XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 z 30 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | » | Poslední

 

guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 12.09.2005 08:18:43 ... (106/296)
Re (3): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od Doomer z 11.09.2005 23:30:46:

mám dojem že tvoje názory úszec souvisí s živtem v křesťanské evropě a že žáv v číně, bájil bys o křesťanství. Obecně , nejen v náboženství, máme dnes trend opovrhovat tím co evropa vyplodila a přiklánět se k tajemnému východu, ať už se jedná o cokoliv, kupodivu to sebedestrukčně platí i v oblasti medicíny.

JInak křesťranství si neklade za cíl snížit počet úchylů - respektive předělat úchyly na normální lidi. křesťanství si totiž neklade za cíl veřejné provozování zázraků - a odúchylovat úchyla je jako proměnit vodu na víno nebo nechat beznohého chodit.

Docela mě baví hláška o nesvobodné vůli křesťanů, zřejmě v kontrastu se svobodnou vůlí tvojí. Zajímalo by mě co si pod tou svobodnou vůlí představuješ. Jsem přesvědčena že svobodnou vůli - ve smyslu "dělat si co chci" nemá nikdo. Jenom ti, kdo chtějí dělat jen to co můžou. Takže pokud si myslíš že svoboudnou vůli máš, tak jsi svázán daleko více než ti, co si přiznají že jsou omezeni. Jsi daleko lépe manipulovatelný.
A to opomíjím šílené množství manipulací, které s naší vůlí a myšlenkami dělá matka příroda. Lidské vlivy jsou hadr.
guest Muž Doomer ... 11.09.2005 23:30:46 ... (105/296)
Re (2): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 04.09.2005 19:22:19:
Mám za to že ateisti a věřící jsou stejný lidi. A mezi nimi stejné procento úchylů. - jj jen verici nemaji svobodnou vuli ale kdyz sou to stejny lidi se stejnym % uchylu tak by me zajimalo na co nabozenstvi[krestanstvi] podle tebe je?? ackoliv ja si myslim ze zrovna tech uchylu je v krestanske cirkvy celkem hodne [opravdu mnoho afer s malymi chlapci a papezova snaha ty pripady tutlat vypovida zase o moralni zkazenosti] ale jinak asi mas pravdu v tom ze nebyt evropa krestanska tak si evropa najde jiny prostredek k ovladani mysli lidi a dopadlo by to pravdepodobe stejne nebo velice podobne
jinak budhistum nebo jeste lepe taoistum zde fandim protoze zrovna taoismus je dle meho dobry priklad jak ma vypadat vira lidi si zacvici tai ci v lese prectou tao-te-ting zavesti z zebricku i-ting a nemusi se snazit ovladat sve blizni nebo nekomu nasilil podsouvat sve nazory
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 10.09.2005 17:00:42 ... (104/296)
Re (3): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od Austri z 07.09.2005 05:50:30:
I já se za Tebe pomodlím.My všichni ateisté na tomto fóru se za Tebe pomodlíme. :-)))
Hlavně se modlím za to abys používal háčky a čárky,líp se to čte. I tak bude dost těžké sledovat tok Tvých myšlenek.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 09.09.2005 09:05:56 ... (103/296)
Re (3): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od Austri z 07.09.2005 05:50:30:

já bych ti ráda na trvůj příspěvek odpověděla, ale bohužel se v něm nějak nedokáži zorientovat. Nevím, jestli to přičítat s věkem postupující deterioraci mých fatických a kognitivních funkcí nebo jeho jisté nekonzistentnosti.

nejdřív si tedy pokusíme objasnit tvoje teze
chceš vyjádřit že církev se nedokáže přiznat ke svým zločinům a odsoudit je?
říkáš že věřící jen doufají že jsou věřící? nebo doufají v něco jiného?

další už se jakštakš pochopit dá. Proč si myslíš že víra vede k záhubě? a co myslíš tou záhubou?
O původu víry - máš možná pravdu. Stejný názor jako ty má značné procento lidí, což je obecně známo. Myslím že není důvod to zde omýlat (stejně jako jsme si neudělali forum o vyjmenovaných slovech (ikdyž mě by to jistě prospělo)) - pokud ovšem sis nezavzal za cíl obrátit věřící na ateismus. takže se ptám - proč ti to tak vadí? proč nenecháš věřícím jejich víru? Co tě na tom tak irituje?

Jinak Ti musím doporučit ušetřit se podobných poznámek, jako je ta tvá závěrečná. Skutečnost že arcman je zde jako zástupce ateistů pomineme - i kdyby byl papaženec jak lusk - tahle poznámka spíš vypovídá o tvých nízkých komunikačních dovednostech. Je to něco jako když Ti někdo v diskusi předloží konečné důkazy že pravdu má on a ne Ty, a Ty ho za to zmlátíš.
Za pseudovtipné poznámky tohoto druhu si tě nikdo považovat nebude. Respektive nemohu vyloučit že jistá nízkoúrovňová společnost ano - ale to by byla taková společnost jejíhož považování bych se ráda vyvarovala.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 09.09.2005 08:52:19 ... (102/296)
Re (2): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 06.09.2005 10:27:03:
arcmane hybaj do kostela, austri chce aby ses za něj modlil :-))))
guest Muž Austri ... 07.09.2005 05:50:30 ... (101/296)
Re (2): Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 04.09.2005 19:22:19:

Tady ta zverstva se nedeli jen v Evrope ale vsude po svete.Hrozne veci se deji do dnes a mas 100% pravdu,zverstva by se dela i kdyby zemekoule byla krestanska.

Ale ja na to koukam z pohledu - priklad: Je Vrah,nebo nasilnik,zpacha cin a je odsouzen spolecnosti,uz nikdy na nej nebude prihlizeno tak jako kdyby cin nezpachal.
Ale Cirkev ma vzdy pravdu....................Vzdy ma na vse odpoved(oblbuje) a vykrouti se z toho....uz to napovida o zlu
Me jen vadi ze Vecina Vericich si jen rika ze jsou verici....po pravde, jen "DOUFAJI"


Myslim si ze vira neni cesta ke spase ale k zahubeni........coz je smutne

Jenom bych chtel ric ze uz nejsme tak primitivni tvorove jako jsme byly pri zrozeni Krestanstvi, jsme Homo-Sapiens v evoluci a bylo by spatne se nechat zastinit,oblbnout a zpomalit Virou, jen proto ze jeden blbecek pred 2000 lety byl sam,mel ztrach,poznaval city s kterymi nevedel jak se vyporadat tak si pomyslel ze tam musi byt nejaka prirozena sila co tohle vse cinni,protoze si to neumel zoduvodnit.Zacal se modlit a obetovat zverstvo,a kdyz neco slo jeho cestou myslel si ze to je vule bozi...........................

Arcmane.......bez se prosim te za me pomodlit.....kdyz ti to udela dobrae
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 06.09.2005 10:27:03 ... (100/296)
Re: Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od Austri z 04.09.2005 15:49:34:

Můj poslední příspěvek byl určen LouPudlo nikoliv tobě, takže mi nepodsouvej něco co se nestalo a pořádně čti celé příspěvky *1* LouPudlo má pravdu. Takových jako ty tu občs vleze více a aniž by si přečetli diskusi začínají od píky o něčem od čeho se upustilo třeba 100 přípěvků zpátky a diskuse se pak táhne jako ten pověstný sopel...
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 04.09.2005 19:22:19 ... (99/296)
Re: Odpoved na Vase "SORRY"
Odpověď na příspěvek od Austri z 04.09.2005 15:49:34:

Chápu že nemáíš kapacitu na to číst všechny příspěvky ve zdejších forech a tak nevíš o čem se tady hovoří. tak stručně: upalování nevinných a poškozování dětí - jsi přesvědčen že nebýt evropa křesťanská, tak by se podobná zvěrstva neděla?
Mám za to že ateisti a věřící jsou stejný lidi. A mezi nimi stejné procento úchylů.
guest Muž Austri ... 04.09.2005 15:49:34 ... (98/296)
Odpoved na Vase "SORRY"
Pripada mi, ze jste si precetli jenom kousek z toho co jsem napsal a nebo jen to co jste chtely.

Ok,mas pravdu,zformulovat jsem to mohl trosku jinak.....ale proc????

Nikomu nevycitam ze jsou verici je to vase vec,taky verim v neco ale sorry...buh to neni.
Nabozenstvi akorat ovlivnuje a manipuluje lidi ale nikdo to nevidi......Nechapu ze lidi mohou byt tak slepi.
Modleni vam novy barak nepostavi.

Kolik casu ztravi lide u oltare modlenim????? (v zivote) tydny,mesice,rok neustale.?
Pomaham fyzicky,protoze vidim muj uspech a lidi jsou vdecni

Arcmane-Rikas to samy,(o Budhismu)Kdyby jsi si clanek ode me precetl poradne (pouceni o vnitrku sebe samotneho) sorry
Tady mas zduvodneni PUDLO:
co vsichni ti zneuzity deti v klasterech?
upalovani nevynnych(Nejdulezitejsich lidi naseho dejstvi)
Co ziti v chudobe???Je na to moc moderni doba??Meni se???.....no ale vira se preci nemeni????

Jak muze byt cirkev po tolika spatnem porad uznavana..............?
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 04.09.2005 14:26:16 ... (97/296)
Re (3): Sorry
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 04.09.2005 13:12:24:

přečti si jeho příspěvek v "Bůh ano či ne"
tahle reakce je souhrnná na všechny jehon příspěvky

bez ohledu na to jestli má nebo nemá pravdu - formulovat to šlo i jinak - nakonec ty jsi to dokázal poměrně elegantně

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 z 30 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: