XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Létání

Létání

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pro všechny nadšence létání....
Zdar všeci piloti, paragáni, modeláři, páni úředníkové z ÚCL, a všichni co se o létání zajímáte.... Tak sem tady založil toto fórum, tak doufám že se sem někdy přijdete podívat.... Zatím zdar....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 25 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 

guest Muž VercaMac (VercaMac@atlas.cz) ... 10.08.2007 21:23:26 ... (135/245)
Re (2): když se daří, tak se daří
Odpověď na příspěvek od Mi24v ( mailto:TomasMichna@seznam.cz ) z 10.08.2007 19:30:51:
no, mam starou sedčku, co prodávam.... akorát že v ní není záložka a o padáku na půjčení, bych možná věděla, pokud to ten dotyčnej už neprodal....
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 10.08.2007 19:33:45 ... (134/245)
Re (2): Jak jsem polétal
Tak u nás jsou tyto podmínky na přeškoení:

a) dokončený základní výcvik (získaný pilotní průkaz)
b) nálet min.10 hod. za posledních 12 měsíců na kluzácích
c) celkový minimální nálet 30 hodin na kluzácích s vyjimkou Jantara, kde platí nálet 100 hodin
d) mít kvalifikaci "navijákař", pokud jsou splněny podmínky předpisu pro získání této kvalifikace. O výjimku lze písemně požádat výbor. Ženy mají tuto výjimku automaticky.

Do Mýta jsem si řikal že se pojedu taky podívat, ale ještě uvidím, jak mi to vyjde!! Ty a oni tam rozbili 105ku, ne? Já jsem to viděl teda jen na fotkách, nic víc o tom nevím!!
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 10.08.2007 19:30:51 ... (133/245)
Re: když se daří, tak se daří
No tak teď přejde ta studená fronta a v pondělí si myslím, že to bude dobrý... Tak rychle sežeň nějaký nářadíčko a jdem lítat....
guest Muž loginx (R.Vadasz@seznam.cz) ... 10.08.2007 15:29:37 ... (132/245)
Re: Jak jsem polétal
Ahoj,ta to gratuluji,pěknej čas 5hodinovky...no ta minuta a půl asi pěkně nas.r.,alespoň jsi si pěkně polítal..
Už přeškolil na Vosu?To to máte teda pěkně jednoduchý..Prakticky bez přeletů a nechají tě přeškolit na jednosedadlovku..hmm
Já jsem teď ve Vysokém Mýtě na PMRG jako pomocník, vlastně teď doma,protože tento víkend bude neletovej,tak jsme jeli dom,pojedem tam v neděli večer..,v pondělí už to má být dobrý..
Je to bomba.. :-)
Po závodech doufám,že bude ještě pěkné počasí(spíš přeletové),abych něco naskákal,ne jen tu 50...
Takže ahoj..
guest Muž VercaMac (VercaMac@atlas.cz) ... 10.08.2007 12:03:49 ... (131/245)
když se daří, tak se daří
tak jsem musela padák poslat na reklamaci, a včera jsem musela poslat sedačku, takže jsem bez ničeho :(
mam akorát jediné štěstí že je tu studená fronta. Dneska jsem správně měla ject pryč na jeden tábor lítací do Slovinska na Kobalu na kros kántry,
akorát že mi šéfová nedala 2dny volny, tak mám pohehe i s dalšíma táborami :(
tak jenom doufam že se mi brzo vrátí výbavička abych mohla zas létati
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 07.08.2007 08:07:39 ... (130/245)
Jak jsem polétal
Tak se zas po dlouhé době hlásím, abych Vám povyprávěl, co jsem zažil, co jsem posral, co jsem dokázal... *3*

Tak jak jsem tady zmiňoval, udělal jsem si jednoho krásného týdne soustředění. Počasí mi skvěle vyšlo, lítal jsem skoro každý den. Jednoho dne, bylo hlášeno super počasí. A opravdu bylo a já se chystal opět na tu mou pětku. Vytáhl jsem si blatníka, hodil ho na start a půl dvanácté startoval!! Vypl jsem se myslím ve výšce 800m AGL, protože už to pěkně nosilo, a začal točit. Základny byly ten den ve výšce 2100 QNH (1750 m AGL). Pak uběhlo pár hodin a obloha se vyčistila... Zůstal jsem nad kopcama, kde čistá zaručeně vždycky někde je!! A skoro na tom samým místě jsem se motal dvě hodiny. Nadešla má chvíle a já jsem pomalu začal vyklesávat na letiště. Jak jsem se tak dlouho motal v té čisté, byl jsem už vyčerpán a moje pozornost taky už nebyla až tak veliká. Tak jsem si řikal, že bude lepší na to letiště už jít, i když rezervu budu mít minimální!! Tak jsem pěkně podrovnal a zjišťuji, že mám rezervu asi pět minut, jenže to mě tak znervóznělo, že jsem začal přemýšlet.... Kurva, já jsem zapomněl na vlek!!! Takže jsme stáhli loger a chyběla mi minuta a půl!! Že ano... Tak jsem byl brutálně nasranej, skočil jsem si do bazéna, dal jsem si panáka a pivo a moje bolest se trochu zmenšila... Druhej den jsem si spravil chuť tím, že jsem se přeškolil na vosičku... (tak aspoň něco)

No tak ale poučil jsem se a pětku jsem s časem 6:19 odlítl teďka v neděli... Takže jsem spokojenej... Ještě by to chtělo za tento rok ten přelet ulítnout a ještě tak dvě hoďky polítat a letošní sezonu můžu ukončit!!

A jak tys polítal??
guest Muž loginx (R.Vadasz@seznam.cz) ... 20.07.2007 20:38:25 ... (129/245)
Re (4): k Blaníkům,reakce na : Re: taky něco ze zážitků
Ahoj,no já myslim,že pak bude ještě hodně termicky aktivních dnů,ale přeji hodně štěstí a žádný výrazný výškový kolaps :-)Mně už toho silver C chybí jen ten přelet..Když se to povede,pošli mi klidně *.IGC,rád kouknu..
měj se..
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 19.07.2007 08:25:35 ... (128/245)
Re (3): k Blaníkům,reakce na : Re: taky něco ze zážitků
No soustředění se už nějak u nás neprovozuje, ale chci si ho udělat taky od této soboty ještě s kámoškou... Jsou u nás Švýcaři a Němci a Olomoučáci, takže vlečná bude a myslím, že to bude poslední šance, kdy udělat tu podělanou pětku, protože pak už počasí nebude!!!
guest Muž loginx (R.Vadasz@seznam.cz) ... 17.07.2007 22:40:33 ... (127/245)
Re (2): k Blaníkům,reakce na : Re: taky něco ze zážitků
U vás v čisté jo..hmm..u nás to rostlo jak blázen..
áha..noo..začínat na Blanících je asi nejlepší,začínaj tak i piloti USAF,tak proč ne my... :-)
No...technik je téměř nejdůležitější osoba na letišti..asi všude..
Kdy máte soustředění?Nám začíná od téhle soboty..škoda,že nemám dost peněz..vypadá to,že si dotahám pod dozorem ještě zbývyjích asi 30 startů navijákem,abych byl navijákař a pak budu koukat,jak všichní poletujou..měj se
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 17.07.2007 21:36:03 ... (126/245)
Re: k Blaníkům,reakce na : Re: taky něco ze zážitků
No já jsem dnes byl v práci, ale každopádně to u nás asi bylo, jenže v čisté!! Jo, letku máme slušnou, asi 13 větroňů... Typy viz. na stránkách!!

SF - 34 dobrý érko, akorát jsme mysleli, že by se to mohlo používat i jako školní letadlo, ale je na to nevhodný!! Je takový trochu tupý a vzlety na navijáku i za vlečnou jsou taky drsný!! A huř se s tím ustřeďuje.... Ale jinak krouží to pěkně, přistáváš na 110 Km/h, lítáš s tím taky tak a při této rychlosti to padá zhruba jak Blaník! A je z toho nádhernej výhled!!

Technika máme taky slušnýho, naše Blaníky maj nalítaný skoro 5000 hodin, jeden je po generálce a teď u nás byla inspekce z Kunovic a ještě nám je prodloužili a řikali, že jsou fakt v nádherným stavu!!

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 25 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: