XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / EU? Což takhle zvážit vystoupení?

 

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nebo vás to ještě neštve?
Toto forum zakládám naprosto znechucen událostmi poslední doby. Pamatujete si všichni pokus o euroústavu? Tenkrát to probíhalo přes referenda. Lidi to nechtěli. Tak naši milí eurobyrokraté euroústavu přejmenovali na "Lisabonskou smlouvu" a aby to už tentokrát prošlo, tak se to všude bralo přes parlamenty. To aby náhodou už lidé nemohli dát najevo, že něco takového nechtějí. Ale hle! Irsko referendum udělalo a lidé to odmítli. Bylo jasně psáno, že Lisabon musejí přijmout všechny země, jinak je neplatný. A výsledek? Z jedné strany se ozývají hlasy o vyřazení Irska z EU, protože si dovolilo říct NE (zřejmě jsme měli všichni na výběr buďto říct ANO nebo říct ANO) a využilo tak své právoplatné možnosti vyjádřit svůj názor, z další se ozývá volání po novém referendu v Irsku (Zřejmě budou dělat referenda tak dlouho, dokud Irové neřeknou ANO. Jistě se zde všichni shodnem, že přesně od toho referenda jsou, aby v nich šel vyjádřit jen jeden jediný názor:)))))), z další se pak silně šíří snaha prostě NE Irska ignorovat a pokračovat i nadále.....s tím je samozřejmě spojený nátlak na váhavce, kteří by mohli mít tu drzost se zachovat podobně jako Irsko a v rámci svých demokratických možností vyjádřit "nesprávný názor"..........pamatujete, jak se tu nedávno narychlo otočil Sarkozy?.....Němci taky musej bejt hodně naštvaní na Iry, protože takhle se omezujou jejich možnosti diktovat ostatním státům v EU vyšší daně a ovlivňovat tak konkurenční prostředí ve svůj prospěch (sami mají daně vysoké, pokud vím, takže proto)......pamatujete mimochodem na tu aférku, kdy Němci podvodem získali seznam lidí, kteří nechtěj platit obří daně a tak využívají daňových rájů?....Tehdy se silně mluvilo o jakési "černé listině daňových rájů".....Když se totiž mluví o černé listině, lidé to budou vnímat negativně a tak možná podpoří boj proti těmto "daňovým rájům", které jsou státům s vysokými daněmi velmi nepříjemným trnem v patě, protože jsou důkazem, že to jde i s nižšími daněmi a stát může fungovat i bez toho, aby své občany odíral až na kost:))))...Jak vidíme, Neměcko EU velmi potřebuje:)))...připojme si k tomu všemožné normy, snahy likvidovat náš trh tam, kde "přečuhuje" a z druhý strany ho činit závislým na okolí a aby toho nebylo málo, tak veškerou tuto snahu o jednotnost podrýt udělováním všemožných výjimek, což v praxi znamená likvidace jednoho a podpora druhého.......takhle to prostě dál nejde a pokud EU, tak ne takovouhle a ne plnou snah o likvidaci národních států......z mého hlediska máme dvě možnosti....buďto dát opravdu jasně najevo, že chceme dále spolupracovat, ale že takovéto směřování je nepřijatelné nebo prostě vystoupit, ale pak počítat s tím, že se nás EU bude snažit demokraticky izolovat, aby nás potrestala za naši neposlušnost......já osobně jsem pro vyzkoušení prvního a pokud to nepůjde, tak pro to druhé.....pokud ale necháme příliš našich pravomocí přejít pod EU, čeká nás onen již zmíněný permanentní Mnichov 38.....a co na to vy?.....
A ještě jedna věc. Pokud máte pocit, že pár jedinců s tím nic neudělá, tak se prostě zachovejte jako já. Snažte se získat dalších pár jedinců a vyvolat diskusi. Protože o případném odchodu z EU se zatím opravdu totálně mlčí...kdyby se to ale stalo něčím jako permanentní společenskou diskusí, možná by pak politici více uvažovali nad případnými referendy a ne nad vyhrožováním z Bruselu.....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 35 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

guest Muž Joe73 ... 07.10.2012 19:39:56 ... (281/341)
Re (21): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 05.10.2012 15:12:59:
Mít se dobře znamená pro každého něco jiného. Jeden si stěžuje, i když se přejídá a všude se vozí autem, druhý se spokojí s málem. A kolik sis tedy odseděl za to kolo? Je úsměvné, jak zužuješ zločiny komunismu v Československu (tisíce zabitých, statisíce uvězněných, milióny okradených) na zákaz určité literatury apod. Že je nyní leccos v nepořádku vím taky, ovšem zatímco ty to přičítáš na vrub kapitalismu, tak já mám mnohé z toho za dědictví komunismu. Tady máš něco málo postřehů k té tvé nostalgii po minulých pořádcích:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spol...358_p_spolecnost_wag

http://m.idnes.cz/blog/clanek.261185.idn

Popisuješ dnešní situaci tak, že jsme úplně v prdeli, zároveň se ale divíš, že má někdo důchodce, kteří se celý život dřeli, abychom byli tam, kde jsme (tedy v prdeli), za svině:)
Já to tušil, že ti psaním o Zaorálkovi socany znechutím a přivedu tě na pravou cestu:) Taky jsem si po prohlédnutí volebních lístků všiml, že zas kandiduje KSČ, tak jen doufám, že dodržíš slovo a budeš ji volit a nedáš hlad KSČM:)
guest Muž Joe73 ... 07.10.2012 17:48:52 ... (280/341)
Re (3): Pane vrchní, platim! Napište to támhle na toho debila...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 05.10.2012 09:06:44:
Já bych místo zavedení přímé demokracie raději podpořil omezení volebního práva např. podmínkou zaplacení určité částky. I teď v zastupitelské demokracii si dle mě za dnešní situaci mohou voliči sami.
Ebisek Muž Ebisek ... 05.10.2012 15:12:59 ... (279/341)
Re (20): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 04.10.2012 22:10:48:

A ty si myslíš že se někdy mít dobře budeme? Jak jsem již psal v jiném tématu, co se tady sakra sametem změnilo. Že nemáme zakázanou literaturu a značky oblečení? To asi těžko, kup si mikinu Lonsdale a jsi fašista. Kup si mikinu Thor Steinar a do měsíce máš doma razii, protože jsi nácek, rasista, fašista, najdou u tebe doma spoustu věcí, za které se tě budou pokoušet zavřít, jako je například kvalitní horské kolo DaBomb (to mám třeba já) http://img.fotoalba.centrum.cz/img8/8...3308188_1_rvgucn.jpg
Že máme spousty zboží na které jsme dříve museli čekat frontu? Ano, máme spousty předraženého zboží napumpovaného éčkama, falšované maso, kdy v jednom kile masa máš 400g vody a fosfátů a BIO olivový olej ve kterém je 30 let zakázané DDT *3*
Že máme práci, kterou si můžeme vybrat a nemusíme pracovat když nechcem? Ano, je to skvělé, když vysokoškolsky vzdělaný člověk jde vysypávat koše, aby dostal podporu 3000 měsíčně, a to je ještě podmínka že musí bydlet sám, jinak nemá nárok *3* A že lidi pracují 12 hodin denně za posraných 10 000 měsíčně a ani si v pracovní době nemůžou zajít na záchod *3* *3*
Že nájem u Bakaly v 0+1 bytě je 11 000?! Ano, máme se dobře, máme se skvěle, jelikož to co se za komunistů za pakatel postavilo "pro lidi" teď po dvaceti letech skupujou chytrolíni a vykořisťujou tím lidi.
Že když onemocníš, tak jsi první na řadě, koho vyhodí z práce? Že pracujeme v podmínách, ve kterých po 20 letech máme nemoci z povolání a nikdo se o ty lidi nepostará? Že důchodci, kteří celý život dřeli, abychom dneska byli tam kde jsme jsou označovány za svině, které nám prožraly rozpočet?

Cha cha cha *3* *3* *3*

Zvažoval jsem, jestli budu volit ČSSD, ale po pár diskusích s tebou je mi jasné že má občanská povinnost vyžaduje, abych volil KSČ...
guest Muž FRANTACZ1 ... 05.10.2012 09:06:44 ... (278/341)
Re (2): Pane vrchní, platim! Napište to támhle na toho debila...
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 04.10.2012 22:36:39:

Aha, takže když budeme souhlasit, že je tu velká spousta ovčanů místo občanů, tak jim raději právo si volit, souhlas, patrně často idiotsky (i když demokraticky - demokracie je ovšem i vyjádření osobního názoru o něčí idiocii) nedáme (byť pak by si za to skutečně mohli jenom sami), a idiotský věci necháme volit tu svoloč samotnou, ještě s třešničkou v podobě notný dávky mezilobbyngu a mezikorupce, zkráceně zlodějen.

Problém navíc je, že to co je v ČR cíl v pocitu (a bohužel skutečnosti) moci, to je v EU řádový u EP, a exponenciální u EK a případný evropský "vlády".
guest Muž Joe73 ... 04.10.2012 22:36:39 ... (277/341)
Re: Pane vrchní, platim! Napište to támhle na toho debila...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 04.10.2012 17:05:19:
Rozpočet EU je i náš rozpočet, když jsme v EU. Budem tedy dávat peníze do svého, unijního rozpočtu, z kterého pak také dostáváme

Až budou v Europarlamentu zasedat tví oblíbení Kotelníci, tak tam nezůstanou ani stožáry na vlajky členských zemí. Jistě je hned odvezou do sběrných surovin. Ty nenažrané, lakotné poslance si tam zvolili lidé, kterým bys naordinoval přímou demokracii. Jak by asi hlasovali, když se jim líbí takoví lidé? Radši nedomýšlet...
guest Muž Joe73 ... 04.10.2012 22:10:48 ... (276/341)
Re (19): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 02.10.2012 23:28:41:
Někteří jedinci považují učení církve za směšné báchorky, na mě tak působí tvoje věty. Všichni si rozhodně nemysleli, že bude krásně. Kdybych si to měl myslet třeba i já, tak už bych se neměl proč těšit do ráje, když bych ho čekal už na zemi jako komunisti:) Měl jsem spolužáka, který se pár měsíců po sametu přihlásil s otázkou: Kdy už se budeme mít dobře, paní učitelko? Chtělo se mi mu říct, že lidi, kteří maj pořád málo, a takových je v Česku, tehdy ještě v Československu, většina, se nebudou mít dobře nikdy. Ani kdyby jim pečení holubi lítali do huby. Bezesporu by chtěli, aby jim tam lítali bažanti. A jinak k tvým nářkům: Z průměrného platu si lze dnes koupit víc než za komunistů a nemusíš pro to stát ve frontě, uplácet, mít to u známého pod pultem za protislužbu apod. A bát ses musel pořád: že někdo nahlásí, žes nešel na prvomájový průvod, na schůzi, brigádu či že si nevyvěsil sovětskou vlajku do okna. Tak to a spoustu dalších hovadin radši většina dělala od rána do večera, neboť se bála o práci, o možnost vzdělání pro děti, někdy i o zdraví či dokonce o život. Vlaky dnes mnohdy nestaví v každé prdeli i proto, že dnes má auta víc lidí než za komunistů. A když už zmiňuješ železnici, tak se podívej, jaké vlaky ještě dnes jezdí např. v Polsku, kde měli komunisty, a jaké jezdí třeba ve Švýcarsku.
guest Muž FRANTACZ1 ... 04.10.2012 17:05:19 ... (275/341)
Ebisek Muž Ebisek ... 02.10.2012 23:28:41 ... (274/341)
Re (18): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 02.10.2012 11:52:04:

To uvažování v lidech ale vyvolala právě naopak pravicová vláda. Musíš si uvědomit s jakou slávou komunismus padl a jak v současné době vypadají názory na politiku. Všichni si mysleli jak u nás bude krásně v demokracii a mezitím dravý kapitalismus všechno rozkradl a rozprodal. To co nám plnilo státní kasu teď plní kapsy Korejců a Japonců či jiných zahraničních vlastníků. Nemáme ani na opravy silnic, natož železnice. Pak se nesmíš divit že spousta lidí vzpomíná na komunismus jako na řežim, kdy sice byla některá literatura zakázána, ale v každé třetí prdeli světa stavěl vlak, za korunu dvacet dostali v hospodě po šichtě pivo a nemuseli se bát o to, že by skončili pod mostem jenom kvůli tomu, že si dovolí vzít týden nemocenské kvůli zápalu plic.
guest Muž FRANTACZ1 ... 02.10.2012 18:21:59 ... (273/341)
Re (2): ?
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 02.10.2012 11:33:39:

V těch jeho větách jsem bohužel slyšel hodně sarkasmu.
guest Muž Joe73 ... 02.10.2012 11:52:04 ... (272/341)
Re (17): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 01.10.2012 14:09:19:
Ty budeš ještě mladší než oni a komunismem jseš postižen taktéž pořádně. Lidi pokurvení komunismem vychovávaj své děti k obrazu svému. Kdysi jsem slyšel od nějakého sociologa, že Češi 20 let po sametu maj v drtivé většině stejné komunistické uvažování jako měli za Husáka, což lze letmým pohledem kolem sebe jen potvrdit.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 35 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: