XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Spravedlnost

Spravedlnost

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Existuje v dnešním světě spravedlnost? existovala vůbec někdy a co to vlastně je?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 41 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 15.08.2012 13:49:22 ... (374/404)
Re (3): ...?!
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas z 15.08.2012 11:49:54:

Nespravedlnost je úsek na střední škole... Nebo možná právě naopak ta univerzita... Kdoví. Ale podle výsledků spíše ta první varianta :)
guest Muž FlamelNicholas ... 15.08.2012 11:49:54 ... (373/404)
Re (2): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 08.07.2012 18:51:10:
To je v poho, jestli toužíš po spravedlnosti z toho že nejsi na pracáku, tak vydrž, třeba to časem přijde :-D
Ebisek Muž Ebisek ... 08.07.2012 18:51:10 ... (372/404)
Re: ...?!
Odpověď na příspěvek od Nes_Mysl z 08.07.2012 15:16:56:

Člověk, který chybou účetní na dopravním podniku přijde po 20 letech o celý svůj život díky exekuci a pak hajzl, který cíleně okradl bezbranoudůchodkyni a 4x jí bodnul pod žebra přijde o rok života mezi plesnivýma stěnama a je ubytován v luxusní cele kde může číst, učit se a koukat se na televizi. Výsměch, nespravedlnost.

Nespravedlnost je přesně to, že se hodnotí na základě nějakých pochybných nálad a ne odvedených výsledků. Holky dostávají na středních školách od senilních padesátníků známky za to, že mají těsné podprsenky. Zatímco člověk který je pro tento svět potenciálním přínosem je zašlapávám do země na základě svého pohlaví a nesympatie. Můj příklad je krásnou ukázkou. Na střední škole jsem měl vždycky problémy projít, protože jsem věci řešil kreativně a neučil jsem se všechno nazpaměť jako nějaké debilní poučky. Propadl jsem. A teď na univerzitě? Čekal bych že po měsíci se přihlásím na pracovní úřad, protože ještě vyšší tempo pro mě bude smrtící. Ale kulové. Společně s kamarádem, který skončil stejně u matikáře jako já (reparát a matura na podzim) jsme jedni z nejlepších v ročníku napříč několika studijními programy. A ti kteří měli na středni jedničky jsou dneska v prdeli na pracáku *3* Tohle je nepravedlnost.
guest Muž Nes_Mysl ... 08.07.2012 15:16:56 ... (371/404)
...?!
V čem vidíš nespravedlnost? Oni spáchali zločin, tudíž byli potrestáni. Ty jsi se nejspíš málo (možná vůbec ne) učil, tudíž jsi byl takto ohodnocen. Známka není projev nějaké spravedlnosti, prostě si jen musíš zvyknout, že známka nehovoří o tom, jak dobře ovládáš probíranou látku, jak inteligentní jsi, jak moc obratně se zvládáš pohybovat v daném předmětu, o tom všem to mluví až v x-té řadě. V první řadě mluví o aktuální náladě učitele, dále taky prezentuje to, jak moc Ti jde rektální alpinismus vůči danému kantorovi a plno podobných aspektů..

No a úplatky v české politice? Co je na tom nespravedlného? Všichni víme, že se to tak děje, je jen naše hloupost, že s tím nic neděláme. Oni to berou jako spravedlivé. "Dělám něco pro naši zemi, tak za to chci být řádně ohodnocen. A že sem tam něco vezmu bokem? A kdo dnes ne?"
Ebisek Muž Ebisek ... 07.07.2012 21:36:35 ... (370/404)
Re: ...
Odpověď na příspěvek od Nes_Mysl z 08.06.2012 23:03:55:

Já za posledních 10 let žádnou spravedlnost neviděl... Ať už to jsou případy žhářů z Vítkova, mojí pětky z matiky na střední, když jsem se hlásil na univerzitu a nebo případ uplácení v české politice *3*
guest Muž Nes_Mysl ... 08.06.2012 23:03:55 ... (369/404)
...
Spravedlnost rozhodně existuje. Ovšem jak je to s jejím vymáháním? To už je podstatně záludnější otázka. Dnes je spravedlnost spojena především se soudem (jakožto budovou, institucí). Ale spravedlnosti se můžeme dopracovat i my sami. Pokud tím samozřejmě nepřekročíme rámce demokracie a ústavy, případně jiných zákonů.

Spravedlnost existuje pro dva typy lidí. Pro ty, kteří spravedlnost chtějí a kteří si za ní jdou a bojují za ni. A na druhé straně existuje pro ty, kteří na ni mají dostatek peněz, kapitálu nebo moci, kterou by za její dovolání se mohli poskytnout na oplátku.
Ebisek Muž Ebisek ... 28.03.2012 11:44:14 ... (368/404)
Re: muj nazor
Odpověď na příspěvek od HITALL ( mailto:loaderbycracker@gmail.com ) z 04.05.2011 09:06:53:

Spíš si myslím že by nebyli bohatí ti co bohatí jsou a ti co jsou chudí by v mnoha případech byli bohatí *3*
Tak jako mnozí z nás v pracovním procesu. Firma prodá váš nápad za 20 tisíc. Vy dostanete 1000, jeden majitel 8000, druhý majitel 8000 a 3000 dostane děvka asistentka, která se ku*ví se šéfem.
guest Muž lizkundak01 (lacroe007@gmail.com) ... 28.03.2012 09:48:05 ... (367/404)
Spravedlnost?
...to je jen výplod chorého mozku... *3*
guest Muž FlamelNicholas ... 31.07.2011 18:38:37 ... (366/404)
Tak jsem se zpětně podíval
na naši debatu s Joe73. Všiml sis, jak jsem napsal, že je jedno, jestli je terorista z východu nebo západu, pořád je to terorista? Vidíš a to mě nenapadlo říct i ze severu. Kde dlí to nebezpečí? Myslíš si pořád že v Islámu? Já myslím že v konkrétním člověku.
guest Muž HITALL (loaderbycracker@gmail.com) ... 04.05.2011 09:06:53 ... (365/404)
muj nazor
zadna neni.a svet je nespravedlivy.jinak by prece nebyly bohati a chudi,valky,bida a hlad.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 41 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: