XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je víra

Co je víra

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
V čem spočívá to, že věříme?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 42 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž PONO ... 23.02.2014 11:09:45 ... (395/415)
Re (4): Moudrost z "Boha" ne z lidi kteří jsou jen kus masa.
Odpověď na příspěvek od monamo.s z 23.02.2014 00:33:33:
Ano, chápu že človek který není veřící bude odpovídat typickou hlášku "ty máš dost" ale já vím co říkám a hádat se s nemoudrými už nehodlám. Mimochodem pracuju jako zedník a to co píšu mě nikdy nepřejde nebot je to Pravda a at pravdu každy pozná, to jsem ale štedrý co?? :)
guest Muž monamo.s ... 23.02.2014 00:33:33 ... (394/415)
Re (3): Moudrost z "Boha" ne z lidi kteří jsou jen kus masa.
Odpověď na příspěvek od PONO z 22.02.2014 10:56:12:
ty máš dost.makat ve fabrice za pár korun a tyhle řeči tě přejdou.
guest Muž PONO ... 22.02.2014 10:56:12 ... (393/415)
Re (2): Moudrost z "Boha" ne z lidi kteří jsou jen kus masa.
Odpověď na příspěvek od Azazel-Andel z 22.02.2014 09:36:26:
Moudrost od hřišnych lidí..(nemoudrých,) od lidí kteří rostou, stárnou , umírají, a lžou . Nebot jim schází "Věčný živý Stvořitel" Boha si lidi nevymysleli on je neměný a neřadum oplatí dle jejich skutků.. že ovšem.. Lidi si vymysleli jen modly a podobne bájky , a takě jiste uvěřili pyšné myšlence že mravni zásady nejsou svaté, a že se víra k Boži Autorite je špatna pro pyšne lidi jako to je uplne poniženi co? , no zase nic tak noveho v tvojem dalším prolhaném přispěvku *2838*, "Stephen Weinberg a friedrich Nietzsch jsou jen lidmi, hřišnymi lidmi co uvažovali telesným podřadným rozumem, že ovšem že..*40* no a ironie je ty lháři že víra v Ježíše je vztah s živým Bohem. Ostatní naboženství jsou jen různé druhy satanismu, falešná svoboda satanova že ovšem že azazeli *1*.
guest Muž KudlankaNabozna ... 20.02.2014 08:51:42 ... (392/415)
Moudrost z "Boha" ne z lidi kteří jsou jen kus masa.
"Pro světové mudrce je bláznostvím věřit v Boha"

Chceš-li být skutečně moudrým a následovat pravého Boha ,musíš se stát tím Bláznem"

Zatímco "Bůh" vidí Světové mudrce jako skutečné blázny!

Ti kteří jsou označeni lidmi za blázny, vidí jako svoje věrné

nebot jsou vyvolení.
guest Muž Goten ... 16.10.2013 14:49:10 ... (391/415)
Re (4): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 07.10.2013 09:03:10:
ateiste jsou ateiste protoze Boha bud nechteji hledat,nebo sije Buh zatim nevybral,nebo je to jejich osud byt zatraceny.
guest Muž beathan ... 08.10.2013 08:03:22 ... (390/415)
Re (5): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od beathan z 08.10.2013 07:57:22:

Ještě jednu věc-žádnými tezemi nešermuju,my lidé jsme v určitých věcech stejní-pokud pozoruju svoje motivy,obavy,naděje,emoce atd-můžu vidět i to samé u druhých-v menších obměnách. O tom se může každý přesvědčit sám na sobě-a pak i na ostatních když se pozorně dívá a naslouchá. Jen se musí dívat s úmyslem pochopit,poznat pravdu-bez odsuzování nebo souhlasu. Pak začne sám vidět věci jak jsou-ne jak mu to diktuje jeho přesvědčení,předsudky,apod. Jde o to mít OPRAVDOVÝ ZÁJEM.Pokud ho člověk nemá,jen se bude celý život plácat ve vlastních teoriích a abstrakcích.
guest Muž beathan ... 08.10.2013 07:57:22 ... (389/415)
Re (4): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 07.10.2013 09:03:10:
Myslím že člověk se může bát jen vlastního strachu. Pokud má z něčeho strach,měl by především poznat, co znamená strach,jak vzniká a proč ho člověk má. Je jedno čeho se bojí,to je až na druhém místě,první je sám strach. Když zmizí strach-zmizí automaticky i objekty strachu. Nemyslím teď třeba opatrnost při přecházení silnice apod. To je zdravý strach který nám umožńuje přežít,myslím tu vnitřní psychologickou obavu z nevyhnutelného,nebo z něčeho abstraktního,co teprve (možná) bude.
guest Muž beathan ... 08.10.2013 07:52:28 ... (388/415)
Re (4): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 07.10.2013 09:03:10:
Neříkal jsem že Bůh není -nebo je. Nejsem věřící ani nevěřící,jsem to co jsem. Nevíra je odmítnutí-víra ztotožnění-obojí je produkt duality a neochoty člověka přemýšlet,zjišťovat,poznávat. Jsem to co jsem-nedělám si představy o budoucnosti,jen si uvědomím co je důležité,a neplácám se v minulosti,jen pokud to potřebuju k praktickým věcem života. Snažím se žít v přítomnosti. Pokud poukazuju na nesmyslnost víry v Boha,je to proto že lidé věří a nevědí čemu-ví sice proč,aby si zajistili teplé místečko po smrti.ale CO je ten Bůh to neví.Věří en své představě o které jim někdo něco navykládal-který ale neví nic úpně stejně jako oni. Víra znamená předpokládat že někdo jiný ví něco,co já ne. Což je hloupost-buď Bůh je-ať už je to cokoliv-pro všechny,nebo pro nikoho. Nikdo není VIP co se týká duchovních věcí. Bůh není pro některé a jen za určitých podmínek.-to je logické,sem se dá rozumem dojít. Ovšem pokud něco jako Bůh existuje-pokud si myslím že ano,udělám všechno proto abych se to pokusil zjistit,ale musí mě to OPRAVDU zajímat. Možná nezjistím nic. Lidé vynakládají spoustu energie na kdeco,ale na zásadní otázky-co je život,co je smrt,co je Bůh-je Bůh?- skoro žádnou. Stačí jim sliby a ujišťování jiných-stejně zmatených jako oni. Jen ten svůj zmatek dovedou pěkně ozdobit nábožnými řečmi-z Bible,od svatých.nebo svými vlastními teoriemi a nadějemi.
guest Muž Joe73 ... 07.10.2013 09:03:10 ... (387/415)
Re (3): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od beathan z 04.10.2013 04:47:22:
No bohužel neshledávám, že by se miliarda křesťanů chovala vzornĕ, byť by to bylo jen z důvodu, že chtějí zažít po smrti mejdan. Z chování mnohých to spíš vypadá, že je jim ten mejdan u Boha ukradenej a radši budou v pekle:) A jakou máš tedy ty motivaci, že v Boha nevěříš, když dle tebe člověk nic nečiní bez sobeckosti? Čekáš odměnu od satana?

Jistĕ, i v Bibli máš, že kdyby Ježíš nevstal z mrtvých, pak by křesťanská víra byla k ničemu, takže samozřejmĕ že základ je, že smrtí vše neskončí. Tvůj přístup, že Bůh, kdyby existoval, by musel být zjistitelný, aplikují i někteří věřící a dochází k tomu, že zjistili, že existuje, že k němu mají přístup. Ty to nazveš bludy, ale jsou na tom stejnĕ jako ty, který zjišťuješ, že není. Žádný hmatatelný důkaz nemáš tako jako ho nemají oni. Pouze šermuješ s tezí, že lidé věří jen kvůli strachu ze smrti. A co ateisti, kteří se bojí smrti, která je dle nich absolutní konečnou? Proč existují ateisté, kteří se bojí smrti? Neměli by taky uvěřit v Boha?
guest Muž beathan ... 04.10.2013 04:47:22 ... (386/415)
Re (2): Co je víra?
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 03.10.2013 14:45:33:
Co je příjemného na tom vzít svůj kříž a následovat Krista? Ta představa věčnosti a nekonečného mejdanu u Boha za odměnu.Každý člověk dělá něco z nějakého motivu,a čeká od toho odměnu,výsledek. Pokud by věřícímu Bůh nic nenabízel-věčný život,spasení,nebe atd-žádný Bůh by ho nezajímal.Lidi zajímá Bůh až na druhém místě-první jsou oni-já,ego,to je vždycky více či méně sobecké-a potom to ostatní
Jestli chceš pochopit o čem tady píšu,nemůžeš k tomu přistupovat jako věřící a jen nesouhlasit,nebo ateista a přikyvovat na souhlas.,ale snažit se porozumět trochu hlouběji o čem se píše. Čímž neříkám že musím mít nutně pravdu,ale teď to takto vnímám.
K tomu strachu-základ u u většiny náboženství-tady u křesťanství je víra v život po smrti? Ne snad? Pokud by se člověk nebál smrti,nevytvořil by si teorii které se říká věčný život. Není snad smrt nejvíc omílané téma? Nevstal údajně Ježíš z mrtvých? Odpárej z křesťanství věčný život a co ti zbyde?
Ve skutečnosti je skrytý strach z nebytí motivem téměř všeho-jen si to nemusíš povrchně uvědomovat.
Proč se člověk nazývá např.křesťanem? Proč nechává své děti pokřtít? Proč dělá celý život ty nesmyslné rituály? Bohoslužby,mše,biřmování,modlí se atd? Není to celoživotní příprava na smrt a věčnost po ní? Pokud by člověka smrt nezajímala,nebál se jí,toto všechno by bylo nanic,zbytečné. Ono je to i tak, ale ne pro věřícího který už je infikovaný vírou,předsudky,představami a sliby těch,kteří o Bohu životě a smrti ví údajně víc.
pokud existuje něco jako Bůh-ať už by to bylo cokoliv-musí to být zjistitelné,člověk k tomu musí mít přístup. Pokud nemá nastupuje chabá nahrážka zvaná víra v Boha. Bůh buď je nebo není. Žádné věřím,snad,možná,doufám,neexistuje. Jen pro někoho kdo chce mít hodně za málo-tedy náboženského idealistu.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 42 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: