XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Znásilnění

Znásilnění

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
jak byste se k tomu stavěli??
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 67 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 21:08:26 ... (603/663)
Re (5): No tak...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 13.04.2009 20:46:49:

Řešením je odpovídat a přitom neřešit, zda se to někoho dotkne:)

Jo, taky koukám, že hledá určitý omluvení pro něj a že mu odpustila...pochybuji...tohle člověk neodpouští.....Její snaha ztotožňovat se s vinou taky není zrovna OK, ale další věc je, že tohle znásilněný dělaj běžně.

Eh, co přesně zde bylo na mysli, že je v nelibosti?

Jo, taky zajímavej výklad. Brknutí už není proto, že jsem brknul, ale protože jsem spáchal hřích, za který trpím....Mno, buddhismus je starší jak křesťanství, těžko mohly sloužit jako základ. Jinak víra jako taková je prostě princip obecně využívanej. Každej něčemu věří. I když já teď koukám tady na obrazovku, tak musím tak nějak věřit, že je to ucelenej přístroj s určitým vnitřkem a že to tedy není jen ten předek, kterej já vidím:)
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.04.2009 20:46:49 ... (602/663)
Re (4): No tak...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 19:09:03:

...původně jsem chtěl poukázat na to, že pisatelka ve své jistě obdivuhodné odvaze nebere v potaz, jak její přiznání padá nejen na ni jako členku té rodiny (viz. její obhajoba rodičů navzdory dalším a dalším prozrazeným nedostatkům), ale i na ni jako součást nové rodiny (ta "genová" teorie). Taková otevřenost staví druhou stranu do ne moc příjemné pozice, jak odpovědět a přitom se nedotknout nikoho.

Částečně obdivuhodná je i její schopnost traumatizující zážitek, problematické rodinné poměry i vlastní divokou minulost zpracovat, ale obdivuhodnější by bylo, kdyby ji překonala zcela a neměla potřebu hledat nějaké ospravedlnění pro útočníka. A pokud to vidí, měla by si dobře rozmyslet, zda není necitlivé nabízet takové výklady ostatním znásilněným, které se třeba naprosto neztotožňují se závěrem, že si za to můžou samy, že je to osud či jakýsi nevyřešený rest z minulého života.

Tohle se mi nelíbí nejen zde, ale i v diskusích o nehodách obecně nebo lidech postižených různými neštěstími.

Napadá mě, že je to vlastně dědictví křesťanského přesvědčení o zkouškách, které na nás sesílá Bůh (tj. že ta neštěstí mají nějaký smysl) a protože víme, že křesťanství vznikalo na Blízkém Východě, mohlo být dost dobře ovlivněno učeními, které později posloužily jako základ pro buddhismus s jeho teorií neustálého převtělování podle chování jedince dokud nedosáhne příkladným životem vysvobození z tohoto koloběhu. (Víra samotná je mi sympatická, ale ne aplikovaná na tyto případy - někomu to možná poskytne útěchu, ale jsem přesvědčen, že v nemálo jiných by to akorát vzbudilo hněv a šok, že jim někdo podsouvá podíl na takovém traumatu.)
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 20:17:23 ... (601/663)
Re (5):
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka ( mailto:Yahoooooo@seznam.cz ) z 13.04.2009 20:03:13:

Z jakýhokoliv pohledu je jejich chování trestuhodný. A nevim proč bysis mohla sama za to, že tě rodiče pořád tahali po hospodách a pak tě řežou do krve kabelem, když tam jdeš taky.....
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 20:03:13 ... (600/663)
Re (4):
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 19:09:0 Rodice mlatili jen me do dnes uplne presne nevim proc. Segru mama zmlatila jen jednou a bracha chytil jen par facek a me mlatila vsi silou hlava nehlava a vlastne to biti byla posledni kapka.Mama me zmlatila do krve prodluzovakem na miste sem se strachy pocurala tata mi zavrel dvere prednosem abych nemohla utect za me chovani,za ktere stejne mohla ona jelikoz jsem travila cas v hospodach misto abych chodila domu kde byl on a ona.po hodine co to udela prisla a rekla promin ,,ujely mi nervy" rano sem se zbalila a sla takzvane na ulici ale prespavala jsem u kamaradu a tak. Ono jestli sedet nevim z rozumoveho pohledu asi ano, ale kdyz se na to vsechno podivas z uhlu duchovniho tak ne. Vse se deje tak jak ma a svym zpusobem si za to muzu sama. Je to na dlouho radeji bych to nerozebirala. Zkoncila bych asi u toho meho prvniho prispevku tem znasilenym zenam.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 13.04.2009 19:09:03 ... (599/663)
Re (3):
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka ( mailto:Yahoooooo@seznam.cz ) z 13.04.2009 19:01:12:

Aha, takže tradiční výchova skrz zákazy a bití? Tak to by neměl jít sedět jen on, ale i vaši........Neříkám, že dítě je nedotknutelný, ale jak vidím, tak tady měl Deleatur naprosto pravdu a zasloužili by jít sedět za to tvoji rodiče.....to je totální zanedbání péče tohle a s výchovou to nemá nic společnýho....
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 19:01:12 ... (598/663)
Re (2):
Odpověď na příspěvek od standoslav z 13.04.2009 18:27:1 Vis jemu bylo temer 15 a vim,ze si to uvedomoval co dela moc dobre.Musel to vedet kdyz ja jsem v 15 byla schopna se postavit na vlastni nohy.Vedel to i presto,ze rodice nas temer nevychovavaly jim slo jen o poslusnost,kterou trestaly bud zakazy nebo me bitim,ale ze by me a me sourozence nejakym zpusobem vedly a davaly nam zivotni mantynely to ne. Jak jsem psala jsou hodni u srdce a cestni me rodice ale o vychove vi houby. Rozumim mame proc to delala jak to delala ale je pravda,ze by takovy lide mit deti nemely, ale zas na druhou stranu diky tomu zas ja vim to co vim a nechci byt jako oni a ucim se z jejich chyb.Mame i bratrovi jsem odpustila,ale nikdy nezapomenu. Vis trauma to bylo do mych 13 pak jsem hledala odpovedi proc? A z trauma se stal zivotni styl.Naucila sem se zit i s tim a nasla i pozitivum.
guest Muž standoslav ... 13.04.2009 18:27:53 ... (597/663)
Re:
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka -kazdopadne Te obdivuji,ze po takovem traumau dokazes o tom sat.Vecna kriticka N...., sice na to trauma poukaze a odsoudi vsechny Tve postoje, ale ...
Nechci se zastavat Tveho bratra ale nebyl on tehdy nezraly? A vychova v rod.,kdyz vazla nedokazal rozpoznat skodlivost a trestnost sveho pocinani?
guest Muž standoslav ... 13.04.2009 18:27:18 ... (596/663)
Re:
Odpověď na příspěvek od Vila.Analkka -kazdopadne Te obdivuji,ze po takovem traumau dokazes o tom sat.Vecna kriticka N...., sice na to trauma poukaze a odsoudi vsechny Tve postoje, ale ...
Nechci se zastavat Tveho bratra ale nebyl on tehdy nezraly? A vychova v rod.,kdyz vazla nedokazal rozpoznat skodlivost a trestnost sveho pocinani?
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:26:13 ... (595/663)
Re (10): Ahoj
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 17:14:5 V tom naprosto s tebou souhlasim.
guest Muž Vila.Analkka (Yahoooooo@seznam.cz) ... 13.04.2009 17:21:38 ... (594/663)
Re (12): Nemyslím, že by to byl problém až současného křesťanství...
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 13.04.2009 17:13:4 No prave tem co se nic nedeje a tak to nechavaji byt.A vlastne pro ty lidi to sem pisu.Ja treba diky tomu co se mi stalo nechci dceru. Mam 2 syny a dam si sakra zalezet na tom,aby to nebyly magori.Castecne sem zamezila opakovani se historie i volba jejich otce byla narocna a dlouho jsem studovala jeho rod. Myslim,ze se mi to Podarilo pokracovani rozeni magoru.:D

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 67 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: