XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Kosovo je Srbska!

 

Kosovo je Srbska!

Kosovo je Srbska!

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pojďme vyjádřit podporu srbským bratrům o návracení své země!
Kosovo bylo je a bude Srbska!

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 11 | 10 | 11 | » | Poslední

 

guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 25.03.2008 15:25:46 ... (24/104)
Re (7): Proč ne třeba Severní Osetie??
Odpověď na příspěvek od razputin z 20.03.2008 17:01:23:
USA vtrhlo do Afganistanu opravnene. Jednak na zaklade cl. 51 Charty OSN a cl. 5 Washingtonske smlouvy NATO ma kazda zeme pravo se branit. A za druhe bylo to v souladu s mezinarodnim pravem. Afganistan (pod nadvladou Talibanu) v ramci mezinarodne pravnich vztahu neexistoval, protoze jej uznaly pouze tri staty, tak utok na Afganistan nebyl porusenim mezinarodniho prava.
guest Muž s.i.s.e.l ... 24.03.2008 19:02:48 ... (23/104)
Re:
nevim kdo z vas o tomhle problemu vi tolik, aby tu mohl delat chytryho. ja osobne o tom moc nevim, ale obecne zastavam nazor, ze je to vec tech lidi, co tam ziji.
predpokladam, ze me za tento clanek vynadate, protoze si budete chtit hrat nejen na chytry, ale i na drsny
feainne Muž feainne ... 21.03.2008 10:03:07 ... (22/104)
Re (4): Kosovo
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 21.03.2008 00:17:48:

"Nevraživost mezi Srby a Albánci je oboustranná a obě strany na sobě napáchaly takové bestiality a to ještě k tomu na prahu nového milénia a uprostřed Evropy, že požadavek, aby přesto setrvaly ve společném státě, se mi jeví téměř jako pobídka, aby se navzájem vyhladily."

S tím souhlasím, jen je otázka, jestli rychlé uznání nezávislosti nebude výzvou k tomu, aby si na Balkáně pokusila každá menšina urvat ten svůj kousek země a připojit se k těm svým.
Hlavní průserem Kosova je fakt, že se mění hranice, které byly uznány jako finální pro ukončení války. To si může leckdo vyložit tak, že dohody, které nejsou zase až tak staré už neplatí a válka se může rozhořet znovu.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.03.2008 00:17:48 ... (21/104)
Re (3): Kosovo
Odpověď na příspěvek od feainne z 20.03.2008 17:28:17:

Jistě, bylo to ode mě patetické, nicméně myslím, že ztráty na životech jsou (v tomto případě) mezi kosovskými Albánci vyšší než mezi Srby. To jediné jsem tím myslel.

Nepopírám, že to mohlo být naopak, mít UCK možnosti nebo počty jako srbská armáda.

Předpokládám, že narážka na Miloševiče mířila mimo mě, pokud ne, tak já ho nezmiňoval a už vůbec se ho nepokouším démonizovat, jak je zvykem nejen u něj.

Nevraživost mezi Srby a Albánci je oboustranná a obě strany na sobě napáchaly takové bestiality a to ještě k tomu na prahu nového milénia a uprostřed Evropy, že požadavek, aby přesto setrvaly ve společném státě, se mi jeví téměř jako pobídka, aby se navzájem vyhladily.
guest Muž razputin ... 20.03.2008 23:19:27 ... (20/104)
Re (7): Proč ne třeba Severní Osetie??
Odpověď na příspěvek od Nemi008 ( mailto:M.Nemi@seznam.cz ) z 20.03.2008 21:17:42:
*3* pro oči nevidím! *3* tak tohohle jsem si nevšimnul!! *3* pane, Vy jste dobrej! *6* a já jsem blbec, že jsem si tohohle úžasnýho přežblebtu nevšimnul *6*
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.03.2008 22:16:46 ... (19/104)
Re (3): To je zajímavý...
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 20.03.2008 12:54:20:

...ale já psal o odsunu Němců ze Sudet, což je událost, která následovala po Mnichovské dohodě, nikoli jí předcházela, ale chápu, že Benešovy dekrety zdaleka nemají v českém prostředí tak negativní náboj a nejsou pro ukončení vlákna internetové diskuse tak průrazné.

A se slovem "vždy" se to má tak, že si počátek každý dá, kam se mu to hodí, v tomto případě do 7. století našeho letopočtu, kdy Srbové přišli na Balkánský poloostrov z pravlasti Slovanů, za kterou se považuje severovýchodní Evropa. A rozumí se, že museli vyhnat, potlačit nebo asimilovat původní obyvatelstvo (balkánské, illyrské, trácké a řecké kmeny).

Na druhou stranu, proč si z nich nevzít příklad? A to se nemusíme vracet ani tak daleko. Co třeba nárokovat území, která patřila Koruně české ve 14. století? Braniborsko, Horní Falc, Horní i Dolní Lužice a především celé, nikoli jen české Slezsko.

Co na tom, že tam prakticky nenajdete Čecha? Když může být téměř bezvýhradně albánské (a to nejen v důsledku a navzdory etnické čistce) Kosovo součástí Srbska?
guest Muž Nemi008 (M.Nemi@seznam.cz) ... 20.03.2008 21:17:42 ... (18/104)
Re (6): Proč ne třeba Severní Osetie??
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 20.03.2008 16:17:28:
Cože?;)) SSSR nezákoně vpadlo do Československa před 11 lety?;)) Nemyslel si náhodou před 40;))
feainne Muž feainne ... 20.03.2008 17:28:17 ... (17/104)
Re (2): Kosovo
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 20.03.2008 01:03:33:

Slova o vykoupení krví mi zrovna příliš nevoní, když si vezmu jak se chovala UCK. Vždyť ještě ne tak dlouho před vojenským konfliktem ji měl západ právem na seznamu teroristickcých organizací a o jejich kontaktech na mafii se není třeba dohadovat. Stejně tak mi nevoní to, jak se chovali Albáni k Srbům ve chvíli, kdy se síly obrátili. O chování Albánců v Makedonii vůbec nemluvím. Prostě není možné vidět jen černě Miloševiče a bíle albánský lid.

To, že současné Kosovo pod Srbskou správou je nereálné, musí být jasné naprosto každému. Neumím si představit, že by v Kosovu někdo respektoval srbské úředníky, policii nebo armádu (bez jejich přítomnosti by pak příslušnost k Srbsku byla jen na papíře a srbská menšina v Kosovu by byla minulostí).
Stejně si neumím představit, jak by to vypadalo, kdyby Kosovo opustily mezinárodní síly. Buď by došlo k napadení Kosova Srbskem nebo k likvidaci kosovských Srbů.

Tedy jediná reálná budoucnost kosova je nadála jako mezinárodní protektorát. Otázkou je, jak dlouho se vydrží místní obyvatelstvo, vláda a mafie (míru propojení nechávám na vás) nebouřit přoti mezinárodním silám.
Formální uznání samostatnosti bych pak nechal uzrát do situace, než bude možné stáhnout mezinárodní jednotky. Teď by mohlo vyvolat jen další snahy o odrtržení různě malých území bývalé Jugoslávie.

Feainne
Používáte Operu? Chcete vědět, co se právě děje na Xchatu? Zkuste XchatWidget. Coming soon ...
guest Muž razputin ... 20.03.2008 17:01:23 ... (16/104)
Re (6): Proč ne třeba Severní Osetie??
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 20.03.2008 16:17:28:
Ano, SSSR vtrhlo neoprávněně do Afghanistánu, a stejně neoprávněně tam vlítlo USA...
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 20.03.2008 16:17:28 ... (15/104)
Re (5): Proč ne třeba Severní Osetie??
Odpověď na příspěvek od razputin z 20.03.2008 14:46:32:
To vim, taky se tady ze zacatku hovorilo mozne pouziti zbrani, ktere dali Americane mudzahedinum. SSSR nezakonne vpadl do Afganistanu, tak jako pred 11 lety do Ceskoslovenska.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 11 | 10 | 11 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: