XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Spravedlnost

Spravedlnost

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Existuje v dnešním světě spravedlnost? existovala vůbec někdy a co to vlastně je?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 z 41 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | » | Poslední

 

guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 16.02.2005 23:15:29 ... (64/404)
K homosexualitě
Homosexuály nemám moc v lásce a nejsem asi sám.Jenže si musíme uvědomit, že tolerance není smíření.Pro registrované partnerství jsem.Když ale něco toleruju neznamená to, že mě to nemusí s**t. Docela mě pobavilo jak se tu probírají ti samci a borci, protože mezi homosexuály je jich stejně. Nemám nic proti homosexualitě, ale to neznamená, že mě nemusí štvát projevy s tím spojené.Člověk fakt nemá u piva náladu jak mu kamarád homosexuál vykládá jak je to úžasné a v čem všem je lepší než většina heterosexuálů a pak začne vykládat o takových pitomostech jakože se ženskou to dokáže taky a že my s tím děláme vědu, když nám na nich i záleží, že je lehké je dostat do postele bla bla bla (to jsem si nevymyslel) Ti s kterými jsem se zatím setkal vykazovali stejné projevy sebeklamu nadřazenosti (co se týče tolerance,liberalismu a pochopení - ve skutečnosti to bude tak na stejno) nad "heteráky" způsobeného menší možností navázat kontakt se stejnými lidmi a následkem toho zvýšené potřeby přeříznout cokoliv.Takže samci, borci a kecálkové jsou u každé orientace a řekl bych, že tady ještě frekventovaněji.A když už kecálka tak raději stejně orientovaného než takového, který zkazí chuť na pivo :o) Toť můj názor a nazvěte mě klidně borcem a machrem který střídá partnerky jako ponožky - myslím, že neuspějete *4*
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 16.02.2005 21:37:46 ... (63/404)
Re (12): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 16.02.2005 10:03:43:

to "masírování našeho uvažování křesťanskou dogmatikou" je ten sociální faktor, který potlačuje homosexualitu jako něco normálního, to je to, o čem sem mluvil. možná je to opravdu jediný faktor, možná že ve starověkém řecku bych takový nebyl.
nevím, jestli patřím zrovna do kolonky "samci a borci", podle vysvětlení, jaké sem podal ( nenapadá mě jiné vysvětlení pro to, že mi lesbičky nepřipadají nechutné, anóbrž přitažlivé ), bych se šacoval na sexistického pokrytce, ale budiž *6*
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 16.02.2005 10:03:43 ... (62/404)
Re (11): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 15.02.2005 16:42:55:
Homosexualita je rozšířená mezi zvířaty i mezi lidmi. Ono totiž nejde o rozmnožování, ale o lásku. Homosexuálem není ten, kdo strká penis do zadku jinému, ale ten, kdo se dokáže zamilovat pouze do osoby stejného pohlaví. Sex už je pak jen snahou o fyzickou intimitu a uspokojení sexuální touhy. Kdybych všechno, co nevede k rozmnožování, považoval za nepřirozené a nechutné, asi bych u počítače nedělal nic jiného, než neustále kopíroval soubory. Homosexualita byla běžná a dokonce velmi společensky atraktivní ve starovékkém Řecku. To, co dnes zažíváme u nás, je důsledkem masírování našeho uvažování křesťanskou dogmatikou.
Ostatně já jsem myslím původně nepsal o homosexuálech, ale o registrovaném partnerství a to je hodnocení úplně něčeho jiného. Hodnocení homosexuality je jedna věc, ale práva lidí na život a emoce, které nikomu neubližují, jsou věcí druhou. Kdyby měli homosexuálové větší voličský potenciál, určitě by se páni poslanci mohli přetrhnout v lezení do zadku.
Vaše závěrečné vysvětlení rozdílu mezi ženskou a mužskou homosexualitou je opravdu hodné amerického seriálu. Tím jste mě celkem přesvědčil, že patříte do skupiny samců a borců. Těm totiž také připadá strašně nechutná mužská homosexualita, ale vyspali by se s deseti ženskýma najednou, ať jsou homosexuální, nebo ne. To se na mě nezlobte, ale to mi připadá jako ještě více pokrytecké vysvětlení, než mají křesťané. Těm alespoň jejich názory nevznikají v podbřišku.
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 15.02.2005 16:42:55 ... (61/404)
Re (10): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 15.02.2005 01:20:42:

noo, nevim, dobře, podle ústavy na to samozřejmě právo má, no:) ale tak vůči tomu chlapovi je to amorální, myslím..rozhodně mu to ublíží. proto říkám, že právo nemůže postihnout vše "amorální".)

hm, řekl bych že u mě je to dáno dvěma faktory: jednak je to od přírody, protože homosexualita, stejně jako jiné vážné poruchy brání rozmnožování, takže se nám (kteří to tak máme) zdá nepřirozená, odpuzující až nechutná. nevím proč, u mě to tak je. (tedy mužská homosexualita - níže vysvětlím.) dále je to..nevim jak bych to řekl..výchovou, prostředím, prostě jsem se narodil do světa heterosexuálů, což ve mě ještě posílilo ten první faktor. (to je asi názor většiny lidí v mém věku, se kterýma sem se o tom bavil a tak...)

ale samozřejmě je rozdíl mezi ženskou a mužskou homosexualitou *40* (v seriálu Ally McBeal to tak vysvětlovali, ale stejně to vypadá celkem rozumně) prostě, když jsou v přírodě samci a samice, a bisexuální samice se začnou olizovat a tyhle věci, tak samce to vzruší a jsou připraveni k páření (a ještě rádi :) ) můžou hned naskočit, protože aktivní spoluúčast samice není u zvěře většinou nutná. kdežto kdyby se líbali dva samci a samice to mělo vzrušit, tak se pod ty samce nenasoukají, abych tak řekl :) prostě aktivita samce je důležitá, a proto jeho bisexualita není v přírodě normální. a jelikož samec na první pohled nepozná, zda je samice bisexuální nebo homosexuální, čili k páření nepoužitelná, tak ho to vzrušuje tak jak tak ;)

takže tak.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 15.02.2005 01:20:42 ... (60/404)
Re (9): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 14.02.2005 19:12:46:
Vy to máte tak nějak jednoduché. Na tom, že si někdo začne s Vaší holkou, nevidím nic amorálního. Ona je s Vámi dobrovolně a pokud bude chtít dobrovolně spát s někým jiným, nemáte právo jí do toho kecat, nebo snad ne? To byste přece zasahoval do jejích práv a jejích ústavně daných svobod, vytvořených ve svobodné zemi.

Proti homosexuálům jsou většinou chlapi a to ze dvou důvodů. Buď byli do svého názoru vmanipulováni svou vírou, nebo jsou to takoví ti, kterým říkám samci, nebo borci, co si potřebují před každou ženskou načesávat kohoutí hřebínek a potřebujou světu ukazovat, jak jsou tvrdý a důležitý. No a pak je ještě malá skupinka těch, kteří jsou sami potlačenými homosexuály a tak je podvědomě odmítají. Kam patříte Vy? Proti tomu rasismu ale nejsem a za to se zase po zkušenostech s národnostními menšinami nestydím já.
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 14.02.2005 23:10:50 ... (59/404)
Re (10): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 14.02.2005 20:44:09:

no to bych byl v pr.. - doslova *1* já vím že ne, ale o svých emocích a z nich vyplývajících předsudcích taky nerozhoduješ ty! maximálně výchova. proto mám taky dost soudnosti a říkám o sobě, že sem "zpátečnický".
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 14.02.2005 20:44:09 ... (58/404)
Re (9): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 14.02.2005 19:12:46:
Uvědomuješ si že o tom jsi li heterosexuál nebo homosexuál nerozhoduješ Ty? Jak by ses na celý problém díval pokud by zapracovala náhoda a Ty ses narodil jako homosexuál?
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 14.02.2005 19:12:46 ... (57/404)
Re (8): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 13.02.2005 17:18:13:
to musí vlastně řešit ústava každé svobodné země, protože občan takové země by měl mít maximální práva a svobody, ale do té míry dokud nebude ohrožovat práva a svobody ostatních..i když samozřejmě právo nemůže pojmout všechny aspekty toho, co je "morální", např. nemorální je určitě pokud si někdo začne s mojí holkou, protože je to hnusárna a ubližuje mi to.
což mi připomíná, že z mého pohledu je "morální" také přiměřená odveta za něco "nemorálního" ;)

co se týče euthanázie a potratů, souhlasím, co se týče homosexuálů, jsem zpátečnický xenofobní rasista a není mi to líto *40*
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 13.02.2005 17:18:13 ... (56/404)
Re (7): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 13.02.2005 12:55:45:
No, jestli je morální to, co neubližuje jinému, pak se dostáváme do klasického renesančního (nebo spíše barokního)filosofického sporu. Jak poznat, co komu ubližuje? Podle toho, jak by to ublížilo mně (aneb jeden z mravních imperativů)?

Jak euthanazii, tak umělé ukončení těhotenství, tak i registrované partnerství homosexuálů plně schvaluji. Každý člověk má mít právo se rozhodovat o sobě, své svobodě a informacích, které chce poskytovat.
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 13.02.2005 12:55:45 ... (55/404)
Re (6): ano, ale moc ne
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 10.02.2005 11:00:38:

morální..to už je asi subjektivnější pojem než spravedlnost. někdo vidí např. eutanázii jako morální, někdo se zase ohání právem na život. morální je asi něco, co neubližuje jiným, nebo jim to dokonce pomáhá, něco co není brutální, nelidské, nebo např. nějaký podvod, rvačka v přesile, prostě nějaká, s dovolením, sviňárna. asi tak, velmi zjednodušeně.

(btw, jak vidíte problém euthanázie?)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 z 41 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: