XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Vaříme s XChatem

Vaříme s XChatem

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
a s chutí :)
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 12 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 29.04.2012 17:10:08 ... (97/117)
Re (3): Je libo panenka? :)
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liskaElis@seznam.cz ) z 29.04.2012 11:02:13:

Někdy jak bude v brzké době čas vařit, tak tu panenku vyzkouším *40*
guest Muž liska-E (liskaElis@seznam.cz) ... 29.04.2012 11:02:13 ... (96/117)
Re (2): Je libo panenka? :)
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 29.04.2012 02:44:22:

No tak gratulace! Rybička. To už jsi skoro šéfkuchař *1* S těmi mraženými potravinami je trochu problém s prskáním, no .. ale pokud se tomu chceš víceméně vyhnout, stačí nerozpalovat olej nebo máslo úplně a dát to tam o kousek dřív. Zeleninu tam mrsknu a rovnou přikryju pokličkou, než pustí vodu, vyprská se dovnitř a pak odkryji a nechám odpařit přebytečnou vodu.. s rybkou je to stejné - ta bývá mnohdy i lepší, protože víc nasákne toho máslíčka.

No, panenku opravdu stačí tak půl centimetru a houby na kostičky menší než centimetr - čím menší, tím jemnější bude omáčka. Já bych třeba ani nebyla proti variantě to před podáváním vše rozmixovat ponorným mixérem ještě v hrnci, ale to už není nutné *18* Cibulku na malé kousky - prostě ji rozkrojíš napůl, překrájíš podél a pak pravoúhle *1* A medailonky .. já třeba dělám o něco slabší a dám jich přes sebe hned několik ... tak centimetrové a dám jich šest nebo sedm doprostřed talíře, udělám z nich jakousi "sopku" (že překrývám jeden přes druhý jakoby do kytičky) a do středu pak naleju tu omáčku. Brambory naskládám kolem (když se tedy snažím, aby to vypadalo *1*)
Ebisek Muž Ebisek ... 29.04.2012 02:44:22 ... (95/117)
Re: Je libo panenka? :)
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liskaElis@seznam.cz ) z 29.04.2012 01:00:18:

Asi před týdnem jsem nabýval zkušenosti a dělal jsem si mořskou štiku a zeleninu. Je to úplně jednoduché, vytáhnul jsem kostky mořské štiky, na pánev jsem dal kus másla a jakmile se roztopilo, tak jsem na něj hodil štiku. Upekl jsem ji na tom másle a pak vyndal z pánve na talíř, který jsem dal do teplé trouby po pečení už ani nevím čeho (aby to nevychladlo). Pak jsem použil tu samou pánev, nové máslo na zeleninovou směs, mraženou. Malé mrkvičky, hrášek, fazolové lusky, brokolice... Tu jsem na másle pekl do chvíle, než nechytla dobrou barvu. Napřed po rozmražení to ale hodně prskalo, protože vzniklo množství vody, které bylo nutné vyvařit pryč.
Ve finále jsem pouze hodil zeleninu k rybě a celkem to i šlo.

Jako komplikaci s tou panenkou vidím že nejsou definované míry. Jako třeba "panenku nařežeme do mřížky, hluboko tak půl centimetru....." .... "lišky nakrájíme na kousky, kostičky přibližně 1x1cm".
Nemám bohužel zatím moc přehled co se jak moc krájí a na jaké kousky porcuje. To na ty medajlonky už bych asi snesl, to jsou takové špalíčky, tak 2cm hrubé. *40*
guest Muž liska-E (liskaElis@seznam.cz) ... 29.04.2012 01:00:18 ... (94/117)
Je libo panenka? :)
Tak tedy ten recept. Je to snadné, celkem rychlé a moc dobré..

Vezmeme celou panenku trochu nařežeme do mřížky vrch, posypeme solí, pepřem a trochou chilli, dáme ji do pekáčku s trochou oleje na dně. Uvařené brambory ve slupce nakrájíme na čtvrtky (aby to vypadalo pěkně) a rozložíme do volného místa kolem masa. Já na ty brambory dávám speciální koření, které kupuji už namíchané, ale klidně můžete jen trochou klasického grilovacího koření, podlijeme vodou (aby byly brambory tak do poloviny pod vodou, Ebísku*1*) a šoupneme do rozehřáté trouby na 200 stupňů. Já ji v elektrické peču asi 30 - 40 minut, to podle velikosti a množství brambor.

K tomu si připravíme skvělou omáčku z lišek (nebo pokud neseženete, může být hlíva nebo jiná podobná houbička).
Lišky očištíme, nakrájíme na kousky a opečeme v hrnci na oleji, dokud se z nich nevypaří voda, pak je vyndáme a dáme stranou. Do hrnce dáme cibuli na kostičky, slaninu na kostičky a opečeme, až je slanina trochu křupavá. Pak tam znovu lišky vrátíme, podlejeme trochou bílého vína (tak půl větší sklenky nebo jednu menší), přidáme jednu smetanu (myslím, že ta třicetiprocentní je nejlepší) tj asi 250 ml, sůl pepř (a já ještě trošičkou strouhaného muškátového oříšku) a vaříme. Obvykle stačí pár minut, tak deset, patnáct.

No a hotovo.
Pak už jen nakrájíme panenku na medailonky, položíme nějak ozdobně na talíř, přelijeme je omáčkou, přidáme brambory a kdo má rád, tak na ozdobu něco zeleného ..

Já k tomu dělám ještě zeleninové saláty. Rajčatový je k tomu skvělý.

A k pití samozřejmě dobré suché bílé víno :)
Ebisek Muž Ebisek ... 14.04.2012 14:46:53 ... (93/117)
Re (20): vaření?
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liskaElis@seznam.cz ) z 14.04.2012 11:27:45:

Možná by to bylo lepší popsat tady, protože se k tomu budu potřebovat nejmíň desetkrát vracet a v šeptu mi to po odhlášení všechno mázne. Bych mohl po 45 minutách neaktivity skončit u rozporcovaného masa a čistého skla místnosti *3* *3* To by bylo nemilé *3*
Ebisek Muž Ebisek ... 14.04.2012 14:45:48 ... (92/117)
Re (20): vaření?
Odpověď na příspěvek od Johny_travnikar ( mailto:Johny_travnikar@centrum.cz ) z 14.04.2012 11:37:33:

To moje vaření taky.... Protože máme rychlovarnou konvici, je to daleko bezpečnější, takže čaj se mi nepřipálil, vytáhnul jsem z ledničky uzenou makrelu, vzal rohlíky a byl oběd. Taktéž bez větších majetkových škod. *40*
Johny_travnikar Muž Johny_travnikar (Johny_travnikar@centrum.cz) ... 14.04.2012 11:37:33 ... (91/117)
Re (19): vaření?
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 14.04.2012 01:20:36:

Moje poslední plánovaný vaření dopadlo vynikajícně... nevyhořeli jsme, dobře to vypadalo a ještě jsme si náramě pochutnali... jel jsem na oběd k babičce... *3*

*4835* Džony *5264*
*1279* http://mistnost.xchat.cz/pohlazeni">Pohlazení *2204*
*938* Pišme Nekonečný příběh
guest Muž liska-E (liskaElis@seznam.cz) ... 14.04.2012 11:27:45 ... (90/117)
Re (19): vaření?
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 14.04.2012 01:20:36:

No hele .. se mi ozvi online a vyřešíme *1*

*18*
Ebisek Muž Ebisek ... 14.04.2012 01:20:36 ... (89/117)
Re (18): vaření?
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liskaElis@seznam.cz ) z 14.04.2012 01:05:19:

No, ale já to myslel vážně, chtěl bych jedinkrát přítelkyni uvařit, k výročí.... *3*
1) pak už vařit nejspíše nebudu vařit do dalších výročí
2) asi po mém vaření už ani nebude kde vařit *3*
guest Muž liska-E (liskaElis@seznam.cz) ... 14.04.2012 01:05:19 ... (88/117)
Re (17): vaření?
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 13.04.2012 20:22:21:

Já zase četla postup výroby svíčkové..

Ingredience: Zelenina, maso a další .. plus šikovná kuchařka ve spodním prádle a zástěře.

*1**206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 12 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: