XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / EU? Což takhle zvážit vystoupení?

 

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nebo vás to ještě neštve?
Toto forum zakládám naprosto znechucen událostmi poslední doby. Pamatujete si všichni pokus o euroústavu? Tenkrát to probíhalo přes referenda. Lidi to nechtěli. Tak naši milí eurobyrokraté euroústavu přejmenovali na "Lisabonskou smlouvu" a aby to už tentokrát prošlo, tak se to všude bralo přes parlamenty. To aby náhodou už lidé nemohli dát najevo, že něco takového nechtějí. Ale hle! Irsko referendum udělalo a lidé to odmítli. Bylo jasně psáno, že Lisabon musejí přijmout všechny země, jinak je neplatný. A výsledek? Z jedné strany se ozývají hlasy o vyřazení Irska z EU, protože si dovolilo říct NE (zřejmě jsme měli všichni na výběr buďto říct ANO nebo říct ANO) a využilo tak své právoplatné možnosti vyjádřit svůj názor, z další se ozývá volání po novém referendu v Irsku (Zřejmě budou dělat referenda tak dlouho, dokud Irové neřeknou ANO. Jistě se zde všichni shodnem, že přesně od toho referenda jsou, aby v nich šel vyjádřit jen jeden jediný názor:)))))), z další se pak silně šíří snaha prostě NE Irska ignorovat a pokračovat i nadále.....s tím je samozřejmě spojený nátlak na váhavce, kteří by mohli mít tu drzost se zachovat podobně jako Irsko a v rámci svých demokratických možností vyjádřit "nesprávný názor"..........pamatujete, jak se tu nedávno narychlo otočil Sarkozy?.....Němci taky musej bejt hodně naštvaní na Iry, protože takhle se omezujou jejich možnosti diktovat ostatním státům v EU vyšší daně a ovlivňovat tak konkurenční prostředí ve svůj prospěch (sami mají daně vysoké, pokud vím, takže proto)......pamatujete mimochodem na tu aférku, kdy Němci podvodem získali seznam lidí, kteří nechtěj platit obří daně a tak využívají daňových rájů?....Tehdy se silně mluvilo o jakési "černé listině daňových rájů".....Když se totiž mluví o černé listině, lidé to budou vnímat negativně a tak možná podpoří boj proti těmto "daňovým rájům", které jsou státům s vysokými daněmi velmi nepříjemným trnem v patě, protože jsou důkazem, že to jde i s nižšími daněmi a stát může fungovat i bez toho, aby své občany odíral až na kost:))))...Jak vidíme, Neměcko EU velmi potřebuje:)))...připojme si k tomu všemožné normy, snahy likvidovat náš trh tam, kde "přečuhuje" a z druhý strany ho činit závislým na okolí a aby toho nebylo málo, tak veškerou tuto snahu o jednotnost podrýt udělováním všemožných výjimek, což v praxi znamená likvidace jednoho a podpora druhého.......takhle to prostě dál nejde a pokud EU, tak ne takovouhle a ne plnou snah o likvidaci národních států......z mého hlediska máme dvě možnosti....buďto dát opravdu jasně najevo, že chceme dále spolupracovat, ale že takovéto směřování je nepřijatelné nebo prostě vystoupit, ale pak počítat s tím, že se nás EU bude snažit demokraticky izolovat, aby nás potrestala za naši neposlušnost......já osobně jsem pro vyzkoušení prvního a pokud to nepůjde, tak pro to druhé.....pokud ale necháme příliš našich pravomocí přejít pod EU, čeká nás onen již zmíněný permanentní Mnichov 38.....a co na to vy?.....
A ještě jedna věc. Pokud máte pocit, že pár jedinců s tím nic neudělá, tak se prostě zachovejte jako já. Snažte se získat dalších pár jedinců a vyvolat diskusi. Protože o případném odchodu z EU se zatím opravdu totálně mlčí...kdyby se to ale stalo něčím jako permanentní společenskou diskusí, možná by pak politici více uvažovali nad případnými referendy a ne nad vyhrožováním z Bruselu.....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 35 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 

guest Muž FRANTACZ1 ... 21.09.2012 20:10:30 ... (251/341)
Re (16): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 20.09.2012 22:10:31:

I na moderátorku aktuálního "Máte slovo" se lišíme zcela zásadně.
guest Muž Joe73 ... 21.09.2012 10:36:19 ... (250/341)
Re (7): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 21.09.2012 02:34:33:
Jelikož euro má spousta zemí včetně několika z bývalého východního bloku,tak evidentně funguje.Např.letos jsem eurem několikrát platil:) Škoda,že euro nemáme a ještě dlouho mít nebudem.A co se tvého názoru,že v EU jsou pitomci,týká,tak to jsou-především ale zástupci Česka:)I když nazývat třeba Zahradila či Remka pitomci je ještě vůči nim lichotivé.
Ebisek Muž Ebisek ... 21.09.2012 02:34:33 ... (249/341)
Re (6): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 19.09.2012 15:01:52:

No, přijimat přikázání z EU, jako to je třeba ohledně žárovek, práv Romů atd., to snad nemůžeš myslet vážně *3* V Bruselu o nás rozhodujou lidi, kteří si myslí, že náš průměrný plat je okolo 50k tak jako v německu *3*
Jediný smysl jaký EU může mít je otevřený trh a hranice. Společná měna už je něco, co zkrátka nemůže fungovat.
guest Muž Joe73 ... 20.09.2012 22:10:31 ... (248/341)
Re (15): Rakovina
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 20.09.2012 19:51:11:
Já v Kotli viděl obézní jedince křičící na politiky,že umírají hlady,a podobné exoty.Musím ovšem uvést,že jsem ho mockrát neviděl,neměl jsem na to žaludek.Jednak pro to publikum,jednak pro jednu z nejhorších moderátorek v Česku.
Ohledně většinového systému,tak jsem taky jeho odpůrcem. A co se Kubery týká,tak ten je nesvéprávný zcela evidentně.Ani v Bohnicích zřejmě nemají takové exoty jako je on.Lidem se ale zamlouvá,když ho v hojném počtu stále volí.
guest Muž FRANTACZ1 ... 20.09.2012 19:51:11 ... (247/341)
Re (14): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 20.09.2012 16:40:29:

Na pořad Kotel máme skutečně odlišnej názor, protože povětšinou i ti hulváti měli často mnohem víc pravdy, než ti politici, co se vykrucovali nebo lhali, až se jim od huby prášilo.

Pokud jde o většinovej volební systém, tak ten jsem odjakživa odmítal jako totalitní paskvil, kde by byly omezeny malý strany (což je ostatně skutečnej a jedinej důvod, proč si ho velký strany přejou). Politologové zas žvaněj o tom, že se tak líp sestavuje koalice/vláda. Na to já řikám: Dop.dele, co je mi do toho, jak složitý by bylo sestavování koalic a vlády? Od toho je královsky na ministerskejch a poslaneckejch platech a náhradách platíme (a spousta z nich nemá ani ten kousek sebereflexe, aby náhrady nebo platy poradcům neždímali do poslední koruny, povětšinou neoprávněně, protože bez vyúčtování, nebo se vesele nedostavovali na 50% jednání sněmovny)!
A někteří jsou navíc asi evidentně nesvéprávní:
http://zpravy.idnes.cz/zakonodarci-ne...24_172926_domaci_zra
guest Muž Joe73 ... 20.09.2012 16:40:29 ... (246/341)
Re (13): Rakovina
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 20.09.2012 16:04:32:
Dle mě je fuk,zda místo zastupitelské demokracie zavedem přímou,když výsledek bude stejnej.A jelikož výsledek bude stejnej,ne-li dokonce horší (stačí si vybavit třeba pořad Kotel,kde vystupovali zástupci tzv.obyčejných lidí tak,že naši politici jsou proti tomu ještě vzor ctností),tak nevidím důvod,proč nezůstat u zastupitelské demokracie.Pokud si vezmu poslední volební preference,tak první je socdem,pak komunisti a modří ptáci,tady by spíš než zavedení referend pomohlo plošné zbavení svépravnosti u většiny národa:) Tvou víru,že by tito příznivci lhářů,zlodějů,vyžírků,gaunerů atd.v referendech podporovali spravedlnost,morálku a právo ti neberu,já osobně to považuju za vyloučené,tudíž nejsem zastáncem přímé demokracie v Česku.Nedivím se Nečasovi,že se mu líbí návrh na přímou volbu poslanců.Pak už by byla téměř jistota,že vyjma socanů,komunistů a modrých ptáků se poslancem nikdo jiný nestane,nebo jen zcela výjimečně.
guest Muž FRANTACZ1 ... 20.09.2012 16:04:32 ... (245/341)
Re (12): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 20.09.2012 14:29:17:

A proto obecný ani nezavedeme jako možnost. Vtipný, jak to tu chceš jako ve Švýcarsku, a přitom chceš zkorumpovanou a lehce korumpovatelnou zastupitelskou "demokracii". Jistě, spousta referend je neplatnejch nebo nezávaznejch, ale to neznamená, že by se neměly využívat (ostatně, jednoduše lze za určitej čas spojit několik otázek najednou, tudíž to vůbec nemusí bejt drahý, a počet lidí, alespoň těch, co se nemůžou rozhodnout, jestli jsou jenom líní, nebo i hloupí, v jejich účasti bude vyšší). V případě nedostatečnejch kvór pak lze alespoň medializovat, jaký jsme stádo idiotů, aby si to stádo alespoň o sobě přečetlo, když už to samo nevnímá a je mu to jedno.
guest Muž Joe73 ... 20.09.2012 14:29:17 ... (244/341)
Re (11): Rakovina
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 20.09.2012 08:43:16:
Závazná jsou,pokud se jich zúčastní určité množství lidí,což se stane málokdy.Podle tebe tedy budou rozhodovat referenda,která budou neplatná,a tak stejně rozhodnou politici...Nebo bude stačit malá úcast a referenda se zúcastni politici a jejich rodiiny...
O otazce, zda vracet, co bylo ukradeno, bláboli hlavne Zeman ci socani, Nechapu,jak zavedeni referend zmeni tupe ovcany v odpovedne obcany.Na to by bylo treba nekolik stoleti ,abychom byli jako Svycarsko.
Zajímavý clanek na toto tema:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spol...417_p_spolecnost_wag
Bylo by pekne,kdyby to tu fungovalo jako ve Svycarsku,ale to bychom vedle zavedeni referend museli jeste vymenit obyvatelstvo.
guest Muž FRANTACZ1 ... 20.09.2012 08:43:16 ... (243/341)
Re (10): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 20.09.2012 01:50:40:

Nic demokratičtějšího neexistuje, a krajský i místní referenda mají závaznost jasně danou zákonem. Hlupáci a ignoranti se na to vykašlou, pak začnou nadávat, ale můžou si za to jedině sami, jistě. V mnoha případech by jim navíc s jeho uspořádáním pomohla občanská společnost, a kromě samotný volby by nemuseli zvednout zadky - což se ostatně občas děje, ale pak to většinou stejně dopadne, jak to dopadne. Jiná věc je, že by samozřejmě mělo existovat i obecný referendum, ale toho se papaláši, hlavně modrý, a jejich béčka, bojej jako čert kříže. A neblábol aspoň o otázkách, který jsou referendama samozřejmě ze zákona vyloučený.

Jenom ovčani navíc chtějí rozhodovat jen jednou za 4 roky, to je ta tvoje "zastupitelská demokracie". To je leda tak pseudodemokracie předminulýho století. Když v průběhu volebního období občan zjistí, že jeho zvolenej "zástupce" vůbec neplní jak program, tak sliby, tak má doma sedět na zadku, a čumět do blba - opravdu užitečný, demokracie hadr. Ten samej ovčan pak ještě dokonce "ztratí paměť", a v dalších volbách dá hlas tomu samýmu ksindlu, na kterej nadával, a kterej nemá pranic společnýho ani s "nejmenšim zlem".
guest Muž Joe73 ... 20.09.2012 01:50:40 ... (242/341)
Re (9): Rakovina
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 19.09.2012 19:27:58:
Já zastáncem referend nejsem. Aspoň ne zde v Česku. Představu, že by vylepšila poměry, nesdílím. Lidi, kteří opakovaně ve volbách volí většinou pořád stejnou sebranku, by v referendech ztěží najednou hlasovali rozumně. Navíc sami lidi zde o referenda mají minimální zájem - viz Slovensko, kde jich byla pro malou účast drtivá většina neplatných, nebo lokální referenda u nás, např. ta o přesunu nádraží v Brně či teď v Mladé Boleslavi o teplárně byla pro nízkou účast neplatná či jejich výsledek pro zastupitele nezávazný. Je to jen plýtvání penězi podobně jako přímá volba prezidenta. To zas vadí na straně zelených mně, že toto prosazuje. A nebo vzpomeňme na referenda o Lisabonské smlouvě v zahraničí, kde lidi hlasovali proti smlouvě nikoli kvůli nesouhlasu s ní, nýbrž kvůli tomu, že se jim znelíbila jejich vláda. Máme zastupitelskou demokracii, tak ať za nás rozhodují poslanci, kteří jsou svou kvalitou jen zrcadlem této společnosti,která si je volí. Ohledně referend mě nedávno zaujalo, že Zeman by udělal referendum dokonce i o církevních restitucích. Za prvé všichni víme, že většina by byla proti, na to nepotřebujem vyhodit x miliónů za referendum, za druhé by mě zajímal výběr otázky, já bych navrhoval např.: Když se něco ukradne, má to navždy patřit zloději? Takovou by ale samozřejmě Zeman nepovolil. Nejspíš by dal: Maj se církvi,která kradla a vraždila, darovat miliardy z našich peněz? Ještě by mohl Zeman,když má tak geniální nápady, přijít s tím zavést referenda i u soudů,kde by třeba tři pachatelé znásilnění a jedna oběť hlasovali,zda maj být potrestáni.Většina (tři) by hlasovala proti, menšina (jedna osoba) pro.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 35 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: