XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Ekonomika a finance / Finanční ústavy

 

Finanční ústavy

Finanční ústavy

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
O službách našich finančních ústavů; jejich výhody atd.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 9 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | » | Poslední

 

guest Muž MEFISTOTELES666 (hladik.j.jiri@centrum.cz) ... 06.04.2009 18:08:46 ... (52/82)
Re (3): Zajima se tady nekdo taky o neco jineho nez jen CR
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 16.02.2009 07:25:54:
No v podstatě se to dá shrnout. Centrální banka se může snažit podpořit ekonomiku i tím, že začne snižovat dlouhodobé úrokové sazby vykupováním cenných papírů, což je ekvivalent tisknutí nových peněz. Ale položme se na otázku. Je tisknutí peněz racionální řešení? Dle mého názoru není. Když zjistíte že máte díru v Bojleru taky to nevyřešíte tím že do něj budete dolévat vodu. Státní regulace jsou silně kontraproduktivní protože kontrastují se sytémovou podstatou kapitalistické ekonomiky. Jejíž nukleus je v samo-ozdravném procesu, tento proces je založen na přirozené chamtivosti a opatrnosti. Pokud je jablko nahnilé neudrží se na stromě a spadne. Tak je to i v Ekonomice, jen trvá déle než jablko spadne. Pokud ovšem státy činí politiku Shell, rozumějme regulační čili pupmařskou politiku a lejí peníze do institucí které fakticky již neexistují vytváří tak ekonomické zombie. Jablko nespadne ale nakazí další zdravá jablka. Pamatuju že jeden kolega vyprávěl jak vypadá běžný pracovní den v těchto zombie (respektive US bank) Banka nevykazuje žádnou aktivitu na trhu a vyčkává. Zaměstanci dohánějí administrativní resty o kterých ani nevědí zda jim k něčemu v budoucnu budou. A banka? Přijímá dotace které obratem odvádí do retailu aby zajistila fiktivní stabilitu z pohledu retailového klienta. Ano je to cesta do pekel. V dnešní době zahltil většinu bank virus kvantitativnho uvloňování. Ovšem inflací peněžní nabídky se dosáhne čeho...? Ano správně, růstu cen který jde ruku v ruce s poklesem kupní síly. To co si politikové neuvědomují a nikdy nemohou díky svému ekonomickému nevzdělání je základní premisa kolem které se vše točí: PENÍZE NEJSOU INVESTIČNÍ ANI SPOTŘEBNÍ STATEK ALE POUZE SMĚNNÉ OBĚŽIVO. To znamená že pokud máme zájem na co nejdelším trvání finanční krize docílíme toho geniálním způsobem, napumpujem do ní tolik peněz kolik to jen jde. A to většina státu dělá a vytrvale ignoruje varování expertů. Takže kdo má zájem na totálním kolapsu systému? Americká centrální banka již snížila úrokové sazby k nule a protože už níže nemůže, začala s vykupováním nekvalitních aktiv výměnou za nové peníze. Bank of England srazil sazbu na 0,50 a plánuje vykupování korporátních dluhopisů. ECB 1,50. To je něco co historie nezná a způsobuje to pouze zmatek v řádách Investorů kteří jediní mohou krizi zastavit. (...)

*2021* MEF *2021*
>Novus Ordo Seclorum<
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 16.02.2009 07:25:54 ... (51/82)
Re (2): Zajima se tady nekdo taky o neco jineho nez jen CR
Odpověď na příspěvek od MEFISTOTELES666 ( mailto:mefistoteles666@centrum.cz ) z 15.02.2009 22:04:57:

Já ten jejich systém neznám a z toho článku to moc jasně nevyplývá, ale co jsem četl pár příspěvků v diskuzi, tak to zase tak idealistické není, pokud je to tedy pravda. My tomu říkáme úrok a oni třeba navýšení, ale ve výsledku ta banka vydělá tak jako tak. Jestli ti řekne úrok nebo ten barák koupí a po navýšení prodá po splátkách vyjde na stejno. Takže jak píšeš, je úplně jedno jaký systém by tu byl, ale když se nedodržuje, není se pak čemu divit. Ale pěkně ten koloběh popsal finančník, jehož rozhovor jsem si dal do profilu - http://xchat.cz/prazdroj .
guest Muž MEFISTOTELES666 (mefistoteles666@centrum.cz) ... 15.02.2009 22:04:57 ... (50/82)
Re: Zajima se tady nekdo taky o neco jineho nez jen CR
Odpověď na příspěvek od LadyLucy ( mailto:lucieheczkova@centrum.cz ) z 14.02.2009 10:37:32:

V podstatě by se dalo souhlasit. Ovšem nemusí to být přímo Islám. Půjčky na úroky jsou v podstatě zakázány i v Křesťanství ... Ovšem "Křesťanská" Evropa se tímto právem neřídí. Proč to nebudu rozebírat. Podstata věci je jinde. Světová Ekonomika je ve větší míře založena na jiných principech. Tyto principy mají svá pravidla která zaručují čistý chod takového systému. Problém který se vynořil se spojitostí která vedla k Finanční Krizi nebyl v systému. Ovšem v nedodržování pravidel onoho systému. Je to otázka ani ne tak Ekonomická jako spíše sociologická. Stejný problém by nastal i v Islámských bankách za předpokladu že Banky přestanou pravidla dodržovat. Což se ovšem nestalo, za což spíše může kulturní prostředí které je v tomto ohledu daleko přísnější.

*2021* MEF *2021*
>Novus Ordo Seclorum<
guest Muž LadyLucy (lucieheczkova@centrum.cz) ... 14.02.2009 10:37:32 ... (49/82)
Zajima se tady nekdo taky o neco jineho nez jen CR
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/...anek.phtml?id=629330

Jinak vim, ze popisek fora je nase bankovni ustavy, atd. Ale docela me jine systemy prijdou zajimave :-)
guest Muž MEFISTOTELES666 (mefistoteles666@centrum.cz) ... 28.01.2008 15:14:31 ... (48/82)
ČNB - Odhadce
Blesková Zpráva: ČNB zahajuje v Září další ročník výuky soudních Odhadců nemovitostí. Komerční banka, Raiffesenbak a zejména Uni Credit Group tento rok příjímá větší než malé množství externích smluvních odhadců pro oceňování nemovitostí. A to v reakci na vysokou poptávku po Hypotékách.
Rop Muž Rop (pavel.riha@gmail.com) ... 24.01.2008 12:08:24 ... (47/82)
Re (3): Fio záložna
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 24.01.2008 07:18:57:

přesně tak ... ono pro FIO je záložna vlastně jen druhořadá záležitost ... hlavě dělá obchodování s cenými papíry :-) Navíc pobočky FIO a RM-SYSTEM mají někdy až trapné otevírací hodiny :-(
--------------------
Awe lama *109*
Jsem Rop
Jsem mladý, krásný, inteligentní
Jsem nejšukéznější Xchat user
Llama here, llama there, I see llamas everywhere
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 24.01.2008 07:18:57 ... (46/82)
Re (2): Fio záložna
Odpověď na příspěvek od Rop ( mailto:pavel.riha@gmail.com ) z 22.01.2008 12:53:28:

Takže vložit peníze na účet nelze, ale třeba smlouvu o kartě nebo úvěru sepsat lze.

Počítač má počítat, zapoj ho do Top 10 a pomáhej třeba při výzkumu nemocí či vesmíru.
Rop Muž Rop (pavel.riha@gmail.com) ... 22.01.2008 12:53:28 ... (45/82)
Re: Fio záložna
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 21.01.2008 14:58:46:

mno pobočky jsou už delší dobu ... ale problém je ten, že na RM-systému člověk neudělá hotovostní transakci ... takže jenom smlouvy atd :-)
--------------------
Awe lama *109*
Jsem Rop
Jsem mladý, krásný, inteligentní
Jsem nejšukéznější Xchat user
Llama here, llama there, I see llamas everywhere
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 21.01.2008 14:58:46 ... (44/82)
Fio záložna
Konečně rozšířila svou obchodní síť a teď je dostupná na víc jak šesti desítkách míst po celé republice. Nově se dá najít na pobočkách RM-Systému. (Možná je to stará informace, ale já na ni natrefil až teď.) Co jsem koukal na zvýhodněné úročení jejich účtu, tak to je v současné chvíli 2,8 + 0,1%, konkurovat úroky se tedy nesnaží, aspoň zatím.

Počítač má počítat, zapoj ho do Top 10 a pomáhej třeba při výzkumu nemocí či vesmíru.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 19.01.2008 13:59:30 ... (43/82)
Re (4): mBank - zkušenosti
Odpověď na příspěvek od Rop ( mailto:pavel.riha@gmail.com ) z 19.01.2008 10:19:55:

S ohledem na letošní inflaci je to sice pořád málo, ale lepší než nic a snad to díky konkurenci udrží dlouhodobě, zvyšovat to asi nebudou. I u Fio by mohli zvednout úroky.

Počítač má počítat, zapoj ho do Top 10 a pomáhej třeba při výzkumu nemocí či vesmíru.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 9 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: