XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Láska, vztahy a sex / Věkový rozdíl

 

Věkový rozdíl

Věkový rozdíl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte zkušenosti s věkovým rozdílem ve vztahu? Je normální vztah 15-ti leté slečny a 25-ti letého pána? Podělte se...
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 96 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 

guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 10.09.2008 18:00:59 ... (832/952)
přesná hranice
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 29.08.2008 08:20:25:

"... lidi nemůžeš rozdělovat podle binární logiky na vyspělé / nevyspělé ( 0 / 1, true / false ). Duševní vyspělost člověka je dost složitá věc. Jsou lidé méně a více vyspělí. Navíc, aby to nebylo tak jednoduché, různí lidé můžou být různě vyspělí v různých oblastech života. Chodí po světě lidé, kteří rozumějí kvantové fyzice, přednáší na univerzitách, ale v praktickém životě jsou nepoužitelní a jejich sociální inteligence se omezuje výhradně na komunikaci s kolegy z oboru. Budeš takovému člověku upírat právo na pohlavní život, protože je po společenské stránce nevyspělý?

Jsou lidé, kteří přes všechny své zkušenosti a třicítku na krku jsou stále ještě děti, a neznají nic jiného, než ono umanuté "já chci". Střídají partnery jako ponožky, jdou si za svým sexuálním uspokojením, a že ubližují těm, které by měli milovat je nezajímá. Víš, vyspělost lidské osobnosti není jen otázkou kognitivních funkcí školních znalostí, ale také vlastností jako je upřímnost, spolehlivost, empatie a celé řady dalších. Jistě, patnáctiletý člověk asi nemá takové zkušenosti jako třicetiletý, protože na ně prostě neměl těch třicet let času. ...

Takže co s tím? Kdo má právo posoudit, kdy je člověk dostatečně vyspělý na to, aby mohl milovat?"



Sdílím Tygrův postřeh, že neexistuje přesná hranice, konkrétní vteřina, před kterou je člověk totálně nedospělý, zatímco uplynutím jedné vteřiny se z něj stal absolutně dospělý.

http://sunnyrain.wz.cz/bloguje.html
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 17:48:02 ... (831/952)
Další příklad k zamyšlení
Běží to stále stejně.Nu,dám další podnět,se vztahem ke vztahům.Manželství.Může se vyspělá 17 vdát za onoho pána?Ne.Proč?Každý říká,že je vyspělá...Opět prevít zákon a hranice 18let.Ano,můžou už v 16,ale s povolením soudu a jen,když už mají"průšvih".Opět předpoklad nevyspělosti u každé 17.
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 17:00:45 ... (830/952)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:
Řekni,nač 18 let vůbec je?Zrušme ji,kdo bude chtít a komu to podepíše 1 další nebo řekne co všechno umí,to bude stačit.Řidičák byl přirovnání,k něčemu jinému a Vy mi házíte pod nohy,že někdo jezdí i dřív a bez."Někdo vraždí ikdyž se to nesmí,tak můžem taky."
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 16:37:35 ... (829/952)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:
Omlouvám se,pokud nebudu reagovat,ale když píšete romány,mobil to nenačte.Nevím,jak dlouho to sleduješ,ale u tohohle jsme začínali,už dávno,píšete ty srdceryvné příběhy jako přes kopírák.Definuj,popiš plnou vyspělost,vynech osobní dojmy a soudy.
guest Muž Mm.aca ... 10.09.2008 15:59:55 ... (828/952)
Re (16): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 14:23:22:

Už déle sleduji vaši diskuzi a tak nějak se musím zapojit...

Nevím, jestli to má vůbec cenu, ale pokusím se udat pár příkladů,..
Ano, máš pravdu. Dnem tvých 18tých narozenin jsi dospělý, vyspělý ale být nemusíš. Dokonce dost lidí ani není. A to nejen v 18ti, ale třeba v již zmiňovaných 30ti.

Dospělost je limitovaná věkem, vyspělost nikoli. Pro srování:

Znám slečnu, jednu z mých nejlepších kamarádek. Když ji bylo něco okolo 7mi let, možná 8..musela se postarat o sebe a o svého mladšího brášku. Utekla před matkou, protože k tomu měla pádný důvod. Musela se chvilku starat o sebe a hlavně o malého brášku. Vlastně do dneška to tak je. I když to má v dnešní době o něco jednodušší. Jak je asi ona vyspělá v porovnání s kamarádem, kterému je 23, bydlí u maminky, snad ani nepracuje, každé jídlo mu přinesou až pod nos a on nemusí prakticky nic dělat? Přijde ti on, jen kvůli věku víc vyspělý než holčina, která musí zvládat mnohem víc věcí, psychických i fyzických, jen je prostě o něco mladši? Musí se postavit na vlastní nohy a bojovat s věcma, který zrovna přišli? (Ano, to každý v dané situaci. Pokud to nevzdá)

A jak to souvisí se vztahem? Holčina, která tohle všechno musí zvládat, si určitě nenajde takového troubu, který se nechá jen obskakovat. Proč? Už jen proto, že je na jiné úrovni. Neprožil si nic zvláštního a tak si třeba o něco méně váží věcí, z kterých má ona radost. I třeba z maličkostí. Je prostě více vyspělá, prožila si toho mnohem víc a je schopná se o sebe postarat právě proto, že si něco zažila. Dokáže se o sebe postarat kluk, kterému je sice více, ale jen se válí doma, jídlo mu přinesou až pod nos a on nic nedělá? Nedokáže. Nebo ano, ale ne hned. Postupem času, musí se k tomu propracovat, bude mu to trvat o něco déle.

To samé s tim autem a s řidičákem. Jak už rekla Yummy. To, že ti je 18 a máš možnost mít řidičák ještě neznnamená, že umíš řídit. Je dost lidí, kteří ho nemají a neumí řídit a je jim hodně přes 18 a na druhou stranu dost lidí, kteří ho sice nemají, protože na to nemají věk, ale umí řídit, a to dobře. A jak se říká, na papíry auto nejezdí.


Vyspělost a dospělost jsou odlišné pojmy. Stačí jeden příklad, nebo požaduješ ještě nějaký? Dobře..
Tak třeba takový hezký příklad na mé osobě. Je mi 18. Ano, v některých věcech se chovám jako správnej puberťák, ale tím jsme si prošli asi všichni a někdy je to i potřeba. Mám takovou povahu, že mě to ale nepustí (asi) nikdy. Alespoň z části. Na druhou stranu, pokud je potřeba, umím jednat tak, jak to situace vyžaduje. Umím se postarat o sebe i o své blízké. Když je potřeba, obstarám celou domácnost a udělám vše,co se ode mě žádá. Ať už jde o placení účtů, kupování toaletního papíru apod. A myslíš si, že je to mým věkem? Tím, že je mi 18 a jsem tudíž podle jakéhosi papíru dospělá? Já si to teda nemyslím. Není to zlomový okamžik mých 18tých narozenin. Neprobudila jsem se a neuměla to, co umím. Učila jsem se to postupně. Postupem času, zkušenostma kterýma jsem si procházela. Není totiž vůbec důležité, jestli ti je 18 nebo pod 18. Alespoň ne v tom, jestli jsi vyspělý nebo ne.


*447* Máca *1362*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 15:54:43 ... (827/952)
Re (19): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 15:33:13:
Naopak,vždyť to sama píšeš,to datum v občance právě říká,že jsi SCHOPNÁ vést samostatný a soběstačný život.Nebo co jiného to podle tebe říká?S tím řízením máš stejný problém,mluvíš o zkušenosti,kterou ale zase sama nedovedeš specifikovat.Kdy by jsi si teda troufla?A platilo by to i pro jiné?Ale ať tak nebo tak,bez toho řidičáku by ti byla na nic.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 15:33:13 ... (826/952)
Re (18): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:20:43:

Co mi brání? Třeba vědomí, že neumím řídit a strach, že bych někomu (nejspíš sobě) ublížila? Zodpovědnost za své činny, která mi nedovolí vyjet na silnici? To že jsem ten řidičák kdysi udělala a že ho nosím v penžence, znamená, že za volant sednout TEORETICKY můžu, ale praktická stránka věci je to, jestli jsem k tomu způsobilá.

Stejně tak datum v občance říká, že jsi PRÁVNĚ dospělý, ale nevypovídá nic o tom, jestli jsi schopný vést soběstačný a zodpovědný dosplěý život.
O tom vypovídají pouze zkušenosti, stejně jako asi bude lepší řidič ten kdo najezdil 10 000 km než ten kdo 100 km. Bez ohledu na věk.



9.9. se narodila ta nejkrásnější holčička na světě...jmenuje se Ela a já jsem pyšná teta *18*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 15:20:43 ... (825/952)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 14:36:35:
Já chápu o čem je řeč,jen Vám to uniká.Ty tvrdíš tohle je koza a tohle vůz,ale zblízka,koza a vůz jedno jest,jedno bez druhého není,jsou funkčně spojení.Vy pořád přidáváte své subjektivní dojmy a ukazujete jen na kozu.Proč bys nemohla do auta a odjet?Co ti kromě Tvých dojmů brání?Hoboj s tím nemá nic společného,u něj není žádná hranice.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 14:36:35 ... (824/952)
Re (16): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 14:23:22:

Tím, že nejezdíš oprávnění neztrácíš, ale zapomínáš jak se to dělá. Já řidičák mám a 4 roky jsem neseděla za volantem. Neumím řídit. Myslíš, že jsem na silnici stejně způsobilá jako někdo, kdo najezdil už tisíce kilometrů? ( já za celej život mimo autoškolu najela možná 100 km)
Je to stejné?

To, že je někdo ve třiceti nevyspělý nesmysl není, to že má předpoklady nic neznamená. Někdo má třeba předpoklady k tomu, že bude hrát na hoboj, ale protože to nikdy nezkusil, tak to prostě neumí. Co na tom nechápeš?

A už po třetí Tě upozorňuju, že jeden meleme o koze a druhej o voze. O tom, že je právní dospělost v osmnácti se s Tebou nepřu. Ale datum v občance nic nevypovídá o vyspělosti. Stejně jako nevypovídá řidičák o tom, jestli UMÍŠ nebo neumíš řídit auto...kdejakej šestnáctiletej kluk umí řídit líp než já a bez ohledu na to, že podle zákona auto řídit ještě nesmí, pustit na silnici jeho je určitě bezpečnější než tam pustit mě...
Jedna věc je argumentovat občankou, když chceš pivo, ale težko holce, která Ti řekne, že jí připadáš nevyspělej, zamáváš před nosem občankou a budeš křičet " Ale jo, jsem dospělej, koukni už mi bylo osmnáct !!!!" Nebo jo? *3*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 14:23:22 ... (823/952)
Re (15): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 13:31:14:
Tvrdím,že v 17 není žádná úplně vyspělá,je jen o něco dál než ta 10.To,že je někdo ve 30 nevyspělý je nesmysl,on už má všechny předpoklady.Přirovnám to k řidičáku-nemáš ho=nemůžeš řídit,máš=můžeš,ale jen proto,že nejezdíš,tak oprávnění neztrácíš.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 96 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: