XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je člověk?

Co je člověk?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Kdo je člověk, kdo je živý (mrtvý) člověk, kdo je zvíře, jaká a proč máme práva? SEM PATRI: Diskuse o takovych vlastnostech cloveka, podle kterych ho lze jednoznacne rozeznat od zviratek a pod. Napr: "Clovek je tvor, ktery ma dve ruce" SEM NEPATRI: Uvahy o povaze a zkazenosti cloveka, ktere 1) nejsou objektivne hodnotitelne 2)ho jednoznacne neodlisuji od zvirat a jinych "nelidi" Napr. "Clovek je zly, je parazit" a pod. CILEM DISKUSE by melo byt dobrat se k definici cloveka, ktera nam napriklad umozni zhodnotit, kdy dale pokracovat v udrzovani na pristrojich, nebo resit moralku potratu. CILEM NENI postezovat si tady nad zkazenosti lidstva nebo si povidat o astralnich bytostech.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 31 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 

guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 01.03.2006 20:59:34 ... (193/303)
Re (7): clovek
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 01.03.2006 18:42:19:

Co tam pleteš králíka? Genom člověka má přece určitý počet chromosomů a určité stabilní úseky kódu pro něj jedinečné, které jiní tvorové nemají. Také není tento genom kompatibilní s jinými genomy v pohlavním rozmnožování (slušně řečeno). Má však velkou variabilitu v kombinacích a alelách jednotlivých genů. Proto je každý jedinec jedinečná kombinace(nebo alespoň vyskytující se v určitém zlomku populace) . Pokud to chceš tedy brát takhle striktně, tak opravdu jedinečný je každý člověk až ve fenotypu (důkazem jsou jednovaječná dvojčata, které nemají úplně do detajlu stejný fenotyp, protože dvě různé bytosti prostě navlas stejný život žít nemohou byť bude stejný genotyp)

Pokud stále mohou mít děti s ostatními proč by nebyli. Pokud nemohou z důvodu fyzikálních zábran jsou to stále lidé. Pokud mají trisomii nebo poškozené "geny pro meiosu"... taky jsou to lidé i když mají omezení. Nevidím v tom problém... Asi se v tom už moc babráme :o) To je můj osobní názor

Jsi *1* Viz výše.

Možná bych se měl podobný virus pokusit napsat ... konečně bych mohl náboženské fanatiky, morální teroristy a jiné nepohodlné osoby ničit na dálku *40*

Kdybych točil mix fantasy a scifi tak bych zkamenění vyřešil raději nějakými organickými polymery v tělních tekutinách, které tvrdnou na světle páč solí a iontů je v těle opravdu málo :-) Ostatně tak to vymysleli "chytřejší" autoři Akt X v jednom díle *3*
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 01.03.2006 18:42:19 ... (192/303)
Re (6): clovek
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 26.02.2006 21:56:30:

No ale individuální jedinečnou kombinaci genů má i králík - je člověkem? Naopak jednovaječná dvojčata zase jedinečnou kombinaci nemají.

To s těma mutacema jsem myslela v případě že bys ty mýnil definovat jedinečnou DNA obecně lidskou - potom bych se ptala co je ta lidská DNA a jestli jedinci s mutacemi jedinci už nejsou lidmi.

Mimochodem já jsem zdravá přenašečka pro Daltonismus, x vázanou poruchu barvocitu. Jsem člověk?

Mimochodem na Nově (nikoliv z její produkce) běžel film, v němž se počítačový virus přenášel na člověka (stačilo se koukat na monitor nakaženého počítače). Tím to ale nekončilo! Nakažené osobě se účinkem viru ! vyloučil všechen nitrobuněčný vápník na povrch buňky !!!! v důsledku čehož ubohý nemocný zkameněl !!!!!! tento proces začínal od očí!

Pro méně zběhlé ve fyziologii, nitrobuňečná koncetrace Ca je 10 E-5 mmol/l , zatímco v ostatních tělních tekutinách 2 mmol/l, takže ikdyž uvážíme že nitrobuněčné tekutiny je 2x víc než té zbylé, pořád je zde rozdíl nejméně 5 řádů v koncentraci.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 26.02.2006 21:56:30 ... (191/303)
Re (5): clovek
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 26.02.2006 17:37:16:

Ano myslím individuální kombinace jednotlivých lidí... obecné jedinečno založené na příslušnosti k druhu přenechám věřícím ať se s ním třeba udáví.

Taky nerozumím tvému pojmu mutace. Ty je snad nemáš? Třeba bodové mutace?Nebo kovalentní vazby mezi dvěma molekulami thyminu v kožních buňkách, znamínka, polypy? Předpokládám, že Ty máš asi těžko při slově mutace teenagerovské představy o sračkoidních filmech amerického původu *3* Já říkám třeba klidně se dvěma hlavama, ale taky je to člověk (nezpůsobila to cizorodá DNA, ale jen pomrvení vlastní)

PS: Ty dneska testuješ jestli nejsem slintající gaučová potvora koukající na N@VU či co? *2*
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 26.02.2006 21:46:39 ... (190/303)
Re (5): clovek
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 26.02.2006 17:34:37:

A tak mi najdi něco co není definice kruhem a pověz mi něco o dokazatelnosti takového tvrzení. Definice kruhem vadí většinou s nicneříkajícími axiomy.. tedy v teologii *1* Proto je to nejčastější "argument" morálních teroristů... ehm... pardon chtěl jsem vlastně napsat mormonů(třeba :o)
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 26.02.2006 17:37:16 ... (189/303)
Re (4): clovek
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 25.02.2006 10:41:49:

Té jediněčné kombinaci genů taky nerozumím. Předpokládám že nemyslíš individuální genové kombinace jednotlivých lidí (jednovaječná dvojčata jsou jeden člověk?). Myslíš "jedinečnou lidskou DNA" ? Rámcově asi dobré, ale co mutace? Jsou to lidi, nejsou to lidi?
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 26.02.2006 17:34:37 ... (188/303)
Re (4): clovek
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 25.02.2006 10:41:49:

ale to přece nemůže být definice "pokud není riziko pro matku příliš vysoké"
ikdyž zase po generalizaci by to dobře ošetřilo popravy zločinců - když je riziko pro společnost příliš vysoké


Nicméně člověk nemůže být člověkem "za podmínky že neohrožuje další lidi", myslím to je definice kruhem.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 26.02.2006 02:31:18 ... (187/303)
Re (5): clovek
Odpověď na příspěvek od LikeBeyonce z 25.02.2006 12:09:58:

Schopnost přežití na "složitosti" či "jednoduchosti" těla moc nezávisí. Tato schopnost je dána funkčně...

PS: Nenáročný žralok určitě není. Ač je odolný vůči některým věcem může ho dostat i drobná infekce citlivé pokožky...
guest Muž LikeBeyonce ... 25.02.2006 12:09:58 ... (186/303)
Re (4): clovek
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 25.02.2006 10:41:49:

pokud by jsi cetl muj prispevek pozorne jiste by jsi zjistil,ze jsem napsala proc si myslim ze se zralok nezmenil.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 25.02.2006 10:41:49 ... (185/303)
Re (3): clovek
Odpověď na příspěvek od LikeBeyonce z 22.02.2006 18:42:43:

Zkoušela jsi uvažovat nad tím proč se žralok nepotřeboval měnit? Naopak dobré může být i to co se dynamicky mění. Nicméně já si nemyslím, že cokoliv co dělají lidi je víc než nástroj přežití. I to umění dělá člověk proto, aby upoutal pozornost těch, kteří mají na tu věc podobný názor jako on. Což se sakra hodí pro tvoření neanonymní skupinky lidí, která spolupracuje, v sexuálním výběru atd. .... *40*

ProLoupudlo: z mé strany to bude znít jako rouhání proti sobě samému, ale i přesto, že každý má jedinečnou kombinaci genů považoval bych za plnohodnotného člověka čistě z praktických důvodů až od chvíle, kdy je zdravotní riziko pro matku při interupci příliš vysoké. Jsou to naše geny, naše situace, naše zdraví, naše volba... přes veškeré pohádky o nadřazenosti, morálce a duši....
guest Muž LikeBeyonce ... 22.02.2006 18:42:43 ... (184/303)
Re (2): clovek
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 22.02.2006 11:13:26:

no zrejme muzes kohokoli zabit a vyuzit kdykoliv chces.ale podle tech lidskych zakonu by jsi za to byla nejak poterstana.

ted me napadlo,ze zvirata vlastne asi nezabijeji jen tak z legrace...
dobre tak clovek ma tedy asi svobodnou vuli,nepodrizenou tem pudum,na rozdil od zvirat?ale proc to nevim.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 31 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: