XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

BMW

BMW

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Vítejte mezi německými sportovními vozy. Pomozte nám rozšířit povědomí o BMW.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 40 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 12.11.2009 08:02:14 ... (354/394)
Re: budoucnost
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.11.2009 20:06:49:

Ty to píšeš, jak kdyby měli vyrábět jen X5 a X6. Navíc to není nic nového, že se snaží vyrábět něco, co lidi kupují. To, že to tobě nelíbí, na tom nic nezmění. Nikdy se nelze zalíbit všem a širší nabídka = větší šance zaujmout více zákazníků. X5 a X6 mi ke charakteru značky pasuje více, než terenní auto u Porsche, A2 u Audi nebo řada A u M-B. Ale třeba u Porsche se těch Porsche Cayenne prodá víc jak polovina ze všech vozů a pomáhá to ve vývoji jiných modelů. Dlouho platilo, že klasické značky nevyrábí fastbacky nebo hatchbacky a dnes se to už stává také pomalu samozřejmostí v nabídce. BMW by bylo hloupé, kdyby nevyrábělo modely, po kterých je poptávka a kdyby se soustředilo jen na nějaké úzce profilované modely. Skalním fanouškům se to možná nelíbí, raději by samé prototypy M1, M3, M5, M6, .... ale podopní fanoušci si takový model stejně nekoupí, z fandění se automobilka neuživí.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.11.2009 20:06:49 ... (353/394)
budoucnost
BMW si vybralo dost zvláštní cestu, a sice že chce vyrábět hrůzy jako X5 a X6 M. Jsem jen zvědav, jak to půjde dál.
guest Muž Kapik320i ... 26.05.2009 16:44:36 ... (352/394)
BMW 320i s kompresorem
Tak jsem postavil dost dobrý auto a vůbec nevadí že je starý.
guest Muž F-Jayceon-B ... 30.03.2009 16:35:56 ... (351/394)
Oprava:
oprava....chtel jsem napsat BMW V12 LMR.
tu se podivejte http://konzole.syspro.cz/granturismo4/galerie.php?pic=70
guest Muž F-Jayceon-B ... 30.03.2009 16:21:38 ... (350/394)
Motorsport
Jak se vam libi tenhle baworák?:D Bmw McLaren GTR
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 10.03.2009 15:31:41 ... (349/394)
Re (8): Audi vs. BMW
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 04.03.2009 10:32:08:

Jsem shodou okolností o víkendu viděl DVD o historii BMW a tam se na adresu Z3 také moc pochvalně nevyjadřovali. Že vůbec nenavazovala na Z2 a že další pořádný roadster byla Z8 a Z4, ale oproti všem byla Z3 dobrý cenový trhák, prodalo se jich hodně.

Jinak mě v tom dokumentu překvapilo, že BMW moc úspěšná značka nebyla, že vyráběla dost modelů, které se neujaly, až s typem 1500 se konečně mince otočila a z automobilky balancující na hranici krachu se stala uznávaná značka s perspektivou. Také mě zaujalo, že díky BMW a rozdělení Německa vznikl Wartburg :-).

(Byl to ten dokument, co byl součástí časopisu Auto, moto a sport - veteráni.)
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 04.03.2009 10:32:08 ... (348/394)
Re (7): Audi vs. BMW
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 26.02.2009 15:10:53:

Mrknul jsem do svého archivu na srovnávací testy běžné Z3 (nikoliv Z3 M Roadster):

SPEED č. 4/99 (zimní číslo) - Audi TT Roadster (225k), BMW Z3 2.8, Honda S2000 - autor Tom Stewart
Audi TT "... je impozantní celek, ale ve dvou ohledech zaostává - v designu a jízdních vlastnostech." - 3. místo
Honda S2000 "... je na silnici nejlepší. Na dovolenou bych s ní ale nejel." - 2. místo
BMW "... vítězí. V rámci testu se neprojevilo jako nejlepší, ale udělalo nejvyváženější dojem ... Není tak rychlé jako Honda, nemá šestikvalt a v porovnání s TT jeho výbava rovněž neobstojí. V jízdních vlastnostech je na hony vpředu před Audi, za Hondou zas až tak moc nezaostává. Narozdíl od Hondy je podobně jako Audi civilizovaná a prostorná."

SPEED č. 7/2000 - Mercedes-Benz SLK 320, BMW Z3 2.8, Porsche Boxster 2.7 - autor Paul Gregory
BMW "... patří na třetí místo. K jeho silným stránkám patří dobrý motor ... Na čistokrevný roadster si ale Z3 jen hraje. Není dostatečně propracovaný a je moc měkký. Nejlépe mu svědčí hlídkování na rušných bulvárech ... ale na to vám stačí verze 1.9."
Porsche a Mercedes "... jsou natolik skvělé vozy, že jsme málem vyhlásili nerozhodný výsledek ... Nakonec je Porsche druhé - má ponurý interiér a vysokou cenu ... u Mercedeseu zaplatíte jedny peníze hned za dvě auta - kupé a roadster ... SLK dokáže stejně dobře cestovat vysokou rychlostí jako se agresivně prohánět po okreskách..."
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 26.02.2009 15:51:28 ... (347/394)
Re (6): Audi vs. BMW
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 25.02.2009 13:24:42:
Ještě bych dodal, že u čistě zadokolkových BMW je motor s převodovkou posunutý dozadu a převodovka je tak celá mezi nápravami. S tím souvisí i podélné uložení řadových motorů. Jinak hlavní zásluhu na tom chování má pohon zadních kol, a tak je v řízení větší cit, protože přední kola nejsou spojena s pohonným ústrojím, a především na suchu zlepšuje trakci. Čistě podvozkově nevidím rozdíl s jinými auty.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 26.02.2009 15:10:53 ... (346/394)
Re (6): Audi vs. BMW
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 25.02.2009 13:24:42:

S tou Z3 jsi mě tedy moc nepotěšil, že je to víc o vzhledu než o jízdních vlastnostech. Teď jde o to, jestli i tak špatné jízdní vlastnosti na BMW, nejsou pořád lepší, než jízdní vlastnosti ostatních sportovních aut.
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 25.02.2009 13:24:42 ... (345/394)
Re (5): Audi vs. BMW
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 17.02.2009 15:24:31:

Ad rozložení hmotnosti u BMW
Bavorští inženýři k dosažení ideálního rozložení hmotnosti pár triků mají - třeba čtyřválcové E36 a E46 mají baterku v motorovém prostoru, zatímco šestiválcové v kufru (vyvažuje tak ty dva válce navíc). E60/61/63/64 mají zase přední část skeletu hliníkovou, zatímco zadní ocelová část tvoří protiváhu motoru a převodovce.

Ad E30 a následující trojky
Ne, nemyslím si, že má lepší jízdní vlastnosti. Jen si myslím, že je s ní větší zábava.

Ad Z4 a Z3
Z4 má sice dobré předpoklady pro dobré jízdní vlastnosti, sráží ji ale příliš tvrdý a nepoddajný podvozek. Z3 nikdy dobrým sporťákem nebyla (šasi z E36 Compact, které znamenalo použití tou dobou již zastaralé zadní nápravy z E30, příliš měkká karoserie...).

Ad Favorit
Nezapomínej, že na podvozku Favoritu odvedlo spoustu práce Porsche ;-) Favorit je měkký a poddajný, přesto ale drží stopu poměrně přesvědčivě. Jsou u něj velmi dobře cítit přenosy hmotnosti na jednotlivá kola a přechod do smyku je postupný, pomalý a pozvolný. Tohle všechno spolu s řízením se spoustou zpětné vazby (také díky absenci posilovače) dělá Favorita nezáludným a zábavným.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 40 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: