XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je víra

Co je víra

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
V čem spočívá to, že věříme?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 z 42 | » | Poslední

 

guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 27.07.2005 08:33:24 ... (5/415)
co myslíte?
je víra hodnota? je to dobře, když člověk věří? má člověk o víru usilovat nebo si ji chránit?
(hovořme o víře v nadpřirozeno)

můj názor viz můj předchozí příspěvek
guest Muž elena.z ... 26.07.2005 23:29:05 ... (4/415)
Re: víra???
Odpověď na příspěvek od Borka15 ( mailto:JaninkaBERUNKAjana@seznam.cz ) z 25.07.2005 08:47:34:
Já nechci vysvětlovat. Mohu inspirovat? Víra je zápas rozumu s emocemi. Já dávám šanci nejlepší s emocí. Lásce.
elena.z
guest Muž Private_Joker (Private.Joker@seznam.cz) ... 25.07.2005 23:58:30 ... (3/415)
Víra
Víra je něco co nás pohání kupředu, nejde o to jestli je to založené na důkazech, nebo ne. Člověk, který věří, že něco dokáže a jde si za tím tak se mu obvykle daří, vojáci vyrazí proti nepřátelskému ležení, protože věří, že právě za ním jsou tolik očekávané posily. Víra není, víra v boha, je to víra v něco - a to něco nám dodává sílu. Díky víře jsou lidi ochotný udělat to čeho by se jinak báli, proč se asi odpálí terorista? Protože v něco věří v něco co dokáže překonat jeho strach. Proč se matka s dítětem postaví skupince násilníků, kteří ji přepadli i když má pramalou šanci? Protože věří, že pomoc je nablízku a za chvíli se tu objeví. O tom je víra
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 25.07.2005 10:10:43 ... (2/415)
Re: víra???
Odpověď na příspěvek od Borka15 ( mailto:JaninkaBERUNKAjana@seznam.cz ) z 25.07.2005 08:47:34:

víra (podle mě) je přesvědčení o něčem co nebylo dokázáno.
protože důkazy jsou většinou doznačné míry zpochybnitelné dá se prakticky řící že víra je jakékoliv přesvědčení
obvykle ale o víře mluvíme v případě že předložených důkazů je málo, případně nejsou žádné

já jsem přesvědčená že víra není otázka vůle. Nemohu se rozhodnout že budu nebo nebudu něčemu věřit. Můžu přemýšlet, pátrat po důkazech, ale konečné rozhodnutí o víře nebo nevíře v daný jev rozhodne můj mozek na mě nepřístupné úrovni.
proto nemám ráda když se o víře hovoří jako o cnosti nebo o něčem, oč je třeba usilovat

Další věc, ve kterém nevidím smysl, je pečování o víru, pokud přítomna je. To je samozřejmě možné (čtení "vhodné" literatury a naopak vyhýbání se nevhodné, zapuzování pochybujících myšlenek) ale připadá mi to absurdní. Naopak, myslím že je dobré podrobovat svoji víru zkouškám.

Víra může být metamorfovaná touha.
guest Muž Borka15 (JaninkaBERUNKAjana@seznam.cz) ... 25.07.2005 08:47:34 ... (1/415)
víra???
všude se tu dovídám o víře,ale nějak nechápu co má víra být........
je to přesvědčení určitých lidí nebo je to přímo součást životního stylu?????
Byla bych velice ráda kdyby mi to někdo vysvětlil.......

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 z 42 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: