XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Games / ! Závodní

 

! Závodní

! Závodní

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
NFS, Collin Mc Rally ....
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: vuldobrej

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 24 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 07.01.2010 09:45:50 ... (228/238)
Re (12): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 06.01.2010 20:14:10:
Jinak bych dodal, že jsem rád, že to je takhle. Dnešní nejnovější počítače samozřejmě zvládnou mnohem víc, ale na počítači, na kterém to hraji já, to zdaleka nemám na nejlepší grafiku. Rozlišení 800x600, jediný zapnutý graf. prvek jsou stíny aut, vše víc se seká, na úplně nejvíc to ani nespustím a i takhle to v komplikovanější krajině ve vyšších rychlostech nestíhá. Není to ani počítač zrovna z minulého tisíciletí, spíš jde o to, že na úplně bezproblémové fungování na nejlepší grafiku jsou často nutné i vyšší než doporučené požadavky.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.01.2010 21:23:42 ... (227/238)
Re (12): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 06.01.2010 20:14:10:
Ono když se to nastaví na nejvyšší detaily, tak to nevypadá špatně, ale ta hra není o grafice. Co jsem četl, tak tam jsou použity prvky, které jsou jednoduché, takže nejsou vysoké nároky na hardware a zároveň je to tak chytře udělané, že to vypadá dobře. Mohu to jen potvrdit, když tu krajinu nijak nezkoumáš a jedeš alespoň trochu rychle, tak s tím není žádný problém. Jak jsem řekl, tohle není o grafice a nějakých efektech, nýbrž o tom jízdním modelu. Jediné, co bych vylepšil, by bylo hlavně víc tratí, pak víc aut a nakonec přítomnost nějaké kariéry. A co, stáhneš si to demo, nebo tě to nezajímá?
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 06.01.2010 20:14:10 ... (226/238)
Re (11): Shift
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.01.2010 17:35:27:

Tak to by už chtělo nějakou novější verzi, aspoň kvůli grafické stránce. Od té doby jsou hry mnohem dále a hlavně je škoda nevyužít výkon dnešních počítačů.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.01.2010 17:35:27 ... (225/238)
Re (10): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 06.01.2010 16:44:47:
Jo, jen jedna verze vším z roku 04, ale už na to vyšla i oficiální vylepšení - patche a k dispozici je taktéž spousta nových aut, tratí a spousta dalších individualizačních prvků. To demo je k dostání i na oficiálních stránkách RBR ale také všude možně jinde, myslím, že dokonce i na slunečnici. :D
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 06.01.2010 16:44:47 ... (224/238)
Re (9): Shift
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.01.2010 15:51:36:

To bude asi tohle http://www.lfs.net/

Vyšla jen jedna verze RBR? Na internetu jsem našel jen nějakou hodně letitou. Starý Dirt jsem nezkoušel, o náročnosti Dirt II jsem četl a zkoušel jsem si demo verzi. Přijde mi to podle ukázkové trati celkem dobré, stačí malá chyba a auto jde do smyku, ale nedokáži odhadnout, jak se běžné auto chová na blátě. Ale právě mi tam narozdíl o řízení běžného auta chybí ta zpětná, volant sice něco naznačuje, ale zbytek těla včetně očí toho tolik nevnímá. V reálu je cítit, že auto ztrácí přilnavost, že začíná jít do smyku, že do té zatáčky se musí jet pomaleji.

Ale možná pořád lepší se i bez zpětné vazby a reakcí vozu naučit danou trať projíždět, než v NFS pilovat čístou jízdu, kterou stejně zkazí nějaká náhodná dodávka na trati :-). NFS se moc reálně jezdit nedá, protože by člověk vždy skončil poslední.

Dobrou trať za barákem na rallye těžko někdo bude mít, ale půjčit si pořádné auto na okruhu, pokud sám nemáš, už takový problém nebývá. Ale pořád je to o dost dražší, než koupě pár her do počítače.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.01.2010 15:51:36 ... (223/238)
Re (8): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 06.01.2010 14:05:28:
Já nevím s tím Dirt 2, jestli to je jako první vydání, tak bych to moc nesrovnával, měl by sis to RBR nejspíš vyzkoušet, na spoustě míst je k volnému stažení demo, abys věděl, o čem je řeč, protože to je fakt úplně jinde než cokoliv jiného. Realita je samozřejmě zase trochu reálnější :D a je pravda, že kdybych měl doma WRC a za barákem desítky km náročné rally tratě, tak nějaké RBR neřeším. Já netvrdím, že ty ostatní hry nejsou zábavné, ale mě osobně fakt mnohem víc naplňuje, když se tu jízdu musím učit dlouhou dobu a že nemám to vědomí, že v reálu by to tak nešlo a při sednutí do auta by mi to bylo k ničemu. U RBR bych si troufl říct, že by tam nějaký takový efekt mohl být, ale to by sis opravdu musel sám vyzkoušet. Myslím, že kdyby mě teď posadili do WRC, tak bych jel lépe, než kdybych RBR nikdy nejezdil. Můžeš se mi smát, ale o tom jsem přesvědčen. Jak říkám, vyzkoušej.

LFS je zkratka pro Live For Speed, nic moc o tom nevím, to si musíš zjistit sám, ale po obchodech se to normálně neprodává.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 06.01.2010 14:05:28 ... (222/238)
Re (7): Shift
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 30.12.2009 18:00:06:

LFS je co?

Určitě jsou hry, které se nesnaží o věrnou kopii skutečných vlastností auta, je s nimi člověk rychlý, nedostane smik pokaždé, kdy to přežene, ale to neznamená, že k tomu stačí sednout a dotyčný vše vyhraje napoprvé. Prostě jsou hry, jako je RBR, DIRTII a další, které se snaží přiblížit se co nejvíce reálnému chování, pak hry jako NFS, kdy auto sedí, ale o to víc na to člověk musí šlapat, jezdit za hranicí, aby se dostal dál. Jsou to počítačové hry, ne realita. Jiné hry zase nerealisticky působí v zabíjení lidí, příšer, ve skocích, .... Prostě to jsou hry a každé jinak zaměřené.

Jediná skutečně věrná hra se dá zažít se skutečným autem na skutečné závodní trati. Ať je hra snaží sebevíc působit realisticky, je to pořád hra a někdy je to až směšné. Protože u her člověku chybí zpětná vazba, i když má člověk dobrý volant, stejně na židli ani od pedálů necítí chování auta. Pak třeba dělá smyky tam, kde by je nikdy, kdyby ta hra byla opravdu realistická, neudělal. Protože by prostě dopředu cítil, jak se auto chová. Ale třeba se to časem zlepší a budou cenově dostupné věrné simulátory. Možná už jsou, minimálně u letadel to platí, ale ty jsou také drahé, že si to domů nikdo koupit nemůže.

Proto bych prostě série NFS a jim podobné neodsuzoval. Někdy je to snad i lepší, prostě nerealistická hra a v reálu se pak chovám normálně, než hrát rádoby realistickou hru, pilovat dovednosti dlouhé měsíce, v domnění, že pak ze mě v reálu bude stejně dobrý pilot jako ve hře. A ono ouha, skutečnost je pak úplně jiná.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 30.12.2009 18:05:55 ... (221/238)
Re (6): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 30.12.2009 15:22:32:
Jinak bych chtěl ještě dodat, že v RBR je i asfalt, takže se to dá srovnat i na povrchu, kam se člověk normálně dostane. Na šotolinu i sníh také, ale pochopitelně to nejsou delší rozmanité tratě, kde by se daly testovat vlastnosti auta.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 30.12.2009 18:00:06 ... (220/238)
Re (6): Shift
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 30.12.2009 15:22:32:
Stoprocentně realistické to nebude, je to spíš vysněný cíl, každopádně je to k tomu nejblíže ze všeho, co jsem hrál. Prý je dobré i LFS, ale to jsem nehrál.
Jestli to vyznělo tak, že jsem jezdil s Imprezou STI, je mi to líto, jen jsem psal, že tohle auto je snad ve všech závodních hrách včetně RBR, a proto se to u ní dobře srovnává.
To máš pravdu, čím hůře ovladatelné, tím lepší, protože tím realističtější. Dá se to samozřejmě udělat nerealistické i složité, ale to je blbost a nikdo to nedělá ani k tomu není důvod. Už jsem tu o tom psal, nemám požitek z nějakého průjezdu v nerealistické hře, když vím, že ve skutečnosti by to tak nešlo. Pak mě to automaticky nebaví. Pochybuji o tom, že ve skutečnosti sedí auta lépe než v RBR natož v jiných hrách, je nesmysl dělat něco těžší než realita, navíc bychom pak nepotřebovali žádné Schumachery a spol., protože by každý sedl do Ferrari nebo WRC a hned jezdil rychle jako blázen. Na RBR je to krásně vidět, protože se to člověk musí fakt dost dlouho učit a není to otázka hodin, ale týdnů až měsíců. Myslím, že v reálu by se s tím člověk také učil takhle dlouho a nejspíš ještě déle. Ve všem jiném je člověk rychlý od prvního metru - to sice trochu přeháním, záleží jak v čem, ale situaci to vystihuje, oproti RBR je to pořád zlomek času.
Grid jsem zkoušel a když jsem si vypnul všechnu elektroniku, tak se mi to dost líbilo, tam to chce i chvíli cviku a není to zrovna ten případ, kdy je člověk rychlý doslova od prvního metru.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 30.12.2009 15:22:32 ... (219/238)
Re (5): Shift
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 13.12.2009 09:02:13:

A co když chování Imprezy v RBR neodpovídá realitě? Nebo jsi řídil Imprezu na površích, které se objevují v počítačových hrách? Třeba je chování v RBR přehnaně složité a to auto ve skutečnosti sedí lépe. Mně totiž přijde, že podle tebe dobrá auto hra = těžko zvládnutelné auto. Ale jinak vím, že RBR je vychvalováno, jako hodně realistická hra. Ještě jsem ho nehrál, já tomu hraní moc nedám a spíš mě láká Grid, nový Colin a časem možná i ten Shift.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 24 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: