XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je víra

Co je víra

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
V čem spočívá to, že věříme?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 42 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 

guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 04.12.2009 16:20:54 ... (325/415)
Re (15): oh dude
Odpověď na příspěvek od trhak z 04.12.2009 11:39:13:
Všemu pochopitelně zatím nerozumíme, avšak věřím, tomu, že lze vše vysvětlit.
guest Muž trhak ... 04.12.2009 11:39:13 ... (324/415)
Re (14): oh dude
Odpověď na příspěvek od martin.blader:

Oslovením jsem tě v žádném případě nechtěl urazit a omlouvám se, uznávám bylo to blbé a nemístní. To ale nic nemění na situaci, že existují věci mezi nebem a zemi, kterým nerozumíme. Těmto nevysvětlitelným ale skutečným jevům, pro které není zatím známo racionální vysvětlení, říkáme všeobecně paranormální. Nic jiného jsem neměl na mysli.
Proto, že něčemu nerozumím, nezavřu před tím ze strachu oči. Ani lásce se nebráním, je přirozená. Určitě to není jenom chemizmus, ale lásce nerozumím…
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 03.12.2009 10:54:32 ... (323/415)
Re (13): oh dude
Odpověď na příspěvek od trhak z 03.12.2009 10:42:33:
O čem to sakra blábolíš? Já netvrdím, že lidský mozek je dokonalý ani nic jiného. Tvrdím jen, že láska má původ v mozku a je že své podstaty dokazatelný. Reagoval jsem tak na názor, že láska je něco nehmotného a nadpřirozeného, co se nedá dokázat. Tvůj příspěvek je tedy nemístný a některé prvky v něm vyloženě debilní. Promiň, ale nechápu, proč používáš taková oslovení.
guest Muž trhak ... 03.12.2009 10:42:33 ... (322/415)
Re (12): oh dude
Odpověď na příspěvek od martin.blader

Drahý můj!
Dokážeš nachvíli připustit, že je všechno úplně jinak, než ti náš nedokonalý mozek hútá? O mozku toho víme tak málo, že pravě nic. Co víš například o ženské intuici. Žena má sice o 200 gramů rozumu méně, ale intuici nahradí chybějící část mnohonásobně.
Co je ženská intuice, chemizmus, zkušenost... Nic z toho drahý můj. A funguje spolehlivěji než mužský mozek!
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 10.11.2009 15:48:46 ... (321/415)
Re (11): oh dude
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 07.11.2009 22:54:15:
Poezie je umění - čili lidská tvorba. Záleží, z jakého úhlu ji chceš popisovat. Buď tak, že popíšeš, jak se píší slova na papír či na počítači atd., nebo tak, že zase vzniká v hlavě, to znamená, že dalšími mozkovými procesy. Pak si to třeba přečteš, líbí se ti to a uvolňují se do mozku látky navozující příjemné pocity. Hotovo. Samozřejmě, že s někým vydržíš déle, ale to kvůli tomu, že toho člověka máš rád, máš s ním příjemné vzpomínky, jsi na něj zvyklý atd. To, co člověka láká k někomu jinému, jsou spíše sexuální podněty, my muži jsme tak prostě stavění, máme za úkol oplodňovat samičky, čím více tím lépe, jako je to u většiny živočichů, aby ten daný druh nevyhynul, prostě instinkt. To pochopitelně neznamená, že si člověk musí přestat s dotyčným rozumět a spokojeně s ním žít. Nelze říct, že láska je víc, než mozkové procesy. Láska jsou mozkové procesy. Nic víc. Co je tam podle tebe k nim navíc? Vím, jak to myslíš, nepopírám, že pro tebe nějaký vztah znamená hodně, ale celé je to jen mechanismus, abychom si vytvořili s někým vztah, měli potomka a udržovali tak druh při životě.
guest Muž Joe73 ... 07.11.2009 22:54:15 ... (320/415)
Re (10): oh dude
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.11.2009 07:59:05:
Já rozumím tomu, jak si to myslel s tou láskou. Viz třeba: http://www.zbynekmlcoch.cz/info/ruzne...latek-a-hormonu.html Nepřijde mi divné, když někoho déle milujeme. Přijde mi divné myslet si, že vše lze popsat vzorci. Jakým vzorcem popíšeš třeba poezii? Jak si představuju lásku? No tak třeba tak, že pokud někoho opravdu miluju, tak zůstávám ve vztahu s ním, i když mě nějaké fenyletylaminy časem vábí k jiné osobě. Prostě láska je pro mě rozhodně víc než chemické reakce, hormony apod.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 07.11.2009 20:57:33 ... (319/415)
Re (11): oh dude
Odpověď na příspěvek od almas ( mailto:JanKmeto@centrum.cz ) z 07.11.2009 19:45:22:
Já samozřejmě vím, že vše nemáme ještě popsané, tvrdím jen, že to lze. Když to píšeš, tak co podle tebe nelze popsat nějakou fyzikální zákonitostí? Jinak jsem nepochopil tu tvou první myšlenku, můžeš to prosím nějak osvětlit? Není mi jasné, proč by každý, kdo něco neví, měl žít na stromech.
guest Muž almas (JanKmeto@centrum.cz) ... 07.11.2009 19:45:22 ... (318/415)
Re (10): oh dude
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.11.2009 07:59:05:
Kdyby všichni hledající byli něco podobného jako ty, tak člověk ještě dneska leze po stromech, protože si nic jiného než to co dokáže popsat a definovat nedokáže představit. Není pravda že vše lze popsat vzorci a dávno už to uznávají i renomovaní vědci. Jsou jevy a zákonitosti které existují navzdory tomu, že nemáme na ně krabičku.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.11.2009 07:59:05 ... (317/415)
Re (9): oh dude
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 06.11.2009 01:11:44:
To není moje víra, že vše lze popsat vzorci, to je holý fakt. Všechno, co se děje, má fyzikální souvislost, kterou lze popsat vzorci. Když není potřeba exaktní číselný výsledek, stačí k pochopení slovní podoba principu, která doprovází vzorec.
Máš dost zkreslenou představu o těchto věcech. Láska je vztah stejně jako přátelství, nenávist apod., ale ten vztah se tam prostě udělá, podobně jako na principu paměti. Když si s někým projuješ příjemné vzpomínky, tak toho člověka máš rád a naopak. To se může měnit s přibývající zážitky s tím člověkem. Dočasné jsou ty pocity, příjemné i nepříjemné, které zažíváš s tím člověkem a které snad nemusím popisovat, a na jejich základě se vytvoří ten vztah. Zakóduje se prostě do paměti. Je zvláštní, že když si něco dlouho pamatuješ, tak to je u tebe v pořádku, ale jakmile někoho déle milujeme, tak ti to přijde divné a zpochybňuješ to. Mám pocit, že když jsem použil výraz chemická reakce, tak si představuješ zkumavky v hlavě, které se slévají, a pak ti to tedy připadá naivní. Docela by mě zajímalo, jak sis tedy tu lásku představal, nebo ještě představuješ, ty.Je dobré si ale uvědomit, že všechny procesy v mozku mají podobu chemických dějů.
S tím bohem. Napsal jsem, že se objeví, pokud něco jako bůh existuje - tedy nějaká speciální látka či co, která způsobila vznik vesmíru. To spíš jen tvůj popis: bůh objevený ve zkumavce, je zvláštní.
guest Muž Joe73 ... 06.11.2009 01:11:44 ... (316/415)
Re (8): oh dude
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 05.11.2009 20:57:47: Jen jsem chtěl říct,že opravdová láska trvá i poté,co už tebou zmiňovaná chemická reakce pomine.Jak to vysvětlíš?A co třeba přátelství?To má taky základ v nějaké chemické reakci v mozku?Tvoje víra,že vše lze vysvětlit nějakými vzorečky apod. a že i Boha jednou věda objasní coby nějakou dosud neznámou energii či co,mi prostě přijde naivní.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 42 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: