XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Kam směřuje tento svět?

 

Kam směřuje tento svět?

Kam směřuje tento svět?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
všechny úhly pohledu na daný problém
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 z 83 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | » | Poslední

 

guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 21.09.2004 21:47:23 ... (74/824)
Re (12): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 21.09.2004 21:15:44:

Samozřejmě je to celé zjednodušené a navíc jsem tam nepsal, že psychika je tvořena jen pudy - dědičně je ale nadstavena síla těchto pudů a ty pak ovlivňují jakým způsobem se bude vyvíjet osobnost u různých osob při stejném zážitku - opravdu má navrch agresivní chování.A uznej kdo dneska myslí více na druhé než na sebe - když se zvýší životní úroveň populace se snaží zvýšit selekční tlaky jinde - proto to zvyšování agresivity a velká role pohlavního výběru podle módních trendů.Takové chování, že se každý s každým rád podělí(teď nemyslím drobnost jako čokoládu) už funguje jen u nějakých indiánů - samozřejmě jsou v každé společnosti světlé vyjímky, které jsou obklopeny sobci.

Dobře tak místo Iráku si tam domysli Tibet.

Právě to je problém vyspělých států - stresové faktory - a tím pádem se mění priority ... ve vyspělých státech ztrácí populace fitness a pokud porovnáme podle porodnosti tak nás asijské země převálcují :o)

Tvůj příklad s tramvají je příliš specifický - osobně bych proti němu taky nic neměl - ale opravdu jsme distanční druh a uvedl jsem to jen jako příklad - myslel jsem to obecněji - určitě se budeš cítit lépe na louce kde můžeš běžet a široko daleko je pár lidí než v davu, kde se nemůžeš pohnout.Je to ověřený fakt.

PS: Jinak souhlasím s tím přiznáním špatných vlastností - já se od určité doby snažím v sobě cíleně vyhledat a přiznat si je - to je základní krok k tomu abych je měl pod kontrolou - znám spoustu lidí, kteří dokážou hodiny mluvit o tom jak jsou liberální, hodní a svědomití a nikdy by neudělali to a ono - prostě si hrajou na moralisty a jak je poznám víc tak zjistím, že jsou přesně opakem toho co říkají - taky jsem se pár chyb dopustil - právě tím, že jsem sám sobě nepřiznával jaký jsem - to že si člověk něco nepřipustí vede k tomu, že to udělá nevědomky - což je velká škoda.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 21.09.2004 21:15:44 ... (73/824)
Re (11): Huh
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 20.09.2004 22:03:26:
To co popisuješ je pouze pudová část. Psychika člověka není tvořena jen pudy .Naděje lidstva je v tom že bude tyto své pudy znát , nebude je zatlačovat někde do nevědomí ale naučí se mít je pod kontrolou.

Irák není ten nejvhodnější příklad kdy došlo k boji o zdroje.Je to v tomto případě velké zjednodušení.

Nepochybuji o tom že člověk chce po sobě zanechat co nejvíc potomků ale pokud si všimneš populační křivky v jednotlivých státech ani to už tak docela neplatí . Čím vyšší je v daném státě životní úroveň tím víc klesá porodnost. Takže se dá říct že vysoká životní úroveň mění priority.

Nahuštěním populace sice roste vnitrodruhová agresivita ale nemyslím že by to byl v současné době ten největší problém vyspělých zemí.

Narvaná tramvaj mi vůbec nevadí .Zvlášť stojí li přede mnou i za mnou nějaké hezké a pokud možno vyvinuté ženy.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 20.09.2004 22:03:26 ... (72/824)
Re (10): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 19.09.2004 21:01:47:

Dobře - na tvoji žádost začneme s tykáním - bohužel tě ale jinak sklamu - chystám se přečíst od Lorenze dílko Takzvané zlo - ono to zlo je v přírodě úplně přirozené a taky jsme součástí přírody - nechci tady prosazovat nějaký fašismus - zdatnost jedince se vůbec nesoudí podle toho že je silný nebo odolný - ale podle počtu potomků, které je schopný vyprodukovat - a to není všechno - abych se dostal k jinému dílku, které se jmenuje Sobecké geny - evoluce je výsledkem jak pseudonáhodného výběru - nezáleží ale vůbec na nás - jde o snahu genu vytvořit co nejvíce kopií sebe sama - tedy co nejvíce se rozšířit na potomstvo - u brouků potemníků šel tento vývoj dokonce tak daleko, že samice mají gen Medea obsahující informaci pro produkci hormonu, který zabije pohlavní buňky, které tento gen neobsahují - jednoduše opravdu selekce alel na základě snahy prosadit se - i chování má bohužel dědičný základ, který určuje charakterové rysy, které spolu s výchovou tvoří povahu - díky snaze genů šířit se vznikly takové věci jako kanibalismus, kainismus(silnější mládě zabije slabší nebo matka zabije ty co nemůže uživit), infantismus - zabíjení cizích mláďat za účelem prosazení svých ... radši už nebudu pokračovat - lidský problém je teritorialita - je to způsobeno přechodem lovecké společnosti na usedlý způsob života spojený s pěstováním plodin - navíc můžeme živočichy rozdělit na kontaktní(potřebují fyzický kontakt s jedinci stejného druhu, aby přežili) a distanční(kontakt způsobuje stres) - u distančních organismů je populace stresována při nahuštění velkého počtu jedinců na malém území - známe to z přecpané tramvaje, kde by se atmosféra dala někdy krájet ... války o území nebo majetkové spory o soukromé pozemky jsou vyústěním tohoto - populace se snaží zmírňovat vnitrodruhovou kompetici expanzí - problém je, že už není kam expandovat a tím se stávají zdroje i zdrojem konfliktů stále častěji(viz Irák) a mezitím nahuštěním populace roste i ta vnitrodruhová kompetice tedy krádeže, agresivita obecně atd. Bohužel je to tak a mutualismus(podobný vztah jako symbióza, ale pojem symbióza se dnes používá k označení velmi těsného fyzického spojení) - tedy uskromnění se ve prospěch celé populace existuje i vpřírodě jen ojediněle v malých izolovaných populacích :o(

Tak a teď mě můžete ukamenovat.... jen prosím o použití správné velikosti kamene pěkně podle tabulkových předpisů *4*
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 20.09.2004 19:09:02 ... (71/824)
Re (11): Huh
Odpověď na příspěvek od modroooocka ( mailto:blueee@email.cz ) z 20.09.2004 18:42:38:
Ó nikoliv. Jen nemám rád nekonzistenci a zároveň jsem dost moudrý na to, abych věděl, že jsem takový blbec, že si nikdy nebudu pamatovat, s kým si tykám a s kým ne. Kdykoliv se dostanu do situace, že to u někoho konkrétního nevím, raději mu vykám a to je také důvod, proč nezačínám nikomu, koho neznám, tykat. Brzy by to totiž zcela jistě přešlo ve vykání a můj projev by byl nekonzistentní. Věřte mi, mám to vyzkoušené.
guest Muž modroooocka (blueee@email.cz) ... 20.09.2004 18:42:38 ... (70/824)
Re (10): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 19.09.2004 21:01:47:

PavelDolezel tykání nejspíš neuznává *4* *1*
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 20.09.2004 13:06:28 ... (69/824)
Re (10): Huh
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 19.09.2004 21:01:47:
Co chcete sdělit optimistického? Vždyť Vy sám jste toho napsal spostu.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 19.09.2004 21:01:47 ... (68/824)
Re (9): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 15.09.2004 14:19:07:
POZOR ZAKLADATEL TÉTO RUBRIKY VARUJE !
Čtení tohoto příspěvku se co nejpřísněji zakazuje všem optimistům a to pod trestem ztráty jejich optimismu.

Jak si pročítám jednotlivé výklady zmíněné básně , nejpesimističtější je ten můj.Po zjištění že je to teď těmi moderními trendy které vše označují za zlé a egoistické se má tvář rozjasnila.Takže já si vlastně tohle všechno namlouvám a ono je to jinak.Jak milé je tohle poznání že jsem se hluboce mýlil .................... jenže............... ..vzpomněl jsem si na první světovou válku, její Verdun a její hromadné hroby.Potom druhá světová , krutost a utrpení lidí ve Stalingradu, Drážďanech, Ukrajině, na hromadné hroby v Katyni na koncentráky v Terezíně, Osvětimi, Tereblince, na Lidice ,Ležáky na Hirošimu a Nagasaki a po této válce Korea, Vietnam, Alžír, Kongo, Kambodža, Rwanda, masakr při dělení Indie na Indii a Pákistán a další války Arabsko Izraelské , Srebrenica a vůbec celá občanská válka v Jugoslávii, teroristické útoky vedené IRA, ETA, Islámskými teroristy. Raději toho výčtu nechám.Výčet jen těch největších a nejrozsáhlejších krutostí za posledních 100 let by byl mnohem větší a ta století před tím nebyla o nic lepší a to jsem nevzpomněl šikanu počínaje mateřskou školkou a konče pracovišti a domácí násilí a ...............Tak nevím ale napadla mne kacířská myšlenka že být optimistou co se týče lidské povahy to je skoro na svěrací kazajku.

Dnes ráno vysílala TV Prima v rámci cyklu Ztracené civilizace pořad o civilizaci Mayů.Civilizace zcela nezávisle se vyvíjející na civilizaci naší.Bohužel stejně krutá jako ta naše.

Na závěr by to chtělo alespoň trošku optimismu .Kdo má nějaké optimistické sdělení ať ho neprodleně zveřejní.Díky.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 19.09.2004 19:17:59 ... (67/824)
Re (9): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 12.09.2004 22:03:32:
Také zápolím s časem takže se vyjádřím jen k jedné větě z Tvého příspěvku.

Špatné lidské vlastnosti se netýkají jen těch ostatních ale i mne. Jako ve všech lidech i ve mně je agresivita, závist, egoismus a spousta jiných špatných vlastností. V čem se ale od většiny lidí liším je to že si tyto své vlastnosti uvědomuj. Naprostá většina lidí si toto není schopna přiznat ani sama sobě.Nakolik se mi daří držet onoho pana Hyda pod kontrolou to ať už posoudí jiní.Myslím ale že přiznat si že v každém z nás je nejen Dr.Jekyll ale i pan Hyde je asi tak jako u alkoholika je první předpoklad úspěšné léčby když si přizná že je alkoholik.Poznat v tomto směru sebe sama je jen základ , změnit se je mnohem těžší. Už proto je to obtížnější že pan Hyde stále bdí a čeká jen na svou příležitost, zatímco Dr.Jekyll se vyznačuje tím že když jde do tuhého většinou spí.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 19.09.2004 19:16:42 ... (66/824)
Tykání či vykání ?
Tykání či vykání.

Bude to už bezmála 5 let kdy jsem začal s chatováním.Tehdy bylo všeobecně respektované že všichni všem tykali a já se tomu rád přizpůsobil protože to značně zjednodušuje situaci.Myslím že na fóru co by odnoži chatu snad platí totéž nepsané pravidlo ale jak vidím tak tomu není.Proto bych poprosil aby mi všichni tykali a i já budu tykat jim .Pokud někdo nesouhlasí ať dá vědět a já mu budu vykat.
guest Muž modroooocka (blueee@email.cz) ... 15.09.2004 18:27:02 ... (65/824)
Re (9): Huh
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 15.09.2004 14:19:07:

Věci se dají vyložit různě, takže já vnímám výklad básně tak, jak jsem psala (a při jiné příležitosti bych jí vnímala zase jinak) a výklad Arcmana se mi taky líbí. Nehledám nikdy absolutní a jedinou pravdu (jediné správné pojetí) - to podle mě neexistuje.

Souhlasím s vámi ohledně té "blbé nálady". Ale pokud jste jí vycítil z mého výkladu básně, tak nevím, kde se stala chyba, každopádně já v mém výkladu nic negativního nevidím. Psala jsem spíš o přirozenosti.

Také si nejsem jistá, zda jsem skutečně pochopila ten váš výrok:
//Důsledkem pak je to, že místo aby se snažili o pochopení a o získávání znalostí, raději napíší, že ty znalosti jsou "někde jinde" (snad si vzpomínáte na co tím narážím).//
Pořád myslím, že jsme se v tom jiném fóru nepochopili (nemluvím jen o mně, ale i o jiných) - pokud mluvíte s laikem, nemůžete mluvit v odborných výrazech. Já jsem na nic jiného neupozorňovala!

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 z 83 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: