XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / EU? Což takhle zvážit vystoupení?

 

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

EU? Což takhle zvážit vystoupení?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nebo vás to ještě neštve?
Toto forum zakládám naprosto znechucen událostmi poslední doby. Pamatujete si všichni pokus o euroústavu? Tenkrát to probíhalo přes referenda. Lidi to nechtěli. Tak naši milí eurobyrokraté euroústavu přejmenovali na "Lisabonskou smlouvu" a aby to už tentokrát prošlo, tak se to všude bralo přes parlamenty. To aby náhodou už lidé nemohli dát najevo, že něco takového nechtějí. Ale hle! Irsko referendum udělalo a lidé to odmítli. Bylo jasně psáno, že Lisabon musejí přijmout všechny země, jinak je neplatný. A výsledek? Z jedné strany se ozývají hlasy o vyřazení Irska z EU, protože si dovolilo říct NE (zřejmě jsme měli všichni na výběr buďto říct ANO nebo říct ANO) a využilo tak své právoplatné možnosti vyjádřit svůj názor, z další se ozývá volání po novém referendu v Irsku (Zřejmě budou dělat referenda tak dlouho, dokud Irové neřeknou ANO. Jistě se zde všichni shodnem, že přesně od toho referenda jsou, aby v nich šel vyjádřit jen jeden jediný názor:)))))), z další se pak silně šíří snaha prostě NE Irska ignorovat a pokračovat i nadále.....s tím je samozřejmě spojený nátlak na váhavce, kteří by mohli mít tu drzost se zachovat podobně jako Irsko a v rámci svých demokratických možností vyjádřit "nesprávný názor"..........pamatujete, jak se tu nedávno narychlo otočil Sarkozy?.....Němci taky musej bejt hodně naštvaní na Iry, protože takhle se omezujou jejich možnosti diktovat ostatním státům v EU vyšší daně a ovlivňovat tak konkurenční prostředí ve svůj prospěch (sami mají daně vysoké, pokud vím, takže proto)......pamatujete mimochodem na tu aférku, kdy Němci podvodem získali seznam lidí, kteří nechtěj platit obří daně a tak využívají daňových rájů?....Tehdy se silně mluvilo o jakési "černé listině daňových rájů".....Když se totiž mluví o černé listině, lidé to budou vnímat negativně a tak možná podpoří boj proti těmto "daňovým rájům", které jsou státům s vysokými daněmi velmi nepříjemným trnem v patě, protože jsou důkazem, že to jde i s nižšími daněmi a stát může fungovat i bez toho, aby své občany odíral až na kost:))))...Jak vidíme, Neměcko EU velmi potřebuje:)))...připojme si k tomu všemožné normy, snahy likvidovat náš trh tam, kde "přečuhuje" a z druhý strany ho činit závislým na okolí a aby toho nebylo málo, tak veškerou tuto snahu o jednotnost podrýt udělováním všemožných výjimek, což v praxi znamená likvidace jednoho a podpora druhého.......takhle to prostě dál nejde a pokud EU, tak ne takovouhle a ne plnou snah o likvidaci národních států......z mého hlediska máme dvě možnosti....buďto dát opravdu jasně najevo, že chceme dále spolupracovat, ale že takovéto směřování je nepřijatelné nebo prostě vystoupit, ale pak počítat s tím, že se nás EU bude snažit demokraticky izolovat, aby nás potrestala za naši neposlušnost......já osobně jsem pro vyzkoušení prvního a pokud to nepůjde, tak pro to druhé.....pokud ale necháme příliš našich pravomocí přejít pod EU, čeká nás onen již zmíněný permanentní Mnichov 38.....a co na to vy?.....
A ještě jedna věc. Pokud máte pocit, že pár jedinců s tím nic neudělá, tak se prostě zachovejte jako já. Snažte se získat dalších pár jedinců a vyvolat diskusi. Protože o případném odchodu z EU se zatím opravdu totálně mlčí...kdyby se to ale stalo něčím jako permanentní společenskou diskusí, možná by pak politici více uvažovali nad případnými referendy a ne nad vyhrožováním z Bruselu.....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 35 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 30.10.2012 10:29:33 ... (301/341)
Re (2): 1. dubna
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 30.10.2012 10:22:32:

Norbert Wiener to ve své knize Cybernetics or the Control and Communication in the Animal and the Machine popsal jasně, žádný systém (ať už elektronický, nebo politický) nemůže trvale fungovat bez zpětné vazby, která jej bude regulovat. No a ten člen právěže kapitalismus nemá vůbec žádný, komunismus malý... Proto se to opakuje pořád dokola *4*
guest Muž Joe73 ... 30.10.2012 10:23:46 ... (300/341)
Re: 1. dubna
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 30.10.2012 07:34:35:
Já v listopadu 89 zvonil klíčema především proto, aby kadeřnice nosily botasky. Uznávám ale, že jsem byl jeden z mála. Z dnešní tiskovky odborů jsem pochopil, že lidé zvonili klíči především kvůli tomu, aby se komunisti mohli po čase vrátit k moci:)
guest Muž Joe73 ... 30.10.2012 10:22:32 ... (299/341)
Re: 1. dubna
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 30.10.2012 07:34:35:
Já v listopadu 89 zvonil klíčema především proto, aby kadeřnice nosily botasky. Uznávám ale, že jsem byl jeden z mála. Z dnešní tiskovky odborů jsem pochopil, že lidé zvonili klíči především kvůli tomu, aby se komunisti mohli po čase vrátit k moci:)
Ebisek Muž Ebisek ... 30.10.2012 09:56:13 ... (298/341)
Re: 1. dubna
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 30.10.2012 07:34:35:

Jsem zvědavý co příkážou nám informatikům, doufám že to nebude sypání soli do očí kvůli záře z monitoru *3*
guest Muž FRANTACZ1 ... 30.10.2012 07:34:35 ... (297/341)
1. dubna
Psychopati z EU si zahráli na Apríl...

http://www.novinky.cz/zena/styl/28303...vysoke-podpatky.html
Ebisek Muž Ebisek ... 15.10.2012 13:25:13 ... (296/341)
Re (32): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 14.10.2012 17:55:47:

Pochopitelně, jak jinak taky. Tak alespoň vidíš, jak moc lidem tato vláda vadí, když už volí ty, kteří podle tebe věšejí nevinné lidi *3*
guest Muž Joe73 ... 14.10.2012 17:55:47 ... (295/341)
Re (31): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 13.10.2012 23:57:42:
Jo, jen vymytý mozek reaguje na zlodějiny a reformy tzv. pravice volbou strany, která vedle zlodějin i vraždila. A když začla s reformama, tak to skončilo okupací... Jediné další možné vysvětlení je, že se lidem té zlodějiny zdá málo.
Ebisek Muž Ebisek ... 13.10.2012 23:57:42 ... (294/341)
Re (30): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 13.10.2012 22:52:35:

Pochopitelně, protože si to u lidí posrala na plné čáře *3*
...ale ty tomu říkáš vymytí mozků komunisty, takže... *3*
guest Muž Joe73 ... 13.10.2012 22:52:35 ... (293/341)
Re (29): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 13.10.2012 12:29:18:
Soudě z výsledků voleb tu zas tak velké nadšení pro pravici není:) A že jsem ji nevolil ani já, už tě přesvědčovat nebudu:)
Ebisek Muž Ebisek ... 13.10.2012 12:29:18 ... (292/341)
Re (28): Rakovina
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 13.10.2012 11:02:29:

Pak je tedy všechno ztraceno a budeme se mít na věky věků špatně ať volíme koho chceme. Tak proč takové nadšení pro pravici *3*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 35 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: