XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Láska, vztahy a sex / Věkový rozdíl

 

Věkový rozdíl

Věkový rozdíl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte zkušenosti s věkovým rozdílem ve vztahu? Je normální vztah 15-ti leté slečny a 25-ti letého pána? Podělte se...
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 96 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 

guest Muž MartickaN (Headvikka@seznam.cz) ... 26.01.2009 20:34:30 ... (842/952)
Co to?
Vážně si zakladatel tohodletoho fóra myslí, že 25 letý je pán? V tý době je každej muž ještě kluk. Bohužel mám zkušenost, že i 34letý se rozhodně nedá zařadit do kategorie "pánů".
guest Muž kapsule ... 03.11.2008 14:46:17 ... (841/952)
Re (21): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 11.09.2008 08:44:49:

S tímhle souhlas do posledního písmenka - a jsou mezi námi lidi, co nebudou dospělí ani v 60ti, opakují pořád tytéž chyby bez toho, že by se z již nadělaných poučili, a můžou k tomu mít občanku už tak starou, že jim na ní začíná rašit plíseň... Zkušenost jako taková taky ale až tak úplně nestačí, je potřeba zapojit i mozek a dík té zkušenosti stejné chyby neopakovat. A zralost a dospělost je i o tom, jestli jsme získali i jistou míru empatie ke svému okolí a jestli nežijeme sebestředně a bezohledně. To podle mého názoru k dospělosti patří taky.
guest Muž YumY ... 11.09.2008 08:44:49 ... (840/952)
Re (20): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:54:43:

Čteš mě co píšu ? Sorry mám pocit že ne.

Datum v občance rozhodně neříká, že jsem schopná vést samosattný život. Kde jsem to napsala? co je to za blbost?
Co jiného podle mě říká? Datum v občance říká pouze to, že jsi právně samostatný v našem státě. Ty osmnáctileté prohlašuješ za dospělé a samostatné, ale odjednou na dovču např. do USA a tam jim pivo nenalejou...aspon vidíš,jak je to realtivní. Je to jen datum v občance, o tobě jako osobnosti nevypovídá zhola nic.

S řidičákem jsi mě opět nepochopil. Čteš mě?
Mám řidičák asi 5 let a řídit neumím, protože mi chybí ZKUŠENOST. Kdybych si troufla? Pravděpodobně, až bych ty zkušenosti získala. Myslíš, že je mi bez řidičáku na nic? No nemyslím...osmnáctiletej kluk, kterej už dávno umí řídit, jde do autoškoly, aby si udělal řidičák. Pro něj je to pouze FORMALITA. jít tam a ukázat jim, že už to dávno umím. Ten kluk řídil v sedmnácti líp než já a bez ohledu na to, že na to formálně dospělý není, pustit na silnici jeho by bylo mnohem bezpečnější než pustit mě. Stejné je to se vztahy.



9.9. se narodila ta nejkrásnější holčička na světě...jmenuje se Ela a já jsem pyšná teta *18*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 10.09.2008 23:42:45 ... (839/952)
Re (20): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:54:43:

A do třetice všeho dobrého: "to datum v občance právě říká,že jsi SCHOPNÁ vést samostatný a soběstačný život" - to je lež jako věž. Když už jsi tak dobrý v právu, tak se laskavě drž terminologie. Datum v občance říká, že jsi ze zákona způsobilý k právním úkonům. Nic víc, nic míň. O schopnosti vést samostaný a soběstačný život to nevypovídá lautr nic. Projdi se někdy v Praze kolem hlavního nádraží. Uvidíš zástupy bezdomovců, kteří jsou sice způsobilí k právním úkonům, ale vést samostaný a soběstačný život evidnetně nezvládli. Snažíš se tady napasovat nějaké právní teorie na pojem který je původně pojmem z oblasti psychologie a pokud vím tak nikde v právu definován není.

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 10.09.2008 23:02:56 ... (838/952)
Re: Další příklad k zamyšlení
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 17:48:02:

A ještě jednu věc si neodpustím, ohledně toho řidičáku. Já jsem maturoval v roce 2001 na elektrotechnické průmyslovce. Slaboproud. Pak jsem šel na jinou školu a nakonec skončil v naprosto jiném oboru. Pět let se elektrikou neživím a kdyby po mě někdo chtěl zapojit telefon tak bych s tím měl asi problém. Nicméně mám maturitu ze spojovací techniky. Chlape, sakra, kdy už konečně pochopíš, že to že máš na něco papír, neznamená, že to SKUTEČNĚ UMÍŠ ? A že to umíš dobře. Hele. Moje máma je ředitelkou zvláštní školy. A něco tí povím - ta za svou speciálně pedagogickou praxi potkala takovejch lidí, kteří měli papír (občanku) na to, že se můžou oženit (vdát) a založit rodinu, a přitom to totálně nezvládli - že ty tvoje teorie by jí byly fakt akorát tak k smíchu.

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 10.09.2008 22:50:24 ... (837/952)
Re: Další příklad k zamyšlení
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 17:48:02:

Tak dobře pane chytrej. OK. Připusťme na chvíli tvoji scestnou teorii o tom, že duševní vyspělost je dána zletilostí. Podle zákona. Vezměme si mladou 18 letou slečnu. Je plnoletá, tudíž duševně vyspělá, schopná založit rodinu a mít děti. Jenže bacha! Jsou státy, kde člověk nabývá plnoletosti ne v 18 letech ale třeba v 21. Takže mi jako vysvětli - když ta mladá dívčina vycestuje do nějakého takového státu, chceš mi říct, že překročením státní hranice se z duševně vyspělého jedince schopného založit rodinu, stane jedincem duševně nevyspělým? Jestli tohle myslíš opravdu vážně, vřele bych ti doporučoval návštěvu nějakého psychologa, on by ti jistě rád vysvětlil jak to s tou duševní vyspělostí je.

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 10.09.2008 18:44:20 ... (836/952)
Re (18): heh...
Odpověď na příspěvek od Yosssarian z 10.09.2008 18:19:44:

Plně s Tebou souhlasím. Vztahy s věkovým rozdílem opravdu existují. A existovat budou.

Mluvilo se tady poslední týdny o samostatnosti, duševní vyspělosti, životních zkušenostech, způsobilosti, dospělosti osobnosti... Mně to připadá, že se vyjadřovali lidé, kteří ve skutečnosti vůbec netuší, o co tady jde. A tak obecně píší to, co píší... Ale to je jen můj dojem. Přínosnost jejich příspěvků.

Fenomén "věkový rozdíl" nicméně existuje. Nezaznamenáte ho, pokud rozdíl mezi váma je 5 roků. Věkový rozdíl 10 let už cítíte. Rozdíl 15 let přináší rozdílné životní zkušenosti. Rozdíl 20 let už je téměř generační... Je nesmysl svalovat konkrétní záležitosti na věk. Na druhou stranu je nemožné se tvářit, že věkem to není...

Tedy případ od případu... Máte konkrétní zážitky? Věkový rozdíl?
Mohla by tu vzniknout zajímavá diskuse... :-))

http://sunnyrain.wz.cz/bloguje.html
guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 10.09.2008 18:28:39 ... (835/952)
Re (6): 16let
Odpověď na příspěvek od berserg z 19.08.2008 22:08:37:

"Rozdíly přitahují. Jenže ono je něco jiného s někým být pár měsíců a něco jiného je celý život. Znám ohromné množství párů, kteří jsou diametrálně rozdílní a jejich vztahy mě připadají, jako že spolu sice jsou, ale každý žije svůj vlastní život, svůj vlastní svět. Neexistuje v jejich vztahy MY ale jen JÁ. Ale máš pravdu, že někomu to může vyhovovat a někomu to může dokonce fungovat. Já bych pochopitelně nechtěl chodit se svým klonem, ale vyhovuje mi, že máme s parnterkou společné koníčky, zájmy a pohledy na svět. Jsou tu pochopitelně nepatrné rozdíly, ale ve většině věcí jsme na tom stejně. Každému asi vyhovuje něco jiného. Já bych prostě nemohl být s někým, kdo by byl diametrálně odlišný než já."


Pro vztahy tedy může být důležité mít "cosi" společného. Abychom byli MY, a ne jenom TY a JÁ. Ale co to je, to "cosi"?
A je to "cosi" ovlivňované věkem?

http://sunnyrain.wz.cz/bloguje.html
guest Muž Yosssarian ... 10.09.2008 18:19:44 ... (834/952)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:..

A já tvrdím, že na to aby člověl měl s někým vztah, až už o 20 let mladším nebo starším, nemusí být ani vyspělý ani dospělý ............jsou to všechno plky, někdo se o sebe neumí postarat a pak, když je to nutný , postará se stejně jako ostatní , rychle se to naučí ................vaše zkušenosti jsou na houby , přijde člověk, který hledá něco jinýho a zkušenosti jsou na pytel..........je to prostě případ od případu ............je to jiné téma , ta vaše dospělost a vyspělost......nemá cenu to desetkrát řešit.
guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 10.09.2008 18:07:56 ... (833/952)
Re (10): 16let
Odpověď na příspěvek od YumY z 20.08.2008 12:03:13:

"Ale já přece neříkám, že musí být každý dospělý a vyzrálý. Čteš mě? Já takové vztahy neodsuzuju, jen píši, že 35ti letej chlap kterej chodí s šestnáctkou není vyzrálej jako jeho vrstevníci. Tečka. Nemluvím o tom, jestli je to dobře nebo špatně, neříkám nikomu jak má žít. Ať si šedesátiletý choděj s dvacítkama, když jsou šťastní, je mi to jedno.
Dospělost není o tom, jestli se chováš seriozně, buduješ kariéru nebo jsi konzervativní. Dospělost je o zkušenostech a o tom, co chceš od života. Pokud nějaký 35-ti letý chlápek nechce rodinu, děti, žít ve společné domácnosti...prostě většinu věcí, kteří lidé v jeho věku přirozeně a pudově chtějí ( já neříkám, že to MUSÍ chtít), tak pak ať chodí s šestnáctkama, je to v pořádku, asi jim to bude oboum vyhovovat. Říkám jen, že většina lidí nad třicet chce od života určité věci, které mu tak mladý člověk nemůže dát. Kdyby to bylo tak jednoduché jak píšeš, měl by takový věkový rozdíl každý druhý pár, nemyslíš."



Souhlasím s YumY, že dospělost se nedá změřit JENOM datem narození v občance. Osobnost člověka rozvíjí zkušenosti, a ty je těžké poměřit jakýmsi číslem. Přesto věkový rozdíl cosi napovídá...? Nebo ne..?

http://sunnyrain.wz.cz/bloguje.html

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 96 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: