XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 z 139 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 01.12.2010 23:27:46 ... (118/1388)
Pat Condell: Bůh žehnej ateismu
Návnada:

Jak by mohl být ateismus náboženstvím[, jak někteří tvrdí]? Koho bychom vyznávali? A kdo nás zabije, když to nebudeme dělat? Ateismus nepožaduje absolutní [bezpodmínečnou] poslušnost, ani nevyhrožuje věčným zatracením, ani se dětinsky neuráží kvůli maličkostem, nechrání pedofily před spravedlností a nechová se k ženám jako k dobytku. Vlastně je trochu škoda, že náboženstvím není, protože bychom z toho mohli vymlátit nějaké úlevy na daních, ale ne, ateismus nedostává žádná zvláštní privilegia. Neexistují žádné školy[, kde se] ateismus [vyučuje] jako věroučný systém[, navíc školy] placené státními penězi.



Někdo by mohl namítnout, že to nezná komunistické školy... ale tam se vyučoval dialektický materialismus. A jiní by zase možná namítali, že nejen teologie, ale všechny společenské vědy jsou druhem "tvořivého umění". Ať si pan prezident bájí o "exaktnosti" ekonomie, co chce. *66**3*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.11.2010 23:56:19 ... (117/1388)
Pat Condell: Čemu věřím já?
Návnada:

[Věřím, ] že říct někomu, že budou na věky hořet v pekle, je druh [...] napadení, které by mělo být postaveno mimo zákon, jako jakýkoli čin hrubě narušující občanské soužití. Věřím, že křesťanská církev sama je zlý vřed na na duši lidstva, který se aktivně zapojuje do vykonávání Satanovy [vůle]. A pokud vás to uráží, smůla, protože také věřím, že nikdo nemá právo nebýt uražen a kdo si myslí, že ano, si může sednout na tohle *fakáč* a pohoupat se.

Ale abych nebyl zlomyslnej, protože v tomto bodě Condell vytlouká klín klínem a i když má pravdu v předpokladu, že zatracování křesťanů způsobilo více zla než označení náboženské víry za "duševní nemoc", nevidím důvod, proč nevyužít šťastné konstelace, že jsem se narodil tehdy a tady… a mávnout nad pohrůžkou pekla jako na pro mě jakožto agnostika v ČR v r. 2010 irelevantní. Takže:

Věřím, že je víc spirituality v jedině květině, než ve všech pánbíčkářských nebeských letcích, co kdy žili. [...] Musíte-li něco uctívat, zkuste uctívat něco skutečného. Jako třeba planetu, která vám dala život[.]



Zkušený oponent by to samozřejmě smetl ze stolu, že v Bohu uctívají i jeho dílo, tedy celý svět sakumprásk, ale tady je to zase na satanský úšklebek, že se tím pouštějí na tenký led rouhání, resp. do hájemství panteismu, což je spíš pohanský kult než institucionalizované náboženství. *66*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 26.11.2010 22:03:27 ... (116/1388)
Horalka (film)
.
Cesira: Takovej pěknej chlap. Vážně je to Rus?
Michele: Je to dezertér.
Cesira: Kdo by řekl, že tam mají takové chlapy!
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 26.11.2010 22:01:11 ... (115/1388)
Horalka (film)
.
Cesira Otče Evangelíku! Hej! Prodáš mi sýr?
De Santis: Nejsem Evangelík, jmenuju se De Santis.
Cesira: Řekli mi, že se tak jmenuješ a že máš sýr.
De Santis: Jsme evangelíci náboženstvím.
Cesira: Co to znamená?
De Santis: Znamená to řídit se podle Evangelií.
Cesira: A prodáš mi sýr?
De Santis: Já ho neprodávám, ale jeden ti můžu dát... Na.
Cesira: Ten je ale malý!
De Santis: Chceš ještě jeden?
Cesira: Za kolik?
De Santis: Tisíc za jeden.
Cesira: Je ze zlata?!
De Santis: Lepší. Je k jídlu. Zlata se nenajíš.
Cesira: To máte podle Písma, takové ceny?
De Santis: Když nechceš, nech být.
Cesira: Za ty peníze byl loni celý dům.
De Santis: Radši to, sestro, nech. Koupíš za mou cenu a budeš se zlobit ty. Prodám za tvou a budu se zlobit já. Písmo učí, aby se lidi měli rádi.
Cesira: Tumáš, lichváři.
De Santis: Klid, sestro, klid. Až budeš chtít jehně na Velikonoce, přijď.
Cesira: Ne. Mě už nedoběhneš.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 24.11.2010 23:39:28 ... (114/1388)
Pat Condell: Byl Ježíš gay?
Návnada:

Dostal jsem pár mailů od lidí, kteří chtějí znát můj názor na to, jak mají říct svým fundamentalistickým křesťanským rodičům, že nevěří v Boha. No, zjevná odpověď je: Řekněte, že jste gay. A [až jim podáte čichací sůl a oni se vzpamatují ze ztráty vědomí], řekněte, že jen žertujete, že nejste doopravdy gay, že jste jen ateista. Uleví se jim tak, že budou zpívat haleluja. [...] Slyšel jsem od některých lidí názor, že křesťané jsou [homosexualitou] tak iracionálně posedlí, protože hluboko v nitru se obávají, že Ježíš sám mohl být gay. Neexistují pro to žádné skutečné důkazy, ale ty vlastně nejsou pro cokoliv, co se týká náboženství. Takže fajn, já to beru. Tedy, ponechám si otevřenou mysl [- pokud] přijmeme autorizovaná evangelia jako... no, evangelium, pak tu máme muže po třicítce, svobodného, v kultuře, kde je prakticky neslýchané, aby byl třicetiletý muž svobodný, plus, no tak: nemůžete přehlédnout těch dvanáct hošů. Obzvlášť když z Markova evangelia byla odstraněna pasáž, která dokonce popisuje, jak Ježíš strávil noc s nahým mladíkem.Stojí tam, že mladík navštívil Ježíše jen s plátěnou rouškou na nahém těla a zůstal s ním celou noc, neboť Ježíš mu prozradil tajemství Království Božího. To bych se vsadil, že ano. Spolu s pár dalšími tajemstvími, když už byl v tom.



Roztomilé, i když důležitější je spíše pointa (a připomenutí, že evangelia nejsou k dispozici ucelená a v původním znění, ba reprezentují menšinový pramen, protože jsou 4 a apoštolů bylo 12), než mírná demagogie, protože když už, tak homosexualitou jsou posedlá všechna 3 monoteistická náboženství a ani jiná náboženství či kultury nejsou k homosexualitě shovívavé, protože ji považují za ohrožení reprodukce, přičemž je ještě zajímavější implikace, že potenciál je v každém bez výjimky. Jinak by nikomu rozhodně nevadilo, že se homosexuálové nebudou rozmnožovat a dívali by se na to jako na přírodní výběr (který existoval od nepaměti, dříve než ho Darwin pojmenoval a definoval).

Za další i gay historici (tedy ti, které konzervativní kritika obviňuje z účelových výzkumů a interpretací) varují před tím, aby se historické prameny posuzovaly dnešní optikou (byť to vyvrací, že už středověké církvi byla ta pasáž podezřelá). A byl to Michel Foucault, kdo upozornil na to, že definice homosexuality zničila přátelství mezi muži, protože příliš blízká dnes vzbuzují krajní podezření. Třeba ta pasáž byla úplně nevinná a prostě bylo jen horko (přece se to odehrává v Palestině), stejně tak Ježíš pocházel z patriarchální společnosti, tudíž není ani překvapivé, že se obklopoval jen učedníky (spekuluje se ale, že Ježíš měl hned několik učednic, z nichž nejdůležitější byla Maří Magdaléna, pravděpodobná autorka jednoho z apokryfních - církví neschválených - evangelií.).
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.11.2010 22:34:38 ... (113/1388)
Odkladiště linků
Patří sem i

Filmy patří lidu

Už jsem na ně níže odkazoval (stránka není bezprostředně komerční, prodej se realizuje přes Levné knihy). I když filmy jako Rudá záře nad Kladnem nebo Zítra se bude tančit všude budou jistě kultovní, tak v tom dám na názory uživatelů ČSFD, že oba jsou ideologicky i technicky sračky (nejvyšší hodnocení pořád 56% ze 100% pro Expres z Norimberka, přičemž ale na film mělo žaludek jen 58 uživatelů, lépe není hodnocen ani nejčerstvější přírůstek - Pan Novák). Holt nemáme nikoho kalibru Sergeje Ejzenštejna, který sice věřil/sloužil režimu, ale aspoň byl revolucionář i ve filmovém vyjadřování, nejen obsahu.

Pro mě dalším důvodem nezájmu o edici ostatně je i to, že právě LK, které se starají o prodej "lidových filmů", teď vydávají průřez jeho tvorbou. Ale... souběžně vydávají i Chaplina a ten má u mě přednost, protože pro mě je podstatnější, že jsem nikdy neviděl Diktátora nebo Pana Verdouxe než Křižník Potěmkin (ovšemže kromě slavných fragmentů) nebo Alexandra Něvského. Koneckonců I jistý kritik napsal, že "je zbytečné dohadovat se, jestli byl větší režisér Chaplin nebo Ejzenštejn - Ejzenštejn je vítězství formy, Chaplin obsahu". *1*

(I když jsem neodolal a přikoupil aspoň Askoldovovu Komisařku, když už nevyšlo Michalkovovo Příbuzenstvo - v obou filmech exceloval prototyp plnokrevné sovětské soudružky, Nonna Morďuková. Nepamatuju si přesné znění odfrknutí zakázané Komisařky, že revoluce se rozhodně nedělá slovy, to "jsou pohádky, revoluce je vykoupena krví", zato si pamatuju, jak si matka v Příbuzenstvu změřila koktejl v restauraci a zpražila číšníka odkazem na sovětsko-ruskou zálibu ve voděnce: "Co mi to neseš, člověče? Barevný nápoje já nepiju!" *3**3**3*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 22.11.2010 20:37:25 ... (112/1388)
Odkladiště linků
.
CS Film

Opět nemůžu vysvítit kvůli komerčnímu zaměření. Taky odkládám kvůli přerostlé diskotéce. A taky proto, že jsem v DVD video klubu koupil cca 30 českých filmů ze zlatého fondu. *14*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.11.2010 21:51:13 ... (111/1388)
Odkladiště linků
.
DVD Rental / DVD půjčovna / DVD video klub

Nemůžu "vysvítit" ani blíže specifikovat, bo je to komerční link; v případě zájmu musíte googlit (ověřeno). Půjčovna je v likvidaci, dělá výprodej (do středy 24. 11.). Objevil jsem ji kdysi jako velkou půjčovnu (min. 3 pobočky) s báječnou nabídkou hlavně "klubových" filmů a chystal se, že někdy v budoucnu se tam určitě přihlásím. Než jsem se k tomu dostal, uteklo moře vody, začaly vycházet filmy v pošetkách, na "klubové" se specializovat Levné knihy... a krachuje jedna půjčovna za druhou. Čirou náhodou jsem se dověděl o tom výprodeji a než se prokousal celým katalogem (když jsem začal, měl ještě 100 stran, tj. 6000 titulů), někdo mi to tam vykoupil a jako na potvoru taky "klubák" (kompletního Kurosawu, ty nejatraktivnější Hitchcocky a filmy zlaté éry Hollywoodu). Já se taky nežinýroval, ale můžu napsat, že tam zajímavé tituly pořád ještě jsou, protože jsem si vypsal asi 100 ještě dnes dostupných a pak to s krvácejícím srdcem zredukoval na 50, protože moje diskotéka (sbírka DVD) už mi přerůstá přes hlavu. *40*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.11.2010 20:27:23 ... (110/1388)
Gorillácké diskuse o reality shows
.
°_m-M-m_°: Každý zkušený gorillák dávno ví, že slovní spojení "objektivní názor" je oxymóron, protože definice slova "názor" je subjektivní hodnocení jednotlivce, tudíž objektivní názor z definice těchto dvou slov existovat nemůže a kdokoli, kdo o sobě tvrdí, že jeho názor je objektivní, tím ventiluje svoji domýšlivost kombinovanou s hloupostí.

Veronika: Ono je to na gorille vlastně skoro nejlepší, že tady až na (ne)čestné výjimky diskuse krásně funguje, a to i bez moderace

Gusta: Václav Lebeda se již účastnil ČSS a skončil tehdy v divadle, zcela nezajímavý tuctový exemplář. Zdá se, že tentokrát budenaopak prvoplánově sázet na image a vystajlovanost, takže budeme mít co do činění se slabingrem 2. typu, nicméně pubiny a pubinní advokáti si přijdou dozajista na své.
(To je, prosím pěkně, narážka na mě, protože jsem si dovolil obhajovat pubiny, že i kdyby byla pravda, že - jak zní teorie - vzhledem ke své ochotě utrácet štědré kapesné od bohatých papínků, měly vývoj a výsledky všech českých talentových soutěží zcela v rukou, neměly by se za co stydět. Do Top 5 nikdy nepustily slabé hezouny (Julián Záhorovský, Ben Cristovao, Denis Lacho, s výhradami Aleš Burket, David Gránský - mně Burket nepřišel bůhvíjak atraktivní a Gránský byl ještě dítě), nejlepší holky ano (Aneta Langerová, Šárka Vaňková, Martina Balogová, Leona Černá, Bára Zemanová, Martina Pártlová, Kamila Nývltová, Dominika Stará, s výhradami Monika Bagárová - měla sice krásný hlas, ale ze všech jmenovaných snad "nejmenší", nejen zvukaři ho pravidelně topili), dokonce atakovat Top 3 (Balogová byla na takové umístění moc kontroverzní, Bagárová ve výsledku slabá, Černá se se Zemanovou přetahovala za zády Drdy a Spilky a vyhrála postup jen těsně, Pártlovou před Nývltovou poslalo spíš rozhodnutí poroty, podle odtajněných výsledků měla v průměru vyšší diváckou podporu než konkurentka, která se mimochodem mně líbila více, z CZ X Faktoru dokonce nejvíc). Stalo se to i v případě duelu Václav Lebeda vs Peter Ondria. Zajímavější, energičtější a sympatičtější Ondria s přehledem porazil unylého a tuctového Lebedu, kterého si na rozdíl od kritika z ČSS vůbec nepamatuju. Takže si můžu i odpustit rejp do pokrytectví od fanouška "sladkastého", unylého, průměrného a tuctového Lachy (který mimochodem při zmíněném duelu seděl za porotcujícím Zdeňkem Troškou)... *66**3* ...i když uznávám, že radši kudrlinkující Lacho než halekající Lebeda. *14**3* )

http://www.gorilla.cz/article/televize/reality-show

Vkládám o den dřív než obvykle, protože zítra chci dát jeden link na "odkladiště linků".
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.11.2010 21:22:55 ... (109/1388)
Tokijští kmotři (anime)
.
Hana: Já už toho mám dost!
Mijuki: Hano!
Hana: Říkals, žes závodil!
Gin: Byl jsem pořád na dráze.
Hana: To určitě! Dluhy se ti hromadily a nemohl ses rodině podívat do očí, tak ses schoval do krabice!
Gin: Jo!
Hana: Takový je[, Kijoko,] tvůj otec. Neumí vsadit, nemá charakter, smrdí mu nohy a neumí pít! Pohřbil svou ženu a dceru, aby získal náš soucit! Říkal, že máš nevyléčitelnou chorobu! Kvůli takovýmu tátovi tě lituju.
Gin: Takhle se mi odvděčuješ?
Hana: ’Odvděčuju’? Slyším dobře? Vděčnost. Vděčný máš být ty. Vděčnost pro tebe neexistuje. Ty se umíš jen hrabat v popelnicích! A nasekat dluhy a děti. Ale na jejich výchovu už dobrej nejseš, co? A svý dluhy hodíš na svou ženu. Pořád před někým utíkáš a nikdy nic neuděláš správně! Útěk je jedinej závod, kterej si vyhrál! Mijuki! Odcházíme!

Sice nijak pronikavý (obecně) rozhovor, ale úžasné je, že zazněl právě v anime. Z mého pohledu jsou Tokijští kmotři tragikomedie. Za další je otázkou, jestli postava transvestity Hany je mimořádnou odvahou tvůrce (postavy v mužsko-mužském vztahu - což je v tomto případě nejpřesnější popis - jsou doménou ženských autorek a gay autoři jsou spíše okrajoví), nebo byla afektovaná "královnička" ideální pojítko mezi civilní a obvykle hysterickou anime, zvláště pro výše citované velké sólo. Ale nešť, charakterově je to nádherná postava s velkým srdcem a (v nejvážnější chvíli) královskou důstojností.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 z 139 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: