi.Zvlastni je leccos a prece to muze byt pravda.Jak vysvetlis ty turinske platno?Na oku mel minci z roku 29,navic unikat s chybou,kterych je jen par,takze pripadny padelatel by z mnoha duvodu musel byt asi sam Panbuh s tema vsema znalostma a dovednostma to oci ono sehnat,zjistit a vytvorit.Ten otisteny ma i odrene koleno,Jezis jak znamo pod tihou krize klesl.Dle me je platno evidentni dukaz,ze evangeliste nelhali.Stopy na platne ukazuji,ze mrtvy v nem byl maximalne par dnu,takze nevylucuji ani pravdivost vzkriseni.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 06.03.2009 16:52:09 ... (29/300)
Re (11): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 06.03.2009 16:19:41:

Mno, já to beru tak, že evoluce je nedořešená, ale důkazů je pro ni dost. Že se člověku těžko představuje proces změny z ryby na žábu na tom nic nemění.....u Boha se ale o prokazatelnosti mluvit nedá. A když už bychom dejme tomu připustili možnost boží existence, tak je tady stále otázka křesťanství a totální neprokazatelnosti toho, že by snad nějaký Bůh to chtěl takhle...taky je zajímavý, že lidstvo je tady nějakejch 100 000 let v týhle podobě, co jsme teďka, ale Bůh se začal rozpomínat až před 4 000 rokama a též se nezjevil někomu vzdělanému například v tehdejší Asii, ale pouštním barbarským národům....
guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 16:19:41 ... (28/300)
Re (10): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 06.03.2009 15:51:19:
Aha,tak to jsem nejak prekoukl.Tak sorry. Jinak mne se holt jevi i ten Buh,tobe jen evoluce,OK.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 06.03.2009 15:51:19 ... (27/300)
Re (9): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 06.03.2009 15:21:09:

Bůh je nepředstavitelný ve smyslu nepředstavitelnosti, tohle je nepředstavitelný ve smyslu, že se nám to tak jeví, ne že to tak je. Jako se nám třeba jeví bouřka jako strašlivá, ve všem nás přesahující síla, přesto ji však dokážeme analyzovat. Nesnaž se mi podsunout, že jsem s tebou souhlasil s bohem:)...nesouhlasil a nesouhlasím a tady to jasně vysvětluju, jak jsem myslel to, co jsem říkal.
Jinak Jacarlosovi jsem odpověděl....je to celkově asi o deset příspěvků dole...plus mínus....odpověděl jsem mu jednou větou, že Satan je pro mne symbol a neuznávám ho jako reálnou existenci, proto se nijak nevylučuje využívat satana jako symbol a nevěřit přitom v Boha.
guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 15:48:03 ... (26/300)
Odpovedi na Jacarlosovy pochybnosti
Turinske platno dle nekterych expertiz vzniklo az ve stredoveku,ale vychazely z kousku doplnenych po pozaru,dle jinych nejspis v dobe Jezise.Zadna expertiza neodpovedela dokonale na to,jak neco tak zahadneho vubec mohlo vzniknout.Par prikladu: na onom obraze jsou napr.stopy po trnove korune nebo dvojice 80ran velikosti 3cm,pricemz tehdy se pri rimskem bicovani davalo 40ran dutkou,dalsi rany odpovidaji tehdy pouzivanym trnitym metlam a remenum s olovem.Jsou tam otlaceniny po neseni tezkeho bremena na pravem rameni(Jezis nesl kriz),je tam rana v boku.Stredoveke obrazy zobrazuji hreby v dlani,na platnu jsou ale stopy po nich v zapesti.Falzifikator musel byt dost chytry a vedet,ze by clovek nemohl viset na hrebech v dlani.Platno je z oblasti Blizkeho vychodu,dle stylu tkani z doby Jezise.Proc by padelatel nepouzil mnohem levnejsi ze sveho okoli,tehdy se padelalo bezne a kseftovalo se s tim,takto by na tom jen prodelal.Obraz je dobre videt jen ze vzdalenosti asi 5metru,malir by musel po kazdem tahu odstoupit 5metru,navic vzdalenost barevnych vlaken je deset tisicin milimetru.Jak toho padelatel dosahl?Nasla se tam pylova zrnicka rostlin rostoucich jen u Mrtveho more.Dle nekterych vyzkumu byl brezen ci duben,kdy kvetly,a tehdy se dostaly na platno.Jezis byl ukrizovan tou dobou.Obraz navic na rozdil od obycejnych fotek a obrazu obsahuje trojrozmerna data.Intenzita obrazu na platne je jakoby umerna vzdalenosti mezi telem a platnem.Neni jasna forma vzniku.Jde o obtisk tela napusteneho neznamou chemikalii nebo proste o zazrak?Dost veci naznacuje,ze to neni zadny bezny obraz.Viz wikipedia. Panteismus hlasa,ze svet a Buh je totez.Ja si to nemyslim,ale at si to klidne nekdo mysli,ze ma Boha treba ve slupce od bananu.Cirkev toto nehlasa. Papez nikoho pri sexu nekontroluje a kazdy vcetne katoliku ma svuj rozum a svobodu chovat se tak ci onak.Mame desatero a katechismus,tam jsou navody,jak se chovat,co ma cirkev za spravne,co by dle ni bylo idealni.Kazdy ale vi,ze idealu nikdo nedosahne.Zaklad naseho vyznani je i vedomi hrisnosti
guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 15:21:09 ... (25/300)
Re (8): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 06.03.2009 13:16:14:
Buh je taky nepredstavitelny,ale pochopit ho umim. :-) Jevi se mi taktez hrozne presahujicim. :-) Az toho po smrti rozlustim vic,jiste ho pak pochopim jeste lip. :-) Neodpovedels Jacarlosovi,proc neuznavas Boha,kdyz uznavals satana ci uznavas.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 06.03.2009 13:16:14 ... (24/300)
Re (7): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 06.03.2009 12:31:42:

Nepředstavitelná ve smyslu, že nám to z hlediska našeho krátkého života připadá silně nekonvenční, ne nepředstavitelná ve smyslu nepochopitelná....takže ne jako Bůh. Bylo tím myšleno, že se nám to jeví jako mohutné, nás hrozně přesahující, ne nepochopitelné nebo neanalyzovatelné někdy v budoucnu až toho rozluštíme víc.....
Jo, s tím NRJ jsem se měl asi vyjádřit líp.
guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 12:42:07 ... (23/300)
Re (6): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 06.03.2009 11:18:39:
Vim,ze NRJ je parodie,ale tys argumentoval tak,ze kdyz nekdo veri v Boha,tak at se bere v potaz i NRJ,v ktereho veris ty.Mel jsi napsat,ze v nej neveris jako jini veri v Boha,ale mas ho za stejnou fantazii jako Boha,pak by te druzi nechytali za slova.Je fajn si od tebe cist,ze evoluce je pro nas nepredstavitelna.Jen dodam,ze toto jsem chtel slyset.Ano,je nepredstavitelna asi jako Buh. :-) A pritom ji klidne obhajujes,zatimco kdyz my obhajujem Boha,mas nas za cvoky. Jinak souhlasim,ze i mezi katoliky jsou lidi verici leccemu,mozna i NRJ.
guest Muž Joe73 ... 06.03.2009 12:31:42 ... (22/300)
Re (6): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 06.03.2009 11:18:39:
Vim,ze NRJ je parodie,ale tys argumentoval tak,ze kdyz nekdo veri v Boha,tak at se bere v potaz i NRJ,v ktereho veris ty.Mel jsi napsat,ze v nej neveris jako jini veri v Boha,ale mas ho za stejnou fantazii jako Boha,pak by te druzi nechytali za slova.Je fajn si od tebe cist,ze evoluce je pro nas nepredstavitelna.Jen dodam,ze toto jsem chtel slyset.Ano,je nepredstavitelna asi jako Buh. :-) A pritom ji klidne obhajujes,zatimco kdyz my obhajujem Boha,mas nas za cvoky. Jinak souhlasim,ze i mezi katoliky jsou lidi verici leccemu,mozna i NRJ.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 06.03.2009 11:18:39 ... (21/300)
Re (5): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 05.03.2009 20:31:27:

To byla nadsázka s tím NRJ:)))....ten NRJ je příklad toho, jak si člověk může vymyslet duchovní bytost a dát ji všemožné vlastnosti a pak po teologicku napadat okolí a tak.....
Mno, schopnost přizpůsobit se u některejch organizmů udělá pěknej kus práce už během pár generací....evoluce je tady už trošku dýl...život je expanzivní záležitost a je v jeho podstatě hledat nové cesty.....pro nás je to nepředstavitelný, protože celej náš život je tak trošku bouře ve sklenici vody.......taky si vem, že tady jsou ještě mraky neprozkoumanejch věcí ohledně všemožnejch genů a tak......teorie evoluce není dokonalá, ale podle mě je prostě nedodělaná, protože plno věcí ještě neznáme......
To ani nevim, že oficiálně už takhle dlouho to přiznávaj, nicméně neoficiální proudy s jinejma názorama jsou taky sakra silný...

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 z 30 | 29 | 30 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: