XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 z 139 | 137 | 138 | 139 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.09.2010 08:02:29 ... (38/1388)
Gorillácké diskuse o reality shows
.
fx: Jsem zvědavý, kam to bude pokračovat... klidně bych si dal cz-sk VyVolené či Big Brothera :-)
Lukáš Franta: Já bych si dal dobrýho česko-slovenskýho Survivora. Český kmen proti slovenskýmu.
(Česko-slovenští VV de facto byli u 1. řady, kdy se naši museli vystěhovat z Vily a Slováci jim poskytli azyl ve Vile své, kde měli rozeběhnutou vlastní - též první - řadu. Navíc bych se bál slovenského vkusu, který osciluje mezi sympatiemi pro frivolní slečny - první řadu vyhrála Linda Drevenková, český protějšek k ní by byl asi Monika Chrobáková, excentriky a exoty - 2. řadu Erik Hilár Lakatošovie, kterému by se vyrovnal snad jedině neblaze proslulý Martin Hranáč... *66**3* O to překvapivější bylo, že být to na Slovácích, ČSS vyhraje talentovaná, půvabná, cudná a pobožná Dominika Stará.)

jojo: Hmm. Pravděpodobně tu budu za úchyla, já se na to docela těším. Nějak mě to pro mnohé neumětelské karaoke mnohdy baví víc než originály. Samozřejmě má úchylka nekončí jen u bavení se nad výkony v soutěži, např. kritiky opovrhované CD od superstarovské rychlokvašky Al Dhábby Contra Factum, které nezřídka dostalo hodnocení 1/10, považuju za nejlepší český CD ever, zcela bez ironie. Jinak já jsem posluchač hluboké nezávislé alternativní undergroundové muziky, ne aby vás napadlo si myslet, že dokážu doposlouchat byť jen jeden komerční song do konce, aniž by se mi uši ukroutily hrůzou :-) [...] Talentmánie na Nově se mi zatím jeví jako velmi slibný pořad prostý komerce, ještě jsem v diskuzích nenarazil na nikoho, kdo se hodlá dívat. Jen nevím, jak se vyrovnám s diváky ve studiu, jak dlouho u mě bude zabírat přesvědčení, že se určitě jedná o holografické postavy :-)

°_m-M-m_°: Tak okatá snaha za každou cenu ždímat emoce a citově vydírat. Chodící chlapec je sice skvělý a fandím mu jako každý jiný, ale to mi nebrání, abych s čistou hlavou viděl, že ze strany Novy je to jen další dramaturgická akce kreativního pitomce, který s divákem zachází jako s pejskem: Směj se! Plač! Víc! Nepřepínej! Musíme rejžovat! Nepřepínej!!! Aport! Jenomže divák není oddaný pejsek, který v konkurenční soutěži na Primě skáče jak mu jeho panička kyne. Tak moc z té show čiší, jak moc Nova chce... A tak blbě to působí.

eri: V přestávce mého programu jsem na tv Prima klikl...Prachař trapný, Lucie Bílá jakbysmet a ten slovenský hoch, hrajícího si na kata....bych ho sťal. To ovšem neznamená, že bych na Primu útočil rozptýlenými salvami. Tím ovšem netvrdím, že Prachař po zbavení počáteční nervozity nebude perlit a paní Bílá se rozhodne rozhodovat!

Illinois: [Mě] naprosto dorazilo posledních asi 10 min [TM], kdy Mareš trapně „imitoval“ na balkonku prezidenta, asi tak 100 x nás upozornil, že bude vystoupení poroty (co má taky pořád říkat, když oni nejdou a nejdou-taky by se mi před těch pár zmrzajících a asi už dost otrávených "diváků" nechtělo), aby pak přišli ti čtyři ve svých "super vtipných" oblečcích, oznámili, že se právě rozpadli, ale teda eště nám zazpívají nebo co a pak se ozvala nejotřesnější "cosijakocoververze" hitu ABBY v dějinách lidstva a my jsme sledovali záběry na ohňostroj, tančícího kohosi, unuděnou porotu na balkoně, ohňostroj, tančícího kohosi, unuděnou porotu na balkoně, ohňostroj.....WOW! Vidět toto a umřít!!!!! Ano, přiznám se bez mučení, čuměla jsem s otevřenou hubou jak tele na nové vrata (ale obdivem to nebylo)!
°_m-M-m_°: Nova měla rovnou začít castingy a úvodní show vynechat. Pak by ani nemusela křečovat s celotýdenní nadílkou, aby ten trapas odčinila. Ten konec s ohlašováním Zapy, to bylo asi nejtrapnějších 10 minut v dějinách televize. To i divák odkojený Laďkou [Něrgešovou] a Petrem [Holíkem z 2. řady ČHS] nevěřícně kroutil hlavou.

°_m-M-m_°: No, já se obávám, že TM může nakonec s sebou stáhnout i [ČSMT]. Po týdnu dívání na nováckou verzi už budou diváci tak znechucení, že nakonec vyhraje Česká televize.

Althea: [Vsadim] boty že nejmíň pět (ale spíš více) autorů zdejších komentářů na téma "Prima byla lepší" čučeli na novu a chlámali se až se jim střecha klepala :D.

lola: K těm Čápům [s mákem] - jsem jediná, kdo to od Primy považuje za mistrovský tah? Když se dozvěděli o tom nováckém chystaném TMmaratonu, okamžitě sehnali hejno v Česku a na Slovensku nejprofláknutějších (rozuměj nejtupějších) sérebrit, na které je fakt radost se dívat a na ten týden je postavili k plotně. První díl čajíček, souhlasím, ale to se fuchtle teprve oťukávaly, z ukázek je jasné, že ty feny po sobě brzo začnou pěkně hafkat. A vymytý mozek Bartošová versus domina Mojsejová, to mi přijde stokrát zábavnější, než caruso šou na Nově :-)

°_m-M-m_°: Slimák, bič boží, don, hup, atd. - co by to bylo za diskusi, do které bys pod další falešnou přezdívkou nepřispěchal s další cennou radou, jak si v michelince nestříknout do textilu. Český internet ti jednou vystaví pomník, hned vedle Radka Hulána, Henryka Laholy, Radovana Kalužy a dalších legend.
(Koukám, že mám spoustu citací od jednoho z mých nejdůslednějších odpůrců. Nicméně já nikdy neargumentoval, že se mi špatně čte nebo že některé jeho šlehy nejsou aspoň k ironickému zakřivení úst. *66*)

http://www.gorilla.cz/article/televize/reality-show
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.09.2010 21:36:07 ... (37/1388)
Reflex 11 / 2010
Adéla Knapová:

Případů, kdy je důvodem šikany [na školách] příslušnost k sociálně jiné, většinou slabší skupině, roste. Nicméně protože to není vždy otázka fyzického týrání, rodiče si toho nevšímají a jsou přesvědčeni, že šikana je okrajový jev. Čísla říkají něco jiného: šikana se týká až 40 procent dětí. "Rodiče si neuvědomují, že i ostrakizace, tedy nepřímá společenská agrese, kdy se ostatní dítěte straní, nebaví se s ním, za zády se mu smějí apod., dokáže dítě naprosto zničit. Bohužel rodiče nad tím nechtějí ani uvažovat. Ale když děláme cvičení s dospělými a oni vědí, že skupina ostatních dospělých bude jen naoko ostrakizovat je; budou ignorováni, pomlouvání, zesměšňováni, přehlíženi - po chvíli se i dospělý začne hroutit. A co teprve dítě," [říká odborník na tuto tématiku Michal Kolář].

Paradoxem je, že právě na školách soukromých či prominentních, kam své děti dávají společensky výše situované rodiny, je šikana běžnější. Je to logické, děti na tuto školu umístěné si jsou od počátku vědomy své výjimečnosti, většinou vycházející z peněz jejich rodičů. Od rodičů je na ně navíc vyvíjen nátlak, aby byly úspěšné a něco dokázaly. Na těchto školách jsou i sebemenší rozdíly důvodem k ostrým bojům.

"Uniformy jsou sice hezký nápad, ale na řešení šikany nemají vliv. I když budou mít děti stejné oblečení, finanční nerovnováha se projeví v doplňcích, elektronice apod. Jak jsem říkal, mám hodně případů šikany bohatých dětí v uniformách.

[...] Není výjimkou, že ten, jenž byl v jednom kolektivu šikanovaným, se vzepře a v další skupině se stane iniciátorem šikany a je z něj vůdčí osobnost. Ze strachu nebýt už nikdy ponížený udělají děti a lidé cokoliv," [dodává psycholog Michal] Kolář.

PhDr. Michal Kolář (1951) - český psychoterapeut a etoped.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.09.2010 21:28:11 ... (36/1388)
Reflex 11 / 2010
Adéla Knapová:

Zatímco na západ od nás se kromě finanční síly na získání respektované pozice vlivného člověka podílí také jeho vzdělání, profesionální reputace, osobnostní kvality a mnohdy i rodinné tradice, v Česku tvoří základ společenského úspěchu peníze a známosti s jinými bohatými a mocnými.

[...] Málokde je [...] k vidění unikátní český mix, kde se právě politikové a mocní podnikatelé extaticky před objektivy novinářů druží s podivnými existencemi z podnikatelsko-politického polosvěta a celebritkami.

Adéla Knapová (?) - česká reportérka a spisovatelka.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 08.09.2010 23:20:11 ... (35/1388)
Reflex 11 / 2010
Jaromír Dušek:

Přece mě [při rozhovoru] nechcete fotit! Vždyť se na mě podívejte! Mladí homosexuálové mi píšou, ať proboha nemám strach chodit po ministerstvu v předklonu, že jsem už vyběhnutej typ, škaredej a ani stýblo nebo jak tomu říkaj’ by si vo mě nevopřeli.

[...] Dvě a půl hodiny jsem se s novinářem z Lidovek bavil o benefitech a zjistil jsem, že má, promiňte, že to tak řeknu, rozhled na úrovni poštovního holuba. Zjistil jsem, že o tom vůbec nic neví, vyprávěl jsem mu, proč ty benefity vznikly, že je vymysleli už dávno, že tady s tím začal Baťa, že to není žádný komunistický výmysl... A on mi na to řekne, že u Bati byl teror! Dvě a půl hodiny jsem mu vysvětloval základní věci, a nakonec z toho vznikne skandál, protože se mě zeptá, které mafie podporují vedení Českých drah, kdo to vedení drží, kdo ho tam dostal. [...] Kvůli jedné větě vytržené z kontextu je skandál a hysterie.

[Moji] přátelé homosexuálové mě informovali nejen o těch třech homosexuálech, jejich vertikále moci, ale i o jejich kriminálně hospodářské činnosti, o níž jsem do té doby nevěděl. O jejich bezskrupulózních finančních praktikách. Vždyť oni si z Českých drah udělali kasičku.

[...] Víte co, pojďme se vrátit do totality, zapomeňme na rok 1989 a říkejme: Měli tehdy takoví homosexuálové vůbec právo se ozvat? Měli právo někde škytnout a přihlásit se ke své orientaci? Ne. Ale odvážný Dušek spolu s ostatními odvážnými lidmi riskoval zaměstnání, šel a vybojoval jim svobodu. A já jsem si vybojoval i svobodu slova! Kdo teď má co říkat, co se smí říkat a co se nesmí?

[...] Ale vždyť já to vím od homosexuálů, že jsou to homosexuálové! Myslíte, že by mě mí kamarádi homosexuálové podvedli?

[...] Homosexuál Slamečka může mít kamarádů a milenců, kolik chce, a nikdo mu do toho nebude kecat. Ale to ještě neznamená, že nemá ekonomickou vazbu na homosexuála pana Nováka. Já přece neříkám, že spolu něco intimně mají. Jsem heterosexuál a taky mě nepodezíráte, že mám něco se svou sekretářkou.

[...] Já tím vším chtěl říct jen pravdu, že jiná sexuální orientace vynesla tuto skupinu k moci. Že si nahrávají a využívají nepotismu mezi sebou a bezskrupulózně obsazují posty stejně orientovanými kamarády bez ohledu na odbornost. Mám pro to desítky důkazů. Vyhodíte člověka , který žije normálním rodinným životem, a na jeho místo dáte homosexuála.

[...] My tu lžeme lidem, že tu [demokracie] je, a tvrdíme jim, že žijí v právním státě. A to není pravda. Žijeme ve státě, kde si různé skupinky přerozdělují jejich peníze a stávají se z nich miliardáři a blbci, daňoví poplatníci, jim to platí. To je to, co nám slibovali při budování kapitalismu? Nejradši bych se teď urazil tuhle ruku, ve které jsem osmdesátém devátém držel klíče a zvonil.

Inkriminovaný výsek z rozhovoru pro LN:

LN Jak vlastně generálního ředitele [Českých drah] Petra Žaludu hodnotíte?
To je jednoznačně člověk Romana Janouška a pražské kliky ODS. Jinak: homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (Gustav Slamečka je ministr dopravy, Jan Novák šéf úřadu vlády - pozn. red.). A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti. Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě.

LN Jak můžete vědět a tvrdit, že skupinu lidí, která řídí nějaký podnik, pojí sexuální orientace?
Nechci se nikoho dotknout, ale heterosexuálové spolu nedržej tolik jako homosexuálové.

hetero. Jaromír Dušek (1953) - český odborář, v r. 1989 mluvčí Občanského fóra, od r. 1995 předseda Odborového sdružení železničářů, z jehož čela byl v r. 2007 odvolán pro podezření z finančních machinací, od r. 2009 předseda Svazu odborářů služeb a dopravy.
Nepotismus - zvýhodňování, prosazování příbuzných z pozice svého postavení. (Ale třeba to heterosexuál Dušek četl jako "přibuznělých"... *3**3**3*)

(Sice je to sugestivní teorie, ale myslím, že by ho minorita rychle vyvedla z omylu. Zvláště jeho důvěra k "vyoutování" "zasvěcenými" by byla úplně k smíchu bez ohledu na to, že Slamečka příslušnou orientaci přiznal. U zbývajících je to jen v rovině pomluv, což je patrné i z toho, jak staví proti sobě "člověka, který žije normálním rodinným životem" a homosexuála. Z jeho povzdechu nad tím, že je odstaven od "demokratického" přerozdělování peněz cítím bledou závist (najmě s jeho minulostí) a komplexy - je to heterák a není u koryta ani společensky výše než domnělí homosexuálové. Nepomohl mu ani mnohem masovější heterosexuální "nepotismus", ani jeho vazby na jiné heterosexuály, ani to že určitě přijal jako sekretářku heterosexuálku na úkor mnohem schopnější lesbičky. Dobře mu tak! *66**3**3*

Chválím skutečnou reakci z minority - jeho "homosexuální kamarádi" jsou pochybní, pokud ne rovnou imaginární - vtipnou akci Tužka pro Duška od o. s. STUD Brno. Tím spíš, že heterosexuál Petr Čtvrtníček zareagoval hrubozrnnějším Koncertem pro Žaluda své "homemetalové" skupiny Buzerant. *369**3*

Vlastně musím pochválit i Duška za postřeh o poměrech za totality. Těžko říct, co komunisté sledovali dekriminalizací homosexuality už v r. 1961, ale rozhodně to nebyla její normalizace. *69**3*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.09.2010 19:56:23 ... (34/1388)
Reflex 11 / 2010
Jan Jandourek:

Úspory z disponibilního příjmu domácností klesají a dnes jsou na poloviční úrovni z doby před deseti lety. Navíc 65 procent lidí nedosáhne na průměrnou mzdu. Kdyby měli platit ještě něco navíc [do penzijního fondu], rodiny by se musely začít ohledně spotřeby chovat jinak. Dodejme, že šetřit v krizi a s ohledem na budoucnost je správné, ale nezamýšleným důsledkem je, že když rodiny peníze nevydají, nepřelijí se do pokladen výrobců a zaměstnavatelů, kde budou chybět. Nebude se vyrábět a prodávat, bude se propouštět. Bludný kruh.

[...] Řešením by pochopitelně bylo, kdybychom se nedožívali tak vysokého věku, což po nás snad nikdo nemůže realisticky chtít. [Druhou možností] je stálé posouvání hranice odchodu do důchodu, jak bude populace stárnout. Co to udělá v situaci, kdy mají už padesátníci problém sehnat práci, těžko říct. Třetí možností je imigrace, aby populační výpadek, spíše tedy úpadek, protože už je to navždy, nahradili svěží pracovníci z plodnější ciziny. Západní Evropa, kde došlo k poklesu porodnosti o desetiletí dříve, to už zkusila. Důsledky jsou patrné.

("Populační výpadek" bych neviděl tak černě, vždycky je možnost, že jej napraví válka, která dost možná už klepe na dveře. Osobně jsem smířen s tím, že jako bezdětný a svobodný budu pracovat celý život - já si na sebe vydělám a český genofond si dovolím ochudit, protože - věřte mi - vůbec, ale vůbec o nic nepřijde. *40**3**3*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.09.2010 19:44:22 ... (33/1388)
Reflex 11 / 2010
Ivo Možný:

Vědě se sice nepodařilo lidský život prodloužit, ale stále více lidí díky zdravotnictví neumírá zbytečně brzo. Máme více starších lidí. K tomu přispívá po odeznění posledního baby boomu i pokles porodnosti. Kolem roku 2050 bude u nás třetina lidí ve věku nad 65 let a možná i čtvrt miliónu devadesátníků. Ráz našich ulic se tím dost promění. A nejen to. Doba blahobytu pro všechny zřejmě přinejmenším v dohledné době skončila. Idea aktivního stáří měla znamenat, že končí tři přehledné fáze života: vzdělávání - práce - odpočinek. I ve stáří se všechno mělo prolínat. Jenomže teď se ukázalo, že zdroje tu nejsou a možná už nikdy nebudou. Mnoho se neměnilo ani v časech, kdy ještě byly, protože podle opakovaných průzkumů mají dnešní senioři stejné postoje jako před dvaceti lety. Nejsou sebevědomější, nezávislejší a pružnější. [Pak je tu] vrstva lidí, která je bez své viny prostě životem opotřebovaná, protože tito lidé museli vstávat celý život po čtvrté ráno a odebrali se do práce, jež je za ty desítky let spolehlivě odrovnala.

prof. PhDr. Ivo Možný, CSc. (1932) - český sociolog.

(Btw. dobrý postřeh, že za komunistů se začínalo pracovat hodně brzo, kolem páté. To mi potvrdila jedna z mých babiček.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.09.2010 00:34:36 ... (32/1388)
Reflex 11 / 2010
Jan Jandourek:

V jedné zemi [za] druhou vycházejí najevo případy sexuálních přečinů duchovních. Církev už tím začíná být nebývale otřesena.

[...] Nejen věřící se najednou ptají, co se to vlastně děje. Těmto případům je společné to, že jde často o záležitosti, k nimž většinou došlo poměrně dávno, třeba už před dvěma desítkami let. Jedním z možných vysvětlení je, že jde prostě o nevyhnutelný důsledek času. Někdejší oběti jsou dnes dospělými lidmi a konečně mohou zformulovat, co se tehdy stalo. Mnozí lidé se již citově oprostili od církve, přinejmenším od jejích představitelů. Také již zemřeli rodinní příslušníci, kteří mohli nabádat k mlčení nebo před nimiž se oběti styděly.

S každým dalším případem také roste odvaha těch, [jež] se dosud ostýchali mluvit. Není to spiknutí, jak si myslí někteří církevní hodnostáři, je to s největší pravděpodobností efekt sněhové koule.

Jan Jandourek (1965) - český redaktor, esejista a spisovatel, vystudovaný teolog a sociolog.

(Je na čase, aby se zvláště katolická církev zamyslela nad důsledky nepřirozeného institutu celibátu, místo aby poukazovala na údajné homosexuály ve svých řadách. Protože se jedná o homosexualitu, přesněji homosexuálně zaměřenou pedofílii situační - kněží nemají moc příležitostí ke styku s opačným pohlavím, kterým by navíc nevyvolávali nežádoucí pozornost. Nemluvě o tom, že jejich sexualita se nevyvíjela normálně, je potlačovaná, nedospělá, infantilní.

Btw. je dost k smíchu poslouchat papeže, jak se rozčiluje nad "vzpourou proti přirozenému řádu věcí", aniž by si viděl na špičku dobrovolně neplodného nosu. Přímo třeskutá je pak logika, kdy na jedné straně neřekne o homosexuálech nic pozitivního a je bezvýhradně proti výchově dětí homosexuály... ale zároveň tlačí na homosexuály, aby zakládali heterosexuální rodiny a rozmnožovali se. Kdo ví, jestli po nich nechce, aby zacelovali ztráty, které vymírajícímu lidstvu - názor papeže, nikoli můj - svým celibátem způsobuje skoro půl miliónu kněží; a to v tom nejsou započítáni mniši, řeholníci a jejich ženské protějšky.

Když vezmu v úvahu ještě fakt, že co se lidských kvalit - a tedy i genů - týče stojí v římskokatolickém žebříčku duchovní skoro na špici a homosexuál se naopak propadá i dnem, pak je celibát skoro zločinem proti lidskosti, kdežto je jen dobře, že takoví jako já se z genofondu vyřadí - ať už dobrovolně, z Boží vůle nebo přírodním výběrem. *66**3*

Aby nedošlo k obvyklé mýlce - genocidu za přírodní výběr nepovažuju. *63*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.09.2010 23:55:04 ... (31/1388)
Gorillácké diskuse o reality shows
.
Michaela: btw nevidel jste nahodou nekdo vcera [v Britain’s Got Talent] toho chlapika co v zaludku klickem odemknul zamecek, navlikl na nej prsten, zase ho zamknul a pak to vyplivl?? tomu rikam talent:-D

Momo: Počet marginálních nárůdků není vše. Nebyla náhodou největší mezinárofní šou ta soutěž ve stepování, co pořádaly čínská a indická státní televize?
Rob: No vidíš dokonce, to je možný ;D

http://www.gorilla.cz/article/televize/reality-show

(Gorilla si reklamu zaslouží. I natruc trapákům, kteří si chodí na diskuse o RS stěžovat, že se o filmu na ní píše málo a příslušné diskuse zejí prázdnotou; se mají ti filmoví fanoušci snažit víc, aby byli pro někoho zajímaví. Ale nemylte se, ačkoli se na diskusích o RS tváří, že jsou návštěvníci těžce intelektuálních filmových klubů, Gorilla se věnuje nejmainstreamovatějšímu Hollywoodu a sem tam nějakým asijským obskurnostem. Si nestěžuju, já umím net používat a najít si, co mě zajímá - např. Nostalghia.cz, Projekt 100, Cinepur, Festival otrlého diváka nebo tématická Mezipatra vmžiku a v češtině - jen pro představu, že když už někdo argumentuje "sračkama", měl by se prvně podívat pod vlastní prdel. *369**3*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.09.2010 22:04:59 ... (30/1388)
Reflex 11 / 2010
Jiří Paroubek:

Před dvaceti lety jsme si vzali nazpět svou svobodu. Nicméně se ukázalo, že naše země a její občané - jejich významná část - vstoupili do svobodného, leč drsného kapitalistického světa bez schopností v této tvrdé realitě plně obstát. Předlistopadová stabilita, pramenící ze sevřenosti, nehybnosti a neměnnosti totalitního režimu, se vmžiku změnila v jiný, neuspořádaný svět. Obyčejní lidé se museli učit v tomto novém světě uspět. Žili, pracovali a vychovávali své děti najednou ve zcela proměněném prostředí. Byli hozeni do divokých vod, bez vidiny majáku, který by jim ukázal cestu. Dnes postrádají naději i víru, že zvolený směr je správný.

(Paroubek už je vlastně politická mrtvola - citace je z projevu na březnové programové konferenci ČSSD v Teplicích - ale je vidět, že měl občas světlé chvilky; cokoli pomýleného z toho vyvozoval, rozbor klausovské "blbé nálady" je IMO správný a výstižný. *14*)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.09.2010 23:18:05 ... (29/1388)
Reflex 11 / 2010
Jiří X. Doležal:

Sex s podřízenou je novodobou formou otroctví, ubohá žena ve strachu o obživu trpně snáší sexuální zotročení, není schopna se mu postavit a je pouhou hračkou ve chlípných rukách svého šéfa. Její lidská práva jsou tím beznadějně pošlapávána. Ministerstvo pro lidská práva by přece mělo proti něčemu takovému důsledně vystupovat a není možné, aby pan ministr brojil proti něčemu, co sám nezná. Proto je v jeho funkci poměr s podřízenou v podstatně nutností a povinností.

Řekni ne rasismu!

Role ministra pro menšiny samozřejmě nespočívá jen v tom, aby bojoval proti gender, ale i proti rasové diskriminaci. A to nejen proklamacemi, ale příkladem. A ministr [Michal] Kocáb skutečně konal – celá novinářská veřejnost přijala s úlevou, když slečnu Abbasovou přijal jako svou tiskovou mluvčí a dokázal, že minority se uplatní i ve vládě. Tento výjimečný a žádoucí akt tolerance a vstřícnosti nezůstal jediným - pan ministr se se svou exotickou tiskovou mluvčí sblížil tak, jak mu velí etika úřadu, tak, jak všichni od ministra pro menšiny chceme, prostě tak, jak by učinil každý, kdo skutečně odmítá rasismus, rasovou diskriminaci a etnické stereotypy.

Média však z tohoto aktu, který je doslova důkazem ministrovy otevřenosti, multikulturnosti a uvědomělosti, udělala skandál místo toho, aby pana ministra pochválila za osobní nasazení v boji proti diskriminaci. Proto alespoň my vystupujeme na jeho obranu, žádáme ho, aby v úřadu zůstal a dál stejným způsobem bojoval proti rasismu, gender diskriminaci a maloměšťáctví sbližováním s dalšími a dalšími jemu podřízenými příslušníky exotických menšin.

Takže místo rezignace slečny Abbasové by bylo mnohem vhodnější, kdyby si ji Kocáb v úřadě ponechal, a ještě přibral jako asistentky se stejným rozšířením pracovních povinností, jako měla Lejla, jednu Eskymačku, jednu Křovačku z kmene San a palestinského homosexuála.

(Po šéfredaktorovi zaperlil vrchní český hulič, i když uznávám, že je to na hranici se znevažováním problematiky obtěžování na pracovišti a zároveň hulvátství vůči vztahu dvou lidí. *40**14* Ale ten "palestinský homosexuál" je kromobyčej šťastné spojení, protože tam se toho schází tolik... *40**3*)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 z 139 | 137 | 138 | 139 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: