XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Znásilnění

Znásilnění

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
jak byste se k tomu stavěli??
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 67 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:14:58 ... (593/663)
Re (9): Ahoj
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka ( mailto:Yahoooooo@seznam.cz ) z 13.04.2009 17:06:07:

Ženský v jeho okolí maj taky právo být šťastný a stejně jako zajistíš zbraň, aby někoho nezabila, tak by měl být nějak zajištěn on, aby si vyžral, co způsobil a nemohl to už dál páchat. A buď si jistá, že on to o sobě ví a nic s tím neudělá...už jenom proto, jak hladce mu to prošlo.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:13:45 ... (592/663)
Re (11): Nemyslím, že by to byl problém až současného křesťanství...
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka ( mailto:Yahoooooo@seznam.cz ) z 13.04.2009 17:00:02:

Jo, to jo, ale kolika rodičům dojde, že by v tom měli něco studovat....
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:13:02 ... (591/663)
Re (11): Bohužel to nevidím...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 16:58:13:

Mno, mno...spíš se rojej mraky fanatickejch sekt...viz evangelíci v USA.

Mno, bible by neměla být výjimkou z desatera:)

Jo, zatím z toho žádná ideologie nevychází nevinně.....nikdo ještě hodnoty nepřehodnotil:)

Neříkám, že největší zvěrstva páchali vždy věřící a to kvůli své víře, ale většinou to sedne. Komunismus za ateistický nepovažuju. K ateismu se hlásej, ale nemaj s ním nic společnýho, protože ateismus jako odmítnutí zásvětní a absolutistické náboženské metafyziky může mít těžko něco společnýho s ideologií, která spolkla veškerou metafyziku i společně s křesťanským patosem o vykoupení a křesťanskou eschatologií.

Jo takhle, mno, jak by se měli chovat lidé věřící v Boha..to je taky otázka, když z bible se dá odůvodnit prakticky cokoliv:)

Jj, je to dilema s tou morálkou. Morální pravidla vždycky musej bejt a budou, ale podle mě by jednoduše bylo možné si u jejich aplikace alespoň uvědomovat, že nejsou ničím absolutně daným,ale jsou tu jen proto, aby společnost atk nějak hladce fungovala.
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:06:07 ... (590/663)
Re (8): Ahoj
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 16:54:2 To sice ano,ale kdyz vemes jeho jako cloveka ktery ma pravo na to byt ,,stastny" ale mel by se vic lecit a resit to co udelal a to co ma v sobe. Jestli to lide o sobe vi a nic s tim neudelaji tak ano vykatsrovat :D
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:00:02 ... (589/663)
Re (10): Nemyslím, že by to byl problém až současného křesťanství...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 16:16:5 Jak to naucit rodice? Ja i presto,ze jsem ,,mlada" a deti jsem mela brzy jsem se dost informovala abych vychovala deti tak,aby byly schopne bez problemu fungovat v dnesni spolecnosti i presto,ze me rodice nedaly ten zaklad.Tomu komu zalezi na detech,aby mely zdravi rozum tak si najde informace a reseni jak k na to.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.04.2009 16:58:13 ... (588/663)
Re (10): Bohužel to nevidím...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 16:16:55:

...naopak se mi zdá, že křesťanství posilňuje.

Kontext Bible jsou výjimky z Desatera. *66*

Nj, ale z toho prakticky žádná ideologie nevychází nevinně, dokonce ani... no ano... anarchie. *40**3*

Proto si nemyslím, že máte pravdu v tom, že by největší zvěrstva páchali jen lidé věřící v Boha či jinou nadpřirozenou entitu. Ale ve víře v ideu ano... ale může to být klidně i "stát", "národ" nebo "rodina". A nezapomínejte, že nacismus a komunismu byly (a jsou) ateistické ideologie.

To nebyla "agnostická" reakce, ale reakce agnostika s určitou představou o tom, jak by se měli chovat lidé, kteří věří v Boha (a v případě pravoslavných, kteří se navíc hlásí k odkazu Ježíše Krista).

Kdybych měl řešením, tak se tu planě nevybavuju. Upřímně si myslím, že řešení ani není, že taková už lidská povaha je a bude to boj až do zániku světa. Protože aby ta morálka nebyla pokrytecká, musela by zahrnout i nemorální chování. A pokud nemá být absolutistická, tak nebude mít žádný význam - to ví každý vůdce, že "pravidla jsou k ničemu, pokud nepřijde trest za jejich porušení".
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 16:54:25 ... (587/663)
Re (7): Ahoj
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka ( mailto:Yahoooooo@seznam.cz ) z 13.04.2009 16:48:53:

No, proto by bylo mnohem lepší ho vykastrovat.
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 16:48:53 ... (586/663)
Re (6): Ahoj
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 14:18:3 Nechci to tady uplne do detailu rozvadet proc mamu poslechly a nechaly ho jit zpatky.Zaprve je to silene zamotany a za druhy je to na dlouho hold jsem byla v nevyhode jelikoz jsem byla mala a po tom co se to stalo moc uzavrena.Ja jsem nemohla nic, ale pak jsem to jak jemu tak mame vracela a jestli to udelal nevim tezko rict no podle toho co je z nej ted tak asi ne ale jak si psal ty magori to maji v sobe dost ukryte a tezko poznat a jsem si dost jista z tim ze bude veliky pruser jestli bude mit dceru.Jestli ji bude mit tak me bude mit porad za zady nedovolim to.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 16:16:55 ... (585/663)
Re (9): Nemyslím, že by to byl problém až současného křesťanství...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 15:44:45:

Jj, to samozřejmě není problém jen křesťanství v nové době, ale myslím, že je to právě nová doba, kdy se tenhle problém stupňuje pořád víc a víc....
K desateru - mno jo, ale co je kontext celý bible?:)...Dost protiřečení na to, aby se desatero dalo vyložit prakticky jakkoliv.)
Ohledně toho jednání "v zájmu Boha".....aby lidi mohli svoje myšlenky skutečně legitimizovat, musej jim dát absolutní platnost a oblíbená metoda je na tohle vymyšlení nějakého zásvětí, Boha, pojmu a priori, atd......takový člověk se pak lehce může označit za "nástroj tohoto vyššího principu" a páchat v jeho jménu, co se mu zachce.....

Mno, to byla velmi zbrklá agnostická reakce, protože mě naopak přijde, že ta největší zvěrstva snad pokaždý páchaj lidi, co věřej v Boha nebo alespoň vykládaj svět z pohledu nějaké zásvětní absolutní metafyziky....

Hm, s těma ústavama je to složitý, no, ale co s takovým? Análka jasně psala, že ji vzalo domov, protože ten šmejd v něm mohl zůstat. Ona ta morálka hlavně nesmí být pokrytecká a absolutistická. To křesťanská morálka ale je.

Poslední odstavec - jo, přesně tak. Otázka je jak to naučit rodiče, když je to nenaučili jejich rodiče.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.04.2009 15:44:45 ... (584/663)
Re (8): Nemyslím, že by to byl problém až současného křesťanství...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 14:14:56:

...už v raných dobách musel někdo dojít k závěru, že se Desatero nedá brát doslova, ale v kontextu celé Bible. Ale stejně ten někdo může být stále přesvědčen, že jedná v zájmu nebo dokonce ochraně Boha. Vsadím se, že mnoho nepotrestaných balkánských vrahů, kteří v době války znásilňovali i nezletilé před očima jejich rodiny a pak je rozsekali, dnes má vlastní rodiny, dcery a chodí do kostela nebo mešity a modlí se ke svému Bohu, jako by se nic nestalo. Možná s ještě větší vírou, že dopomohli k jeho větší slávě. A Bůh na to nic, takže ano.

I moje první reakce jako agnostika byla: "Tohle nemohli udělat lidi, kteří věří v Boha."

Rozumím Vám, ale je to začarovaný kruh - pokud není možno morálku prosadit křesťanskou (a tím myslím oproštěnou od ideologicko-politického balastu) nebo humanistickou výchovou, tím spíš to nepude represemi - nápravné ústavy spíše odstrašují svou existencí, než že by se jim nápravy povedly. Nemluvě o tom, že dostat se do společnosti jiných spratků (a zjistit, že dotyčný není se svým "postižením" sám), taky k nápravě morálky nepřispěje.

Nepochybuju o tom, že jsou děti schopné čistého (protože nevědomého) zla. Na rodičích je, aby je výchovou usměrnili a vytvořili morální bloky (i z čistě pragmatického hlediska - aby jedinec vůbec mohl ve společnosti fungovat).

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 67 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: