XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 z 139 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.11.2010 21:18:10 ... (108/1388)
Tokijští kmotři (anime)
.
Hana: Já jsme boží omyl. V srdci jsem žena.
Gin: Ženy můžou mít děti.
Hana: Co když se stane zázrak, jako se stal Panně Marii, a otěhotní i homosexuál?
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 18.11.2010 20:47:52 ... (107/1388)
Pat Condell: Zázraky a morálka
Návnada:

Různí lidé se mě ptali, odkud beru svou morálku, [když jsem nevěřící]. No, není to zřejmé? Dostávám ji na dobírku. Přesně tak, přichází v obyčejném hnědém papíře, protože nechci, aby sousedé věděli, k čemu se chystám.



Jo, přesně tak! *3* Slyšel jsem i četl stejnou, domněle sugestivní, otázku od spousty věřících a pořád si myslím, že vychází pouze z temnoty jejich černých duší, když do nich nahlédli a uznali, že bez božího vedení jsou to bestie (zvířata se mi nechce urážet). A přitom stačí řídit se zlatým pravidlem selského rozumu "Nečiň jiným, jak nechceš, aby činili tobě." Jistěže to nikoho neochrání, aby se nestal obětí neštěstí, nehody nebo zločinu, ale jediné, co náboženství v tomhle případě nabízí, jsou neprokazatelné a chimérické odměny pro ty, kteří se budou chovat podle přikázání, a trestu pro ty, kteří přikázání budou porušovat... a to výhradně po smrti. Přitom ale i platí, že tato přikázání můžou být i v rozporu s obecnou morálkou a – jak už jsem psal – věřící dokážou najít myriády výjimek z pravidel, která pouze zdánlivě působí jednoznačně. Condellův závěrečný rejp do křesťanským militaristů má razanci a přesnost pravoslavného (srbského) snajpra, který právě v Sarajevu zacílil a vystřelil přímo doprostřed čela muslimského (bosenského) dítěte. *21**63**21*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.11.2010 22:49:56 ... (106/1388)
Andaluský pes (kraťas) ****
Určitě je plus, že mi to nepřišlo jako blbost, ale ani jako takový zázrak, za jaký se to vydává (za mě 70% ze 100%). Některé metafory jsem pochopil, některé mi osvětlily recenze, ale i když obvykle mám cit pro to, jak film asi musel působit v době vzniku (1929), nešokovalo mě tolik ani proslulé prořezávání oka. Možná proto, že mám dojem, že se jednalo o oko zvířecí. Možná proto, že ve 30. letech bylo teprve před hrůzami 2. světové války (Jean Vigo: "Naše lenivá mysl, která se smiřuje se všemi zrůdnostmi páchanými po celém světě, je opravdu vystavena těžké zkoušce, když nesneseme na plátně obraz ženského oka rozříznutého břitvou."). Možná proto, že dnešní filmové reflexe brutality jsou daleko méně metaforické (třeba mně bylo špatně z Laugierových Mučedníků).

Navzdory Bunuelovu prohlášení: "Cílem bylo odmítnout každou myšlenku či obraz, které by měly nějaké rozumové, psychologické či obecně kulturní vysvětlení. Otevřít všechna okna do iracionálna. Uplatnit jen ty obrazy, které na nás zapůsobí a nevyžadují si zdůvodnění, proč se objevily," filmeček pro mě nebyl zas tak nepochopitelný. I s rizikem, že se mýlím (třeba ne - Konrad Eberhardt: "Andaluský pes je snová šifra erotického útoku"), osobně filmeček interpretuju jako metaforu úniku z obsesivního vztahu, byť za cenu úhynu ve stereotypu (závěrečná scéna). IMO to vyjadřuje i další slavná scéna - mravenci vylézající z rány v mužově dlani; mravenčení = nutkání. Žena to prve sleduje fascinovaně, poté se od toho s hnusem odvrací.

Ale třeba Jean Vigo: "Hanba těm, kdo v pubertě zabili to, čím se mohli stát, a kdo hledají podél lesa a na břehu, kam moře vyplavuje naše vzpomínky a naše lítosti, kteří hledají, až pak o novém jaru z nich zůstanou vysušené pozůstatky." (Já stejnou scénu pochopil jako podobenství toho definitivního úniku směrem k očistě, vodě, která sice vyplaví předměty spojené s obsesivním vztahem, ale pro ženu jsou už jen k smíchu a "ten pravý" - který jí prve vyčítavě ukazoval hodinky, že jí trvalo tak dlouho, než si ujasnila kdo je ten pravý - je odhodí jako smetí. A závěrečná scéna s mileneckou dvojicí uvězněnou v písku, vysušenou a oslepenou sluncem, dle mého naznačuje představu tvůrce, že solidní - rozuměj racionální - vztah dříve nebo později zabije nedostatek pudových vzruchů.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.11.2010 21:38:55 ... (105/1388)
Bonusová diskuse z Levných knih
Zcela náhodou jsem se podíval do diskuse pod Expres z Norimberka, protože mě zajímalo, zda tento film, který má nejlepší hodnocení (57% ze 100%) z budovatelské edice Filmy patří lidu a moc pěkný plakát (povrchní slabost, na kterou jsem tolikrát doplatil), stojí za to koupit. Osvěžil mě zvláště výsek diskuse (jinak jde o "buzní hašteření") o poměru pro LK obvyklé ceny (69 Kč) k neobvykle kráké délce (58 min.) s připomínkou, že LK samostatně vydaly i vyloženě krátkometrážního Andaluského psa (pouhých 16 min.).

Opakuje si situaci andaluské kočky. Tyhle mikro minutáže jsou na, stejný prachy za pár minut nebo za pořádný filmy? Fuj.

Délka filmu. Film je v původní délce, v jaké byl uváděn v premiéře v době svého vzniku a přestože byl promítán jako celovečerní, svou délkou se spíše řadí ke snímkům středometrážním. Spolu s filmem Přicházejí ze tmy jde o dva nejkratší celovečerní filmy natočené po roce 1945.

Délka filmu (2). Scénář a původní vize samozřejmě předpokládaly standardní délku cca 2.500 metrů, avšak konečný sestřih natočeného materiálu nebyl v rukou střihače a režiséra, ale orgánů, sledujících ideologickou čistotu díla. Na to doplatil zejména film Chceme žít od E.F.Buriana, z něhož zbylo žalostné torzo. Ale tuto praxi lze dohledat i ve filmech všeobecně známých - až do nesrozumitelnosti byl sestříhán film V+W Svět patří nám (tvrzení o poválečném setřihu je legenda), zcela jiný byl původně film Plavení hříbat či Dva kluci v palbě. Co se týká výtky k Expreu z Norimberka (věřím, že LK vydají i Přicházejí ze tmy), my fandové českého filmu jsme za vydání vděčni, i když víme, že by se na jedno DVD pohodně vešly oba jmenované filmy. Pokud by bylo vydávání filmů z 50.let v mých rukou, zvolil bych jiný postup : hlavní film bych doplnil týdeníkem a "předfilmem", s jakým se hrál v době premiéry. Ale ty kraťasy jsou licencovány v KF [Krátkém filmu] a težkopádnost české legilativy by možná takový počin zcela zmenožnila ...

Re: Andaluzská kočka. Reaguji na příspěvek, který je uveden výše a ptám se: žádný film Andaluzská kočka jsem nenašel, kdo tenhle nesmysl sem napsal ?

Andaluzkou kočku... přejelo Andaluzké auto, proto tu už neni...

Pes není kočka. A tady někdo tvrdil, ře se jdná o Andaluskou kočku a zatím je to Andaluský pes. To si někdo jako dělal legraci? Jestli jo, tak je to ubohé. Tímhle matete lidi, co se chtějí něco dozvědět.

Ale v karbanátcích... chutná obojí stejně.

A co na to naši pracující ? 99 ze sta Pragováků protestuje proti karbanátkům z kočky

Lidi, lidi přestaňte blbnout a raději se zapojte do budování lepších zítřků!!!!! Tímhle nahráváte západním imperialistům, kteří číhají na veškerý náš chybný krok!!!!

To není k smíchu, to je fakt!!!! a čtyři procenta z pěti doporučují Andaluský expres bez titulků a bonusů

Příspěvky nejsou podepsané.

SPOILER: V Andaluském psovi není pes ani kočka. *3**3**3*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.11.2010 22:18:44 ... (104/1388)
Gorillácké diskuse o reality shows
.
misticjoe: [Zaujal mě] depresák se svou recitací. Byť si Lucka spletla pot ztékající z jeho otylého čela se slzami, byla to dle mého kvalitní nedělní chvilka poezie, kterou bych čekal na dobrou noc. Ono se tak nějak vždycky líp usíná, když člověk ví, že je někde kolem ještě větší tragéd, než je on sám...

misticjoe: Je to jasné dané - Krus je vtipný glosátor, Bílá zpovykaná fanynka, s kterou by kdejaká ortodoxní feministka nejraději vytřela letecký hangár, a Slávik je kat. Co na tom hledat jiného?

misticjoe: Geronti se na break dance rozhodně nedívají, pokud tedy nechceš tvrdit po vzoru 15ti letých cool polykačů spermatu, že geront je cokoliv nad 25 let. (ty wogo, tenhle příspěvek už teď nemá šanci přežít, ale bať) Už jen proto, že tenhle druh akrobatického tance není tak starý, aby si na důchodcovský věk mohl dělat nároky z jakéhokoliv pohledu.
°_m-M-m_°: Mám intenzívní pocit, že se myšlenkově míjíme. :-)
misticjoe: Mám intenzivní pocit, že mi to tak vyhovuje :-)
Misticjoe je další z mých důsledných kritiků, které mi nedá neocitovat, když tak perlí. Navíc, když tam nejsem ani já, ani "pan doktor", aspoň někdo tam v každé diskusi hodí nějakou teplou narážku - minule se mu zdála "géjská" jojova představa "louky plné květin, motýlků a zurčivých pramínků, rozčísnuté tříproudovou dálnicí, po níž pádí stádo ušlechtilých okovaných koní"; mně naopak připadá taková představa hypermačistická - ten obraz vyplenění, zprznění, dominance a hrozivý hluk neodvratné zkázy, skoro bych tam viděl i čtyři příšerné jezdce Apokalypsy. *66**3*

jojo: Tradičně jsem se jako jediný člověk v republice díval na Talentmanii, tak mohu díky svému výsostnému postavení podrobně poreferovat. Tentokrát jsem zkusil i začátek, ale k mé smůle jsem natrefil na nějaké ne úplně nejlepší místo. Když jsem se zotavil, tak jsem zkusil ještě prostředek pořadu a zase slabší místo, stejně výsledek u třetího pokusu, to už jsem byl zralej na psychiatra. Pak mi to došlo, sakra, vždyť já se dívám na Primu a na její Talent. Ta úleva. Bohužel mi nalháváni nevydrželo dlouho, byla to opravdu má milovaná Talentmania. Samozřejmě nemám nejmenších pochyb, že jsem měl prostě nehoráznou smůlu a zbytek pořadu byl skvělý, co skvělý, grandiózní, takže kdo byste se chtěl dívat, tak se dívejte, dva jsou odjakživa víc než jeden.

http://www.gorilla.cz/article/televize/reality-show
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.11.2010 22:51:11 ... (103/1388)
Žena v Berlíně (film)
Max Färberböck (režisér)

Zamyslíme-li se nad setkáním Anonymy a Andreje, jedná se o setkání protivníků. On je Sovět, ona Němka. Oba mají svou minulosti a oba z ní nevystoupí. Není to tak, že by v tom filmu by takový milostný příběh, který by je oba natolik změnil, že by z nich udělat nové lidi.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.11.2010 22:49:42 ... (102/1388)
Žena v Berlíně (film)
Max Färberböck (režisér)

Při samotném natáčení jsem nechtěl být něčím překvapen, chtěl jsem dopředu vědět, jak budou [ruští herci] reagovat. Přišel jsem na to, že kritiku na Rudou armádu snášejí pouze velmi podmíněnou a když už, tak musí být velmi precizní. Oni znají tuto minulost a byli v podstatě všichni vděční, že se takto zpracovává. To proto, že ji měli uloženou ve svých "šuplících". Ale bylo pro ně podstatné, aby se nemluvilo pořád dokola o jednom a tom samém problému.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.11.2010 22:47:30 ... (101/1388)
Žena v Berlíně (film)
Max Färberböck (režisér)

Anonyma sama byla pragmatická v tom smyslu, že si velmi brzo našla [sovětského] ochránce a že se, když bychom použili tento výraz, tedy vlastně ho musíme použít, že se prostituovala, aby si tak zachránila život. A to je také věc, která mne zase ještě více přitáhla k tomuto tématu, tento paradox, že ženy se musí prostituovat, aby si zachránily svou důstojnost. To je také něco, co přesahuje [dobu po 2. světové válce], protože to je věc, která se děje miliónům žen, zatímco my zde sedíme.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.11.2010 21:18:09 ... (100/1388)
Pat Condell: Proč si víra zaslouží respekt?
Návnada:

Je mi líto, ale neexistuje hezký způsob, jak tohle říct - jestli plníte mysl svých dětí obrazy Satana a hrůzami pekelných plamenů, jste zvrácený člověk a jste duševně nemocný. A jediný důvod, proč to nevíte, je, že vám to bylo příliš dlouho tolerováno lidmi a institucemi, které by vážně měly být moudřejší. Pravda je, že vaše víry jsou dětinské, vaše Písma lži a vaši Bohové jsou iluze. A to říkám s veškerým příslušným respektem, protože tomuhle žádný respekt nepřísluší. A kromě toho, kdokoli musí vyžadovat respekt, si automaticky zaslouží výsměch. Kdybyste si respekt zasloužili, už byste ho měli. Váleli byste se v něm jako televangelista v cizích penězích.



Upřímně řečeno, kdykoli se někdo snaží vydírat dětmi, je mi jeho argumentace podezřelá. Nicméně jako buzerant musím vědět, že věřící se za děti schovávají v jednom kuse - kdykoli si někdo dovolí špitnout, že homosexualita je normální, hned se spustí povyk: "Nevymývejte našim dětem mozky!" *9**369* (Když o tom tak přemýšlím, tak je vlastně musím chápat - protože berou indoktrinaci vážně, ten výrok má pro ně jinou váhu a důsledky než pro mě, agnostika.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.11.2010 22:06:41 ... (99/1388)
Pat Condell: Ahoj, naštvaní křesťané
Návnada:

Abych byl spravedlivý, do jisté míry s [křesťany] vlastně soucítím. Chci říct, že to musí být pro věřící dost dráždivé, vidět ateisty, jako jsem já, jak procházejí životem bez jediného kousku pocitu viny nebo sebezhnusení a ani v nejmenším ochotné se jakkoliv modlit nebo kát a naprosto se neobávající jakéhokoliv věčného trestu. Musím přiznat, že kdybych byl věřící, asi bych si říkal: proč musím já nést všechen ten náklad, zatímco tihle hajzlíci se jen tak vezou?



Přesně tak, já se kát nemusím, kát se má Bůh, protože jako vševědoucí moc dobře vědět, kolik zla natropí stvořením Satana a "svobodnou vůlí" (která je svobodná ve smyslu "spása nebo zatracení", z čehož je zřejmé, že nikdo nebude tak blbej, aby si vybral "zatracení" - buď si umí všechno ospravedlnit, nebo nevěří). Bohovská - *66* - ironie je v tom, že kdyby se mě Bůh zeptal, čím konkrétně uškodil mně, musel bych přiznat, že naprosto ničím. V tom případě by ale měl pochopit, že tím spíš já, který jsem ze Satanova plémě - agnostik, pragmatik, cynik a homosexuál - těžko můžu přijít do ráje na oči bohabojným a zbožným lidem, z nichž někteří nemuseli mít v životě tolik štěstí jako já a právem by se ptali, čím jsem si to zasloužil já a oni ne? *40*

Což se samozřejmě týká i odmítnutí oběti Ježíše Krista, která byla v podstatě zbytečná, nijak neovlivňuje... jak to říct... distribuci životního štěstí. Těžit z ní můžou jen hříšníci, kteří se upřímně kají, ale těch je IMO velice málo (a ještě jednou IMO ani to by je nemělo uchránit od zaslouženého trestu, pokud někomu ublížili vědomě), a to pouze posmrtně. Dobří lidé by se měli dostat do ráje bez ohledu na to, čemu nebo komu věří. Nekajícní a zatvrzelí hříšnici zase poletí šupem do pekla. Ano, skončím tam i já a hezky mi tam všechny hříchy spočítají... ale to je přece spravedlivé, ne? *9**47**14*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 z 139 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: