XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je člověk?

Co je člověk?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Kdo je člověk, kdo je živý (mrtvý) člověk, kdo je zvíře, jaká a proč máme práva? SEM PATRI: Diskuse o takovych vlastnostech cloveka, podle kterych ho lze jednoznacne rozeznat od zviratek a pod. Napr: "Clovek je tvor, ktery ma dve ruce" SEM NEPATRI: Uvahy o povaze a zkazenosti cloveka, ktere 1) nejsou objektivne hodnotitelne 2)ho jednoznacne neodlisuji od zvirat a jinych "nelidi" Napr. "Clovek je zly, je parazit" a pod. CILEM DISKUSE by melo byt dobrat se k definici cloveka, ktera nam napriklad umozni zhodnotit, kdy dale pokracovat v udrzovani na pristrojich, nebo resit moralku potratu. CILEM NENI postezovat si tady nad zkazenosti lidstva nebo si povidat o astralnich bytostech.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 31 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

guest Muž Keltsky_nacelnik (CMax@centrum.cz) ... 06.11.2006 02:19:08 ... (243/303)
Re (3): Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od slovo.maru27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 03.11.2006 17:19:06:
To zní skoro jako z nějakého fantasy filmu. Nerozumím pojmu "zlo", nedokážu si představit nic objektivního pod pojmem "Satan". A naneštěstí se názory opřené čistě o "víru" (a argumentované maximálně odkazy na knihy Bible, popř. pocitem vnitřního naplnění "láskou" či "blahem" apod.) nedají přijmout jinak než jako -další z mnoha názorů- mezi ty, že jsme všichni ovládáni pseudotvůrci a Aštarova maskovaná flotila čeká na to, aby nás evakuovala na záchrannou planetu, anebo že pravou podstatou života je vodka. Každý může říct, že mu to říká "jeho srdce" a to že má vždycky Pravdu, ikdyž jsem nikdy nepochopil, proč každému říká něco jiného. Samozřejmě - možné je cokoliv, třeba jsme opravdu stvořeni z Adama a Evy, kteří nejsou pouhou metaforickou kladkou ulehčující pobrání skutečné podstaty Genesis, pokud tedy nějaká její skutečná podstata existuje. Ale nechci tu příliš šťourat do cizí víry, tak ti s ní přeju hodně štěstí. Sejdeme se na hřbitově(pokud ovšem se nechystáš uposlechnout do písmene slov Ježíšových tak jak jsou popsány a konat stejné, ba i větší zázraky než on a stejě jako on vstanout z mrtvých)
guest Muž varulv (varulv@centrum.cz) ... 05.11.2006 19:20:46 ... (242/303)
Re (3): Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od slovo.maru27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 03.11.2006 17:19:06:
...no to snad ne...??!!!
guest Muž slovo.maru27 (slovo27@centrum.cz) ... 03.11.2006 17:19:06 ... (241/303)
Re (2): Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od Keltsky_nacelnik ( mailto:CMax@centrum.cz ) z 01.11.2006 12:48:39:
Naše Zem je velmi vzláštní pro Stvořitele, proč asi zamřel a vstal z mrtvých Ježíš a vykoupil nás svojí obětí a z mrtvých vstáním,. Jsme divadlo pro celý vesmír jako takový. Zlo bylo svrženo, repektive Satan a jeho následovníci, andělé, na tuto zem a zde proběhl a probíhá ten boj, tuhý a spravedlivý. Zlo už je skrze Krista ztrestáno, ale ještě čeká na dokončení očistu a ta proběhne, až bude čas***
guest Muž Keltsky_nacelnik (CMax@centrum.cz) ... 01.11.2006 12:48:39 ... (240/303)
Re: Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od King_Feanor ( mailto:king.feanor@seznam.cz ) z 28.08.2006 13:27:48:
Do filosofování o "právu" něco udělat se mi příliš nechce se pouštět. Musím ale připustit, že člověk má ohromnou sílu. Ne asi natolik dostačující, aby mohl udělat naprosto všechno, co si zamane, ale má sílu větší, než většina jiných živočišných druhů. Stačí se podívat, co člověk vybudoval a kolik toho zastavil, kolik vykopal ze země kamenů, hlíny a ropy, kolik betonu rozlil po povrchu planety. Ale k čemu to? K lepším zítřkům? A vede člověka jeho síla a moc ke spokojenosti, po které tak prahne? Kolik lidí ročně spáchá sebevraždu? A kolik jiných živočišných druhů?
... a v neposlední řadě - myslím, že Země je i s člověkem na povrchu jenom jedna planeta z mnoha, nicneznamenající v nekonečnosti Vesmíru...
guest Muž iacobau ... 12.10.2006 17:08:28 ... (239/303)
Re (2): Hmm
Odpověď na příspěvek od slovo.maru27 z 11.10.2006 20:06:40:
"Nesuďte, abyste sami nebyli souzeni...". Různí lidé mají různé dary, ale stěží lze říci, že věřící (myšleno křesťané) jsou těmi, kteří by měli ostatní soudit. To snad ne!
guest Muž slovo.maru27 ... 11.10.2006 20:06:40 ... (238/303)
Re: Hmm
Odpověď na příspěvek od CadyHeron ( mailto:CadyHeron@centrum.cz ) z 13.08.2006 08:01:44:
Bůh dal věřícím lidem při křtu dary. Těmi dary věřící lidé slouží. Jeden z darů je posouzení a rozsudek. Vezměme jako příklad Z Bible Krále Šalamouna. Jeho moudrost, byla známa daleko ve světě. I Královna ze Sáby přijela osobně, aby tuto moudrost slyšela.
guest Muž slovo27 (slovo27@centrum.cz) ... 28.09.2006 20:02:28 ... (237/303)
Re (2): Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od simmira ( mailto:simmira@centrum.cz ) z 23.09.2006 16:31:31:
Zdar všem lidem, kteří chtějí pokoj a radost do života. Jsem z Adama a Evy. Učili nás ve škole evoluci, musela jsem se učit to co mi bylo předloženo. Stejně jsem věřila, že mám Stvořitele Boha. Naučila mě věřit moje babička, pamatuji se, že ve chlévě dojila kravičky, dížku mezi koleny a za zvuku tryskajícího mléka předříkávala před námi malými dětmi otčenáš a modlitby které jsme opakovaly. Byly jsme už v nočním prádle, bácy na nohách a potom na kutě. Za nějakou chvilku přišla i babička na své lože, a začala odříkávat svoji modlitbu k Bohu Otci a div se světe i k Ježíši Kristu. prosila za odpuštění našich hříchů a prosila každým jménem za členy rodiny, za členy hospodářství. Vyjmenovala psa, kotě, kočku, slepice, kohouta, kačenky, králíky, koně, kravičky, čuníka a za chléb, který se v dolejší místnosti, pekárně pekl pro lidi na prodej do konzumu. Samozdřejmě, že za členy rodiny jednotlivě . To vše o prázdninách jsme si prožívaly, jako děti víru v Boha v praxi. Milovala svého Pána Ježíše, když jse mi dostala do rukou bible a počala jsem ji číst a rozumět, veliké lásce Pána Ježíše Krista, který za naše hříchy ač laskavý k obyčejným lidem a uzdravující mnohé nesl na svém těle hřích nás mnohých, byla jsem a doposud mám slzy a smutek ve svém srdci. Vím, Ježíš řekl, neplačte nade mnou, ale plačte nad sebou, když toto dělají se zeleným dřevem, což potom budou dělat s vámi. Proste za milost a odpuštění hříchů. Chci milovat svého Spasitele Pána Ježíše a přeji i Vám poznat tu velikou jeho lásku a milost. Mějte pokoj a radost v srdci z jeho vzkříšení. Mám radost, že vám mohu toto vše svěřit, jako svoji zkušenost , tak i víru a cestu. Ozvěte se někdo, kdo je také věřící, ať se Bůh může oslavit i v tomto fóru. Přinese to požehnání všem zůčastněným. Maruš Sudová...
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 23.09.2006 23:00:58 ... (236/303)
Re: Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od King_Feanor ( mailto:king.feanor@seznam.cz ) z 28.08.2006 13:27:48:

Původně jsem tu chtěla řešit "kdo je člověk". otázka "co z toho plyne" je až další následující krok. Takže jak poznáš člověka od zvířete, podle čeho?
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 23.09.2006 22:59:17 ... (235/303)
Re (2): Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od simmira ( mailto:simmira@centrum.cz ) z 23.09.2006 16:31:31:

Ne že bych ti chtěla zase tak moc oponovat, ale která to máš na mysli zvířata? Polovina lidstva má IQ>100 a to snad žádné zvíře nemá. Ledaže by se IQ zvířat bralo stejně jako u lidí - jako procento normy. A tak jako u lidí může mít roční dítě IQ 200 - stačí, když umí říkat pár slov a čůrat do nočníčku jako dvouleté - stejně tak by zvířata mohla dosahovat geniality - ovšem jen relativní. Otázka je, jestli lze vůbec IQ srovnávat. Nakonec je IQ je číslo popisující schopnost řešit IQ test.

Umění žít - to je mi príma kategorie hodnot :-) Co to je? Jak se pozná, že jsme pozadu?

Člověk není žádný pán, ale jen plně využívá svých dovedností ve svůj prospěch, stejně jako to dělají všechny zvířata. Na rozdíl od zvířat, člověk se v posledních letech začíná zaobírat osudem i jiných živočišných druhů. Ale stejně to dělá jen kvůli sobě, ať už je to z touhy přežít na této planetě, z estetického dojmu při pohledu na druhovou diverzitu, nebo z pouhé útlocitnosti.
guest Muž simmira (simmira@centrum.cz) ... 23.09.2006 16:31:31 ... (234/303)
Re: Člověk nad všecky zvířata...
Odpověď na příspěvek od King_Feanor ( mailto:king.feanor@seznam.cz ) z 28.08.2006 13:27:48:
Takový povýšenecký názor! Člověk není žádný pán, jsme součástí světa kde nikdo nepanuje. Lidé zvířata rozhodně nepředčí. Existují zvířata inteligentnější než velká část lidstva. A v umění žít jsme za zvířaty zatraceně pozadu. 4lověk si může dělat co chce v mezích přírodních zákonů, a kdo se nad kohokoli nebo cokoli povýší padne.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 31 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: