XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bio životní styl

Bio životní styl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
povídání o bioproduktech, ekologii, ekofarmách a prostě o všem co s biospotřebitelstvím souvisí
Myslím, že se řady bio spotřebitelů rozrůstají, takže budu ráda, když se seznámím se stejně zaměřenými lidmi. Obecně pod pojmem BIO lidé chápou, zrní, nechutné až nepoživatelné jídlo. Bohužel osvěta chybí, protože kdyby byla, tak si každý hned nemyslí že konzument BIO je makroBIOtik, nebo vegetarián. Chtěla bych, aby se to změnilo a proto založení tohoto fóra. (pozn. autora :-) - BIO = vypěstováno či chováno (jako zvíře:-) v rámci ekologického zemědělství, žádná chemie, zvířata za svého života poznají co je to tráva, slunce a vůbec normální život na zemi a ne jen klec či umělé osvětlení. Tak jo, to by zatím asi bylo všechno. Moc se na všechny stejně "ťahlý" lidi těším. Zatím pa tzetze

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 21 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž kaish (Kaish@napis.to) ... 17.05.2008 01:10:45 ... (140/210)
Re (7): Nechápu
Odpověď na příspěvek od ingkachna ( mailto:FrimlovaK@seznam.cz ) z 16.05.2008 23:09:33:
to je možná trochu mimo.myslíš,že vegetariáni a nebo dokonce vegani se pořádně nenají??že jediný jídlo,který člověka dokáže nasytit je maso??proboha co jsi za člověka,když dokážeš říct něco takovýho,že kdybys nejed maso,tak se ani nenajíš.já jsem vegan a dalo by se říct,že se přecpávám k prasknutí.v jídle se vyžívám a vážně nemám pocit,že bych nějak trpěla.a k tý citaci teda nemám slov už vůbec
guest Muž ingkachna (FrimlovaK@seznam.cz) ... 17.05.2008 00:31:00 ... (139/210)
Re (8): Nechápu
Odpověď na příspěvek od kochanski ( mailto:tereza@bezmasa.kvalitne.cz ) z 17.05.2008 00:14:42:
tAk to jo no,ale stejně si myslim že to maso prostě člověk potřebuje a pokud ty zvířata nepěstuje doma tak asi nikdy nemůže na 100% vědět jak bylo s tim zvířetem zacházeno
guest Muž kochanski (tereza@bezmasa.kvalitne.cz) ... 17.05.2008 00:14:42 ... (138/210)
Re (7): Nechápu
Odpověď na příspěvek od ingkachna ( mailto:FrimlovaK@seznam.cz ) z 16.05.2008 23:09:33:
jj uznávám, že to nebylo zcela jasné, k jakému podmětu se to vztahovalo.
No a rozhodně nemám pocit, že se nenajím. Ráda vařím a moc ráda stále zkouším něco nového (v jídle jsem docela požitkář). A jestli umřu v 70 nebo ve 100, to fakt vůbec neřeším. Žiju dost nezdravě, miluju chipsy, ještě se mi nepodařilo seknout s kouřením, hulím a zkoumat jaké zrní je zdravější není můj koníček. Jen mám prostě ráda zvířata, uznávám je jako tvory, kteří mají také svůj vlastní život, city a potřeby a nerada se podílím na jejich týrání - toť vše. Necítím se tím nějak omezovaná a vliv na plnohodnotné užívání si života to nemá.
guest Muž ingkachna (FrimlovaK@seznam.cz) ... 16.05.2008 23:09:33 ... (137/210)
Re (6): Nechápu
Odpověď na příspěvek od kochanski ( mailto:tereza@bezmasa.kvalitne.cz ) z 16.05.2008 20:07:10:
Ale jelikož je podmět ve větě několika násobný,tak nelze rozeznat k čemu ty klece patří,prostě to vyznělo zajímavě :-).Mě je to jedno jezte si co chcete, já radši umřu v 70 na pořádnej žvanec, než ve 100 s tim že se za celej život pořádně nenajim, a jelikož jsem na internátě, tak ani nemám moc na výběr a doma se nenudim na tolik abych se zabývala tim který zrní je zdravější a zkoumala jaký život měla kráva na mém talíři
,,Lepší žít a užít,než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy."
guest Muž kochanski (tereza@bezmasa.kvalitne.cz) ... 16.05.2008 20:07:10 ... (136/210)
Re (5): Nechápu
Odpověď na příspěvek od ingkachna ( mailto:FrimlovaK@seznam.cz ) z 16.05.2008 17:15:18:
napsala jsem: "ono chovat krávy a slepice na volném prostranství vyjde poněkud dráž, než je nacpat do klecí po šesti kusech, že se ani nemohou otočit" - tím jsem tedy odkazovala na druhý podmět ve větě, na který věta navazuje (čili slepice)
guest Muž ingkachna (FrimlovaK@seznam.cz) ... 16.05.2008 17:15:18 ... (135/210)
Re (4): Nechápu
Odpověď na příspěvek od kochanski ( mailto:tereza@bezmasa.kvalitne.cz ) z 16.05.2008 00:35:22:
nn reagovala sem na to že by krávy měli bejt namačkaný v klecích po 6 kusých, to je asi tak logické jako slepice v králíkárně
guest Muž kochanski (tereza@bezmasa.kvalitne.cz) ... 16.05.2008 00:35:22 ... (134/210)
Re (3): Nechápu
Odpověď na příspěvek od ingkachna ( mailto:FrimlovaK@seznam.cz ) z 15.05.2008 15:35:08:
To je pěkné, že jsi z vesnice. Ale lidi z města mají v supermarketech výhradně výrobky z velkochovů (díky tomu šílenému trendu se už i tam díkybohu najdou výrobky, díky kterým nebylo zvíře celý život krutě deprivováno). Určitě někde v okolí máte třeba prasečák, tak se tam jdi někdy podívat (z venku šedá hala bez oken). Vejce máte asi svoje, ale určitě se třeba v Jednotě též nějaké to platíčko najde - schválně si ho někdy prohlédni. Jestli má na začátku číslo 3, znamená to chov v bateriových klecích (doufám, že ti nemusím vysvětlovat, co to znamená).
Stěhovat na stromy? Krávy do baráku? Proboha proč?
Že člověk poskyne zvířatům (která mu celý svůj život slouží aby následně skončila pod jeho nožem), alespoň trochu slušné podmínky a důstojné žití je spíše znak civilzovanosti než návratu na stromy, nemyslíš?
A nevím, pročpak stěhovat krávy do baráku, když venku je jiim nejlépe *1* Slepice v králíkárně jsem už vůbec nepochopila, ale to asi nebyl tvůj záměr...
guest Muž ingkachna (FrimlovaK@seznam.cz) ... 15.05.2008 15:35:08 ... (133/210)
Re (2): Nechápu
Odpověď na příspěvek od kochanski ( mailto:tereza@bezmasa.kvalitne.cz ) z 12.05.2008 16:23:23:
Sem z vesnice,máme kravín, nevim jak to máte u vás ale mi krávy do klecí fakt nestrkáme, cajk jezte si co chcete a krávy chovejte pro mě za mě v akvárku po7 a slepice v králíkárně,taky se můžem třeba odstěhovat na stromy a krávy z klece nastěhovat do baráku aby měli pohodlí :-P
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 12.05.2008 23:17:23 ... (132/210)
Re (2): Nechápu
Odpověď na příspěvek od kochanski ( mailto:tereza@bezmasa.kvalitne.cz ) z 12.05.2008 16:23:23:

- Určitě tam toho chybí víc...třeba konzervanty, barviva, náhražky... mohli bysme pokračovat dlouho *3* I když pravda, v některých to nechybí *1*

autobusák Elfik *88*
guest Muž kochanski (tereza@bezmasa.kvalitne.cz) ... 12.05.2008 16:23:23 ... (131/210)
Re: Nechápu
Odpověď na příspěvek od ingkachna ( mailto:FrimlovaK@seznam.cz ) z 12.05.2008 15:54:25:
co prosim? jaké složky tam chybí? tak maximálně pesticidy a antibiotika:D
Cena je vyšší, ale z pochopitelných důvodů.. ono chovat krávy a slepice na volném prostranství vyjde poněkud dráž, než je nacpat do klecí po šesti kusech, že se ani nemohou otočit. A to je jen jedna věc z mnoha...
V tomto strašném trendu vidím pozitivní trend. A komu se to nelíbí, ať to nekupuje *1*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 21 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: