XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Znásilnění

Znásilnění

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
jak byste se k tomu stavěli??
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 67 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 

guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.04.2009 11:09:23 ... (613/663)
Re (12): Ve zmíněném případě ano...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 15.04.2009 00:05:46:

...ale i tak si myslím, že "držení v sobě" v některých případech může znamenat, že se s tím dotyčná vyrovnala. (Samozřejmě to nelze vzít bez výhrad, policii to přece jen říct musí.)

Jenže "pánbíčkáři" i muslimové u nás narazí na tu vlažnost ve víře a celkové neřešitelství (že to říkám zrovna já *3*). Radikalizují se komunity tam, kde je celková bída (bývalá Jugoslávie), jsou extremistické tendence (Polsko, Rusko) nebo výrazné sociální problémy (Německo, Francie).

Copak křesťan sám sebe vidí odpudivě? A kdyby měli zájem jen o smrt, asi by se vůbec nesnažili rozmnožovat a nezakazovali by sebevraždu, ne? Vy a Condell nepřipouštíte, že i křesťan může mít poněkud volnější výklad Bible a hlavně zcela opomíjíte pozitivní motivaci, kterou mají lidé ke vstupu do církve. Takhle na náboženství nevyzrajete, řešením není prosazovat jinou ideologii, ale podporovat kritický rozum, takhle budou mít věrozvěsti aspoň ztíženou pozici. A je mi líto, ani v USA nedokáže patriotismus tmelit lidi tak pevně, jako náboženství.

Na to Vám nejen bude argumentovat, ale už argumentoval, že fanatici jsou všude, zbavíte se jedněch, vyrojí se druzí (komunisté, konzervativci, pravičáci). Křesťanská církev IMHO z antiky nic nepřevzala, ale naopak se snažila její dědictví úplně vymýtit. Ztratila postupně duchovní a politickou moc. Islám obojo stále má, proto ten rozdíl, ale v jádru jsou to stejně nesnášenlivé, misogynské a totalitní ideologie.

Mimochodem, ráj je IMHO cílem každé ideologie, ať už zde, nebo v nebi. Nikdo není spokojen s tím, že ho obklopují lidé se zcela odlišnými názory, které často přímo ovlivňují jeho život, a že se musí rvát a bojovat, aby mohl žít v klidu a bez pocitu ohrožení.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 15.04.2009 00:05:46 ... (612/663)
Re (11): Neumím si to v podobných případech představit...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 14.04.2009 23:56:44:

Jo, držet to v sobě je nejhorší. Tady slečna měla kliku, že to prasklo.

Mno, důležitý je, když to pomohlo ji, ale rozhodně bych to nevydával za univerzální teorii....

Mohli by se nadchnout pro ateismus...zvláště ve chvíli, kdy se různí pánbíčkáři začnou tady rozlejzat.....časem se o to islám pokusí...

Ale jo, chápu v tom jeho sílu. Výměnou jim nabízím svobodu a možnost podívat se na sebe bez zhnusení do zrcadla.

Plive se celkově na lidský život už samotnou ideou existence ráje, světa lepšího než tento....a nevyvrátil, protože by tím mohl argumentovat, ale já bych mu argumentoval tím, že kudy pánbíčkář prošel, tam tráva sto let neroste a je jen naším štěstím, že křesťanství převzalo něco z antiky, jinak by to byl dneska druhej islám.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.04.2009 23:56:44 ... (611/663)
Re (10): Neumím si to v podobných případech představit...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 14.04.2009 21:55:11

...naopak se mi připomněl otřesný dokument Zbav nás všeho zlého, kde byla dívenka ochotna ihned žalovat rodičům, že ji místní kněz zneužil, ale bohužel se nejdříve svěřila kamarádce, která ji vyděsila, že její otec by ho určitě zabil, takže postižená to radši zamkla v sobě (s celoživotními následky - nikdy se neprovdala, ani nemá děti), jen aby její otec nešel do vězení.

Rozhodně netvrdím, že slečna sama se s tím vyrovnala špatně. Jen měla svou teorii prohlédnout ze všech stran - to, čemu říká "převracení do negace", je jen dořečení do důsledků.

Že jsou Češi vlažní ve víře ještě neznamená, že se nadchnou pro ateismus. *3**3**3*

Nejspíš jsem kromě vrchního převraceče i principiální opozice, protože bych podle reakcí na jistém fóru měl mít s Vámi shodu, ale nemám. Myslím, že nechápete, že síla naboženství je právě v tom, že není prokazatelné, že ráj neexistuje. A Vy jim výměnou za věčný život ve spojení s vyšším principem nabízíte ukoptěných aktivních 60 let přízemního života? *69**3*

Moc jste z té debaty s jistým křesťanem nepochytil. Myslím, že by Vám hravě vyvrátil, že celé náboženství má lidstvo vést nejen do ráje nadzemského, ale i k ráji pozemskému... proto se taky plive především na rouhače, bezbožníky, hříšníky, zločince, nemravy a Satanovi přisluhovače... *66**3**3*
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 14.04.2009 21:55:11 ... (610/663)
Re (9): Vezmu Vás za slovo...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 14.04.2009 21:42:44:

Velice často to maj tendence na sebe házet holky jakýhokoliv věku. Ať takhle mladý nebo i starší. Nedělaj to všechny, ale hodně z nich ano.

Mno, s tím poselstvím. Pokud to tady slečně pomohlo, tak je to zřejmě jedna z možností, jak se s tím vyrovnat, ale plno holek se s tím vyrovnává po svém různě.

Mno, většina světa je náboženského, ale například tady v ČR si umím šíření ateismu státem představit naprosto jednoduše. Mohlo by to být hlavně zrušení církevních škol a jejich převod do neideologické verze, podobně jako je tomu i u ostatních škol. O náboženstvích učit pravdivě jako o neprokázaných fantaziích, podporovat výslovně ateismus podobně jako se dneska podporuje prostě demokracie a všude se o ní mluví. Prostě odmalička lidi učit, že náboženství jsou neprokazatelný šaškárny, ale že nikdo jim nebude kecat do jejich osobní víry, pokud nějakou chtějí mít. Ono by to zafungovalo a taky v současném světě je náboženství dost velký problém. Odmítnutí neprokazatelných absolutistických náboženských metafyzik pod vlajkou ateismu by se mohlo lehce stát synonymem lidské svobody a taky oslavou života, protože spousta náboženství má tendenci pomocí vymyšleného světa jinde (ráje například), případně pomocí ideální společnosti (komunistické například) plivat na skutečný život zde, ale právě s přijetím radosti ze skutečného života zde by ateismus též mohl být lehce spojitelný. Takže možností je dost. Jenom to rozvinout.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.04.2009 21:42:44 ... (609/663)
Re (8): Vezmu Vás za slovo...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 23:33:55:

...když tvrdíte, že máte spoustu zkušeností z takovými případy. Doufám ale, že pořád mluvíme o vině, kterou na sebe házejí 10ileté holky, ne starší, které s někým flirtovali a chlapec či pán si to špatně vyložili.

Jestli je legitimní nebo smysluplná, je mi jedno, není prokazatelná a v mnoha směrech trauma ještě rozšiřuje (i když ve výsledku - pokud to postižená přijme-– má trauma umenšit), proto je IMHO potřeba se ujistit, že na druhé straně je někdo, kdo takové poselství přijme.

Mj. právě proto jsem pro to, aby se náboženství odsunulo z veřejné sféry, protože jsou to hypotézy, o nichž se dá do nekonečna diskutovat, aniž by někdo došel k nějakému výsledku. Do osobní sféry nemá stát co zasahovat a ani to nedoporučuju, IMHO lidé musí mít pocit relativní svobody, aby byli se státním zřízením spokojeni. Navíc jste sám napsal, že potřeba víry je jaksi všeobecná, někdo věří v ideje, někdo v materiálno, někdo věří v Boha, jiný vědě. Je nutno též vycházet z toho, že jen necelých 12% lidstva je bez vyznání a (další) slabé 2,5% (zdroj: CIA - The World Factbook) se výslovně prohlašuje za ateisty. Navíc je náboženství jednou z nejstarších ideologií na světě. Osobně si tedy neumím představit, jak by vypadalo šíření ateismu státem a kdo by pro to hlasoval. *40*
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 14.04.2009 08:42:20 ... (608/663)
Re (6): No tak...
Odpověď na příspěvek od nedira ( mailto:nedira@centrum.cz ) z 14.04.2009 07:47:5 Tak ja jsem psala,ze sexuji od 10 let ne svoji vinou. Hned jsem sama nezacala. Dobrovolny sex a muj prvni vazny vztah jsem mela ve 12.Jinak genius nejsem to ne. Jsem odlisna a to ma i sve nevyhody. Jak jsi psala znas jen 2 takove lidi.ja jsem potkala take jen jednoho a ten je ted buh vi kde. Takze vlastne ja tezko hledam sobe rovne a lidi s kteryma bych mohla povidat o sobe. A nemysli si take mame tezky zivot a mame tendence se blokovat ale zas mame to,ze se snaz a rychleji z toho dostanem. :D
guest Muž nedira (nedira@centrum.cz) ... 14.04.2009 07:47:59 ... (607/663)
Re (5): No tak...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 20:46:49:..

Tak Análka je jiná než ostatní lidi ..........má napřirozené schopnosti proti nám, takže ji nemůžeš posuzovat jako průměrné ženy ........ proto taky nemá takový trauma, naopak se tím i dost naučila ..........taková situace průměrnýho člověka zničí a génius z ní vytěží......

Análko,ale ty jsí někde psala, že žiješ sexem od 10 let, to jsi s ním spala dál po tom znásilnění??Nebo jsi hned měla jiné partnery ??
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 14.04.2009 00:02:31 ... (606/663)
Re (5): No tak...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 20:46:4 No nazory beru s nadhledem sem clovek co ma svoji hlavu a malo kdy se me neco dotkne. Takze sve nazory i neprijemne se nemusis bat napsat.To,ze se to tobe nelibi to je tvuj nazor a muj je zas takovi ano samozrejme,ze jsou lide,kteri nesouhlasi,ale take jsou ti lide,ktere souhlasi a chtela bych podotknout,ze prevracis ma slova do negace pravde podobne si me spatne pochopil.Ja tu nikoho nepresvedcuji a uz vubec ne predhazuji. Me prispevky maji ucel takovy,ze zeny,ktere se s tim chteji vyrovnat tak jen poukazuji na moznou cestu,nektere zeny se tim trapi cely zivot protoze nevi jak se s tim vyrovnat.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 23:33:55 ... (605/663)
Re (7): V tomhle případě ne...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 21:46:49:

Taky pravda, no.

Jo, dělají to holky běžně, že házej vinu na sebe. Ne všechny, ale hodně z nich jo.

K té teorii - Něco na ni jistě je, ale těžko říct, do jaké míry je ta teorie legitimní celkově.....

Mno, tak ono se to všechno ovlivňovalo...svět byl propojenej, obchodovalo se a tak....takže lidi si vyměńovali i informace a vem si, co sekt vzniká dneska....natož tehdy.....křesťanství bude jistě poskládaný ze všeho možnýho....povídkami a historickými záznamy počínaje, přes výklad astrologie až po jiné náboženské systémy....

Mno, ono náboženství - je to otázka, protože soukromou sféru nelze v práci či politice od člověka prostě oddělit...spíše bych to viděl tak, že by stát jako takový měl aktivně šířit ateismus, ale s tím, že by nekecal lidem do soukromé sféry, ale tak nějak by se zasazoval prostě za to, aby v té soukromé sféře bylo co nejméně organizovaného náboženství....nenásilními a nenátlakovými cestami samozřejmě....
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.04.2009 21:46:49 ... (604/663)
Re (6): V tomhle případě ne...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 21:08:26:

...najmě pokud vyčítám necitlivý přístup.

To nevím, že to dělají běžně. Pokud ano, pak vyjádření Vily.Analkky nebylo zas tak necitlivé, jak jsem si myslel.

Ta teorie, že je to rest z minulého života a že to má nějaký "vyšší" smysl: "[...] zjistila jsem ze zeny,ktere byly znasilnene tak je to jen opakovani historie dokud se s tim zena nevyrovna tak to bude predavat dal na sve potomky tudiz dcery. Rikam to tu z urcitosti na zaklade sveho pruzkumu a hledani odpovedi. Kazda zena se kterou jsem mela moznost o tom mluvit mi to potvrdila."

Moje chyba, ale trvám na tom, že to muselo být nějaké hraniční učení (buddhismus vznikl přece jen ve Střední Asii), ev. ozvuky buddhismu.

Chápu, proto se taky považuju spíše za agnostika než ateistu a na rozdíl od radikálních antiteistů si myslím, že náboženství se musí odsunout jen z veřejné, nikoli soukromé sféry, tam si může věřit kdo chce čemu chce.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 67 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: