XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Kreacionismus x Darwin x Däniken

 

Kreacionismus x Darwin x Däniken

Kreacionismus x Darwin x Däniken

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Tak a tady se bavte o vzniku světa, argument proti argumentu a nezahlcujte jina temata :P
Jak vznikl svet? Muze za to Buh, ktery jej stvoril, nebo jsme z opice a nebo nas prinesli UFOni. Nebo je jina teorie. Sem s vasimi nazory :P :)

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 z 30 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | » | Poslední

 

guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 18.03.2009 11:47:28 ... (90/300)
Re (45): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 18.03.2009 11:35:48:

Jj, kdyby šly na potrat v době, kdy je to jen shluk buněk, tak by nemuseli zabíjet tvora, který už je schopný autonomního života.
Potraty načerno jsou výnosné kdekoliv, kde je to zakázané.
Ano, zabít někoho pro prachy se v bibli neschvaluje.
guest Muž Joe73 ... 18.03.2009 11:35:48 ... (89/300)
Re (44): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 17.03.2009 12:33:29:
Nekdy to je zabiti az po porodu,nekdy si schvalne vyvolaj potrat nezodpovednym chovanim,nechodi k doktorovi,stahuji si bricho atd.Pises,ze kdyby sli na potrat,tak by pak nedoslo k zabiti ditete po porodu.To je stejna logika jako rict,ze jednou stejne umrem,tak je lepsi se zabit uz ted.Ty rikas,ze meli jit na potrat,ja rikam,ze meli dat dite k osvojeni jinym.Dobry film o potratu byl rumunsky 4mesice,3tydny a 2dny.Za komunistu tam potraty byly zakazane a potraty nacerno byl vynosny byznys.I pri zakazu potratu a i pri jejich povoleni se vzdy najdou zeny,ktere budou chtit tehotenstvi utajit pred rodinou a dalsimi,budou se pokouset vyvolat potrat samy doma apod.Odvolat se v oduvodnenych pripadech na Bibli mohou.Pokud ale treba nekdo zabije pro penize druheho,cituj mi,kde se to schvaluje v Bibli.Nikde.Z urciteho pohledu jsou to doporuceni a nikoli prikazy.Kdo nedba Nezabijes,tak je kazdopadne vrah,tak jako kdo neveri v Boha,tak je neverici.
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 17.03.2009 21:44:31 ... (88/300)
Re (43): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 17.03.2009 16:16:00:
Ale jdou slyset pouze kvuli potratum nikoli kvuli prevenci.
btw. Hrozny je, co dneska bylo slyset od papeze pri jeho prvni ceste do Afriky, kde hovoril, ze kondomy zhorsuji nemoc AIDS..To snad nemuze myslet vazne..
guest Muž Joe73 ... 17.03.2009 16:16:00 ... (87/300)
Re (42): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 16.03.2009 15:01:41:
Ja to mam v podstate za zabiti cloveka,ktery se navic nemuze branit.Moznost volby nepripoustime u vrazdy klasicke(ze by me nekdo mohl ci nemusel zabit),takze bych ji nikomu nedaval ani zde.U zabiti je vyjimkou sebeobrana,u potratu bych za vyjimku bral znasilneni ci ohrozeni zivota matky porodem, pripadne i dalsi vyjimky.Cirkve pomahaj i matkam ve spatne socialni situaci,existuji krestanske poradny,azylove domy atd.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 17.03.2009 12:33:29 ... (86/300)
Re (43): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 17.03.2009 12:15:11:

To nejsou potraty načerno, to jsou děcka, co se zdravá narodí a jejich matky je zabijou, to nemá s potratem nic společnýho. Maximálně to, že kdyby na potrat šly, tak se nic takovýho nestalo.
Když věřící zabíjí, tak se vždycky může odvolat na nějakou část bible, kde si to může odůvodnit...Koneckonců není desatero absolutistické, ale jsou to doporučení, ne? Někde jsem o tom slyšel, že tóra znamená doporučení a že to nejsou tedy absolutní zákony, ale něco jako průvodce s dobrými radami.
Jako prvok bych těžko o něčem uvažoval, ale zase by mě nic netrápilo, což se o lidské formě říct nedá:)
ok
guest Muž Joe73 ... 17.03.2009 12:15:11 ... (85/300)
Re (42): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 16.03.2009 02:34:12:
Prece i ted jsou potraty nacerno,jednou je nalezeno mrtve nemluvne v popelnici,jindy v lese ci na skladce.A nektere nikdo nenajde.Deje se to i pres liberalni potratove zakony,babyboxy atd.Ja respektuju demokracii,kde vetsina tvori zakony.Mame ale i svobodu,takze mensina,ke ktere patrim,muze stavajici zakon kritizovat. Nepletu dohromady,co k sobe nepatri.Buh rekl Nezabijes.Kdyz verici zabiji,prestupuje toto,neposloucha sveho Boha.Kdyz zabiji komunista,Boha odmita i s jeho Nezabijes,ma sve Bohy Lenina atd,kteri mu rikaj,at zabiji tridni nepratele.Rozdil je v tom,ze verici mohou vrahum ze svych rad citovat desatero a rict jim,ze se proti nemu provinili.Komunisti sve vrahy odmenovali metaly a ty nejvetsi vrahy meli v cele-Stalina kuprikladu. Jo,mohli bychom mozna zit jako prvoci mimo Zem.Jestli bys to mel za dokonale,pochybuju.Jako prvok bys ztezi o necem uvazoval. K vrahovi z Nemecka ti odpovim na foru Aktuality,Jacarlos mi psal,ze se to hodi spis tam.
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 17.03.2009 09:31:53 ... (84/300)
Re (18): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 16.03.2009 15:09:31:
Predem se omlouvam, ze jsem to takhle ocisloval, ale udelal jsem to proto, aby v tom byl nejaky poradek :)

x1. Ja ale nechci stavet zadne nabozenstvi, ja nepatrim zadne cirkvi, pouze si vysvetluji to co nedokaze ani veda a svym zpusobem ani anbozenstvi, resp. cirkve.
x2. Proti teologickym zakladum spolecnosti jsem taky (ale asi z jineho duvodu), tj. proti tomu, aby mi cirkev diktovala, co mam delat, v tom bych s Tebou souhlasil, i kdyz Ty mas na mysli neco jineho.

1. Cetl jsem to cele, ale nezda se mi, ze by to byla geologicka zvlastnost.
2. Ze na to jeste kvantova fyzika neprisla :P
3. Taky bych potreboval, aby den mel vice hodin, abych mel cas na jiny veci..:P O cem pises bakalarku (sorry za dotaz mimo tema :)
Vice k satanismu Ti napisi, az si to znovu rpectu :)
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 16.03.2009 15:11:00 ... (83/300)
Re (39): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 16.03.2009 14:44:02:

Nenudil se, protože to pokušení bylo všude kolem. Kdyby byl svět tak dokonalý jako on (neber to, že mu přičítám dokonalost, jen vycházím z tvé teze, na kterou teď krátkodobě přistupuji pro následnou logickou analýzu), tak by se nudil.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 16.03.2009 15:09:31 ... (82/300)
Re (17): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 16.03.2009 14:32:54:

x1. Logická odpověď je, že když něco nechápu, tak o tom sotva můžu zasvěceně mluvit, natož na tom stavět nějakej systém jako náboženství, atd.
x2. Odpočinek mi taky tak nějak nevadí, ale jakožto nevěřící ty teologické věci neuznávám a odmítám teologické základy společnosti.

1. "Co říct závěrem? Trilobit je skutečný, o čemž není sebemenších pochyb, nicméně "otisk" je jen geologickou zvlášností, která jen vzdáleně připomíná stopu obuté lidské nohy."--->četl jsi to celý?
2. Evoluce se zabývá vývojem druhů, vznik světa řeší kvantová fyzika a podobné obory. A Darwinova teorie sice má ty mouchy, ale pořád je to teorie založená na ověřených vědeckých postupech, což se o dalších teoriích říct nedá. Ty si prostě někdo vymyslel bez sebemenšího důkazu. Ostatní teorie tedy učit pouze jako ukázka toho, čemu se ještě věří. Za vědeckou může být brána jenom Darwinova.
3. Ty komunisty si budu muset taky prostudovat, ale nestíhám kvůli bakuli, no:((...přitom spisů mám doma asi 60....chjo....
Mno a k satanský bibli - Ta kritika z wiki odpovídá jedině tomu, že dotyčný autor vůbec neví, co mluví. Vsaď boty, že za tím stojí nějaká křesťanská skupinka ideoterroristů. Bible není zdaleka jen Kristovo učení a LaVey, opět to opakuju, reagoval na realitu, protože na tý záleží víc než na vysněných ideálech, podobně na tu realitu reagoval i Nietzsche až na to, že LaVey je úplný prd oproti tomu, jak to Nietzsche rozvinul, oba ale šli v podobných stopách. ... Že najdeš věci, kde si LaVey protiřečí věřím. Taky jsem tam takový měl, jen už nevim kde to bylo. Nic to ale nemění na tom, že satanismus je učení svobody, Satan je symbolem svobody a přesně takto to velmi pomohlo jak mě, tak i mnoha dalším lidem, které znám.
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 16.03.2009 15:01:41 ... (81/300)
Re (41): Nekrotrollovi
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 15.03.2009 21:30:30:
Ja mam dvoji pohled na potraty, tusim, ze jsem Ti to nekde psal. Objektivni (celospolecensky) tedy zachovani moznosti volby, svobody, tudiz tady se shodnu s Nekrotrollem, ze souhlasim, ze jsou v danem rozsahu, jako dnes. U subjektivniho (vnitrniho) pohledu jsem proti potratum, kdyby se tato problematika vyskytla u me, ci v me rodine, snazil bych se presvedcit jedince, aby to necinil, protoze jednou je to ma krev a za svoji krev se biju :)
Jinak je zde problem cirkve, ktera "pouze" kritizuje potraty a nijak jsem si nevsiml, ze by neco delala proti nim osvetou, pomoci tem matkam, atp. A to je jedno, jaka je to cirkev, zda jsou to katolici nebo protestanti.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 z 30 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: