XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Kam směřuje tento svět?

 

Kam směřuje tento svět?

Kam směřuje tento svět?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
všechny úhly pohledu na daný problém
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 z 83 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | » | Poslední

 

guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 15.09.2004 14:19:07 ... (64/824)
Re (8): Huh
Odpověď na příspěvek od modroooocka ( mailto:blueee@email.cz ) z 13.09.2004 18:53:44:
Já nereaguju útočně, jen Vy to zřejmě tak vnímáte. Ve výkladu básně se kloním ke kolegu Arcmanovi. Skutečně nevím, proč jsou teď moderní takové ty trendy, které všechno pošlapávají, všechno označují za zlé a egoistické a které dělají tu, již tak zprofanovanou, blbou náladu. Myslím, že vím, v čem ta móda vězí. Je to tím, že lidé jsou neuvěřitelně líní a postupem času a vědecko-technického pokroku se stávají ještě línějšími. Důsledkem pak je to, že místo aby se snažili o pochopení a o získávání znalostí, raději napíší, že ty znalosti jsou "někde jinde" (snad si vzpomínáte na co tím narážím). Ono je totiž vždy mnohem snazší věřit, než pochopit.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 14.09.2004 23:02:54 ... (63/824)
Re (8): Huh
Odpověď na příspěvek od modroooocka ( mailto:blueee@email.cz ) z 13.09.2004 18:53:44:

Samozřejmě s tebou souhlasím - jenom by mě pořád zajímalo co v tom vidí WICKER MAN když to sem uvedl - samozřejmě jsem napsal co v tom vidím čistě jenom já... osobně mám pocit, že opravdový autor básně to myslel spíše optimisticky - že kdybychom neměli chyby a bolístky tak bychom nevěděli ani že žijeme : "ale mám je rád,
protože je hořké
a protože je to mé srdce." - o egoismus tam asi moc nejde...
guest Muž modroooocka (blueee@email.cz) ... 13.09.2004 18:53:44 ... (62/824)
Re (7): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 12.09.2004 17:15:50:

Já bych to rozhodně nebrala jako boj (i když v přeneseném smyslu má vagabund pravdu), každopádně útočně reagujete spíš vy. Já jen poděkovala vagabundovi, že zaregoval za mě, to mi příjde naprosto normální.
A netušila jsem, že se vás tak dotkly mé příspěvky ve fóru nekonečno, kde jsem vyjádřila názor, že jste odborník, ale že s laiky musíte používat jiné než odborné výrazy, jinak se ty diskuse úplně míjí. No nic, to není předmětem tohoto fóra.

Za přímou souvislost označil tu báseň vagabund, já psala, že je silná.

Ke zmíněným výkladům bych ještě něco doplnila. Zvířecí pudy, které v člověku přetrvávají a přetrvávat budou, bych neoznačila za špatné, ale za přirozené. Proto, i když se nám některé pudy, některé chování, zdá hnusné (protože nás to naučila společnost), nakonec se s tím alespoň vnitřně ztotožníme. Je to přirozená část člověka, ovšem právě tato část člověka může časem přivést svět do záhuby. To je můj pohled na tu báseň.

Acrman:
Podle mě někteří autoři napíší svá díla a nechtějí říkat, co tím mysleli, aby všichni neříkali, že to chápou a opakovali to, co jim autor předložil. Často uvítají, když si v jejich díle dokáže každý najít to své. I když nalezení toho, co autor myslel, ho jistě potěší. Samozřejmě to může být u různých autorů různé a nebo to může být úplně jinak... je to jen můj názor.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 13.09.2004 00:04:47 ... (61/824)
Re (9): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 12.09.2004 22:03:32:

Egoistické pudy nejsou zlé v pohlavním výběru a taky když jsou hnacím motorem tvořívé činnosti ať už ve vědě či v umění - na druhou stranu takový Stalinův kult osobnosti je ten negativní příklad

A kté básni - myslím že k tématu se asi vztahuje samotný fakt, že zvíře si jí vlastní srdce - tak jako ta dnes otřepaná věta, že si podřezáváme větev co nás drží průmyslem atd. - samozřejmě tam vidím i druhý význam a ten autor co zemřel, před 104 lety to určitě nevymýšlel k tématu kam směřuje tento svět - i když jsem možná málo prozíravý tak mě kdyžtak někdo prozíravější poučte.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 12.09.2004 22:03:32 ... (60/824)
Re (8): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 12.09.2004 18:31:38:
Proč by egoistické pudy měly být zlé? Podle Adama Smithe se maximalizuje užitek celku, když každý maximalizuje svůj vlastní užitek. Je pravda, že to je již překonané tvrzení, ale protože znám trochu teorii her a modely "pray-predator", model "hrdliček a jestřábů", "vězňovo dilema" a Galbraithovu revidovanou sekvenci, tak si skutečně myslím, že se mýlíte. Stabilní systém může být kooperativní, ale i nekooperativní-to závisí na vlastnostech toho systému. Jako zajímavé rovněž vidím to, že když kdekoliv čtu něco na téma egoismus a egoistické chování, pokud to není odborná obecně míněná publikace, tak vždy autor alespoň naznačuje, že se to týká pouze "těch ostatních". Je zajímavé, jak všichni mluví o tom, jak je co špatné a zlé a přitom to stále existuje. To bude asi tím, že průnik množiny těch, kteří o tom píší a těch, kteří se tak chovají, je neprázdný.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 12.09.2004 18:31:38 ... (59/824)
Re (7): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 12.09.2004 17:15:50:

Ale jistě že tohle je boj .Fórum je souboj myšlenek.To že v určitém názoru je někdo něčí spojenec a v jiném názoru bude zase jeho odpůrce na tom nevidím nic špatného.No a teď se pokusím (i když mne o to nikdo nežádal ) ve zkratce vyjádřit jak tu báseň co ji poslal Wicker Man chápu já.

Lidmi cloumá spousta zvířecích pudů, převážně zlých (hořké srdce) a egoistických (ale mám je rád protože je to mé srdce ).

Z toho se dá usuzovat kam směřuje tento svět .Protože tento svět , tato civilizace je dílem převážně zlých a egoistických lidí a převážně zlí a egoističtí lidé v ní žijí a i v budoucnu se to asi nezmění.

Jsou ale výjimky které potvrzují pravidlo a já doufám že tohoto fóra se účastní pouze tyto výjimky takže všem a hlavně Tobě přeji SLUNCE V DUŠI.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 12.09.2004 17:15:50 ... (58/824)
Re (6): Huh
Odpověď na příspěvek od modroooocka ( mailto:blueee@email.cz ) z 12.09.2004 13:45:17:
Bohužel nevím, s kým mám tu čest, ale opravdu nechápu, proč musí diskuse být o tom, kdo s kým, proti komu, kdo s čí podporou a kdo sám. Cítíte to jako boj? Není to poprvé, viďte?
Domnívám se, že se odchylujeme od tématu. Ostatně nevím, proč by se k té básni měl vyjadřovat ještě někdo jiný, Vy jste přece nalezla tu souvislost, která (jak jsem se před chvilkou dozvěděl) je snad dokonce přímá, tak proč sem o tom nálezu nanapíšete, když někteří z nás jí tam nevidí?
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 12.09.2004 17:10:08 ... (57/824)
Re (5): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 10.09.2004 20:45:33:
Díky za informaci, ale to jsem také pochopil. Nevadí mi, když mi budete všechno vysvětlovat, ale předem Vás upozorňuji na to, že to z 95% bude ztrátou Vašeho času.
Hezký den.
guest Muž modroooocka (blueee@email.cz) ... 12.09.2004 13:45:17 ... (56/824)
Re (5): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 10.09.2004 20:45:33:

vagabund, děkuji za podporu *4*
a doufám, že WICKER_MAN- se k tomu ještě vyjádří..
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 10.09.2004 20:45:33 ... (55/824)
Re (4): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 10.09.2004 18:23:55:
Myslím že byl míněn autor příspěvku a ne autor básně.I jinak souhlasím s modroočkou že je tu přímá souvislost s tématem.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 z 83 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: