XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Aktuality

 

Aktuality

Aktuality

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Co se stalo dnes nebo i v blízké minulosti
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 z 234 | 233 | 234 | » | Poslední

 

vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 09.11.2004 19:06:25 ... (21/2331)
Re (2): Volby.
Odpověď na příspěvek od jeseterka z 07.11.2004 20:50:13:
No jo tak to funguje ve většině rodin.Muž rozhoduje ve věcech zásadního významu. Vyjadřuje se ke státnímu rozpočtu kde jde o stovky miliard.Osvětlí celé rodině koho by měla volit do senátu a určuje vztah jeho rodiny k zahraničně politickým otázkám například k Iráku.
Na ženu zbudou pouze málo významná rozhodnutí.Například sestavení rodinného rozpočtu a stanovení kdo co a za co utratí a činí další taková podružná rozhodnutí .Jako kam se pojede na dovolenou a na který kanál se přepne televize v případě souběhu fotbalu a telenovely.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 07.11.2004 23:15:40 ... (20/2331)
...
Sakra já ty volby nějak prospal - takže pokud není někdo spokojen s výsledkem nechť se obrátí na mě *1*
guest Muž jeseterka ... 07.11.2004 20:50:13 ... (19/2331)
Re: Volby.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 07.11.2004 08:15:01:
já jsem volila ČSSD, protože je volil můj muž. Myslím, že je to stejně dobrý důvod, jako každý jiný :-)
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 07.11.2004 08:15:01 ... (18/2331)
Volby.
Kterou stranu jste volili a proč?
Já volil ODS .Podle hesla že mezi slepými je jednooký král.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 01.11.2004 08:06:29 ... (17/2331)
Re (5): Space Ship One a spol.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 31.10.2004 20:12:07:

No to pak ale příjdou přistěhovalci, kteří budou mít v té vyšší životní úrovni více dětí a pak se zase rozjede růst a stavění kvůli ekonomickým zájmům na úkor přírody. Jinak taky jsem pro to, aby se to řešilo tady a ne až někde jinde na jiném světě.

Co se týká roztavení obou pólů a nás dvou tak by jsme byli asi plantážníci co pěstují banány - samozřejmě jsem to v předešlém příspěvku trochu nadsadil jako teď, ale můžeme to brát jako další systém samoregulace -život se vyvíjí dokud nepřijde inteligentní forma života, která zvýší obsah CO2 v atmosvéře, vyhubí pevniské rostliny a tím klesne i její populace - nastává útrum pro heterotrofy a pak novým přizpůsobivším se rostlinám zvýšený obsah Co2 prospívá než zase pokryjou povrch - no nic jen taková snaha o egocentricky, humanisticky nezaujatou myšlenku :o)
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 31.10.2004 20:12:07 ... (16/2331)
Re (4): Space Ship One a spol.
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 28.10.2004 22:00:13:
Nic proti stěhování na jiné planety pokud se ta naše stane neobyvatelná z důvodů které nezavinil člověk .Zdevastovat naší matičku zemi a přestěhovat se o dům dál se mi ale moc nelíbí .Zastavit devastaci planety a obrátit tento dosavadní trend bude dlouhodobá a finančně velmi nákladná záležitost ale přestěhování lidstva na jinou obyvatelnou planetu to je a ještě dlouho bude finančně i technicky nereálné a je otázka bude li to vůbec kdy možné.

Jak jsou věrohodná tvrzení o obrovském množství metanu v hlubinách moří nevím ale raději bych počítal s variantou že je ho tam hodně.

Růst populace není nutno ovlivňovat nějakými příkazy .Úplně postačí když v oblasti kde je nadměrný růst populace zvedneš životní úroveň , vzdělanost , rovnoprávnost žen a mužů a nezbytné sociální zabezpečení.Antikoncepce už potom vykoná své a za chvíli už bude problém opačný tak jako u nás v ČR.

Už si nepamatuji všechny předvídatelné důsledky (o těch nepředvídatelných nemluvě)toho kdyby oba póly byly bez ledu. Myslím ale že pokud by taková situace nastala už teď tak bychom mi dva teď neseděli pokojně u počítačů ale naše největší dnešní starost by byla jak přežít.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 28.10.2004 22:00:13 ... (15/2331)
Re (3): Space Ship One a spol.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 27.10.2004 22:54:50:

Tak dík - zase jsem o něco informovanější :o) Mám o raketách a kosmodromech celou knihu - ta výroba kapalných paliv vyžaduje hodně energie, ale není to zase takový problém - BTW jak chceš vyvinout technologii k přestěhování bez praxe? Růst populace se dá regulovat to máš pravdu - i kdyby selhaly politické režimy (ano přesně od toho, aby regulovaly růst tady jsou), tak dojde do bodu, kdy se prostě větší počet lidí neuživí.Možná se budeš divit, ale skleníkové plyny mi (přesto že se zabývám ekologií) zase takové starosti nedělají - doby, kdy ani jeden pól nebyl zamrzlý tu přece byly už mnohokrát - samozřejmě to zamíchá s produkcí výrobků a ekonomikami všech zemí jak se bude klima přesunovat do jiných oblastí.O opravdovém nebezpečí z oteplování můžeme hovořit až tehdy, pokud někdo dokáže, že tzv. "metanového ledu" je v oceánech opravdu hodně veké množství.

Bohužel máš i pravdu v tom, že lidi potřebujou opravdu velký průser, aby začli žít jinak - a často se ani z tohoto průseru nepoučí správně a udělají jiný průser - mimochodem jakýkoliv umělý zásah je problém (i při snaze něco chránit na základě takového "poučení")
guest Muž ELECTRO-NICK (5uck.my.d1ck@centrum.cz) ... 28.10.2004 13:34:38 ... (14/2331)
Postřech
To je jasný v tom sou prachy a politika =)
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 27.10.2004 22:54:50 ... (13/2331)
Re (2): Space Ship One a spol.
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 23.10.2004 20:00:46:
Většina nynější raketové techniky kterou se dostávají lidé nebo i náklady do vesmíru používá paliva která skleníkové plyny produkují.Druhý stupeň raketoplánů je na vodík a kyslík to máš pravdu .I kdyby všechny tyto rakety i jejich první stupně byly na vodík a kyslík přesto produkují skleníkové plyny nepřímo.Je to podobné jako s tolik kdysi propagovanými elektrickými přímotopy , nad nimiž se tolik lidí rozplývalo jak jsou ekologické .Nějak se přitom uvažovalo pouze nad místem kde se topí a ne nad místy kde se elektřina vyrábí.V případě raket kde palivo tvoří vodík a kyslík je to podobné.

Doba za kterou se lidstvu při tomto tempu devastace podaří zničit tuto planetu je nesouměřitelná s dobou za kterou se podaří vyvinout technologie pro přestěhování lidstva na jinou planetu.Je to asi tak jako bys měl v šachové partii promyšlen v 5 698 tahu zisk pěšce a Tvůj soupeř ve dvou tazích mat.

Nemyslím že by růst populace byl nezvládnutelný problém.
guest Muž jeseterka ... 25.10.2004 22:28:18 ... (12/2331)
Re: Space Ship One a spol.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 22.10.2004 21:40:40:
Máš stoprocentní pravdu, jádro problému je v konzumní společnosti, která je ale nereformovatelná; bude muset přijít nějaký velký průšvih a obávám se, že ve stylu ode zdi ke zdi přijde ekodiktatura ( doufám, že jsem to přehnala). Řešení konzumně- ekologických problémů v demokracii není dost dobře možné, protože voliči jsou konzumenti ( stránka populistická) a také sami poslanci a politici jsou konzunenty (stránka sobecká). Jak u nás dopadla snaha lépe regulovat provoz na silnicích! Někdo by mohl říct, že je to věc výchovy a poznání - to by bylo sice moc hezké, ale pro "masy" není nějaká osvěta směřující ke vzdání se vlastního pohodlí asi k ničemu. P.S. Auto nemáme, k moři nejezdím, ale teplé vody, ústředního topení, MHD, vlaků a dalších vymožeností bych se asi nemohla vzdát.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 z 234 | 233 | 234 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: