XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.11.2010 23:56:19 ... (Strom/Strom)
Pat Condell: Čemu věřím já?
Návnada:

[Věřím, ] že říct někomu, že budou na věky hořet v pekle, je druh [...] napadení, které by mělo být postaveno mimo zákon, jako jakýkoli čin hrubě narušující občanské soužití. Věřím, že křesťanská církev sama je zlý vřed na na duši lidstva, který se aktivně zapojuje do vykonávání Satanovy [vůle]. A pokud vás to uráží, smůla, protože také věřím, že nikdo nemá právo nebýt uražen a kdo si myslí, že ano, si může sednout na tohle *fakáč* a pohoupat se.

Ale abych nebyl zlomyslnej, protože v tomto bodě Condell vytlouká klín klínem a i když má pravdu v předpokladu, že zatracování křesťanů způsobilo více zla než označení náboženské víry za "duševní nemoc", nevidím důvod, proč nevyužít šťastné konstelace, že jsem se narodil tehdy a tady… a mávnout nad pohrůžkou pekla jako na pro mě jakožto agnostika v ČR v r. 2010 irelevantní. Takže:

Věřím, že je víc spirituality v jedině květině, než ve všech pánbíčkářských nebeských letcích, co kdy žili. [...] Musíte-li něco uctívat, zkuste uctívat něco skutečného. Jako třeba planetu, která vám dala život[.]



Zkušený oponent by to samozřejmě smetl ze stolu, že v Bohu uctívají i jeho dílo, tedy celý svět sakumprásk, ale tady je to zase na satanský úšklebek, že se tím pouštějí na tenký led rouhání, resp. do hájemství panteismu, což je spíš pohanský kult než institucionalizované náboženství. *66*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: