XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / EU? Což takhle zvážit vystoupení?

 

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nebo vás to ještě neštve?
Toto forum zakládám naprosto znechucen událostmi poslední doby. Pamatujete si všichni pokus o euroústavu? Tenkrát to probíhalo přes referenda. Lidi to nechtěli. Tak naši milí eurobyrokraté euroústavu přejmenovali na "Lisabonskou smlouvu" a aby to už tentokrát prošlo, tak se to všude bralo přes parlamenty. To aby náhodou už lidé nemohli dát najevo, že něco takového nechtějí. Ale hle! Irsko referendum udělalo a lidé to odmítli. Bylo jasně psáno, že Lisabon musejí přijmout všechny země, jinak je neplatný. A výsledek? Z jedné strany se ozývají hlasy o vyřazení Irska z EU, protože si dovolilo říct NE (zřejmě jsme měli všichni na výběr buďto říct ANO nebo říct ANO) a využilo tak své právoplatné možnosti vyjádřit svůj názor, z další se ozývá volání po novém referendu v Irsku (Zřejmě budou dělat referenda tak dlouho, dokud Irové neřeknou ANO. Jistě se zde všichni shodnem, že přesně od toho referenda jsou, aby v nich šel vyjádřit jen jeden jediný názor:)))))), z další se pak silně šíří snaha prostě NE Irska ignorovat a pokračovat i nadále.....s tím je samozřejmě spojený nátlak na váhavce, kteří by mohli mít tu drzost se zachovat podobně jako Irsko a v rámci svých demokratických možností vyjádřit "nesprávný názor"..........pamatujete, jak se tu nedávno narychlo otočil Sarkozy?.....Němci taky musej bejt hodně naštvaní na Iry, protože takhle se omezujou jejich možnosti diktovat ostatním státům v EU vyšší daně a ovlivňovat tak konkurenční prostředí ve svůj prospěch (sami mají daně vysoké, pokud vím, takže proto)......pamatujete mimochodem na tu aférku, kdy Němci podvodem získali seznam lidí, kteří nechtěj platit obří daně a tak využívají daňových rájů?....Tehdy se silně mluvilo o jakési "černé listině daňových rájů".....Když se totiž mluví o černé listině, lidé to budou vnímat negativně a tak možná podpoří boj proti těmto "daňovým rájům", které jsou státům s vysokými daněmi velmi nepříjemným trnem v patě, protože jsou důkazem, že to jde i s nižšími daněmi a stát může fungovat i bez toho, aby své občany odíral až na kost:))))...Jak vidíme, Neměcko EU velmi potřebuje:)))...připojme si k tomu všemožné normy, snahy likvidovat náš trh tam, kde "přečuhuje" a z druhý strany ho činit závislým na okolí a aby toho nebylo málo, tak veškerou tuto snahu o jednotnost podrýt udělováním všemožných výjimek, což v praxi znamená likvidace jednoho a podpora druhého.......takhle to prostě dál nejde a pokud EU, tak ne takovouhle a ne plnou snah o likvidaci národních států......z mého hlediska máme dvě možnosti....buďto dát opravdu jasně najevo, že chceme dále spolupracovat, ale že takovéto směřování je nepřijatelné nebo prostě vystoupit, ale pak počítat s tím, že se nás EU bude snažit demokraticky izolovat, aby nás potrestala za naši neposlušnost......já osobně jsem pro vyzkoušení prvního a pokud to nepůjde, tak pro to druhé.....pokud ale necháme příliš našich pravomocí přejít pod EU, čeká nás onen již zmíněný permanentní Mnichov 38.....a co na to vy?.....
A ještě jedna věc. Pokud máte pocit, že pár jedinců s tím nic neudělá, tak se prostě zachovejte jako já. Snažte se získat dalších pár jedinců a vyvolat diskusi. Protože o případném odchodu z EU se zatím opravdu totálně mlčí...kdyby se to ale stalo něčím jako permanentní společenskou diskusí, možná by pak politici více uvažovali nad případnými referendy a ne nad vyhrožováním z Bruselu.....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 35 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž Joe73 ... 02.10.2012 11:33:39 ... (271/341)
Re: ?
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 01.10.2012 00:21:42:
Vzhledem k tomu, že většina Čechů má Klause v oblibě, tak jsou Češi buď úplně pitomí nebo jim imponuje, že vzývá české národní zájmy a přitom kope za Rusko.
Napsal jsi o EU mimo jiné, že není nic jiného než mocenskej, zlobbovanej, zkorumpovanej šmejd, kterýmu jde o prachy a moc, nikoli o lidi, životní prostředí,natož cokoli jinýho. Kdybych tomu měl věřit, tak se okamžitě přidám na stranu Klause s tím, že Rusko na rozdíl od EU aspoň chrání posvátnost sakrálních prostor:) Jde mi prostě o to, že mi přijde tvá kritika EU přehnaná. Nepíšeš nikde (aspoň jsem si nevšiml),že ta prohnilá EU je lepší než Rusko či Čína, píšeš o EU stejně jako o nich.
Nemyslím si, že Frýbort ignoruje občanskou společnost, napsal: "Nepochybuji, že jde těm dobrým lidem opravdu o životní prostředí a nic jiného.", což je v podstatě to samé jako tvá slova, že v naprosto drtivý vetšině to dělaj ze svýho přesvědčení. Že dodal, že to nevylučuje, že slupli čísi malinu nebo že tvrdí, že není od věci sledovat s dávkou zdravé nedůvěry lidové protesty a nesouhlasy jako například teď kolem toho břidličného plynu, mi nepřijde jako paranoidní. Pokud nechcem být energeticky závislí na Rusku a nechcem snížit svou energetickou náročnost, pak musíme hledat další zdroje energie. Nikdo tu nechce mít za domem úložiště jaderného odpadu či těžbu břidličného plynu a zároveň téměř každý tu chce mít auto, vilu, chatu (kde svítí, topí atd.), kupovat zbytečné věci atd.
Ebisek Muž Ebisek ... 01.10.2012 14:09:19 ... (270/341)
Re (16): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 28.09.2012 16:36:15:

No, měli jsme tedy Peake a Bártu a Klasnovou, ti asi vrstevníci nebudou a přitom jsou ještě možná i horší *47*
guest Muž FRANTACZ1 ... 01.10.2012 00:21:42 ... (269/341)
?
Bohužel moc nechápu, co se mi snažíš říct. Že Klausovo (a jiných) provýchodní zaměření není čistý jako padlej sníh pouze z jeho přesvědčení, musí bejt jasný i tomu nejnaivnějšímu člověku v ČR. Že zájmy východu jsou rozbít EU je jasný taktéž, a taky jsem jasně napsal, kde všude by Evropa samozřejmě spojenectví mít měla (pohyb zboží a osob, částečně bezpečnost - tu energetickou naprosto, a samozřejmě i budování protivýchodního - ale i protiamerickýho - valu (snad není potřeba rozpitvávat, co se tím myslí, a naopak nemyslí, nebo proč) - to se snad rozumí samo sebou, a např. jsem se nazapojil tenkrát rozhodně ani do protiraketovejch tendencí - i když zcela pro jsem za komunikovanejch podmínek samozřejmě taky nebyl).

Dále se tam mluví o spiknutích, a když se někdo projeví s nedůvěrou v evidentně nedemokratický samolibý papaláše v samotným jádru EU, najednou nic takovýho jako jejich vlastní zájmy neexistuje, ba ani existovat nemůže, nebo je to minimálně míň závažný až nepodstatný než u národních papalášů, nebo vůbec nejhůř se to naivně bere v potaz, ale omlouvá se to stylem: lepší nadnárodní hrabání si na svym písečku, než to daleko - pro mě zcela nepochopitelně - ošklivější a odsouzeníhodnější národní (u iniciativ ohledně např. těžby plynu už autor ovšem koketuje s mocenským a komerčním viděním světa skutečně na každym rohu, ignorujíce občanskou společnost, která za tím stojí v naprosto drtivý většině jen ze svýho přesvědčení, a ničeho víc - ale alespoň že nezmínil slovo ekoteroristi). Zajímavý.

Ostatně, mnoho toho je již popsáno v komentářích, takže dál se snažit netřeba...
guest Muž Joe73 ... 29.09.2012 20:17:00 ... (268/341)
Článeček pro euroskeptiky a eurofoby typu Frantacze1
http://neviditelnypes.lidovky.cz/poli...64233_p_politika_wag
guest Muž Joe73 ... 28.09.2012 16:36:15 ... (267/341)
Re (15): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.09.2012 00:08:49:
Zapomínáš na to, že lidi, co to tu vedou od desíti k pěti, jako Klaus, Kalousek či Zaorálek vyrostli za komunistů, kteří je a další jedince pokurvili a vypěstovali u nich absenci morálky a pokřivenou páteř.
guest Muž Joe73 ... 28.09.2012 16:17:41 ... (266/341)
Re (7): Eurostapo
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 27.09.2012 10:56:44:
Mluvíš skoro jako Klaus, který dnes ve Staré Boleslavi brojil proti EU. Obvinil EU z omezování práv a svobod a odpoutání od hodnotoveho řádu. Omezenej je však především on a o hodnotovým řádu ví soudě z jeho chování úplný hovno. Prý máme bránit mravní rozměr naší národní existence. Také by se prý měla uchovat státní důstojnost. Bránit a uchovat něco, co díky takovým jako je Klaus neexisuje, je opravdu skvělej nápad:) Zmínil taky, že se tu vždy propojoval vliv Západu a Východu. Evidentně by chtěl jako kdysi trotl Jan Masaryk razit politiku tzv. mostu mezi Východem a Západem, jehož jediným možným výsledkem je, že po tomto mostě napochodujem Putinovi do chřtánu. Jen se divím, že nevyzval, ať v duchu našich protikatolických tradic sešikujem husitské voje a dáme se na spanilou jízdu směr Brusel. Asi mu to přišlo na katolickou pouť už příliš, ale já myslím, že by tam shromáždění katolíci tleskali i tomu...

http://zpravy.idnes.cz/projev-vaclava...928_130821_domaci_jw

Naštěstí jsou v Evropě i inteligentní politici, kteří nežvaní o EU nesmysly jako Klaus:

http://www.blisty.cz/art/65134.html
Ebisek Muž Ebisek ... 28.09.2012 00:08:49 ... (265/341)
Re (14): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 27.09.2012 21:53:09:

No, tak se někdy podívej na historii schodku rozpočtu.

Na komunisty to jde svádět tak maximálně jedno volební období. Pak už to jsou jenom výmluvy za neschopnost, obzvlášť po 25 letech.
guest Muž Joe73 ... 27.09.2012 21:53:09 ... (264/341)
Re (13): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 27.09.2012 17:04:37: Já osobně na ně vše budu svádět zřejmě jen do smrti:)
Ebisek Muž Ebisek ... 27.09.2012 17:04:37 ... (263/341)
Re (12): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 27.09.2012 16:02:47:

no a podle tebe?
guest Muž Joe73 ... 27.09.2012 16:02:47 ... (262/341)
Re (11): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 27.09.2012 11:19:45:
Deleatur včera psal,že prý 10000let:)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 35 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: